Evroliga

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
maric jeste igrao malo , ali j btacno ( umalo opet sorka sa marjanovicem :mrgreen: ) , tepic malo i vec po obicaju beskorisno , izgubljen je u vremenu i prostoru . spoljna linija PAO dijamantidis - sato - nikolas razbila spoljnu CSKA holden - lengdon - gordon ( jedini dobar ) . dule prodaje partizanovu zonu sa marjanovicem umesto vranesa , ali posto spoljna linija fula u odbrani , ovi ih lako probijali i punili centre CSKA penalima . lagana i zasluzena pobeda Pao .
 
Danas dve velika iznenadjenja Barselona kod kuce izgubila od Fenerbahcea a u Ljubljani Olimpija pobedila Panatinaikos.
Olimpija ima skor 3-0 zasad i cini se da je Zdovc zaista napravio odlicnu i kompaktnu ekipu od njih.

Veceras Vule Avdalovic bio odlican u Soleu i zaista igra odlicno od kako je presao u Sole.
Takodje Milovan Rakovic bio dosta solidan u Montepaskiju sa 12 poena protiv Cibone, od ostalih nasih internacionalaca Rakocevic standardno dobar sa 17 poena, Teodosic sasvim solidan sa 11 poena i 9 asistencija..........ostali slabo
 
Unatrag 15 godina, hrvatski košarkaši nisu ovako dobro igrali ko ove sezone. :super:

Tomić (Real), Barać (Caja Laboral), Tomas, Ukić (Fenerbahče), Planinić, Lončar (Himki), Markota (Olimpija), Bogdanović, Zubčić, Radošević (Cibona) glavni igrači svojih klubova
 
Unatrag 15 godina, hrvatski košarkaši nisu ovako dobro igrali ko ove sezone. :super:

Tomić (Real), Barać (Caja Laboral), Tomas, Ukić (Fenerbahče), Planinić, Lončar (Himki), Markota (Olimpija), Bogdanović, Zubčić, Radošević (Cibona) glavni igrači svojih klubova

dobro , kad nesto je , onda je ... vecinu sam gledao i igrali su bolje nego ranije ...
 
uh , al se igra dobra kosarka u EL ! :ok: gledao danas pobedu maccabija u moskvi :ok: i kako je real posle produzetka ukrao pobedu bambergu u madridu ( velickovic - koliko mu je mesina dao - iskoristio a jedan od mojih omiljenih bivsih boxera partizana suput - odlican :ok: ) . obe utakmice vrhunske . ovamo `de su pao i cska krljacina opsta ( najmanje sansi ima ... cska :sad2: ) . dobar , dobar , basket ! :worth:
 
Poslednja izmena:
Hm, jedna zanimljivost.
Jedini tim koji je dao manje poena od Partizana (257) u dosodasnjem delu takmicenja u EL je --- CSKA (255)
S tim sto je Partizan u svojoj grupi i primio najmanje koseva (5. u okviru celog takmicenja).
Nadam se da cemo postati efikasniji, a tu dosta zavisimo od budjenja plejmejkera, naravno.
Fokus je, ipak, na odbrani.
 
uh , al se igra dobra kosarka u EL ! :ok: gledao danas pobedu maccabija u moskvi :ok: i kako je real posle produzetka ukrao pobedu bambergu u madridu ( velickovic - koliko mu je mesina dao - iskoristio a jedan od mojih omiljenih bivsih boxera partizana suput - odlican :ok: ) . obe utakmice vrhunske . ovamo `de su pao i cska krljacina opsta ( najmanje sansi ima ... cska :sad2: ) . dobar , dobar , basket ! :worth:

http://www.euroleague.net/main/results/showgame?gamecode=47
ma kakava krljacina, tu je PAO garant prvi u grupi
sa koliko lakoce su juce rutinski dobili EFES, milina za gledanja (za razliku od prosle godine)
Tepic naravno najgori :lol: poceo dobro kos i asistencija, ali kasnije zaribao
Kalateas, Peperoglu, Sato i Debeli Batist su objasnili, jos kad ih krene za 3 to ce biti rasturanje
Maric imao jako malu minutazu, ali je vrlo dobro iskoristo

sa druge strane EFES je i dalje skup pojedinaca gde je Gonlum najbolji, a Vujicic katastrofalan
Rakocevic kao i uvek soler, a Roberts se nekontrolise, on je za 2-3 minuta u prvom poluvremenu dobio 3 licne i maltene zavrsio mec
 
Tepic vrlo dobar u pobedi PAO-a, nadam se da se vraca u formu, samo da spusti izgubljene lopte na 2 i doda jos 3 asistencija i to je ono sto se od njega ocekuje
http://www.euroleague.net/main/results/showgame?gamecode=60
Tripko malo igrao, njegovi pobedili
http://www.euroleague.net/main/results/showgame?gamecode=53
Ubicine urnisali, Novica malo igrao i to lose
http://www.euroleague.net/main/results/showgame?gamecode=54
Teo odlican, Keselj onako, Olimijakos siguran
http://www.euroleague.net/main/results/showgame?gamecode=52
Savan ispod proseka, Valensija izgubila u Ljubljani
http://www.euroleague.net/main/results/showgame?gamecode=58
 
Grupa C manje-vise odlucena, Lietuvos Rytas i Cibona izduvali. Grupa D slicno kako stoje stvari, ovi Duletovi ne mogu da se sastave, 1-5 ebote :eek::eek:, oni i Valencia korak do ispadanja.
 
i Prokom zavrsio dobar pos'o Partizanu... u slucaju poraza veceras i dalje ce biti u ozbiljnoj igri za top 16.... A da mi je neko reko da ce CSKA ovako da igra rek'o bi mu da je budala :):)
 
Nisam imao puno prilike da gledam ostale ekipe, ali videvsi njihove ucinke, znajuci da se u Barseloni nije puno promelio, znajuci ko vodi PAO(ovo bez zelje za raspravom oko toga), mislim da je ove godine Montepaski jedan od velikih kandidata za titulu prvaka......
Sinoc sam ih gledao, i ono nisu ugraci u odbrani, ono su pitbulovi na celom terenu, i svih 40 minuta.....To je bilo strasno za gledati...I naravno Bo kao predvodnik tih pitbulova.......
Uistinu uzivanje za gledati kako su dobro ogranizovani u odbrani.......Napad tu i tamo, ima tu jos prostora, ali odbrana.Ne videh odavno bolju.......
 
Jučer gledao na tv-u Sofoklis Schortsanitis-a. Koja je ono mrcina to nije normalno.
Zovu ga Baby Shaq. E sada, da li je po vama on razina za NBA? Koje su mu mane a koje prednosti? Kako bi se nosio sa Shaq-om Velikim?
Vidim jučer oni iz Žalgirisa su ga udvajali, dvojica na njega. Isto kao i Shaq-a. Ili pravili fasule pa da puca penale koji su mu na oko 50%.
 
Sofo ima problem da ne moze puno da igra, 20 min mu je blizu maksimuma
mislim da je prespor za NBA, mogao bi da ode i da igra do 15 min, ali tesko vise od toga

sto se tice EL, samo da napisem da je Tripko pobedio Novicu, ubacio je 3 trojke kad je trebalo i to je bilo to
od Mesine nema leba, potpuno se izgubio
 
Nisam imao puno prilike da gledam ostale ekipe, ali videvsi njihove ucinke, znajuci da se u Barseloni nije puno promelio, znajuci ko vodi PAO(ovo bez zelje za raspravom oko toga), mislim da je ove godine Montepaski jedan od velikih kandidata za titulu prvaka......
Sinoc sam ih gledao, i ono nisu ugraci u odbrani, ono su pitbulovi na celom terenu, i svih 40 minuta.....To je bilo strasno za gledati...I naravno Bo kao predvodnik tih pitbulova.......
Uistinu uzivanje za gledati kako su dobro ogranizovani u odbrani.......Napad tu i tamo, ima tu jos prostora, ali odbrana.Ne videh odavno bolju.......

skoro svake godine su oni najbolja ekipa u EL do januara-februara i onda krece pad
videcemo koliko ce moci da izdrze
 
Nisam imao puno prilike da gledam ostale ekipe, ali videvsi njihove ucinke, znajuci da se u Barseloni nije puno promelio, znajuci ko vodi PAO(ovo bez zelje za raspravom oko toga), mislim da je ove godine Montepaski jedan od velikih kandidata za titulu prvaka......
Sinoc sam ih gledao, i ono nisu ugraci u odbrani, ono su pitbulovi na celom terenu, i svih 40 minuta.....To je bilo strasno za gledati...I naravno Bo kao predvodnik tih pitbulova.......
Uistinu uzivanje za gledati kako su dobro ogranizovani u odbrani.......Napad tu i tamo, ima tu jos prostora, ali odbrana.Ne videh odavno bolju.......

u svakom slucaju i ove sezone neko ce da odskoci bas kao sto je to bio Partizan prosle..,a velike sanse da ce to biti Montepaski..,ili moyda Partizan opet :) :)
 
HAHAHAHA !!!! Ljudi, jel videste sto pogodi Savanovic za pobedu Valensije ?!!! Eee, ali ovaj Pesic sta ucini od ekipe, pa ovo je za knjige...Svaka im cast...eto, ako pricate o potencijalnim iznenadjenjima, ja im od srca zelim da to budu oni...

edit: naravno, pod uslovom da Partizan ne moze vise :D
 
HAHAHAHA !!!! Ljudi, jel videste sto pogodi Savanovic za pobedu Valensije ?!!! Eee, ali ovaj Pesic sta ucini od ekipe, pa ovo je za knjige...Svaka im cast...eto, ako pricate o potencijalnim iznenadjenjima, ja im od srca zelim da to budu oni...

edit: naravno, pod uslovom da Partizan ne moze vise :D

Kakav sut, svaka mu cast!! :worth:
Evo ko nije video
 
Valensija definitivno pridobila i moje simpatije.
Mislim da imaju i kvalitet da dodju do samog kraja ( jedina mana im je to sta nemaju iskustvo igranja u Evroligi, slicna situacija kao sa Totenhemom u LS), imaju pod kosem jednog od najboljih centara sveta Javtokasa koji ima izuzetne fizicke predispozicije, izuzetno je jak i stamen a pritom ima i fantastican odraz, realno sa svojih 211 cm i 123 kg ciste misicne mase svima uliva strah, tu je recimo jos jedan gorostas pod kosem Sergej Liscuk igrao je i u NBA, isto izuzetno fizicki dominantan i snazan igrac, pa recimo tu je Viktor Klever ( jedan od najvecih potencijala spanske kosarke) koji sa 208 cm moze bez problema da igra i na spoljnim pozicijama, pa Dusko Savanovic zaista odlican igrac, pa Floran Pietrus jedan zaista dobar igrac, all round igrac, pa Nando de Kolo isto jedan mlad igrac i veliki potencijal, pa Kuk koji je zaista pravi plej-mejker (svaki mec ima po 10-ak asistencija) i zaista mnogo je napredovao kao igrac od kako je otisao iz Zvezde, tu je jos i kapiten Rafa Martizen.
Uz to sve tu je i Pesic na klupi (mozda njihov najjaci adut)
Zaista jedna odlicna ekipa, popunjena dobrim igracima na svim pozicijama i zaista ne vidim ni jedan tim u Evroligi zbog kojeg bi Valensija trebalo da se oseca inferiorno.
 
Valensija definitivno pridobila i moje simpatije.
Mislim da imaju i kvalitet da dodju do samog kraja ( jedina mana im je to sta nemaju iskustvo igranja u Evroligi, slicna situacija kao sa Totenhemom u LS), imaju pod kosem jednog od najboljih centara sveta Javtokasa koji ima izuzetne fizicke predispozicije, izuzetno je jak i stamen a pritom ima i fantastican odraz, realno sa svojih 211 cm i 123 kg ciste misicne mase svima uliva strah, tu je recimo jos jedan gorostas pod kosem Sergej Liscuk igrao je i u NBA, isto izuzetno fizicki dominantan i snazan igrac, pa recimo tu je Viktor Klever ( jedan od najvecih potencijala spanske kosarke) koji sa 208 cm moze bez problema da igra i na spoljnim pozicijama, pa Dusko Savanovic zaista odlican igrac, pa Floran Pietrus jedan zaista dobar igrac, all round igrac, pa Nando de Kolo isto jedan mlad igrac i veliki potencijal, pa Kuk koji je zaista pravi plej-mejker (svaki mec ima po 10-ak asistencija) i zaista mnogo je napredovao kao igrac od kako je otisao iz Zvezde, tu je jos i kapiten Rafa Martizen.
Uz to sve tu je i Pesic na klupi (mozda njihov najjaci adut)
Zaista jedna odlicna ekipa, popunjena dobrim igracima na svim pozicijama i zaista ne vidim ni jedan tim u Evroligi zbog kojeg bi Valensija trebalo da se oseca inferiorno.

Kad ne bi procitao prvu recenicu .pomislio bi da pricas u najmanju ruku o Barseloni.

Valensiji je maksimum top 16.
Olimpijakos,Panatenaikos, Sijena,Barselona,Makabi,Kaha Laboral...sve su to timovi koji su za 3 klase jaci od Valensije.
Javtkas jedan od najboljih centara sveta???z:dm3:
Mislis ono Hauard,pa Javtokas?
Jos samo da ima igru ledjima bolju makar i od Slavka Vranesa, da nema "meku" ruku kao da umesto sake ima kuku kapetana Kuka.....
Verovatno je da zato sto je jedan od "najboljih" centara na svetu,citav zivot provede u velikanima evropske kosarke ( Dinamo M,Himki,Valensija),....naosvaja se trofeja...
Jos da ga upare sa Vanjom Plisnicem na cetvorci,gde bi mu bio kraj..

Pa samo u EL imas 10 centara koji su neuporedivo bolji i kompletniji igraci od njega na poziciji 5.
 
To sam i ja pomislio dok sam citao. Bas ih je malo precenio xD. Pogotovo Javtokasa i Cooka koji ima svaki mec 10ak asistencija z:lol:

Ma.....Omar Kuk u 10 utakmica evrolige ima 42 asistencije i u 12 ACB ima 56. Sto mu ukupno dodje oko 4,5 po mecu.... Ali najlakse je reci ima svaki mec 10tak asistencija....

I Valensija koja u ovoj sezoni ima skor 11-11 ( EL 5-5 i ACB 6-6) odjednom ispade najbolja ekipa Evrope.....
Valensija je tacno tamo gde joj je mesto....u top 16. Sve preko toga je realno iznad njenih mogucnosti. Osim ako ih usere neki zreb,ali koliko je to uopste moguce u top 16. Ipak je to ekipa koja je kao 4.prosla u top 16 i nije pokazala neki ekstra kvalitet. Niti ga ima medju igracima. Na klupi svaka cast.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top