Centar za civilizacijsku istinu

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Avion N379P i NSI ekipa za brzu evakuaciju mogu u roku od dva sata biti u bilo kom delu sveta i povesti "goste" na dugo i neizvesno putovanje.Bez obzira na državljanstvo i vizu.

Nije turizam. To je sastavni deo USA i Britanskog pristupa , "sve mi se može".
Radi se o CENTRIMA za izvlačenje informacija putem terora, mučenja, i ubijanja.

Važnije stanice:
Švedska : on demand (služi za uzletanje i isporuku ljudi sa područja centralne evrope)
Britanija : BASE
Egipat : zatvori u zakup (dozvoljeno mučenje i ceo zatvor zakupi USA)
Sirija : ofshore timeshare zatvori (dobiju zatvorsko odeljenje i ljude po potrebi , po principu na nedelju dana ili mesec, zajedničko ljudstvo , klijent CIA)
Uzbekistan : ilegalni zatvori (za sitne pare se zakupi velika teritorija sa lokalnim i CIA i MI6 uposlenicima i tu se dovode lokalni i ostali osumnjičeni iz azijskog dela sveta.Glavni klijent MI6)
Avganistan : FREE SHOP , Glavni klijent CIA, sve je moguće, prevoz, rad, obrada, ali zbog nestabilnosti se uglavnom gleda da se što brže odradi stvar

KOSOVO=?
Na kosovu postoji velika volja za ugadjanjem USA.
Da li će se uskoro osetiti "blizina" "CENTRA ZA CIVILIZACIJU"?

Malo pažnje na ovo poklanja stanovništvo istoka evrope (najoprezniji i najbudniji su francuzi i italijani). Nije li ovo nešto osim osim politike?

Ja nisam deo USA društva, ni britanskog, a svako društvo može i ima pravo da kažnjava samo "svoje"?
 
Tuzni_patak:
"sve mi se može".

Amerika ima velike sanse da uspe u onome sto ni Rim, ni Napoleon, ni Hitler nisu uspeli. Zahvaljujuci savremenoj tehnologiji i perfidnoj politici koja lokalizujuci problem, osvaja globalno. Vremena "fer" borbe prsa u prsa su odavno iza nas. Mozda Orvelova 1984. postane stvarnost za celi svet.
Ali ja se uzdam u jedan jedini zakon koji vlada i prirodom, i ljudima, te tako i drustvima i vladarima, i na kraju civilizacijama. Zakon ciklicnog kretanja. Sve ima svoj pocetak i svoj kraj. Svoj let i svoj pad.
 
Има једна рупа у твојим наводима:

Tuzni_patak:
Avion N379P i NSI ekipa za brzu evakuaciju mogu u roku od dva sata biti u bilo kom delu sveta i povesti "goste" na dugo i neizvesno putovanje.Bez obzira na državljanstvo i vizu.

Nije turizam. To je sastavni deo USA i Britanskog pristupa , "sve mi se može".
Radi se o CENTRIMA za izvlačenje informacija putem terora, mučenja, i ubijanja.

Važnije stanice:
Sirija : ofshore timeshare zatvori (dobiju zatvorsko odeljenje i ljude po potrebi , po principu na nedelju dana ili mesec, zajedničko ljudstvo , klijent CIA)

Како CIA сарађује са Сиријом кад су "на ножу" и у лошим односима? :roll:

Шта је NSI? Ја знам за NSА...

П.С.
Заборавио си Пољску и мислим источну Немачку.
 
Шта је NSI? Ја знам за NSА...

Ne znam da li se vodi pod NSA ili je skroz nezavisno od NSA

Sirija je eto primer za "ispod mire svi djavoli vire".
Zvanično i politički na nožu, a opet vrlo bliski kad su u pitanju ovakvi dilovi.....
Verovatno je u pitanju jak stav sirije da sve može osim onog što ne može i tu nastupa javno neslaganje.....

--------------------------------------------------------------------------
Medjutim naglasak teme nije bio u geopolitičkoj analizi onoga što se dešava, već o uticaju toga na ISTINU, onu apsolutnu (?), relativnu (?) i na kraju i naučnu (?).
Osim medijima, brzina i ono što se javno usvaja zavisi i od toga da li vam je glava u torbi.....
Tihi teror?
Naša vlada je primer za ljude koji su spremni sve da učine da bi bili pohvaljeni i da bi ostali tu gde jesu, pa makar uništili svoj narod.

A opet , taj isti narod i ljudi iz njega (naročito mladji) su spremni da apsolutno u sekundi postanu isti takvi , samo ako im se pruži prilika....Ostali su čisti , i nisu iz te priče, ali ja ne vidim kako može neko odavde da ne bude deo ove priče.....

To što je većini jasno šta je šta danas, mislim da neće važiti i za sutra, jer nove generacije primaju samo zaključke , a ne i suštinu stvari....tako je oduvek bilo.......od roditelja zaključci , a sami stvaramo suštinu našeg vidjenja.....
 
А ја читала пре неки дан у Политици да је од сада званична политика фирме "Google" -- скупљање информација о појединцима. Памтиће за почетак, наравно, која су њихова интересовања, на основу тога шта претражују преко "Google", а како ће се ствар даље развијати -- видећемо. :D
 
ja sad vidim modrunu na google earthu profi..... čačka nos....... ; p

juče bio na tv onaj gloopi film simona....al pačino napravi virtuelnu gloomicu ...riba postane nešto poput andjeline ili monike......savršena riba....uz to pametna...idol svima, obrazac holivuda..sa najboljim manirima... riba daje intervjue, snima filmove...dobija oskar........i svi veruju da je stvarna.....a niko je nije video, rukovao se sa njom.....onda se paćinu smooči što je kreirao...pokušava da objasni ljudima i reši da je ubije.... mašinu....ubaci virus kooge.....stavi mašinu u sanduk i baci u okean...onda ga uhapse.... zbog ubistva simon........ali njegova pametna ćerka ukapira da je simon stvarno virtuelni lik i oživi je......... s. se oibrati i javnosti da je bila pod medijskimm pritiskom i da je htela da se skloni od javnosti.............pooblika je još više obožava....paćino bude pušten iz zatvora...kao fora oženi se sa simon....dobiju bebu..a simon izjavi da hoće da se bavi politikom ( : .............. kažem devojci sinoć....a ona kaže....a šta ti veruješ da su ovi svi stvarni? .........
 
moonja:
ja sad vidim modrunu na google earthu profi..... čačka nos....... ; p

Ама, директор изјавио да им је то званична политика. Ако хоћеш, наћи ћу ту Политику (ваљда је нисам бацила) па ћу да ти цитирам. Одмах су се дигли узбуњени гласови широм света, па се чуло и до наше земље (која је, као што знаш, у дубокој провинцији :D ).
 
da imam profi google earth stvarno bih i mogao da te vidim......... ( :........
ma policijska država.........posle će politika da proda te podatke o pojedincima........ hoću da znam sve o peri...koji je pretraživao preko googla nebitno šta.......u zemlji u kojoj se plaše lustracije..
 
Али признаћеш да вреди размислити о оној чувеној Бодлеровој изјави:

"Највеће је ђаволово лукавство у томе што нас уверава да не постоји." :lol:
 
Modruna:
А ја читала пре неки дан у Политици да је од сада званична политика фирме "Google" -- скупљање информација о појединцима. Памтиће за почетак, наравно, која су њихова интересовања, на основу тога шта претражују преко "Google", а како ће се ствар даље развијати -- видећемо. :D

Погрешно си пренела информацију. ЕУ је стисла Гугл да смање време чување претрага док Гугл то одбија и кажу да чувају резултате претраге две године. То могу да чувају само ако имаш Гугл налог, као што се мени догоди да кад сам на Гмаил-у да не изађем, па ми претрага иде преко налога. Ако ниси улогован, од тога и нема неке претеране користи.
 
Без обзира, пратим ту проблематику кроз компјутерске часописе. А то што чувају резулатате претреаге - 'ебе ми се, да простиш.

Опасни су они који то раде, а не кажу у јавности. Тога се треба плашити, мада ако немаш тајни, не треба се бринути. ;)
 
Niti je čuvanje info nebitno , niti je politika uvek korektna kad su u pitanju tehnički detalji , naročito softver.

USA što se tiče prikupljanja informacija već ima male muve, mikro letače....koji se ne daju primetiti na 5m, a mogu slobodno da visokom rezolucijom osmatraju vaš stan kroz prozor.....

Iako čovek nema tajni, zbog "gde ima dima ima i vatre" često upada u probleme.
Tako je dovoljno da se nalaziš u blizini zločina, da ti natovare motiv, pa da zbog zadovoljstva policije rešenim zločinom dobiješ besplatno jeće i piće.....

Bar ja znam kako je kad nemaš tajni, ali to te nekad ne štiti od pakovanja koje ti nameste.
 
Будућност ће бити како ју је Орвел још давно описао и ја сам тога у потпуности свестан. У Лондону је већ стварност да Велики брат све види, и у још неким енглеским градовима.

Али то је Јован записао у Откривењу још много пре Орвела. Велики брат или звер - потпуно је небитно, и свет клизи ка светком тоталитаризму, и догодиће се сигурно, али кад се створе технички и технолошки услови за то, јер је још увек немогуће направити тоталитарни систем који може све да контролише. ;)
 
Na jednoj strani kontrola , na drugoj pružanje mogućnosti.....
To su dva moguća razvoja.....
Razlika je u mentalitetu ljudi koji treba da čine ta dva sistema.
Prvi odlučuju kome, šta , gde . A drugi odlučuju o sebi kome će, šta će i gde će.

Tehnološki postoje svi uslovi za totalitarno kontrolu, skoro da postoje i za totalnu slobodu....
U totalnoj kontroli sami sebi dozvoljavamo sve (što može da prodje kontrolu).
U totalnoj slobodi sami sebi ograničavamo sve (u meri je sve slatko , i ima za sve)


Bez obzira koji sistem zavlada , mnogi će izginuti.
Borci za slobodu, ili kontraši i alavaši....ljudi bez roditelja.....
 
divlja:
Amerika ima velike sanse da uspe u onome sto ni Rim, ni Napoleon, ni Hitler nisu uspeli. Zahvaljujuci savremenoj tehnologiji i perfidnoj politici koja lokalizujuci problem, osvaja globalno. Vremena "fer" borbe prsa u prsa su odavno iza nas. Mozda Orvelova 1984. postane stvarnost za celi svet.
Ali ja se uzdam u jedan jedini zakon koji vlada i prirodom, i ljudima, te tako i drustvima i vladarima, i na kraju civilizacijama. Zakon ciklicnog kretanja. Sve ima svoj pocetak i svoj kraj. Svoj let i svoj pad.

Америка само наизглед има те шансе, баш због тога у шта се надаш...
Ентропија је најјача "сила" у природи, а она обавезно делује у затвореним системима. Ерго, нема шансе да се из једног центра влада целим светом. Сваки такав покушај осуђен је на неуспех.
RESISTANCE IS FUTILE
 
Tuzni_patak:
Na jednoj strani kontrola , na drugoj pružanje mogućnosti.....
To su dva moguća razvoja.....
Razlika je u mentalitetu ljudi koji treba da čine ta dva sistema.
Prvi odlučuju kome, šta , gde . A drugi odlučuju o sebi kome će, šta će i gde će.

Tehnološki postoje svi uslovi za totalitarno kontrolu, skoro da postoje i za totalnu slobodu....
U totalnoj kontroli sami sebi dozvoljavamo sve (što može da prodje kontrolu).
U totalnoj slobodi sami sebi ograničavamo sve (u meri je sve slatko , i ima za sve)

Не слажем се да постоје технички услови за тоталитарно владање или се нисмо споразумели. Ја говорим о тоталитарној владавини над целим светом, а не у оквиру једне државе (што је могуће, и било кроз историју). Циљ је тоталитарна владавина над целим светом одређене групе људи.

Tuzni_patak:
Bez obzira koji sistem zavlada , mnogi će izginuti.
Borci za slobodu, ili kontraši i alavaši....ljudi bez roditelja.....

"Циљ рата није у убијању људи колико у уништавању продуката људског рада."

Duh Sekire:
Америка само наизглед има те шансе, баш због тога у шта се надаш...
Ентропија је најјача "сила" у природи, а она обавезно делује у затвореним системима. Ерго, нема шансе да се из једног центра влада целим светом. Сваки такав покушај осуђен је на неуспех.
RESISTANCE IS FUTILE

Зато аждаја има седам глава, али једна је увек главна. ;)


From the point of view of the Low, no historic change has ever meant much more than a change in the name of their masters.
 
Шта, отфикариш једну главу, и за осталих шест не мораш да се трудиш ;)
Још кад би увек знали која је главна :)

Modruna:
Душе, јеси ли читао књигу "Ентропија - нови поглед на свет"?

Има у библиотеци "Ђорђе Јовановић" (код Студентског парка).

Хвала на информацији, ћу погледам 8-)
 
hahaha.........informacije, ameri i baze! kako je to dobro! kad će mene neko da otme i da me nešto ispituje? da mu ja rečem! 'oće li mi uz prilog dati i neke hemikalije? malo špric radnja ovo ono............toga ima na filmove! nadam se da me neće razočarati! a ja ono kao treba da se uplašim............. da kažem no! no please! - hihihi imam ženu i đecu. no! please stop! i know nothing! hihihi........ a šta će da me pituju? 'oće li pitanja postavljati dubokim glasom? kako bi se tad ubiJo od smijeha! onda će da mi dovedu nekog meni bliskog prlislonit joj pištoljčić na čelu i reći: želim odgovore............... i to brzo! da, da, da, to je ta igra!

yeah everybody! move your body! no! no please! stop! i've got wife and kids! no! no!

mali je tek kren'o u školu........... neću biti tu kad bude......... bla, bla, bla.
 
Duh Sekire:
Хвала на информацији, ћу погледам 8-)
Боље ја да одем да погледам зато што тачно знам где стоји. Ствар је у томе што се не сећам имена аутора, а и чини ми се да је наслов другачије преведен (у оригиналу је Enthropy -- a new world view). Скокнућу ја, близу сам, а баш је добра књига, свидеће ти се. :D
 
Нажалост, нема те књиге више. Ишла сам у Ђ.Ј. (преселили су се у Змај Јовину) и сазнала да је та књига, заједно са многим другим старим књигама, остала у старој згради у подрумима и нико више не зна где је. Штета. Била је то добра књига.
 
Gledam kako u USA obični gradovi van metropolisa nemaju sredstava da poprave vodovodne cevi , koje su neke od betona , neke starije od 50 godina od gvoždja....

I pošto sam imao cimera koji je studirao vodovod, a i na elektrotehnici se često pominje metoda za otkrivanje mesta curenja uz metodu paralelnih grana, nešto mi prosto neverovatno da u USA ne mogu da otkriju gde curi , već kad curi , onda ubace mikrofon u cev sa pijaćom vodom i pomoću mikrofona i spolja generatora zvuka idu duž svake cevi i tako gledaju da li je bušna ili ne....a za velike perforacije...

Za njih je katastrofa kad pukne cev i poplavi deo kuće , jer nemaju para da obnove kuću , pa čekaju osiguranje ili preko advokata tuže vodovod koji isto kao kod nas održava gradske cevi , a ne i personalne instalacije....
Nekako preovladava stav , gde god možeš budi stipsa i čekaj i kukaj država da ti otplati....štetu...
 

Back
Top