Prednosti i mane radikalizma

Parra-Bellum

Buduća legenda
Poruka
40.087
Poštovani korisnici

Hteo bih videti kakva mišljenja imate o prednosti i manama radikalizma, prvenstveno za budućnost Srbije, uzimajuci u obzir eventualni ulazak Srbije jednog dana u EU, kao i opšti stav svetskih i EU močnika o radikalizmu uopšte.
Dakle, u kojoj meri, kako i zbog ćega radikalizam može biti pozitivan, odnosno negativan u toj nemogućoj misiji borbe za našu budućnost.
Naravno, dobrodošla su i mišljenja o prednosti i manama radikalizma uopšte.


Hvala.
 
Radikalizam i svaki ekstremizam u politici, po mom misljenju, samo moze da steti jednom sistemu. Dovodi do nestabilnosti sistema, revolucinarnog avanturizma i svake vrste destabilizacije.
Svakako, u neka vremena i u datom trenutku moze biti pozitivan (kao kod rusenja diktatorskih rezima)
Kod nas, radikalizam ili pseudo radikalizam je protiv svake legalno izabrane vlasti bez teznje da vlast promene vec iz razloga odrzavanja na vlasti
 
Yopa:
Mane su beskrajne, a jedina prednost je da tim svojim radikalima plasis nekog. Kao ovo sto mi sad radimo: ne dirajte nam u Kosovo, da ne bi SRS dosao na vlast, te napravio picvajz po regionu.

Ovo je dobro :lol:
Ali eto, s obzirom na dosta veliku popularnost radikala kod nas, pokusavam da se tesim da mozda ipak imaju neki konkretni ekonomski plan i program koji bi funkcionisao, jer ne mogu drugacije sam sebi da objasnim kako to da su samo kod nas ovako (uslovno receno)jaki.
Kazem, pokusavam da se tesim, jer sam politicki totalna suprotnost od njih, ali ako se narodu to svidja, onda je bolje da imaju dobre karte.
 
hektorius:
Ovo je dobro :lol:
Ali eto, s obzirom na dosta veliku popularnost radikala kod nas, pokusavam da se tesim da mozda ipak imaju neki konkretni ekonomski plan i program koji bi funkcionisao, jer ne mogu drugacije sam sebi da objasnim kako to da su samo kod nas ovako (uslovno receno)jaki.
Kazem, pokusavam da se tesim, jer sam politicki totalna suprotnost od njih, ali ako se narodu to svidja, onda je bolje da imaju dobre karte.

Samo se ti tesi. Toma sutra da dodje na vlast uveo bi samoupravljanje. Toliko o ekonomskom programu.
 
vlada63:
Radikalizam i svaki ekstremizam u politici, po mom misljenju, samo moze da steti jednom sistemu. Dovodi do nestabilnosti sistema, revolucinarnog avanturizma i svake vrste destabilizacije.
Vidis, to se do sada uvek tako i pokazivalo u istoriji, jos samo da si naveo i politicki terorizam prema neistomisljenicima.


vlada63:
Svakako, u neka vremena i u datom trenutku moze biti pozitivan (kao kod rusenja diktatorskih rezima)
Pod uslovom da to nije put u jos goru diktaturu, ali je istina da su radikali prvi kad treba nesto da se rusi, i u bukvalnom smislu.
U svakom slucaju, slazem se sa svim.
 
pa SRS ne spada u ultra radikale,...cak je i onaj DZEJMS LAJON za njih rekao da ne spadaju u ekstremno desnu stranku vec VEOMA umerenu,...problem kod nas je sto se ovde izjava tipa"ja sam Srbin i ponosim se zbog toga" karakterise kao radikalno desnicarski nacionalizam
 
Yopa:
Samo se ti tesi. Toma sutra da dodje na vlast uveo bi samoupravljanje. Toliko o ekonomskom programu.

Priznajem da nisam pazljivije pratio njihove ekonomske aktivnosti ili inicijative u zadnje vreme, ali su valjda imali nesto konkretno cime su privukli birace, a ne vecito "za kralja i otadzbinu" i sl.
Mislim, oduvek smo bili na pravoj strani, i sad da se samo tako okrenemo u desno - ne valja i zbunjuje.
Ne mora biti ni komunizam sto se mene tice, ali ni extremna desnica nas nece usreciti.
Kao sto nikad i nikog nije.
 
Ja bi o jednom negativnom radikalizmu kod demokrata: UREDBA VLADE

UREDBA VLADE predstavlja regularno zaobilaženje procedura prilikom donošenja zakona.
Dok je odredjena uredba na snazi, uglavnom su kratkog veka, završavaju se milionski poslovi te se kasnije optuženi sem na srce pravda da je sve u skladu sa ondašnjom uredbom. Sud ga oslobadja, a srce ponovo ima sve funkcije...
 
Iron Lord:
Ja bi o jednom negativnom radikalizmu kod demokrata: UREDBA VLADE

UREDBA VLADE predstavlja regularno zaobilaženje procedura prilikom donošenja zakona.
Dok je odredjena uredba na snazi, uglavnom su kratkog veka, završavaju se milionski poslovi te se kasnije optuženi sem na srce pravda da je sve u skladu sa ondašnjom uredbom. Sud ga oslobadja, a srce ponovo ima sve funkcije...

"Snadji se druze!" - Rece Tito...
neko je i slusao...
 
vlada63:
Radikalizam i svaki ekstremizam u politici, po mom misljenju, samo moze da steti jednom sistemu. Dovodi do nestabilnosti sistema, revolucinarnog avanturizma i svake vrste destabilizacije.
Svakako, u neka vremena i u datom trenutku moze biti pozitivan (kao kod rusenja diktatorskih rezima)
Kod nas, radikalizam ili pseudo radikalizam je protiv svake legalno izabrane vlasti bez teznje da vlast promene vec iz razloga odrzavanja na vlasti

Nema šta da se doda. Svaka čast.
 
Iron Lord:
Pa vidi ovako, ono što mi nazivamo "snalažljivim čovekom", svuda u svetu nazivaju "lopovom".

Interesantno je da su se mnogi "snašli" tek kad su došli u Beograd iz svog rodnog šipražja, a da su Beogradjani jako nesnalažljive pojave.

Mislis sad konkretno na ex "komuniste" ili na izbeglice? Jer, puno njih dosljake usko veze za komunizam.


Ali kako god, ni ti se ne bi "snasli" bez precutnog odobravanja nove okoline, a zasto je to tako...verovatno isto zbog vlastitog interesa, ili zbog rezignacije...
 
Ima extremnih stavova svugde, ali nase stranke nisu ni levo ni deso, ni nigde. Recimo redikali nisu ni blizu desnici u EU recimo. Oni su po pricama o Srbiji, Srbima, Kosovu isl. temama desno, i to poprilicno extremno.Dok su po pricama o socijalnoj policiti extremno levo (hleb za 3 dinara, ukidanje PDV-a na sve i svasta). Tako da oni nisu desnica ve neki mutant koji je ovako popularan samo u nerazvijenim zemljama. Kod nas nije ni bitno ko je levo, a ko desno. Bitan je sistem vrednosti koje partije zastupaju.
 
Istina je da se nasi sa EU radikalima ne mogu porediti, ili bar tesko.
Kad pogledam nemacki NPD npr. nemaju skoro nista zajednicko sa nasim, osim mrznje prema nekom.
To da radikali jacaju utoliko vise sto je stanje u zemlji gore sam zaboravio napisati, npr. NPD jezgro svog zla ima u ex DDR-u, dok u zap. Nemackoj nisu dobrodosli.
Gledao sam emisiju o desnim radikalima u St.Petersburgu, registrovanih ima preko 90 hiljada, skinheda, sa kukastim krstovima i svim ostalim sta uz to ide.

Da ne preskocim islamski radikalizam, verovatno najgori od svih danas.
 
Problem sa radikalima je sto nisu realni, a ne ekstremni.
I to ljudi treba da shvate. Jos malo pa ce malu decu da plase sa Tomom i Vucicem, umesto zaba i vestica. Lose shvatamo stvari, nisu oni ultra desnicarska stranka, tako da to ne pije vodu mnogo. Samo lose postavljaju stvari, iznose neke nerealne procene i na vrlo los nacin (donekle primitivan) to rade.
 

Back
Top