Evroliga

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Samo ne znam kakve pare nabijaju u praznim i polupraznim halama...

Kad igraju Uniks i Efes cuje se skripa patika i to bukvalno, a sinoc nije doslo ni pola Blaugrane da vidi kosarkasko cudo iz Zeleznika.

Normalno da nisu dosli, jer je Barselona ispusila i nema sanse da prodje dalje...to nije nista cudno.
Nabijaju se pare preko TV prenosa, sponzora itd. Ne brini ti za njih...poluprazne hale nisu problem nikakav.
Citav sport generalno je otisao u k*rac....ja ih muzem na kladzi koliko mogu, daleko od toga da se lozim da se tu radi o tome ko je bolji, takmicarski duh itd. To je umrlo sve odavno. Uhvatim se nekad da sam ovca...kad igramo sa garaganima i sl., ali normalan covek ne bi trebao taj citav cirkus vise da prati. Brutalna realnost!
 
Nemojmo tako, ova peteri-oleson-koponen-anderson Barselona bi tukla onu sa Pit Majklom, Navarom u zivotnoj formi, Lakom, Bazileom, Lorbekom i ostalima. Nikad jaca Evroliga.

Da je Radonjic vodio Partizan iz 2007-08, on bi drzao na klupi Pekovica jer, bozemoj, protivnik igra sa nizom postavom, moramo da mu se prilagodjavamo. Genije.

Osim ovog kola, nisam pratio razvoj situacije u poslednjih recimo 5-6 kola jer me smorilo, cekam plej-of, al ovde je vidim pitanje samo koji ce od dva instant-projekta proci u TOP8, dal Panteri ili Darusafakavi. Ovi moraju u Nemacku po pobedu, bice im tesko, a nece ni Panterima biti bas toliko lako protiv kosarkaske institucije iz Tatarstana, unapred dobijene utakmice su najteze. Ume Uniks da iznenadi ali fakat je da to rade sve redje i redje, bole ih paja, realno. Tako da su lagan i mekan plen.

I vidim da Fenjeru visi to 4. mesto i prednost domaceg terena, tako da ima i tu borbe izmedju njih, PAO i Efesa.

Ne znam dal Zoc svesno tempira formu za F4 da ispravi propuste iz prosle sezone kad su prasili sve do finala kad su se u.ka.kili, al ne moze njemu Bogdanovic sa povredom da bude najbolji igrac sa 15min na parketu u drugom poluvremenu. Sta je sa Veselim, Dzudoom, Datomeom, Diksonom, koji je to kanal, sta je ono? Kako igraju, ne znam ni kako su 4. na tabeli.

Stvarno jeste interesantno da je Fener među prva 4. s obzirom na to kako igraju i koliko povreda imaju. Verovatno jer je liga lošija...
Nanali je potpuni promašaj, Datome igra ko baba, Dikson toplo-hladno, Bogdan pola utakmica povređen, Veseli bar upola lošiji nego prošle godine, Turci često neupotrebljivi... Izuzev Juda, to je sve problematično...
 
Sudije domacinski pogurale Dogus grupu u finisu utakmice protiv Brosea. Trinkijeri se po ko zna koji put zali, al dzaba mu, ekipa mu je konstantno konkurentna al imaju procenat dobijenih zavrsnica kao njihov vodja Darijus Miler pogodjenih kljucnih suteva - 15%.

Simpaticna je kuknjava Pantera po netu i tviterima, sad im odjednom smeta sto neko izvodi cak 32 slobodna bacanja (40 ili 50 je ok), sad se slazu sa Trinkijerijem, a kada se zalio posle utakmice protiv njih i jos nekoga, onda je Trinkijeri kreten, itd.

No, ma koliko mi drago bilo zbog takvih likova, situacija u Evroligi je i zbog ovakvih stvari ocajna. I cinjenica da je Dogus grupa sponzor i EL i jednog tima je takodje sukob interesa, ali kod Djordija mufljuza sve moze da prodje - dokazano.

Dakle, Dogus i FMP odlucuju o prolazu dalje. Dogus favorit zbog domaceg parketa, ali daleko od toga da briljiraju i da su nepobedivi. Sa druge strane, Panteri su i bez Jovica i u ocajnoj formi, a verovatno nece imati sudjenje koje favorizuje njihovu fe-no-me-nal-nu odbranu kao tokom cele sezone.

Dr Nebojsi bi bilo dobro da pocne okretati brojeve...
 
Imali su 2 suta za pobedu,40 ak sekundi pre kraja cistu pobedu.Sad ce da pricaju sudije i Turci,a tom Bambergu su nocas sudili kao da je sampion E.L,plus sto su polomili u odbrani.Ovog trenera Bamberga sam gotivio,ali se tako izglupirao sinoc i takav je ljakse..I igrao sam kec zbog kvote,ali mi je milo samo zbog navijaca,igraca i trenera koji na svaki cisti faul skace,cudi se i pravi majmuna od sebe
 
Eh kompleksi su čudo :D To se vidi po postovima pojedinih. Što se tiče nas sami smo sebi krivi. Znao sam da će Daruša dobiti Galatasaraj. I da će ih gurati zbog sponzorstva. Jednostavno samo smo trebali dobiti utakmicu koju smo imali u rukama. Nismo i sad bi bilo smiješno vaditi se na bilo koga.
 
Kompleksi?
Zavidi vam prvak Evrope, visestruki ucesnik fajnal fora, sampion Srbije 13 godina u nizu, petostruki sampion ABA lige itd. itd. sto necete u TOP 8. Vama, vestackom, zamznutom klubu, koji ni sam vise ne zna ko je i sta je.

Jeste, u pravu si sve...stvarno necu moci da spavam ako vas ossere nekim cudom da pobedite mocnu Darusafaku. :rotf: :rotf: :rotf:
 
Gledam ih sinoc protiv Uniksa u jednom momentu, Lazinjo bukvalno rempluje Lengforda, sudija na metar cuti. Jbt, koji je ovo sport, jel ovo kosarka, sta je to? Jel se to kupuje ruckovima za Djordija, dovodjenjem kod gradskih vlasti, kupovanjem organizacije turnira, parama ispod zita?

Zbog toga sto se bune protiv ove Darusafake, e na isti taj nacin su i oni "regularni", sa svoja dva, tri kluba koji menjaju kao carape kroz sva "pravila".

Realno, neko od njih ima mesta u TOP8 samo zato sto su ugasli ovi bivsi velikani tipa Makabi, Barsa, Milano, ili zato sto ljudi iz Bamberga ocito ne znaju kako da se izbore i van terena za neke stvari, iako znaju da igraju kosarku.
 
Zayebali su se i protiv desetkovane Barselone. Nije bilo realno da traze prolaz u Turskoj. Al njihov problem...

Bice finog basketa u TOP 8.

Real - Darusafaka
Pao - Fener
Olimpijakos - Efes
CSKA - Baskonija
 
Bilo je donekle realno da traze prolaz u Turskoj, samo sto naravno nisu bili favoriti jer su gostovali. Ipak, Darusafaka je instant-skup prosecnih evropskih crnaca i Turci tipa Batuk i Aldemir, koji su znali i za bolja vremena. Na kraju, otresli su ih kao skolarce do juce najbolji igraci AEK-a, Brosea i Cibone... A do pre 5-7 kola su bili u najboljoj poziciji od svih koji su se borili za plej-of mesta - povreda Jovica, zestok pad forme koja je tempirana za januar izgleda, kao i ocajno uklapanje pojacanja. Na kraju im najvece pojacanje ispade to sto je Simonovic naucen da se lopta u kosarci moze i driblati. I opet, kad se lomi nesto bitno, Simon i Gudura lome table. Ocekivao sam bolju borbu, na kraju ispadaju jer su skinuli gace pred Efesom, Barsom i Darusafakom.

RMA-DDI 3:0 (mozda Blat iznenadi i spremi jednu dobru utakmicu za DDI)
PAO-FBU 1:3 (mozda previse potcenjujem PAO a precenjujem Zoca ove sezone, ali verujem da ce biti ovako)
OLY-EFE 3:1 (turski indijanci nemaju neke sanse)
CSK-BKN 3:0 (nema Baskonija formu sa pocetka sezone, ali mogu do jedne)
 
Pre mislim na njihove karijere i rejting, koji su i vise nego prosecni, nego na sposobnosti.

Sad, neki momci izgledaju vrlo jako, a setimo se na sta je licio prosle sezone recimo Skoti Vilbekin, lik se raspadao doslovce. A sa druge strane, onaj Anderson se u Zalgirisu dokazao kao opak strelac, a ove sezone ga nema nigde, promasaj potpuni.
 
Poslednja izmena:
Inace, meni je smesno sto Turci, od vecitih kosarkaskih luzera, sada imaju 3 svoja tima u plej-ofu, od 8.

A sto je najsmesnije, niti za jedan tim se moze reci da briljira.

Navijacu malko za Baskoniju, malko za Fenjer zbog Bogdanovica i Zelimira (mada se taj naosvajao), i mozda malo za gospodina Blata, i to je to. Ostalo me bas i ne zanima previse.
 
Mislim da Darušafaka ima šanse protiv Reala.
Po imenima i Baskonija ima ekipu za titulu......
Moje dve omiljene ekipe u nastavku.
Olimpijakos - Efes, blaga prednost Efesu, navijam za mog omiljenog Urugvajca.
 
real nece pocistit dacku kako joj tepaju pojedini. pa ako si gledao EL ove godine valjda si ukapirao kakve igrace imaju. real je svako tu nedje sa cska za tron, ali vonamejkera, klejburna & co normalan coek nikad nece otpisat.
 
PAO razbija Fenjer zasad, Zocovi su i dalje poluraspad. Ima jos da se igra, ali ovo lici na jednosmernu utakmicu.
Evo ih konacno na jednocifrenom zaostatku...

CSKA kao nesto otaljava Laboral, imali su ovi sanse... Kljucnu priliku je promasio Sengelija pod kosem, ispala mu lopta iz kosa.
 
Poslednja izmena:
Drvo Kalenari pogadjao trojke i time pokrio dosta njemu svojstvenih "inteligentnih" poteza (izgubljene lopte) - presli su u vodjstvo njegovom sekvencom 2+3 kada ga je Bogdan posluzio kao na tacni. A i Muhamed Ali se vratio iz polumrtvih. Veseli neubedljiv i dalje, ali su veceras on i Dzudo imali sjajnu saradnju. Dzudo zatvorio reket, ne zna se koliko je rampi podelio... Djidji ja mislim da nije ni ulazio u drugom poluvremenu koliko je ocajan.

A Bogdan je ove sezone postao tata u Fenjeru, to je vec neko vreme ocigledno. Ako imam nekog zadovoljstva od ove EL osim pukog gledanja, to ce biti da on ovakvim igrama odvede Fenjer do titule.

Al ima jos da se igra, realno, PAO je... ono... malo su mi bezveze ekipica poslednjih godina, jesu se ove sezone malo probudili, ali...

Eurohoops.net‏
Only 7.000 fans were present in CSKA - Baskonia & Dimitris Itoudis expressed his amazement: "I don't understand it"

Svaka cast za Djordija i Evroligu, vidi se da prste od para, ulaznica, zaradjuju na ulaznicama kao Covke, a liga cveta.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top