filosofija istine - jadi mladog mudrosslava, dr. superplitkijus i superuzvišeni čep.
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: filosofija istine - jadi mladog mudrosslava, dr. superplitkijus i superuzvišeni čep.

Obećava mudrosslav (avatar)
    Učlanjen
    15.06.2007.
    Reputaciona moć
    39

Podrazumevano filosofija istine - jadi mladog mudrosslava, dr.superplitkijus i superuzvišeni čep...

avgust 2002.

mladi mudrosslav već 3 nedelje nije izašao iz svoje sobe u kući visoko u planinama. prekrštenih ruku šeta po sobi gore dole i razmišlja. ponekad spava i jede.
    u sobu ulazi dr. superplitkijus, psiholog. zatvara vrata i posmatra mudrosslava kako šeta gore dole oko 20 minuta.

dr. superplitkijus: hm ... dobar dan mudrosslave.

mudrosslav ćuti i nastavlja svoj biznis.
    dr. superplitkijus: ja sam dr. superplitkijus, psiholog, prijatelj tvog oca ... tvoji roditelji su me poslali ... došao sam da ti pomognem.

mudrosslav ćuti i nastavlja svoj biznis.
    dr. superplitkijus: o čemu se radi mudrosslave? dakle ...?
    mudrosslav (šetajući): u pravu ste premudri superplitkijuse ... možete mi odmah dati tabletice. jer tabletice koje vi nosite jedina su istina i najveće dobro. te tabletice su mera svih stvari.
    dr. superplitkijus: kakve tabletice?
    mudrosslav: pa ... tabletice protiv zdrave pameti ... zbog toga ste došli, zar ne? i opet kažem - u pravu ste premudri superplitkijuse.
    dr. superplitkijus: u čemu sam u pravu?
    mudrosslav: pa ... vi ste prijatelj mog oca i ja vas kao takvog poštujem, ali dolazite tamo gde niste pozvani i pričate kad vas ne pitam. sve to, o premudri, ta drskost dokazuje da je istina samo ono što iz vaših usta izlazi. i zato ste vi nesumnjivo u pravu!
    dr. superplitkijus: mudrosslave, ja nisam doneo nikakve tabletice ... došao sam da pomognem ... čuo sam za jedno mesto ... hram mudrosti ... gde živi preuzvišeni red mudraca ... možda bi želeo da ga posetiš.
    mudrosslav: i tu ste u pravu ... kad krećemo?
    dr. superplitkijus: tek tako?
    mudrosslav: o premudri, zar imam izbora?

posle četiri dana dođoše do hrama. dr. superplitkijus je predao mudrosslava preuzvišenom učitelju praznoslavu.

učitelj praznoslav: mudrosslave ... sve znam, ne moraš ništa govoriti, a ti, predobri znaj da ćeš u ovom hramu naći istinski i najviši smisao i supersedmouzvišenu svetlost
    mudrosslav: verujem vam, o preuzvišeni ... ja znam hoću.
    učitelj praznoslav: a sada dozvoli da te izvedem na put sa kojeg nikad nećeš želeti da skreneš.
    mudrosslav: spreman sam ,o supersedmouzvišeni!

dođoše pred hram mudrosti. 8 turbouzvišenih čuvara stojahu na ulazu u hram, i brinuše se da do istine i superuzvišenog puta ne dođe niko drugi osim izabranih. učitelj praznoslav i mudrosslav dođoše do devetouzvišenog mesta.
    učitelj praznoslav, složivši facu kao da hoće nešto vrlo mudro da kaže, reče: pogledaj. - pokaza na nešto u sedmouzvišenom zlatnom peharu. - to je superuzvišeni čep: jedina istina i najviši superdeveto uzvišeni smisao.

ko je ovde lud?
    Poslednji put ažurirao/la mudrosslav : 27.06.2007. u 19:23

Aktivan član Modruna (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano Re: filosofija istine - jadi mladog mudrosslava, dr. superplitkijus i superuzvišeni čep.

Толтеци дефинишу "лудило" као помереност скупне тачке.

Скупну тачку треба покретати али контролисано. Дакле, разлика је између чаробњака и лудака у томе што чаробњак покреће скупну тачку контролисано, и што уме (по жељи) да се врати на почетни положај (што лудак не уме).

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Podrazumevano Re: filosofija istine - jadi mladog mudrosslava, dr. superplitkijus i superuzvišeni čep.

Skupna tačka=ruka

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Učlanjen
    14.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Каква рука?

Скупна тачка је жижа свести.

Ističe se senoviti (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2007.
    Reputaciona moć
    63

rec o kastanedi?

Obećava mudrosslav (avatar)
    Učlanjen
    15.06.2007.
    Reputaciona moć
    39

a kakvo su oružje ta tačka, žiža i ruka protiv učitelja praznoslava?

Učlanjen
    14.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Није сама тачка него самоспознаја и самоконтрола које су потребне да би се тачка покретала. И чињеница да ћеш да будеш толико срећан кад покренеш скупну тачку да никоме неће ни пасти на памет да ти пошаље те паметњаковиће у помоћ него ће тебе други да питају -- како си то постигао, кажи нам, хоћемо и ми.

Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Ja i dalje tvrdim da je u njegovom slučaju to ruka.....

Učlanjen
    14.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Разумем, Патак, али да би човек мудро делао мора претходно да сними ситуацију, што значи да је свест (разумевање ситуације) примарна. После, наравно, треба кренути у акцију.

(С овим се Гете не би сложио. Он је мислио да "у почетку беше дело". Али ја мислим да ово може да се односи само на бога. Њему се може да дела без размишљања. Ако бих ја то покушала, врло брзо бих се нашла у чабру. )

Ističe se senoviti (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2007.
    Reputaciona moć
    63

ali zaboravljas da se `gete` zadovoljio izgradnjom holandskih nasipa pred samu smrt..
    znaci,ipak delo...
    poz!

Učlanjen
    14.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Ма наравно да је дело потребно. Прочитај пажљивије шта сам написала. Питање је само да ли да деламо без размишљања (као бог) или да прво схватимо ситуацију па да онда кренемо у акцију.

Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Alat božijih namera.....

Slične teme

1. Poklanjam mladog sarplaninca
    Autor Kari22 u forumu Srećno udomljenje :o)
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 30.03.2009., 16:43
  2. Virtuelni brak mladog forumasha
    Autor debugger u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 28.10.2008., 17:18
  3. Čudno ponašanje mladog pinča
    Autor Tinar u forumu Svet životinja
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 21.02.2007., 08:20
  4. Dok imas mladog petla...
    Autor Jary u forumu Ljubav i seks