fantasticna gnostika za para-realiste...

senoviti

Ističe se
Poruka
2.370
pripremi se...ovo ce dugo da traje,a ja se nadam da ce moja sazeta parafaza internet stiva iz kog sam se informisao biti isto tako zanimljiva kao i ona suma stranica koju sam iscitao na tu temu. Ostavicu link,ali mi je zanimljivije da vam prethodno sam ispricam o cemu se tu zapravo radi,jer mi je vrlo lasno da to cinim nakon svih tih stvari koje su mi se tamo ukazale. samo da vam zviznem prvo jedan mali uvod... :)
Sta je naucna fantastika? Bajka za odrasle... Sta ako je ono sto je poznato pod imenom `fantastika` daleko od toga da bude u sferi cisto imaginarnog,drugim recima, sta ukoliko se uopste ne radi ni o kakvoj bajci, vec o jednoj uzvisenoj zbilji, realnoj kao ja i vi? Svaki postovalac `naucne fantastike` je barem jednom u zivotu bio iskreno zamisljen nad ovim pitanjem,i cini mi se da ne bi toliko ni postovao tu vrstu literature da makar malo ne veruje u izvestan procenat realizma u toj duhovnoj materiji koju toliko voli. Naravno, imaginarno ima svoje zamke,katakombe i corsokake, zbog cega je ova oblast cesto ismevana, ali ja sada pricam o pravim vrednostima doticnog,nesto sto ce se ispostaviti da potice iz same dubine ljudskog bica,osecaja,prozimanja sveta i zivota,iz samog srca intuicije... Kapiram da ste me do sada vec stigli ispratiti. Vidite, oduvek sam bio poklonik imaginacije, od malena,cini mi se, volim kreaciju kao sustinu zivota.... Zivot nas,medjutim,uci Realizmu, i cesto nas i na pravi nacin odvlaci od corsokaka praznih mastanja,laznih nada i ocekivanja. Zar nisam u pravu? Ali u vama (vama=onima slicnim meni) ostaje neka magicna mantra koja zeli da potvdi jednu duboku,intimnu formulu sto je svako u sebi oseca,i ne da se pregaziti shupljom zbiljom i ispraznom svakodnevicom. Kreativno mislite- zar je to lose? Realnost vam govori:jeste:cuti radi razmnozavaj se! Ali jedna visa sila se naprosto oglasila u vama, i vi znate da ste zivi na veseo nacin, da je prava realnost u vama i da se ona izrazava na mnoge nacine. Sta je poenta: ne mozes pobeci od glasa samospoznaje u sebi, od glasa istine, glasa intuicije. To nije nikakva fantastika, kapiras, a daleko od toga da je nauka kakvu znas...saznanje,to mozda-da. A svako saznanje koje ima istine u sebi je realnije od neznanja koje cak i polaze pravo na imaginaciju. To je PRAVI REALIZAM. Objektivitet visih redova...Uvodim vas u pojam gnostike, skrivenih saznanja namenjenih svakome, dugo skrivanih iz manipulatorskih razloga nedostupnih nikome ili vrlo malom broju ljudi. Sa zadovoljstvom cu vam ispricati `bajku za odrasle`, ako tako vise volite, jedan samo na prvi pogleda slozen sistem saznanja (zapravo vrlo logican, emotivan i koherentan) do koga sam skoro dosao posredstvom `svemoguceg surfinga` :) Dragi publikume, da pocnem pricicu... Neko je mozda i cuo nesto na tu temu, neko samo pola ili delic tih saznanja, ali meni se sklopila cela slika,i evo,ja cu poceti da odmotavam klupko. Vrlo ce me zanimati sta cete komentarisati, jer to je i svrha cele stvari... Sladokusci,here we go.Pratite me i razmisljajte.Zajedno idemo na osnovu....
 
O,kakvi smo mi humanisti! Mi smo sladokusci posebnoga ranga! Volimo price iz prirode. Volimo price izvan prirode. Volimo proslost koju ne mozemo saznati. Volimo buducnost koje jos nema, koja onakva kakvu je zamisljamo nikad nece postojati,ili pak zamisljamo da postoji,ali u nekom paralelnom univerzumu. Zar to nije slatko? Odusevljavamo se pricama o onostranom: intrigiraju nas pojave duhova, vidjenja NLO-a, energetske anomalije, i gomila pikanterija koje veselo stavljamo pod rubriku `naucna fantastika`...to je super. Stavlja nas u jedan kosmos u kome imamo sirinu izbora izmedju fenomena koji su nam zanimljivi i breath-taking... Ali smatram da se malo ko od nas usudio, iako bih se kladio da velika vecina nesvesno a vrlo intenzivno tako oseca, da su svi ti fenomeni na neki misteriozan nacin povezani jednom jedinstvenom silom! Drugim recima, mi osecamo da bi mogao postojati superiorni razlog koji bi mogao ujediniti i zajednicki objasniti sve te `neobjasnjive` fenomene u okviru jednog sireg sistema,ali se malo ko drzne da se uputi u tajne takvog jednog superiornog sistema. Vecina ce reci : `to su Bozija posla`..`to nije na coveku da zna`, `lepo je znati i ovo sto sada znamo..` Lepota je ponekad samodovoljna i sebicna kategorija koja podrazumeva vrcenje u krugu sopstvenih predrasuda i pogresnih tumacenja saznatog i dozivljenog. Opet vas pitam: sta ako postoji nesto sto je jos u okvirima regularne nauke,fizike,da budem precizniji, i to sredinom 20.veka,makar i kao nedokaziva hipoteza bilo ponudjeno kao, pazite ovo: `ajnstajnova teorija ujedinjenih sila univerzuma`.. Ha? Ne teram vas da u glas zapevavate Bjelo Dugme i ono: `ima neka tajna veza....` Svi duboko u sebi osecate da je to jedan neosporivi fakt. Ono sto medjutim niste mogli do sada da objasnite je na kakav nacin se ta veza ostvaruje. Je li to Bog? Gde je lociran? kako dejstvuje zivot? sta ga stvara? sta mu je cilj? Svako od nas je dosad uzivao u pikanterijama izdvojenog reda... Jeste li se zapitali o velicini kolaca? Sladokusci,da li ste, ******, spremni,za nastavak... Film `matrix` je isto tako samo jedan delic ove fabule...Hocemo li zajedno da pogledamo dokle nas to moze dovesti? Vasa snaga imaginacije je neverovatan izvor energije koji ce pomoci da zajedno izgradimo sliku o pravoj sustini i strukturi univerzuma i naseg zivota u njemu.... Kada to naucimo,za nas vise nece biti prepreka... Saznanje koje cu vam uskoro izneti je vrlo logicno i koherentno,s obzirom na svu dubinu vaseg dosadasnjeg interesovanja,pa ce to samo ubrzati nase putovanje u Realnost viseg reda. Hvala vam sto ste me dosad ispratili...Uvek ima jos. :) stay tuned. Polecemo.... ;)
 
Rizikujuci da mi ove retke pokvari spoljasnje nevreme i jeftine energetske zemaljske manifestacije znane kao `munje`, dovodeci do nestanka struje u kljucnom momentu moga izlaganja, sto bi pak dovelo do toga da autora ovog texta zateknete u udaranju nekakvog nevidljivog protivnika u mraku, cime bi mu se pokvarilo raspolozenje (ali on lud,odma bi spicio u grad i nasao neku zanimaciju u roku od 10 minuta...),nastavljam ili, najbolje receno, otpocinjem svoju gnosticku bajku ili storiju.... Naravno, potrebna mi je vasa pomoc.. Ona ce se sastojati u tome da me pazljivo pratite, onako kako biste pratili neku naucno-fantasticnu pripovetku,istovremeno razmisljate o ponudjenim vam stvarima i informacijama, te da u najbrzem mogucem roku ostvarimo povratnu informaciju u kojoj bih stekao utisak o tome kako su se doticne misli na vas odrazile. TO JE VEOMA BITNO. Nije bitno sta ja mislim o tome,vec kako vi to vidite. Eto,tako mi zaista pomazete... Videcete, neka saznjanja su vrlo intimna,oslobadjajuca,drazesna i lepa, dok su druga vrlo ruzna i sokantna. Secate se matrixa? ako ste odabrali -koju ono bese pilulu- svejeno-samo ako ste odabrali... Pocinjemo ...
 
Gnostika je oblast koja se bavi tajnim saznanjima o poretku univerzuma i ustrojstvima njegovih sila. Na kraju ce cak postati jasno da najpre postoje sile, pa tek potom univerzumi! Otom-potom, polako stizemo i do toga. Debelim i maaasnim slovima oznacicu poglavlja ove `pricice`. Videcete, imace tu svasta da se nauci i prozme mislju-ono najbitnije... evo,narode,krenuli smo. :D
-SVEDENBORG-
Kako sam napomenuo u uvodu, svako od nas prihvata deo kolacica,ali se malo ko seti da zahvali Velikom Kolacu koji je otkinuo deo sebe da bi nama bilo bolje. A njemu se svako MOZE obratiti, i to kao coveku,istina, coveku neverovatnog potencijala za ljubav i kreaciju...Pogledajmo korene gnostike.
Svedski mistik Svedenborg, pisac mnogih gnoseoloskih dela u 17.veku i idol mnogih potonjih generacija, pisaca kao sto su,npr. jedan Vilijam Blejk i Balzak, tvrdio je da su ga visi duhovi svemira, bukvalno andjeli, u snovima uzneli na nebo i tamo mu objasnili njegovo ustrojstvo. Bog se ukazivao kao sunce ili kao mesec, u zavisnosti od dvojake prirode nebeskih duhova: naime, da li vole boziju ljubav (toplina,zlato,sunce) ili boziju istinu (svetlost,srebro,mesec). Tu treba reci da su prvi andjeli ili duhovi cistiji od ovih drugih,ali da je drugima uvek pruzena sansa da shvate da istina nije nista bez ljubavi, da ultimativno-vodi do nje,te da je taj proces cvrst kao sam bog, ali intiman i mistican. Tako se,veli Svedenborg, desava i sa ljudima na zemlji ,jer sveto pravilo gnostike glasi: KAKO NA NEBU, TAKO I NA ZEMLJI. Mikrokosmos i makrokosmos cine nerazlucivo jedinstvo! Vise bice prebiva direktno u dubini svih nas, priznavali ovo mi ili ne.. To je i pomoglo Svedenborgu da uoblici svoju krucijalnu misao (koja,naravno,nije NJEGOVA, vec onostrana, poverena mu i sa ljubavlju data ne bi li razresila gomilu zemaljskih gluposti i predrasuda), a koja pak glasi da Pakao i Raj ne poticu od Boga, vec - od coveka, tacnije, od onoga sto on IZABERE SVOJOM SLOBODNOM VOLJOM. Po Svedenborgu, kada covek umre, on kao oslobodjeni duh izgleda potpuno isto kao i za zivota! On ima cula,moze da vidi,cuje,oseti.. Vremenom,kako biva preuzet na nebo, njegova predstava o sebi, njegovo UNUTRASNJE odredjuje kako ce njegovo SPOLJASNJE izgledati u astralnom smislu. Metamorfoza se,dakle,u visim regionima postojanja odrazava od unutra ka spolja..... Ako je covekova dusa za zivota bila zatvorena te bila okrenuta samo sebi i svetu, umesto drugom ili bogu, ona na nebu uskoro poprima groteskan izgled i seli se u nize regione sive duhovne egzistencije u kojoj i ostaje zatvorena u pogresnoj predstavi o sebi, puna nemira i patnje nastale iz bezpotrebne usmerenosti na sebe.. `Ljubav ka sebi`, sv.Avgustina-gresna,sebicna ljubav. Ukoliko se dusa otvara ka izvorima toplote (ljubavi) i istine (svetlo) koji u nebu bivaju promenljivo locirani kao neko daleko misticno sunce koje nije nista drugo nego ono sto svi smatramo Bogom, dusa ce osloboditi svoje UNUTRASNJE, takoreci provetriti ga,osetiti smisao ljubavi i kreacije, i stati da se uspinje nebeskim lestvicama (koje opisuje svetac Jovan Lestvicnik), a saobrazno tome, i njegova spoljasnjost ce pretrpeti metamorfozu. Svedenborgova teza je i da su andjeli nastali iskljucivo ovim putem, usavrsavanjem od nizih ka visim aspektima (npr. covek kroz proces prosvetljenja na nebu vremenom postaje andjeo) umesto krute katolicke dogme da je bog stvorio andjele pre ljudi i da to moze biti samo tako i nikako drugacije,odn. da se ljudi i andjeli razlikuju po svom unutrasnjem:sustini. Svedski mistik nam je upravo objasnio da prirodu ljudi i andjela cini jedan te isti senzibilitet, kog nam daje sami Bog,te da odsutstvo tog senzibiliteta vodi ka formiranju zlih entiteta, duhova pakla ili demona, bica koja muce sebicne potrebe,odn. upravljenost ka sebi,te koje ne percipiraju nista izvan sebe, smatraju da su izmislili sami sebe-povod za mnogu mrznju i zlo poniklo iz pustosi, te da cesto znaju kaciti sebe za zive ljude, crpeti njihove misli i verovati da su to njihove sopstvene! (eto matrixa:ljudi se koriste kao baterije!) Ko je zainteresovan za sve pikanterije Svedenborgovih uvida u onostrano,preporucujem njegovu knjigu `Raj i pakao`. Drugi kljucan pojam Svedenborgovog `ucenja koje nije njegovo` odnosi se na pojam `saobraznosti`,koji bi mogao predstavljati interesantnu verziju platonistickih i neoplatonistickih teza o `idejama` : svaka stvar koja postoji postoji saobrazna se nekoj drugoj na osnovu uzvisenog logicnog parametra koji potice iskljucivo iz boga. Da toga nema, nikakva svest ne bi bila moguca u ovom univerzumu, svest ili misao. Svedenborg se od Platona razlikuje samo u jednoj pojedinosti: Platon insistira da u onostranoj sferi postoje nekakve apstraktne forme viseg reda, ili `ideali`, te da sve na zemlji imitira ili kopira ove ideje. Ideja subordinacije se kod grka preterano naglasava. U Svedenborgovom univerzumu stvari zive u miru i u medjusobnom druzenju po mentalnom prozimanju; nije naglasena subordinacija, iako se ona logicno u nekim stvarima mora podrazumevati,ali ona nije sama sebi cilj- stvari su `saobrazne` jedne drugima, po odredjenim stavkama `lice` jedna na drugu iskljucivo zato sto je to volja Boga, a volju Boga odredjuje iskljucivo LJUBAV... U kosmosu,sve se `druzi` sa drugim,i tako stice svoj smisao,koji opet apeluje na vise izvore i na put u `gore`. Slicno kao sto se ljudi druze na internetu da bi,iz toga,pojedinacno, u sebi otkrili motivator koji ih usmerava na visu i bolju stvar u sebi...nadam se da se tako svi osecamo ovde ;)
 
- QUANTUM FUTURE SCHOOL -
Konacno dolazimo do savremene i zanimljive materije za koju je bio potreban ovaj uvod... Brzo cete uociti `saobraznosti` izmedju svedenborga i onoga sto ce uskoro biti opisano... Jedan od dokaza da vreme ne postoji, barem ne onako kako ga znamo. Vise o svim tim tezama vrlo brzo sledi...
Neko vreme u parapsiholoskom svetu kruzi termin `channeling` iliti `kanalisanje`...Opisuje se doticni fenomen kao vrsta neobjasnjive telepatske komunikacije izmedju coveka-smrtnika i kakve nezemaljske kosmice sile ili duha...Covek dolazi do neobicnih,raznovrsnih i kojekakvih saznanja koja cesto mogu imati zabavan i zanimljiv karakter za sve nas,u onoj meri koliko su zapravo neproverljiva... recimo da smo se svi slozili da je telepatija moguca,da je moguce utisnuti necije misli u tudji um? kako da znamo da nas te misli ne lazu,ma koliko one izgledale fantasticno...
U Americi (eh,zasto bas tamo,a ne u Srbiji,to ne znam,no verovatno i za to ima nekakav poseban razlog,ne bih sad hteo da zalazim u to), negde sredinom 90-ih godina `extremno dalekog` proslog veka :) desilo se sledece: zabelezen je jedan slucaj `channelinga`, nalik svim prethodnim, koji se produzio nekoliko godina unapred,cini mi se sve do 1998 ili 1999,nisam siguran. Mala grupa obicnih ljudi, zena i muskaraca nasla se u centru iznenadnog i nicim izazvanog komunikacijskog shoka: telepatske razmene informacija i iskustava sa grupom `kosmickih duhova`,kako su sebe otprilike nazvali i kako su ustvrdili, posednika `vrlo dragocenog znanja za ljudski prosperitet i evoluciju`. Naravno,postoje i knjige...Sve ce biti receno. Grupa ovih duhova nazivala je sebe `Kasiopejcima`, sto je trebalo da znaci da poticu iz istoimenog sazvezdja. U nastavku njihovih seansi je,medjutim, objasnjeno da su ova grupa duhova zapravo `kosmicki putnici` koji, slicno Srebrnom Letacu, jasu na jednoj kosmickoj rezonanci koja jezdi svemirom, cak se priblizavajuci i samoj zemlji, i koju oni nazivaju `Talasom`. Ovaj talas ima sposobnost promene molekularnih odnosa i vibracionih svojstava kako materije,tako i duha. Prava intriga. Za razliku od dosadasnjih naklapanja sa kojekakvim zvanim i nezvanim kosmickim bitangama, ova grupa duhova je uspela da privuce paznju `zemljanima` izuzetnom otvorenoscu za nasa pitanja kroz dijaloge,zabelezene u knjigama `Donosioci novog svitanja` (tako niceanski naslov :) ) Takodje je postalo jasno da su sebe u prvom momentu nazvali `Kasiopejcima` jer su se tada na svom kosmickom nalazili u blizini ovog sazvezdja,te da se vec u sledecem momentu mogu nazvati i `Plejadjanima`, buduci blizi Zemlji...(?) Space Cowboys.. Neverovatno,ali pokazali su se u `channelingu` kao vrlo inteligentna,razumna,tolerantna i duhovita bica, ulivajuci neobicnu nadu covecanstvu na sva ona sablazna otkrica koja ce u medjuvremenu otkriti. Kada su upitani kakva je njihova priroda, odgovor je bio da su oni `ljudi iz daleke buducnosti`, uznapredovali do te mere da su postali bica samog spirita,te da dolaze da nas opomenu i nauce putu koji su nekad i sami presli...uz obavestenje da u nasoj galaksiji postoji valjda 146 milijardi ljudskih bica (humanoida) na razlicitim planetama osim zemlje-rasa koja se u svemiru izrazito ceni!
Provalite slicnost sa Svedenborgovim tezama: `Nebo ima ljudski oblik`-andjeli se grupisu tvoreci onu celinu koja imitira humanost per se! A buduci da je Bog svugde gde je nebo,to znaci da je Bog Najveci Covek! Opet,primetite lestvicnu organizaciju svesti: andjeli (kasiopejci) nekada su bili kao mi (ljudi), ali su otvorenoscu ka visim regijama uznapredovali i dosli u oblast u kojoj sada jezde. Uz gomilu saznanja koja su nam doneli,od kojih su neka vrlo opora i neverovatna, neka degutantna i vrlo zalosna, oseca se ona stvar koju covek voli kod drugog coveka: ljubav,poverenje, otvorenost, briga, bezbriznost, radost i optimizam, posvecenost. Opet, jasno su dali do znanja da u kosmosu postoje i NEGATIVNO POLARIZOVANE SILE kojima je cilj da coveka drze u neznanju i da njime manipulisu,o cemu ce isto biti uskoro reci, te da svaku informaciju koju dobijemo ili dobijamo odmah proverimo kako god mozemo:istrazivanjem izvora koji su nam na raspolaganju,skupa sa nekim dubokim osecanjem u sebi glede pomenute informacije, prosto receno-intuicijom. Da li vam ovo zvuci dovoljno `naucno-fantasticno` za sad? :) ok,pocecu da iznosim neku glavninu informacija koje su sa nama podelili kasiopejci,iliti nasa kosmicka braca. Videcete koliko su prosti a opet sveobuhvatni njihovi uvidi..a kako i ne bi kad surfuju na frekvenciji koju jos uvek ne mozemo da pojmimo,iako intuitivno mozemo da zamislimo i sebe kako uzivamo u tom rangu.. Eternal Hawai :)
Treba li jos samo napomenuti da je na ovaj nacin osnovana nesektaska celija hrabrih (svaka cast, ameri) pojedinaca koji su sebe nazvali `Quantum Future School` (naslov asocira na savremenu nauku,fiziku cestica, te svakako sa dekartovskim nacelom ispitivanja cinjenica pre nego sto se u njih zaista i poveruje; ovako nesto je preko potrebno,shvaticemo vrlo brzo-slobodna volja je ta koja se uvek pita,i na nama je da proverimo sta bi moglo biti istina a sta ne).Avantgarde..
 
-STRUKTURE POSTOJANJA ILI `DENZITETI` (STRATIFIKOVANA GUSTINA DUHA I MATERIJE)-
Da li ti je bitno da o necemu doneses sud pre nego sto razmislis o tome ili probas da to osetis?
Kako zamisljate svemirce? Onako kao u holivudskim filmovima iz 50-ih: ljigavi,zeleni, bezoblicni, s jednim okom na glavi? tja,verovatno i takva cuda postoje u ovom ogromnom univerzumu. Zato ti je uvek drago kad vidis taj americki kemp svoga i `buducega` vremena...Mozda koriste letece tanjire koje lice na felne od kadilaka,a u slicnoj funkciji klackanja od jednog kamencica u svemiru do drugoga,dok se iznutra verovatno sve dimi od isparenja trans-molekularne furune.. Verovatno je i ovo neki slucaj,mozda cak i najcesci oblik kretanja, a da mi to jos uvek ne znamo,koliki smo pecinski ljudi jos uvek,i pored sve tehnologije i cinjenice da ja sad vama kuckam ovo nesto lozeci vas u fantasticnome maniru, a da ne znate ni ko sam,ni koliko sam daleko od vas... Mozda smo mi za neke mnogo uljudnije forme u svemiru doticni zeleni,ljigavi vanzemaljci s jednim okom na glavi...? Sta je to vanzemaljac uopste? I otkad je planeta Zemlja postala univerzalno merilo za postojanje zivota. Ha,imamo ga u izobilju,ali se prema njemu odnosimo ignorantski i unistavamo ga.. Ko je onda tu pravi vanzemaljac? Opet, zasto da se vrtimo u zacaranom krugu? imamo li svoju volju?...
Da nisu mozda u igri neke sile koje nas drze u navici ovako ruznog odnosa prema sebi i svetu u kome zivimo,radimo,disemo,i razmnozavamo se? To bi morali rascistiti,jer to pitanje nije bez osnova.
Postoje bica slicna nama,ili cak koja poznaju mnogo manji aspekt senzibilnosti nego ljudi, da ne kazem da su kao retardi,ali nesto slicno tome -produhovljeni-recimo,a koja koriste prosta saznanja onog nivoa na kome se trenutno nalaze,gradeci tehnologiju koja je za njih zatvorena i konacna, kao nama model zastava-kragujevac,i koja im omogucuje da kroz svemir putuju od jedne do druge tacke-ma koliko one bile udaljene jedna od druge-u momentu od jedne sekunde!..Vi bi rekli `wow`! Njima je to savrseno normalno,ali se ukazuje,iz druge perspektive, mogucnost da su u toj tehnologiji otisli do svojim krajnjih mogucnosti,kao srbija sa zastavom-kragujevac,te da su u nekom ruznom smislu postali i blazirani na svu tu `svemogucu tehnologiju` za koju bi se na zemlji mozda vodili ratovi... mozda...da se vec odavno jedan i ne vodi,sakriven od ociju ogromne vecine covecanstva. Znaci, ima takvih mogucnosti iz kojih je,umesto da se `obijaju pete` u sipcenju kroz kosmos nekih 100 000 godina zarad pisljivih predjenih 10 milijardi kilometara (zemaljske mere),moguce u momentu SAVITI SVEMIR OD JEDNE DO DRUGE TACKE,ILI DRUGU TACKU PROSTO DOVUCI DO SVOJE, NAKON CEKA SE KOSMICKI ZASTOR VRACA NA SVOJE MESTO,A VI OSTAJETE U DRUGOJ TACKI. Fantasticno,zar ne? Ali, ko zna za kakve gluposti i ciljeve se ta postojeca tehnologija koristi od malih sivih? Da li bi mogli poverovati da bi se iz nase tople ljudske prizme njihovi razlozi mogli opisati kao trivije? Ako verujete, mozete da nastavite.. Ako, pak, smatrate da je svaka nezemaljska pojavnost automatski vrednija od coveka,ovaj tekst bi mogao da vas razocara...Zato budite spremni da na sve,pa cak i na ono sto vam deluje fantasticno, gledate ocima realnog,toplog,iskustvu naucenog i za iskustvo otvorenog coveka,kakav jeste i na zemlji. Izbor cini sustinu,ma gde bili...
Igra slucaja moze naterati odredjenu rasu da egzistira na odredjenom nivou postojanja odakle nam moze izgledati kao superiorna,medjutim nas duh moze prozreti praznocu njihove egzistencije, bez obzira kakvu tehnologiju koristili,jer je to bio njihov izbor. Slicno se desava kada zdrav covek sa planine Urala dodje u civilizaciju krcatu racunarima,brzom hranom i kolima..ma koliko impresioniran u startu,vrlo brzo uvidja jedan zatvoreni krug sve te tehnologije u odnosu na prirodno bogatstvo s kojim se srodio u svojoj sredini...Sada cu reci kako je moguce da,uslovno receno, `razmazena deca` dodju u posede `nuklearnog oruzja`.To im omogucava razlicit nivo,ili DENZITET POSTOJANJA...!
Po Kasiopejcima,struktura svega postojeceg organizovana je na tacno 7 nivoa. Oni se razlikuju u stepenu vibriranja energije koja je sa njima sklupcana. Odavno se u raznim,narocito muslimanskim filozofskim knjigama pominje organizacija neba u 7 spratova,kod hriscana 9,itd. To bi u neku ruku bilo ovo:razliciti stepeni u kojima duh prozima materiju ili je apsorbuje/anulira. Ovako: prva 3 `sprata` su preovladjujuce materijalna`;4.sprat predstavlja ravnotezu,ili preko potreban kosmicki balans izmedju duhovnih i materijalnih moci Kreacije (zamislite svet umetnosti-nadrealizma u kome je sve zamislivo moguce sintetisati ni iz cega!); 5.6.i 7. sprat su iskljicivo duhovno-astralne prirode i ne mogu se materijalno dokazati,ali ipak postoje. Sada cu vasoj intuiciji da predstavim sustinu svakog od ovog nivoa postojanja,a vi cete to iz iskustva potvrditi ili otkriti neku mogucnost duboko u sebi da dozivite aspekt postojanja koji ste samo naslucivali,ne znajuci kako sebi da ga predstavite...idemo:
 
-7 DENZITETA POSTOJANJA PO `KASIOPEJCIMA`-
1.NIVO: Svet (nezive) materije...Blato,zemlja,minerali,kristali...metali,itd. Znate o cemu pricam, dobra stara seljakova njiva :) Ali ne znate da i neziva stvar poseduje auru! Aura je energetski omotac koji poseduje svaka postojeca tvar. Naucno je dokazano njeno postojanje posredstvom optickog uredjaja koga je sasvim slucajno otkrio naucnik po imenu Kirlian..Ljudska aura je topla i ziva, krcata bojama spekta.. Takva je unekoliko i zivotinjska. Aura nezive materije je staticna i skoro pa bezbojna, ali ona POSTOJI, sto je dokaz da materija nije gola u svom postojanju,vec da sadrzi odredjenu energetsku impregnaciju cije je poreklo nemoguce objasniti,sem da izvire iz nekog nepoznatog izvora Odozgo/Odozdo...Setimo se gnostickog pravila mikrokosmos=makrokosmos...
2.NIVO: Biljni i zivotinjski svet ( primarna ziva tvar)... Biljke i zivotinje su ziva bica koja, po kasiopejcima, nemaju individualnu svest, vec dele jednu ZAJEDNICKU,KOLEKTIVNU... Moze se reci da nas biljni i zivotinjski svet poseduje neku vrstu kolektivne memorije na koju svaka jedninka moze da polozi pravo i koja sluzi kao pomagac ovoj sferi zivota. Zamislimo jedan dzinovski dobrodusni duh koji predstavlja sumu svih dusa biljnog i zivotinjskog sveta, izdeljen po vrstama, i koji se stara,takoreci,o njima,a da jadna zivotinjska glavica ne mora ni o cemu nikad da pomisli..sweet :)
moja prva reakcija,ali da li bih hteo da sam zivotinja,da drugi o meni misli,a ja nikad nista...?? he...
3.NIVO: Svesna bica (humanoidi)...zato se u evoluciji duha kroz materiju nuzno dolazi do zivota koji poseduje svest o sebi,hvala bogu! Na ovom stepenu bicu je dodeljena mogucnost da oseti svoju dusu kroz UNUTRASNJE.... Za onog koji izgubi refleksiju o samom sebi kaze se da je sirov, grub ili ravan zivotinji. Percepcija licne dusevnosti ima vrlo vaznu na ovom denzitetu,jer otvara puteve koje duh ima u svojoj pretenziji/ljubavi ka gornjim nacinima egzistencije...Ici putem istine znaci ici putem duse...Tada se (coveku) otvaraju vrata za visi dozivljaj kosmicke realnosti...! Kako to izgleda??...
4.NIVO:Svet oslobodjenog duha u materiji....Denzitet koji se javlja kao prirodan stepen razvitka prethodnog denziteta. Disolucija materijalnosti u objektiviziranom duhovnom moru, nastao spontanim umrezenjem individualnih svesti u mocnu nad-svest prvog donjeg ranga...Sta sve ovo znaci? Znaci da vase telo i bilo sta materijalno sto ste navikli da imate u svojoj blizini nestaje kao cvrst i nepromenljiv fakat!.. Intermolekularna organizacija materije u ovoj osnovi postojanja je realisticka,ali izrazito fleksibilna: molekuli se krecu brze nego u 3.denzitetu,materija i oblici postaju kreirani iz same misli ili svesti. Kreativno misljenje je jedini nacin zivota na ovom nivou. Ljudi koji su skloni umetnosti lako mogu da zamisle sve prednosti zivota u 4.denzitetu.. Dolazi se do spontane spoznaje da nije vazno delo koliko um koji dela/misli/kreira... Individualne svesti iz prethodnog denziteta dozivljavaju transmutaciju posredstvom visih energija koje pokrecu inicijaciju u ovaj denzitet, cime se oslobadja moc njihove individualnosti u spasonosnu mrezu koju pletu izmedju sebe i u okviru koje njihov duh dobija svu svemoc u odnosu na materiju koje se jos,pak, nije moguce otarasiti,ali ona postaje sasvim nebitan faktor ove egzistencije. Ono sto je bitno jeste ziva, oslobodjena unutrasnjost duha, odn. njegova kreativnost... Fantazmagoricno stanje,nadasve.. Neki su ga mozda vec i doziveli. Kasiopejci tvrde da je u 4.denzitetu moguce,npr. cuti boju, ili videti muziku. Cula postaju visestruko multidimenzionirana... Uzivanje u culima je neverovatno i neopisivo iskustvo za one u 3.denzitetu. Sad...Jedna od najvaznijih prekida koji se ostvaruje sa ovim denzitetom u odnosu na one nize koje mu prethode tice se nestanka kontinuiteta prostor-vreme! Deluje nestvarno kada vam neko saopsti da je moguce egzistirati van prostora i vremena,ali to je jedna velika lekcija na ovom nivou postojanja. Razdaljine gube smisao: dovoljno je pomisliti na neko mesto i vec ste tamo!..Ko zna-mozda ste ga u tom trenutku sebi stvorili. Bez panike-ovo je prirodan proces i kasiopejci tvrde da su cak 8 generacija ljudi ove planete prolazili kroz njega... Najvaznija, medjutim,lekcija ovog nivoa postojanja jeste zapanjujuce otkrice da zivite izvan logicnog vremenskog sleda,tacnije, cinjenica da vreme- ne postoji ! U 4.denzitetu egzistencija je mentalna, oslobodjena stega materijalne inercije,a to znaci -prostora i vremena. Zivite u nultoj tacki odakle je u svakom trenutku moguce formirati sopstveni vremenski kontinuum o odredjenom pravcu,isto kao i odredjeni oblik materije,potreban vasem subjektu kao objekat....Drugim recima,zivite kao bog,u bezvremenom trenutku, gde razlike izmedju jedne i milion godina iz 3.denziteta nemaju nikakvog znacaja... Ukoliko zelite, mozete se ubacivati u nize dezitete u razlicite tacke njegove strukture vremena i prostora...Moguce je cak i manipulisati nizim denzitetom okovanim resetkom prostor-vreme, ali o tome kasnije..Rec je o jednoj univerzalno-teleportacionoj moci koju svest u ovom denzitetu ima. Dobar primer koji bi ilustrovao njegovu fundamentalnu logiku po sveznajucim kasiopejcima na zemlji je trenutno - internet ! Mreza u kojoj nema odnosa hijararhije, u kojoj intividualne svesti ostvaruju dejstva i kreacije na osnovu sopstvene inicijative i pobude duha,i u okviru koje osecaju svu slobodu i lepotu toga nacina. Eto,a koliko su kritikovali internet...kada nam ga vise sile daju kao primer,to mora da nesto znaci. Naravno: inicijativa za net je stigla-od strane ljudi. Da li je istina da se na ovaj nacin prirodno razvijamo od ljudi ka andjeoskim formama,kako je to govorio Svedenborg, tj. da nam se posredstvom interneta spontano iskristalisala slika nase buduce mrezno-astralne egzistencije? To cemo,kazu Kasiopejci,saznati uskoro,jer,kazu, dolazi trenutak kada ce ova planeta proci kroz inicijaciju za 4.denzitet ! To je u vezi sa kosmickim talasom koji do nas dolazi..Apokalipsa? Ne,taj termin se koristio da nas namerno plasi i odvlaci od sustine,a sustina je:evolucija svesti. Koliko je ovo radikalno, kao nesto sto do sad niste mogli nigde cuti,procenite sami !...
5.NIVO: Svet konteplirajucih dusa...Ovo je svet u koji dospevaju duse nasih umrlih, preskacuci 4. denzitet.... U njemu vode umirujuci dijalog sa dobronamernim duhovima, a zatim se, po sopstvenoj zelji, vracaju natrag na zemlju, sami birajuci sopstvenu inkarnaciju,u skladu sa onim sto zele da nauce ili isprave, a sto nisu mogli ili stigli da urade u prethodnom zivotu. Po ponovnom rodjenju, u dusi ostaje bazicno pamcenje,tj.namera sta uciniti u ovome zivotu kako bi nadoknadio greske i propuste prethodnih... Kao sto vidite,Indusi su bili u pravu:reincarnation lives! Duhovi koju pokazuju napredne osobine ostaju na ovom nivou jedno `vreme` (relativan pojam) da bi potom polako bivali uvuceni u jedan visi region postojanja koji bi se tek sad sa pravom mogao nazvati `Nebom..`
6.NIVO:Svet visih kosmickih entiteta...Raznorazna udruzenja,ili kako Svedenborg kaze `jata` andjela, tj.kosmickih duhova koji zarad svoje sopstvene evolucije imaju voditi brigu o nizim dezitetima..`Kasiopejci` poticu sa ovog nivoa i odabrali su odredjenu tacku u vremenu-prostoru da nam kazu kako vide potencijalan buduci sled dogadjaja za nasu planetu. Usput su doneli tonu frapantnih informacija za koje se moze reci da zaista -ma-staklenim cekicem- razbijaju neke predrasude koje su na ovoj planeti dugo vremena vazile za gvozdene,kamene i uvek-vazece. Shvatate da vec dugo vremena zivite u jednom vesto pripremljenom matriksu koji je namerno postavljen da vas drzi zarobljenim i otudjenim od vase prave sustine:ljubavlju kreativne...
7.NIVO: Misticni izvor (Bog).... Kao Svedenborgovi andjeli koji u nebu vide Boga kao blistavo,ali daleko nedostizno sunce,uvek okrenuti licem ka njemu, cak i ako okrecu svoje lice na druge strane (primeti ne-materijalno-spiritualisticki princip postojanja kakvi imaju visi denziteti pocev od 4-tog!), tako i visi duhovi univerzuma osecaju jedan Izvor koji im pruza svu energiju zivota,mozda ga i `vide` kao doticno misticno sunce,ali sasvim sigurno znaju da ga vole kao sto covek voli sunce koje ga greje...Oni osecaju da se zraci iz tog centra Sve-Zivota prostiru kroz njuh,kroz celu vaseljenu i kroz sve sto je zivo i nezivo. Zele da dopru do nega i da mu se priblize,ali svaki put osete da priroda njihovog odnosa pociva na uvecanju iskustva kroz ljubav... Naime, taj izvor (ili Bog) STVARA IZVAN SEBE,PROSIRUJE DEJSTVO SVOGA ISKUSTVA,DA BI ZATIM SA LJUBAVLJU PRIHVATIO SVE STO MU SE IZ SOPSTVENE KREACIJE DONOSI NATRAG .... NA TAJ NACIN ON UPOZNAJE SEBE,kazu kasiopejci. Nije li svako od nas pomalo bog u ovom lako prepoznatljivom nacinu u kojem i sami zivimo?! Zar i mi sami sebi ne kreiramo zivot na istu foru,da bi sebe upoznali i usavrsili? Boze,ti si jedno lukavo stvorenje.. :D ;)
 
Poznato mi je neshto od toga shto si pisao.
Trudio sam se da procitam pazljivo sve shto sei napisao.

Ja imam odredjen stav prema takvim stvarima.
Zashto bi "kasiopejci" bili u pravu?
Svako gledishte na takve stvari je previshe usko.
Mislim da je to samo josh jedna obmana u nizu obmana medju ljudima.
Par pitanja za tebe:
Verujesh li u Boga?
Verujesh li da postoji bestelesna dusha?
Verujesh li tim samoproklamovanim kasiopejcima koji su mozda plod uobrazilje?

Lichno, mislim da se sve takve i slichne stvari trebaju prevazici u odredjenom dobu da bi chovek mogao lagano, mirno, bez frustracija da plovi rekom zvanom zivot.
Stvari su takve kakve jesu, na globalnom planu samo nas chudo moze spasiti.
Zato, treba uraditi za sebe sve shto je u nashoj moci da napredujemo ka konachnoj svesti.
 
verujem sopstvenim osecanjima,intuiciji i pobudi...i mislim da je to dovoljno.. prica jos nije gotova, shvatices sta sam mislio u nastavku u vezi religija itd. ipak,tesko je sve postici, vrucine :) .. pozivam jos forumasa da se upuste u ovu zanimljivu stvar,kazem,ja sam tek zagrebao vrh ledenog brega,ima tu jos puno frapantnih detalja,pikanterija i stvari za duboko razmisljanje,samo ostani uz mene.
vidis, nije stvar u tome da li ja `verujem` ili ne verujem kasiopejcima. Oni su u tim komunikacijama ostavili jedan neutalan sled misli i digresija; citajuci te beleske imao sam utisak o velikoj dozi dostojanstvene nepristrasnosti,objektivnosti,zelji da se pomogne i rasvetle neke stvari koje covecanstvo duugo vremena bas muce. Ovako: zamisli da imas zvezdano nebo gde svaka zvezda jarko sija. Zvezde su goruca pitanja covecanstva: ima li zivota van druge planete...sta se desava kad umiremo.. ima li boga...koja je svrha zivota..sta je dusa... Bog o kome me pitas sija tako da se uskoro iz pomracine budi jedna zora... lagano svitanje...zvezde polako blede pod navalom jednog izvora, jedne svetlosti koja ih sve skupa vidno (logicki) prozima, ali tako da vise nisu goruca pitanja, vec u jednoj uzvisenoj optici- prosvetljeni odgovori... zar te nikad nisu kopkali antagonizmi izmedju svih misterija koje su ti se u zivotu i kroz zivot predocile... Shvatas da stvar nije u misteriji,vec u intimi,odn.dubokom prezivljavanju i prepoznavanju stvari ONAKVE KAKVE JESU...Jedino se odatle moze dalje, u dalju kreaciju.. Takodje, misterije su misterije nama dole, ali ako si gore,ako si MNOOGO GORE, to znaci da si prosvetljen,ali ne i manje human od nas koji smo vec ovde dole...da li me sad razumes? ljudi mogu postati andjeli, a andjeli su produhovljeni ljudi viseg reda.... a svi delimo istu osnovu ,koju nam je udahnuo Izvor koga ljudi zovu- Bog.. I sa njim je moguce ostvariti kontakt kontemplacijom,verujem i u to,da... putovanje u mikrokosmos koji je slika makrokosmosa. opet bih preporucio svedenborga :`nebo je dzinovski covek`, `samim tim, covek je malo nebo`...predivno... Ostani, pisemo se dalje. Slede nove forumske inliteracije Kasiopejaca. :)
Jos jednom da podvucem, a mozda i prvi put da kazem ako to nisam rekao. Glavna `lajna` kasiopejaca glasi : `Mi nismo tu da vas spasimo. To mozete samo VI SAMI. Znajte da je ZNANJE SPAS. A neznanje odvodi u negativnost,ignoranciju i mrak. Osloboditi mozete jedino sami sebe, iznutra..` Citamo se.Uskoro
 
A ja ne vjerujem ni u kakve misli i ideje koje se iskazuju beskrajnim rečenicam, punim raznoraznih interpunkcijskih znakova. Dobre ideje mogu se iskazati i sa veoma malo riječi. Najbolje su to znali stari mudraci koji su govorili latinski. Zato su sve izreke na latinskom veoma kratke, a još uvijek se izučavaju.
Beskrajno lamentiranje u rečenicama dugim i sastavljenim kao trakavica, sa beskrajnim nizom zareza, tačka-zareza, dvotački i slično, obično je znak lošeg filozofiranja. Moja prethodna rečenica već je bila na granici toga.
 
Naravno da treba ploviti zivotom...Moje pisanje je jedan avangardni pokusaj da predstavim kako bi stanje stvari u intimnom umu moglo izgledati u skorasnjoj buducnosti...mozda sve zbog toga sto se i sam slicno osecam,a nisam toliko slep da ne primetim istovetnu (sakrivenu) mentalnu pretenziju i kod drugih ljudi/prijatelja/poznanika...ponekad mi se cini da neke stvari citam i iz nedoumica u ljudskim ocima pri svakodnevnom susretu..mozda sam to opet samo ja.
sto se tice globalnog plana - globalno selo! O tome ti i pricam... Stvari su na globalnom nivou postale toliko degradirane,providne,prozracne,nevezane i van neke osnovne ljudske logike ili barem osnovne logike LJUDSKE POTREBE (svet je izgleda- implodirao),sto je jos jedan podsticaj da se akcenat stavi na individuu,na licnost i na nase SOPSTVO za koje se moze reci da, ma koliko otudjeno i usamljeno bilo u savremenom svetu, apsolutno nije opravdana stavka da je samim tim i prazno.. Poruka kasiopejaca je poruka ljudskoj intimi, onom osecajnom u nama, i samo nasem...
Reci cu odmah nesto sto mi se dopalo u samom pocetku, a sto ni u jednoj religiji ili religiozno-metafizicko-mistickom ucenju niste mogli cuti...Ne bi da zvuci kao da sam ovoga trenutka stigao sa dela foruma pod nazivom `Ljubav i sex` (premda mozda i jesam :) ),ali sjajna poruka Kasiopejaca koja se odnosi na primarni covekov motivator tice se pojma seksualnosti... Neverovatna stvar. ISTOVETNU stavku nalazimo kod pesnika Vilijema Blejka koji je od mladosti gutao Svedenborga, odusevljen njegovim shvatanjima `Nevinosti`... Citamo kod Frojda i Junga o znacaju libida za psihicko i svako drugo zdravlje. Kasiopejci kao da su svojim obracanjem dodirnuli onu najtananiju zicu u coveku koja bi se ticala njegovog osecanja samoga sebe i sveta preko mosta koji se zove seksualna energija. Po njima, ovo je najznacajnija energija kojom osecamo zivot, radost kreacije kroz sposobnost za kreaciju. Mi se oslobadjamo kroz oslobadjanje nase seksualne energije. U njoj se osecamo najprisnije sa Apsolutom,ta energija je najcistija stvar zivota i predstavlja energetsku inkodaciju ljubavi samog Izvora. Zbog toga ju je pozeljno koristiti uvek i sve vise... U energiji seksualnosti lezi sakrivena moc nase kreativnosti... Ispitujuci nju,bivamo sve blizi Kreaciji u svojoj sustini..Ovi retci su se,znam,na ovome mestu svideli mnogima.... :) :P Osecam istinitost ...
 
eh,pa ti onda preskoci interpunkcijske znakove :D
i zaboravi na to da su te ideje licno moje. Otkud znas, mozda sam JA taj los filozof?
Ali ja sam samo citalac, recipijent odredjenog stiva koje me je u globalu impresioniralo,vadeci neke dobre stvari iz moje intime koje nisam mogao samom sebi,a ni drugima da objasnim. Mozda je ovaj nacin upravo i kljuc kontrole covecanstva o kojoj ce uskoro biti rec,ako mi dozvolite,nadam se..
znaci li onda da se bespotrebno maltretiram sto se sada i ovde trudim da to brdo strana ovde sazeto (koliko je to moguce) interpretiram, zeljan toga da cujem da li ce se jos neko prepoznati u tim mislima koje - ponavljam- NISU MOJE... Ne bih rekao da se maltretiram. Cinim sebi uslugu,a nadam se i vama, ako nista, barem kroz shvatanje da vas zabavljam jednom mastovitom `bajkom`.
a jesi li cuo za onu: `latini su stare izdajice`? ... :D
mudrost na mudrost...Zemaljsku...ali trebalo bi da sam Kasiopejac,pa da na pravi nacin interpretiram ono sto sam od njih procitao. Jednostavne i univerzalne stvari je ponekad teze prepricati i od onih najmudrijih..
 
-POLARITETI SVESNIH BICA U SVEMIRU: OKRENUTOST PREMA DRUGIMA I OKRENUTOST PREMA SEBI (skr. OPD I OPS)-
Postoji mnostvo univerzuma. Univerzumi nastaju kao posledica percepcije svesnih entiteta. Postoje univerzumi u kojima svesni entiteti nemaju slobodnu volju,odn. slobodu izbora. Nas univerzum je takav da gaji slobodnu volju,tacnije, dozvoljeno mu je...Ovo istovremeno znaci da je nas univerzum prozet brigom i ljubavlju izvora. Svako svesno bice stavljeno je pred izbor u pogledu svesnosti drugog bica. Cas tolerancije.... Evo ovako. Pogledajmo..zivotinjski svet. Kasiopejci kazu da taj svet nema individualnu svest i u to se mozemo i sami uveriti. Pojave u zivotinjskom svetu su brutalne, onoliko koliko se ova rec odnosi na stvari koje mi ljudi nazivamo `prirodnim`. Status zivotinjske egzistencije u svojoj primarnosti je dakle lisen slobode izbora: da bi preziveo, moras ubiti, pojesti plen, naci partnera svoje vrste i razmnoziti se kako bi produzio svoju vrsti...Sve se to radi izvan licne, odn. individualne svesti. O tome svemu ,pak, brine jedna Kolektivna memorija ili svest zivotinjskog sveta. I to tako stoji, i to je dobro za taj svet 2.denziteta u osnovi, i to je prirodno. Ali,pazite jednu stvar. Ako smo rekli da zivotinje nisu svesne,to ne znaci da nemaju dusu.. :) Zivotinja se ne bi tako zvala da ne OSECA. Priroda njene osecajnosti je,medjuitim, spoljna. Medjutim, kako tvrde kasiopejci,a i Indusi, a deluje nekako i logicno i fer, kroz razne inkarnacije,nove zivote i iskustva, priroda zivotinjske osecajnosti, pod uslovom da se tako nesto dozvoli, moze poceti da se seli iz spoljasnjeg u unutrasnji region duse... Zivi organizam pocece da pokazuje znake svesti, svesti u pogledu prisustva duse u telu, a to je upravo ono sto kasiopejci podrazumevaju pod `svesnoscu`. Sigurno vam se puno puta desilo da vam se ucini da vas dragi ljubimac,pas ili macka, pokazuje neka osecanja ili svesnost koja je slicna ljudskoj: gleda vas na nacin na koji mozete osetiti ljudske oci u tom pogledu, ucini manir koji odgovara ljudskom karakternom polju, ili nesto tome slicno.. Po kasiopejcima, to je znak da se ta zivotinjska jedinka priblizila inicijaciji u svesno bice! A sta to znaci? Po kosmickim duhovima, svesna bica u univerzumu slobodne volje PUTUJU I RAZVIJAJU SE OD NIZIH KA VISIM DENZITETIMA. Kada vasa macka okonca svoj zivot,po gestovima i pitomosti, zapanjujuce slican ljudskom, moze da se desi da u svojoj sledecoj inkarnaciji dusa macke bude sada punopravna dusa ljudskog novorodjenceta ! Ova kosmicka unapredjenja u svesniji i prosvetljeniji zivot desavaju se, medjutim, samo u posebnim prilikama, a takva prilika ce se,kazu Kasiopejci, uskoro ponuditi i covecanstvu, podjednako kao i primercima iz zivotinjskog sveta ispod nas: kao sto ce neki od njih uskoro postati ljudska bica, tako ce i dobar soj covecanstvo uskoro dobiti priliku da postane tip bica koji odgovara spratu koji se trenutno nalazi iznad ljudskog. O tome, malo kasnije...
Podjimo sad od nas samih, prvih bica u ovom kosmosu za koje ..hm..znamo da poseduju svest. Po kasiopejcima,posedovanje svesti znaci i inicijaciju u slobodu izbora. Ma koliko to zvucalo komplikovano u pocetku,ovde su stvari zapravo vrlo jednostavne. Izbor se tice, kao sto je vec receno, na odnos jednoga prema drugome svesnome bicu (tj. na odnos svesnosti prema zaru od boga koji prebiva u drugoj svesnosti) i svodi na dve stvari (vrlo jednostavno):1. okrenutost prema drugome ili 2. okrenutost prema sebi. Ovo su dva logicna izbora, vrlo bliska u svome startu, ali bitno razlicita i dijametralno suprotna sto je njihov individualni put udaljeniji od zajednickog temelja iz kog su ponikli- sa izvora Slobodne Volje. Sada da objasnimo u cemu se sastoji razlika...
U svesnom zivotu odabrati Okrenutost Prema Drugima (ili OPD) predstavlja kosmicku opciju i plodonosno shvatanje po kome zivot sluzi zivotu da bi sebe prosirio u zajednickoj radosti i hvali kreaciji. Ovo usmerenje nosi oznaku POZITIVNOG. Svesno bice locira sebe u protoku energije Izvora, pasivizira svoje pretenzije zadovoljavajuci se tim mestom (ne prelazi time zadate granice) i dozvoljava da ta energija slobodno, s mirom i ljubavlju kroz njega protice i odlazi ka drugim svesnim bicima. Sasvim prostim jezikom, ova zivotna opcija mogla bi se opisati kao `DAVANJE`. Bog je, npr. svesno bice koje stoji na pocetku ovog lanca: bog samog sebe daje - svima! Cineci to, bog se nada sopstvenom usavrsavanju,preciznije, fidbeku od svih svesnih bica kojima daje. Znaci, davanjem sebe mi na jedini pravi nacin usavrsavamo nase sopstvo,i to je poruka nase kosmicke brace.
Druga opcija o kojoj je bilo reci odnosi se na Okrenutost Prema Sebi ( ili OPS). Svesno bice u svakom trenutku svoje egzistencije moze odabrati i ovu opciju. Jedini problem sa njom lezi u cinjenici sto, ukoliko postane utemeljeni put, biva ujedino i neka vrsta `puta bez povratka`. Bice prestaje da sluzi drugim svesnim bicima,da im daje sebe, pa se time njen prioritet se menja:on ce postati- UZIMANJE. Zbog toga ovaj izbor nosi karakteristiku NEGATIVNOGA. Buduci da je prestalo da utemeljuje svoje bice kroz davanje drugima i okrenulo se sebi kao fiksiranoj potrebi, ovo bice kida vezu za Izvorom koji mu je davao enegiju za komunikaciju sa drugima, i kao logican nastavak svog izbora, formira taktiku koja mu sluzi za nadoknadu one energije od koje se odseklo. Umesto da energiju u dobroj nameri salje drugima, da bi sada ocuvalo sebe, ono ce energiju krenuti da uzima od drugih svesnih bica. Sto je proces duzi, to je ovakvom bicu potrebnija tudja energija,a njegova svest biva manje slobodna,angazovanija i opsednutija nacinima da to ostvari. Desavalo vam se mnogo puta u zivotu da naidjete na ljude sa kojima bi ostvarili jedan tip komunikacije, ali se nakon toga uvek osecate prazno i umorno i nekako nedoreceno.Iz vas je oteta energija. Ako je vase opredeljenje u zivotu OPD, to znaci da vasa seksualna energija tece slobodno ka drugima. OPS svesti uzimaju energiju zivota od drugih da bi sebe ocuvali kao svesti pri takvome nepovoljnome izboru. Ali svesti OPD karaktera vrlo brzo mogu steci iskustvo svom pruzanju energije, te prepoznati one svesti koje samo uzimaju bez zelje da doprinesu kreaciji, te na osnovu toga izgraditi odredjeni odnos ili stav prema njima. Tako to biva u zivotu. Cak i ljubav zna za granice..
Moc i svrha ljubavi je,medjutim, da preobrati bica iz OPS u OPD, sto se takodje desava u zivotu... Date nekoj sebicnoj, neuroticnoj razmozenoj osobi koju volite takav dokaz ljubavi koji je, ultimativno, ne ostavlja ravnodusnom i ona pocinje da voli = postaje bice OPD polariteta.... Zeleo bih samo da napomenem da ono sto sam rekao o OPS kao `negativnom` i OPD kao `pozitivnom` opredeljenju stoji samo uslovno. Momci s Kasiopeje tvrde da su pojmovi kao sto su `dobro` i `zlo` tempirani, i da u prirodi univerzuma igraju jedan spiralni ples koji se ne moze potpuno razdvojiti na `crno` i `belo`... Budisticka struktura `jin i jang` bila bi, po njima, vrlo bliska onome sto bi ovde hteli da kazu........
 
MasterYoda:
A ja ne vjerujem ni u kakve misli i ideje koje se iskazuju beskrajnim rečenicam, punim raznoraznih interpunkcijskih znakova. Dobre ideje mogu se iskazati i sa veoma malo riječi. Najbolje su to znali stari mudraci koji su govorili latinski. Zato su sve izreke na latinskom veoma kratke, a još uvijek se izučavaju.
Beskrajno lamentiranje u rečenicama dugim i sastavljenim kao trakavica, sa beskrajnim nizom zareza, tačka-zareza, dvotački i slično, obično je znak lošeg filozofiranja. Moja prethodna rečenica već je bila na granici toga.

Da, da Mastere, zato ja volim zen.
I haiku...:)
Zato ja ne volim zen. ;-)
 
tesko je to sve ukratko objasniti.odlucio sam se za formu ovakve price da bih -pazi sad- sazeo onu sumu stranica koje sam sam procitao o toj temi.budi strpljiv,pa polako izdegustiraj,a ja verujem necu jos puno,mozda dva posta...a ako nekog bas mrzi da cita,potrudicu se da saopstim celu ideju u formi 1 kratkog posta.... a onda diskusija... ovako `romaneskno` je iz jos jednog razloga: eto nas na SF-forumu,gde su posetioci obicno navikli da citaju i gutaju sf price i romane... koristim samo priliku da na X-ti svu sumu i jedinstvo onih informacija koje sam drugde procitao ponudim i sazmem u formi mozda,eto, jedne sf skazke ili price...s tom razlikom sto ona nije ni moja originalna..ma videces.ima to da grune :) a ja da vidim kad mogu da dokucam to resto,pa da razvijemo trach... Izvini, ali ona gomila informacija zaista ne moze drugacije nego ovako... mogao sam vam dati linkove, al bi se pogubili,ovako ja tap-tap i cao...uostalom,i hocu nesto,al na kraju...hajd,citamo se!
 

Back
Top