Zasto volim SF?
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 83

Tema: Zasto volim SF?

Aktivan član SuzanKalvin (avatar)
    Učlanjen
    31.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano Zasto volim SF?

Da li je neko od vas razmisljao kad je i zbog cega zavoleo fantastiku?
    Prvu knjigu koju sam procitala u jednom dahu je "Mali princ". Bila sam suvise mala da bih razumela pravo znacenje knjige, vise mi se svidelo njegovo putovanje i posecivanje raznih plneta,pa ga smatram zacetnikom svoje ljubavi prema sf-u. Kasnije sam shvatila da kod naucne fantastike nista nije iskljuceno da se nece jednog dana dogoditi. Takodje moze se preterivati u fantazijama dokle god hoces a da ne izgleda bez veze.
    Ovu temu sam otvorila da bih navela ljude da razmisljaju, da se prisete okidaca zbog koga su zavoleli fantastiku, strip, film, bajke,neku pricu koju im je majka pricala pred spavanje.Zanimljivo je da postoji vise onih koji ce se izjasniti da ne vole fantastiku nego oni koji je vole.
    Poslednji put ažurirao/la SuzanKalvin : 10.07.2007. u 01:53 Razlog: Da se ne ljuti Master Yoda

Iskusan NaraYan (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    150

Podrazumevano Re: Zasto volim SF?

Zbog mnogo chega.
    Mislim da je najbogatiji informacijama a sf je dao najvishe odgovora na pitanja i pravoj ljudskoj prirodi, mnogo puta neukaljanoj prilikama zemaljskim.
    I ne samo to...
    Nekako je sve to lepo i korisno...
    Ko zna, zashto neko neshto voli teshko je pitanje....
    etan, metan, butan, nepal.

Ističe se rokavec (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Wink Re: Zasto volim SF?

lepo pitanje... ja sam je zavoleo zbog swog futuristickog duha... od malih nohu smatram da je bog pogresio kada me je spustao na zemlju oduvek sam verovao da je to trebao mnogo kasnije da uradi... barem 2100 godine...

ja volim swe od sf-a knjige, filmove, kompjuterske igre , slike... i neverujem da ce ta ljubav opasti godinama..

Veoma poznat Džek svih zanata (avatar)
    Učlanjen
    28.03.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    32
    Reputaciona moć
    317

Ja sam je cini mi se oduvek voleo...prvo sam se zaljubio u sf ilustracije, listajuci kao klinac neku enciklopediju ilustracija daaaavne 80 te godine...SW serijal. Flash Gordon i Star trek je ucinilo svoje...

Povratkom u Jugu, otkrio sam Sirius, i vecna ljubav se rodila.

Ali najbitnije sto volim sci fi je taj sto dobro ide uz pivo...

Učlanjen
    31.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    52

Prvu knjigu koju sam procitala u jednom dahu je "Mali princ". Bila sam suvise mala da bih razumela pravo znacenje knjige, vise mi se svidelo njegovo putovanje i posecivanje raznih plneta,pa ga smatram zacetnikom svoje ljubavi prema sf-u. Kasnije sam shvatila da kod naucne fantastike nista nije iskljuceno da se nece jednog dana dogoditi. Takodje moze se preterivati u fantazijama dokle god hoces a da ne izgleda bez veze.

Poznat Garwor (avatar)
    Učlanjen
    27.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    121

ne znam zasto, al volim...

Neproveren član MasterYoda (avatar)
    Učlanjen
    18.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pa, vidiš, većina nas iz SF tima napisala je ponešto u temi u kojoj smo se predstavili ostalima. Ta tema nalazi se na drugom forumu, na koji sam te pozvao par puta ali se još nisi registrovala (iako si rekla da ćeš navratiti). Prema tome, www.sftim.com/forum , registruj se pa potraži odgovore na ovo pitanje, barem što se tiče onih koji nose znak SF Team na svom avataru.

Učlanjen
    31.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    52

Nisam se registrovala na forum, ali sam cituckala.
    Zar smatras da ovaj forum ne zasluzuje ovakvu temu?

Učlanjen
    28.03.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    32
    Reputaciona moć
    317

Nije Master to mislio, siguran sam, nego je hteo da se nase druzenje prenese i tamo, gde ima jos mnogo razlicitih tema vezanih za sf...atmosfera je opustenija jer se tamo poznajemo, postovi su vise prisniji, kako da kazem, nezvanicniji...

Master je ocigledno uputio pozivnicu da napises o sebi nesto tamo, da se registrujes i tako...
    Poznavajuci ga, znam da nije nista lose mislio....cak naprotiv, kontam da si dosta nacitana sf-om, i da bi nam bilo drago da i tamo ucestvujes.

Naravno svi su dobrodosli...-

Poznat pikax (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    142

Strip umetnost sam oduvek volela..obožavala.
    Sf u ovoj formi - iz inata. Da, čudno je.

Učlanjen
    31.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    52

Ovu temu sam otvorila da bih navela ljude da razmisljaju, da se prisete okidaca zbog koga su zavoleli fantastiku, strip, film, bajke,neku pricu koju im je majka pricala pred spavanje.Zanimljivo je da postoji vise onih koji ce se izjasniti da ne vole fantastiku nego oni koji je vole. Imam drugaricu koja kad god dodje da odgledamo neki film kaze :"Samo da nije naucna fantastika to uzasno mrzim."

Učlanjen
    31.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    52

Citat Original postavio Sal
    Nije Master to mislio, siguran sam, nego je hteo da se nase druzenje prenese i tamo, gde ima jos mnogo razlicitih tema vezanih za sf...atmosfera je opustenija jer se tamo poznajemo, postovi su vise prisniji, kako da kazem, nezvanicniji...

Master je ocigledno uputio pozivnicu da napises o sebi nesto tamo, da se registrujes i tako...
    Poznavajuci ga, znam da nije nista lose mislio....cak naprotiv, kontam da si dosta nacitana sf-om, i da bi nam bilo drago da i tamo ucestvujes.

Naravno svi su dobrodosli...-
    Hvala Sal.
    Krstarica mi vise odgovara.

Ističe se Sofika (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2006.
    Reputaciona moć
    68

Hmmm, SF volim zato što se fantastično slaže uz Power metal... A i zato što je to jedina vrsta književnosti koja može da me zainteresuje da knjigu pročitam iz cuga...

Veoma poznat Cru (avatar)
    Učlanjen
    11.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    156

odrastala sam uz sf...
    moji roditelji su pasionirani obozavaoci...
    kucna biblioteka je redovno dopunjavana..
    imali su siriuse od prvog broja...
    i kupovali su dok god je izlazio..
    posle alef..
    hm.. pa da..
    ja oduvek volim sf

Domaćin dan555 (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    76

Cruella, sila je jaka u tvojoj porodici.

Live long and prosper.

Učlanjen
    28.03.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    32
    Reputaciona moć
    317

Citat Original postavio Sofika
    Hmmm, SF volim zato što se fantastično slaže uz Power metal... A i zato što je to jedina vrsta književnosti koja može da me zainteresuje da knjigu pročitam iz cuga...
    Naravno, ako se SF slaze i uz tvoje cipelice i torbicu, vecna ljubav je rodjena...

Poznat pikax (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    142

Citat Original postavio SuzanKalvin
    Ovu temu sam otvorila da bih navela ljude da razmisljaju, da se prisete okidaca zbog koga su zavoleli fantastiku, strip, film, bajke,neku pricu koju im je majka pricala pred spavanje.Zanimljivo je da postoji vise onih koji ce se izjasniti da ne vole fantastiku nego oni koji je vole. Imam drugaricu koja kad god dodje da odgledamo neki film kaze :"Samo da nije naucna fantastika to uzasno mrzim."
    Okidac?
    - Volt Diznijevo izdanje bajki..ako se dobro secam..Tu sam i krenula sa crtanjem -> prazni prostori na stranicama bili su popunjeni mojim "umetnickim radovima"...( iskljucivo sam crtala u knjigama - imala sam 3-4 god. ).
    Naravno da sam bila najpre fascinirana slikama, kasnije sam je i citala...tacnije, sta je ostalo od nje ( bila ja poprilicno raskupusana od prelistavanja..milion puta )
    Lepa tema.. :wink:

Učlanjen
    31.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    52

Da, i meni su bajke bile glavni pokretac ljubavi prema fantastici.Imam jednu knjigu iz prvog osnovne, zove se "Vilinski konjic" sa ilustracijama Zlate Bilic, i dan danas mi vaze kao najlepse ilustracije ikad.Ne znam koliko se secas ona je dosta dugo ilustrovala deciji casopis "Tik-Tak". Zahvaljujuci njoj svi moji crtezi, koje sam samovoljno nacrtala, imaju fantasy tematiku.

Evo uspela sam da nadjem jednu njenu ilustraciju.
    Poslednji put ažurirao/la SuzanKalvin : 10.07.2007. u 03:05

Poznat Garwor (avatar)
    Učlanjen
    27.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    121

Ja sam sa 7-8-9 godina voleo domace bajke poput Bas Celika, sa zmajevima i utvama, imao sam jednu knjigu punu takvih, procitao je sam mnogo puta.

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Naravno, ako se SF slaze i uz tvoje cipelice i torbicu, vecna ljubav je rodjena...
    Sal kao i uvek bode tacno gde treba i kako treba.
    Hy everybody

Učlanjen
    28.03.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    32
    Reputaciona moć
    317

Hehehehe...

Početnik
    Učlanjen
    18.08.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio rokavec
    lepo pitanje... ja sam je zavoleo zbog swog futuristickog duha... od malih nohu smatram da je bog pogresio kada me je spustao na zemlju oduvek sam verovao da je to trebao mnogo kasnije da uradi... barem 2100 godine...

ja volim swe od sf-a knjige, filmove, kompjuterske igre , slike... i neverujem da ce ta ljubav opasti godinama..
    pimetih da nisi pomenuo muziku... ako govorimo o SF kulturi uopste a ne samo knjizevnosti, zanimljivo je primetiti da je muzika jedina umetnost u kojoj nije bas jasno sta je to SF - verovatno zato sto nije jos dovoljno razvijena... Mislim da je to i dokaz da citava SF kultura nije jos uvek toliko razvijena.

Ima originalnih sound-trackova za SF filmove koje bi mogao da drzis za nekakvu SF muziku. Ali mislim da je JM Jarre pao najblize SF muzici od svega sto je do sada napravljeno

eto, ja samo htedoh da dam ovaj komentar oko muzike i SF-a

Učlanjen
    28.03.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    32
    Reputaciona moć
    317

Mislim da su prvi priblizili sf i muziku njemacka grupa Kraftwerk.
    Smatraju se za jednim od zacetnika elektronske muzike, i apsolutno su dominirali na tom polju. Onomad.
    JM Jerre je bio vise popularan i komercijalan, i drzao se samo instrumentale.

Kraftwerk je u mom book-u, za nijansu bolji, ali samo za nijansu. Sada polako padaju u zaborav...steta.

Početnik
    Učlanjen
    18.08.2007.
    Reputaciona moć
    0

Ovu temu sam otvorila da bih navela ljude da razmisljaju, da se prisete okidaca zbog koga su zavoleli fantastiku, strip, film, bajke,neku pricu koju im je majka pricala pred spavanje.
    Kod mene okidac nije postojao, barem koga sam svestan, jer sam fantastiku voleo od kad znam za sebe, od kad su mi roditelji citali prve knjige kao malom detetu

Zanimljivo je da postoji vise onih koji ce se izjasniti da ne vole fantastiku nego oni koji je vole.
    To je bilo pre, ovih dana trendovi su drugaciji i cini mi se da vecina ljudi voli fantastiku ove ili one vrste. Zapravo vise i nema jasne podele na fantastiku i ne-fatnastiku. Isto mi se cini da je zenski deo publike daleko vise ukljucen, secam se da su se ranije maltene samo muskarci interesovali. A i nova fantastika se promenila, sada cini mi se ima vise zenski nego muski predznak

Početnik
    Učlanjen
    18.08.2007.
    Reputaciona moć
    0

Mislim da su prvi priblizili sf i muziku njemacka grupa Kraftwerk.
    Smatraju se za jednim od zacetnika elektronske muzike, i apsolutno su dominirali na tom polju. Onomad.
    JM Jerre je bio vise popularan i komercijalan, i drzao se samo instrumentale.

Kraftwerk je u mom book-u, za nijansu bolji, ali samo za nijansu. Sada polako padaju u zaborav...steta.
    Kraftwerk mi se svidjaju ali mislim da su povrsniji od Jarre-a Isto ne mislim da je Jarre komercijalniji nego naprotiv, Kraftwerk su bili dosta "cool" tokom 90-ih a Jarre nije to nikada bio niti ce cini mi se ikada biti (uprkos broju prodatih ploca)

A stp se tice teksta slazem se da to nedostaje elektronskoj muzici, samo tekstovi Kraftwerka tesko da ce ikome ikada biti uzor ("I'm the operator with my pocket calculator" ).
    Poslednji put ažurirao/la DivljaMacka : 19.08.2007. u 18:14

Slične teme

1. Zasto volim Smederevo?
    Autor fortress u forumu Srbija
    Odgovora: 63
    Poslednja poruka: 04.12.2010., 18:59
  2. ZASTO VOLIM 98???
    Autor CIKLON B u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.08.2004., 20:17
  3. Zašto volim 064 mrežu.
    Autor Milojko Vasic u forumu Mobilna telefonija