Prednosti i mane radikalizma
Prikazujem rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Prednosti i mane radikalizma

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Podrazumevano Prednosti i mane radikalizma

Poštovani korisnici

Hteo bih videti kakva mišljenja imate o prednosti i manama radikalizma, prvenstveno za budućnost Srbije, uzimajuci u obzir eventualni ulazak Srbije jednog dana u EU, kao i opšti stav svetskih i EU močnika o radikalizmu uopšte.
    Dakle, u kojoj meri, kako i zbog ćega radikalizam može biti pozitivan, odnosno negativan u toj nemogućoj misiji borbe za našu budućnost.
    Naravno, dobrodošla su i mišljenja o prednosti i manama radikalizma uopšte.

Hvala.

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Prednosti i mane radikalizma

najbolja tema danas, ja joj dao 5 zvezdica....mozda ne spada pod "politika" ali....

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Citat Original postavio adem_ks
    najbolja tema danas, ja joj dao 5 zvezdica....mozda ne spada pod "politika" ali....
    Pa tice se i politike, u velikoj meri, pogotovo kod nas.

Zainteresovan član vlada63 (avatar)
    Učlanjen
    18.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Radikalizam i svaki ekstremizam u politici, po mom misljenju, samo moze da steti jednom sistemu. Dovodi do nestabilnosti sistema, revolucinarnog avanturizma i svake vrste destabilizacije.
    Svakako, u neka vremena i u datom trenutku moze biti pozitivan (kao kod rusenja diktatorskih rezima)
    Kod nas, radikalizam ili pseudo radikalizam je protiv svake legalno izabrane vlasti bez teznje da vlast promene vec iz razloga odrzavanja na vlasti

Aktivan član Yopa (avatar)
    Učlanjen
    29.04.2007.
    Reputaciona moć
    0

Mane su beskrajne, a jedina prednost je da tim svojim radikalima plasis nekog. Kao ovo sto mi sad radimo: ne dirajte nam u Kosovo, da ne bi SRS dosao na vlast, te napravio picvajz po regionu.

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Citat Original postavio Yopa
    Mane su beskrajne, a jedina prednost je da tim svojim radikalima plasis nekog. Kao ovo sto mi sad radimo: ne dirajte nam u Kosovo, da ne bi SRS dosao na vlast, te napravio picvajz po regionu.
    Ovo je dobro
    Ali eto, s obzirom na dosta veliku popularnost radikala kod nas, pokusavam da se tesim da mozda ipak imaju neki konkretni ekonomski plan i program koji bi funkcionisao, jer ne mogu drugacije sam sebi da objasnim kako to da su samo kod nas ovako (uslovno receno)jaki.
    Kazem, pokusavam da se tesim, jer sam politicki totalna suprotnost od njih, ali ako se narodu to svidja, onda je bolje da imaju dobre karte.

Aktivan član Yopa (avatar)
    Učlanjen
    29.04.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio hektorius
    Ovo je dobro
    Ali eto, s obzirom na dosta veliku popularnost radikala kod nas, pokusavam da se tesim da mozda ipak imaju neki konkretni ekonomski plan i program koji bi funkcionisao, jer ne mogu drugacije sam sebi da objasnim kako to da su samo kod nas ovako (uslovno receno)jaki.
    Kazem, pokusavam da se tesim, jer sam politicki totalna suprotnost od njih, ali ako se narodu to svidja, onda je bolje da imaju dobre karte.
    Samo se ti tesi. Toma sutra da dodje na vlast uveo bi samoupravljanje. Toliko o ekonomskom programu.

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Citat Original postavio vlada63
    Radikalizam i svaki ekstremizam u politici, po mom misljenju, samo moze da steti jednom sistemu. Dovodi do nestabilnosti sistema, revolucinarnog avanturizma i svake vrste destabilizacije.
    Vidis, to se do sada uvek tako i pokazivalo u istoriji, jos samo da si naveo i politicki terorizam prema neistomisljenicima.

Svakako, u neka vremena i u datom trenutku moze biti pozitivan (kao kod rusenja diktatorskih rezima)
    Pod uslovom da to nije put u jos goru diktaturu, ali je istina da su radikali prvi kad treba nesto da se rusi, i u bukvalnom smislu.
    U svakom slucaju, slazem se sa svim.

Poznat jeremijabg (avatar)
    Učlanjen
    13.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    268

pa SRS ne spada u ultra radikale,...cak je i onaj DZEJMS LAJON za njih rekao da ne spadaju u ekstremno desnu stranku vec VEOMA umerenu,...problem kod nas je sto se ovde izjava tipa"ja sam Srbin i ponosim se zbog toga" karakterise kao radikalno desnicarski nacionalizam

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Citat Original postavio Yopa
    Samo se ti tesi. Toma sutra da dodje na vlast uveo bi samoupravljanje. Toliko o ekonomskom programu.
    Priznajem da nisam pazljivije pratio njihove ekonomske aktivnosti ili inicijative u zadnje vreme, ali su valjda imali nesto konkretno cime su privukli birace, a ne vecito "za kralja i otadzbinu" i sl.
    Mislim, oduvek smo bili na pravoj strani, i sad da se samo tako okrenemo u desno - ne valja i zbunjuje.
    Ne mora biti ni komunizam sto se mene tice, ali ni extremna desnica nas nece usreciti.
    Kao sto nikad i nikog nije.

Iron Lord nije na forumu
    ne vadi prst iz uveta odkad je čuo da uvo više uživa
    Elita Iron Lord (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Ja bi o jednom negativnom radikalizmu kod demokrata: UREDBA VLADE

UREDBA VLADE predstavlja regularno zaobilaženje procedura prilikom donošenja zakona.
    Dok je odredjena uredba na snazi, uglavnom su kratkog veka, završavaju se milionski poslovi te se kasnije optuženi sem na srce pravda da je sve u skladu sa ondašnjom uredbom. Sud ga oslobadja, a srce ponovo ima sve funkcije...

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Citat Original postavio Iron Lord
    Ja bi o jednom negativnom radikalizmu kod demokrata: UREDBA VLADE

UREDBA VLADE predstavlja regularno zaobilaženje procedura prilikom donošenja zakona.
    Dok je odredjena uredba na snazi, uglavnom su kratkog veka, završavaju se milionski poslovi te se kasnije optuženi sem na srce pravda da je sve u skladu sa ondašnjom uredbom. Sud ga oslobadja, a srce ponovo ima sve funkcije...
    "Snadji se druze!" - Rece Tito...
    neko je i slusao...

Primećen član
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Reputaciona moć
    46

Kod nas, radikalizam ili pseudo radikalizam je protiv svake legalno izabrane vlasti bez teznje da vlast promene vec iz razloga odrzavanja na vlasti
    Nema šta da se doda. Svaka čast.

Iron Lord nije na forumu
    ne vadi prst iz uveta odkad je čuo da uvo više uživa
    Elita Iron Lord (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio hektorius
    "Snadji se druze!" - Rece Tito...
    neko je i slusao...
    Pa vidi ovako, ono što mi nazivamo "snalažljivim čovekom", svuda u svetu nazivaju "lopovom".

Interesantno je da su se mnogi "snašli" tek kad su došli u Beograd iz svog rodnog šipražja, a da su Beogradjani jako nesnalažljive pojave.

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Citat Original postavio Iron Lord
    Pa vidi ovako, ono što mi nazivamo "snalažljivim čovekom", svuda u svetu nazivaju "lopovom".

Interesantno je da su se mnogi "snašli" tek kad su došli u Beograd iz svog rodnog šipražja, a da su Beogradjani jako nesnalažljive pojave.
    Mislis sad konkretno na ex "komuniste" ili na izbeglice? Jer, puno njih dosljake usko veze za komunizam.

Ali kako god, ni ti se ne bi "snasli" bez precutnog odobravanja nove okoline, a zasto je to tako...verovatno isto zbog vlastitog interesa, ili zbog rezignacije...

Početnik
    Učlanjen
    27.06.2007.
    Reputaciona moć
    0

Sta podrazumevas pod "radikalizmom"?

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Citat Original postavio WinstonSmith
    Sta podrazumevas pod "radikalizmom"?
    http://www.nspm.org.yu/koment_2007/2007_matovic1.htm

Na primer...

Iskusan Ha-Nocri (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    111

Ima extremnih stavova svugde, ali nase stranke nisu ni levo ni deso, ni nigde. Recimo redikali nisu ni blizu desnici u EU recimo. Oni su po pricama o Srbiji, Srbima, Kosovu isl. temama desno, i to poprilicno extremno.Dok su po pricama o socijalnoj policiti extremno levo (hleb za 3 dinara, ukidanje PDV-a na sve i svasta). Tako da oni nisu desnica ve neki mutant koji je ovako popularan samo u nerazvijenim zemljama. Kod nas nije ni bitno ko je levo, a ko desno. Bitan je sistem vrednosti koje partije zastupaju.

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1649

Istina je da se nasi sa EU radikalima ne mogu porediti, ili bar tesko.
    Kad pogledam nemacki NPD npr. nemaju skoro nista zajednicko sa nasim, osim mrznje prema nekom.
    To da radikali jacaju utoliko vise sto je stanje u zemlji gore sam zaboravio napisati, npr. NPD jezgro svog zla ima u ex DDR-u, dok u zap. Nemackoj nisu dobrodosli.
    Gledao sam emisiju o desnim radikalima u St.Petersburgu, registrovanih ima preko 90 hiljada, skinheda, sa kukastim krstovima i svim ostalim sta uz to ide.

Da ne preskocim islamski radikalizam, verovatno najgori od svih danas.

Ističe se Pepeo (avatar)
    Učlanjen
    18.06.2007.
    Pol
    muški
    Тамо далеко.... тамо где се Срби воле....
    Reputaciona moć
    70

Problem sa radikalima je sto nisu realni, a ne ekstremni.
    I to ljudi treba da shvate. Jos malo pa ce malu decu da plase sa Tomom i Vucicem, umesto zaba i vestica. Lose shvatamo stvari, nisu oni ultra desnicarska stranka, tako da to ne pije vodu mnogo. Samo lose postavljaju stvari, iznose neke nerealne procene i na vrlo los nacin (donekle primitivan) to rade.

Iskusan Ha-Nocri (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    111

uhh... uzdrzacu se da na ovo odgovorim jer je premalo vremena proslo da opet krenemo u neki svadju...

Slične teme

1. Nov Firefox 3.0 - mane i prednosti
    Autor Zoki1981 u forumu Softver
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 02.09.2008., 17:20
  2. Sociva-prednosti i mane
    Autor gonamisel u forumu Zdravlje
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 22.07.2005., 12:39
  3. Prednosti i mane Fona???
    Autor fikus filadendron u forumu Arhiva
    Odgovora: 2