sta mi treba da povezem bezicno 2 racunara na razdaljini 50 metara
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: sta mi treba da povezem bezicno 2 racunara na razdaljini 50 metara

Podrazumevano sta mi treba da povezem bezicno 2 racunara na razdaljini 50 metara

sta mi treba da povezem bezicno 2 racunara na 50 metara razdaljini i gde mogu tu opremu da nabvim i otrilike koliko ce to da kosta

Elita Sizif (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2096

Podrazumevano Re: sta mi treba da povezem bezicno 2 racunara na razdaljini 50 metara

Wireless oprema ti treba, al' to valjda i sam znaš. Idi u bilo koju prodavnicu kompjuterske opreme i oni će ti reći šta ti treba, al' recimo wireless access point ili ruter i jedna WiFi kartica nisu loše rešenje, mada može i samo sa dve WiFi kartice, sve zavisi za šta ti treba.

Podrazumevano Re: sta mi treba da povezem bezicno 2 racunara na razdaljini 50 metara

treba da povezem 2 racunara na rastojanju od 100 metara.imam opticku vidljivost.mozete li mi reci sta mi je potrebno i orjentaciono koliko kosta

Aktivan član dr_Bora (avatar)
    Učlanjen
    27.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

Pa sad... jel' 50m ili 100m ?

Elita Sizif (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2096

Sve mi se nešto čini da tip nije ozbiljan, nego da troluje.

100 metara je u pitanju ja se izvinjavam .

Zainteresovan član mtopic (avatar)
    Učlanjen
    20.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Ako treba samo dva kompa u mrezu, onda uzmesh npr. dve wireless kartice TP-Link 651g http://www.netbro.com.au/eshop/images/products/tplink/TL-WN651G.gif
    koshtaju oko 25e/kom, zatim kabel-oko 100din/metar, 4 konektora-oko 200din/kom, i napravish dve bikvad antenice-oko 400din za materijal...

Ističe se rokavec (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Exclamation Re: sta mi treba da povezem bezicno 2 racunara na razdaljini 50 metara

postoji i jedna vrlo jeftina varijanta... kupi 2 blu tut uredjaja... preporucio bi ti gigabute imaju domet od oko 100 metara jeftini su i vrlo kvalitetni...!!!
    e sada postoji jedan mali problem pri ovom vidu mrezenja... protok podataka bi ti bio vrlo spor dakle da prebacis juednu malo tezu sliku sa kompa na komp bi ti trebalo nekih 5 sekundi mozda 10...
    ovaj vid mrezenja mozes da primenis ukoliko ti nije potrebno da prebacujes veliku kolicinu podataka ili ako bas nesto imas vremena da se za prebacivanje ceka ...!!!

dacu ti link uredjaja koji ti preporucujem , kupi 2 komada i uzivaj...
    http://www.itsvet.com/proizvod/gigabyte-gn-bt03d/comp_comp_wtransadapter/16/32
    a imas i malo sporiju varijantu...
    http://www.itsvet.com/proizvod/gigabyte-gn-btd02/comp_comp_wtransadapter/16/9

Zainteresovan član mtopic (avatar)
    Učlanjen
    20.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Dodash josh koji evro i kupish wireless opremu (shto sam ti naveo gore) imash protok do 108Mbps, realnih 5-7(ako ne i vishe) MB/s (MegaBajta)

Slične teme

1. kako da povezem dva racunara?
    Autor pin u forumu Hardver
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 30.08.2011., 13:47
  2. KAKO DA POVEZEM 2 RACUNARA? win xp
    Autor gost 8170 u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 22.07.2005., 23:58
  3. Bezicno umrezavanje tri racunara u mrezu
    Autor numberone u forumu Arhiva
    Odgovora: 0