Полт: Американци се повлаче са Косова?

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Savetnik premijera Srbije Srđan Đurić izjavio je Tanjugu da je američki ambasador u Srbiji Majkl Polt izneo 'zanimljiv predlog' da bi 'SAD da se povuku sa Kosova' i da je 'Vlada Srbije spremna da razgovara' o tome.

'Vlada Srbije danas je čula prvi put novi zanimljiv predlog, koji je izneo američki ambasador Majkl Polt, da bi SAD da se povuku sa Kosova uz istovremeno američko prihvatanje da Kosovo ostane sastavni deo Srbije', rekao je Đurić.

'Vlada Srbije je spremna da razgovara sa američkim zvaničnicima o iznetom predlogu', kazao je Đurić.

'Šta ako bismo vam danas rekli da smo pogrešili i da je Kosovo vaše, i da do subote povlačimo svoje snage sa Kosova? Šta biste onda?', upitao je američki ambasador posle javnog obraćanja povodom 60. godišnjice Maršalovog plana, koje je, međutim, gotovo u potpunosti bilo posvećeno pitanju južne srpske pokrajine.

http://www.rts.co.yu/jedna_vest.asp?IDNews=190783
 
POLT: NADZIRANA NEZAVISNOST PREDSTAVLJA KOMPROMIS
26.6.2007 14:48 BEOGRAD (Tanjug) - Kompromisno rešenje za budući status Kosova i Metohije je već postignuto,a taj kompromis je upravo nadzirana nezavisnost, koju je predložio specijalni izaslanik UN Marti Ahtisari, izjavio je danas ambasador SAD u Beogradu Majkl Polt.

''Mi mislimo da je kompromis po pitanju statusa Kosova već napravljen'', izjavio je Polt novinarima, upitan misli li da će predsednici SAD i Rusije, Džordž Buš i Vladimir Putin, tokom predstojećeg susreta postići kompromis oko ovog delikatnog pitanja.
..................
 
Savetnik premijera Srbije Srđan Đurić izjavio je Tanjugu da je američki ambasador u Srbiji Majkl Polt izneo 'zanimljiv predlog' da bi 'SAD da se povuku sa Kosova' i da je 'Vlada Srbije spremna da razgovara' o tome.

Мистер Полт ће по својим глупостима ускоро да превазиђе и самог Бориса Тадића.....хехехе...
 
evo ja imam strategij uza kosovo u slucaju povlacenja amerikanaca.

odmah privesti sve stipare na informativne razgovore i utvrditi ko je nas drzavljanin a ko nije . ko nije pravac albanija ko jeste ostaje. u slucaju da krsi zakon, napada policiju itd, hapsiti ,prebijati i osudjivati na 100 godina robije. tacnije radio bih sve sto amerikanci vec rade sa svojim prestupnicima u americi.

u slucaju oruzane pobune, radio bih opet isto sto amerikanci rade u Iraku.

Zar nisam veliki demokrata?
 
Jerry Ropero:
evo ja imam strategij uza kosovo u slucaju povlacenja amerikanaca.

odmah privesti sve stipare na informativne razgovore i utvrditi ko je nas drzavljanin a ko nije . ko nije pravac albanija ko jeste ostaje. u slucaju da krsi zakon, napada policiju itd, hapsiti ,prebijati i osudjivati na 100 godina robije. tacnije radio bih sve sto amerikanci vec rade sa svojim prestupnicima u americi.

u slucaju oruzane pobune, radio bih opet isto sto amerikanci rade u Iraku.

Zar nisam veliki demokrata?
jesi, samo jbga ovo nije irak pa bi svaki takav "demokratski" dijalog u sred evrope bio malo sankcionisan (kao i ranije) tako da se to uopste nece desiti, a sam polt je to potegao kao jedan od nacina da nam objasni nerealnost takvog scenarija

jel ima neko bolju ideju?
 
Jerry Ropero:
evo ja imam strategij uza kosovo u slucaju povlacenja amerikanaca.

odmah privesti sve stipare na informativne razgovore i utvrditi ko je nas drzavljanin a ko nije . ko nije pravac albanija ko jeste ostaje. u slucaju da krsi zakon, napada policiju itd, hapsiti ,prebijati i osudjivati na 100 godina robije. tacnije radio bih sve sto amerikanci vec rade sa svojim prestupnicima u americi.

u slucaju oruzane pobune, radio bih opet isto sto amerikanci rade u Iraku.

Zar nisam veliki demokrata?

Нормално, само треба следити другове Американце у њиховим напорима
за успостављање демократије и владавину људских права - све што они
раде, ето и ми треба да прихватимо...... :lol: :lol: :lol:
 
Pa mozesh recimo da ne prihvatish nezavisnost...i borsh se diplomatski koliko je moguce.
Ne verujem da ce nas bomnardovati zbog toga.
A da od nas"nishta ne zavisi"ne bi nas toliko pritiskali d ai mi priznamo,prihvatimo sve shto Albanci zele..to nije kompromis.
A interesi velikih mogu itekako vremenom da se promene...chekash svojih 5 min.
Ili podela koja je pravi istinski kompromis.
Ali sigurno ne okretanje da ga primish odpozadi i da trazish josh.:lol:
 

Back
Top