Evroliga

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zao mi je sto Prokom ipak nije uspeo da iznenadi Olimpijakos, inace Ratko Varda zaista igra odlicno ove sezone, izgleda da je u igrackom smislu napokon pronasao sebe.

Barsa - Real bila odlina tekma, Real se drzao odlicno ali ipak nije izdrzao do kraja, inace cini mi se da je Novica sve blizi odlasku iz Reala, uopste vise ni ne ulazi u igru, od kako je dosao Ante Tomic u ekipu (koji stvarno igra odlicno) skroz ga je istisnuo, nema ga vise ni medju 12.
 
Poslednja izmena:
Igra sve bolje i bolje zaista, mada ono sto sam primetio kod njega i sto mi se ne svidja je to da iako je po statistici sve bolji i bolji sve manje ide na ulaze a sve vise se oslanja na sut za 3 i igra daleko od kosa.

Inace zadrzace on formu do SP nije to problem, ali opet ako bude bio jedini kvalitetan igrac na bekovskim pozicijama (kao sto je bio na EP) tesko da mozemo da konkurisemo za neki ozbiljniji plasman.
Mislim da bi odlicna stvar bila upariti ga u bekovsku liniju sa recimo Vujanicem, Rakocevicem i Jaricem.
 
Igra sve bolje i bolje zaista, mada ono sto sam primetio kod njega i sto mi se ne svidja je to da iako je po statistici sve bolji i bolji sve manje ide na ulaze a sve vise se oslanja na sut za 3 i igra daleko od kosa.
Istina, ali pošto uvek ubode trojku kad treba to i nije neki problem ... Teo je pre svega timski igrač, i verovatno voli da ima pregled celog terena (tačnije protivnikove polovine) pa zato možda i igra dalje d koša ...

Inace zadrzace on formu do SP nije to problem, ali opet ako bude bio jedini kvalitetan igrac na bekovskim pozicijama (kao sto je bio na EP) tesko da mozemo da konkurisemo za neki ozbiljniji plasman.
Mislim da bi odlicna stvar bila upariti ga u bekovsku liniju sa recimo Vujanicem, Rakocevicem i Jaricem.
Naravno da treba još jedan raspoložen bek, kao i centar, samo što bih ja pre vodio Markovića nego Rakočevića ... Jarić i Rakočević nisu baš pokazali zavidnu saradnju poslednji put kad su bili saigrači ...
 
Teško da će Olimpijakos i CSKA ispustiti početnih 2:0. Moguće je da već dobiju sledeće utakmice, kao i Partizan i Barselona.
Partizan ako propusti ovu šansu u Izraelu će biti još gora atmosfera od one u drugoj utakmici.
 
Teško da će Olimpijakos i CSKA ispustiti početnih 2:0. Moguće je da već dobiju sledeće utakmice, kao i Partizan i Barselona.
Partizan ako propusti ovu šansu u Izraelu će biti još gora atmosfera od one u drugoj utakmici.

Olimpijakos ,Cska i Barsa prolaze sigurno , sada da li ce resiti sve u 4 ili 5 mecu tesko je reci ako dodje do 5 meca verujem da ce te ekipe sigurno dobiti ubedljivo meceve ,Partizan ima veliku sansu i verujem da ce je iskoristiti
 
aj malo da pametujem pa da dam svoje misljenje o preostala tri ucesnicika F4 :D
CSKA, mozda igracki slabiji nego prethodne godine, ali i dalje jako kvalitetna ekipa
http://www.euroleague.net/competition/teams/showteamstats?clubcode=CSK
na bekovskim pozicijama imaju dva vec potpuno evropeizovana Amera Holdena i Lengdona, jos uvek sjajnog Siskauskasa (mozda najbolji evropski bek-krilo od Bodiroge na ovamo) i petljavog Planinica
na cetvorci im je ove godine sjajni Krijapa, on igra i plej kad treba, kad se oseti da protivnik treba da se lomi on dize tempo igre, stvarno je zivotinja
Sasa Kaun, prosle godine smehotresija, ove godine je sasvim solidan i sve sigurniji u sebe
problem su im izmene, jer izuzev Planinica koji vec duze vreme igra ispod svog nivoa, ostalo je sve suvi prosek

Barselona, tim snova, savrseno popunjeni na svakoj poziciji, 10-12 vrhunskih igraca
http://www.euroleague.net/competition/teams/showteamstats?clubcode=bar
na bekovima su iskusni Lakovic, Navaro, Bazile i mladi ali vec prekaljeni Rubio i Sada koji za sad bas nije nesto posebno pokazao
na krilu su sjani Mikel i solidni Grimau
ispod kosa Moris, Lorbek, Ndong i Vaskez, da se smrznes
igraju leprsavo, atraktivno, ko Barsa u fudbalu, samo dva poraza ove sezone, prvi su kandidat za titulu u EL

Olimpijakos, na papiru jedini pravi takmac Barselone, sjajno popunjeni
http://www.euroleague.net/competition/teams/showteamstats?clubcode=OLY
na bekovima Teo, Papalukas, Halperin, Pen i Beverli, prva dva sjajna igraca, ostalima zavisi kakav je dan
na krilu NBA atleta Cildres, ove godine se manje indijanise nego prethodne i sve je korisniji za tim i solidni Vasilopulos
na cetvorci igra Kleiza, koji valjda samo na jednom mecu ove godine nije bio dvocifren
pod kosem su jos Bejbi Shek, Burusis, Vujicic, prekaljeni vukovi i solidni Mavrokefalidis
sjajna ekipa, koju maestralno ove godine predvodi Teo, kontrolise igru i nema indijanisanja kao predhodnih godina

trenere nisam komentarisao, koliko znam nijedan kao trener nije uzeo EL, nije ni Dule, neko ce biti po prvi put ovencan

na papiru finale Barsa-Olimpijakos, ali ne igra se na papiru vec na parketu

SMRT FASIZMU, ZIVEO PARTIZAN!!!
 
Danas je revanš prvog kola kvalifikacija za Evroligu našeg Hemofarma i izraelskog Hapoel Galila.U prvoj utakmici su naši izgubili 97:84..Biće napeto...mada igramo kod kuće.Vrščani treba puno da porade na skoku,i da drže na odstojanju njihove spoljne igrače.Prenos ću gledati na netu sa balkaniyum.tv ,a počinje u 17.55:super: Banaćan iz Ohaja,US.:gace:
 
Poslednja izmena:
http://www.euroleague.net/main/results/showgame?gamecode=24
PAO tukao CSKA, ja nisam gledao dosadnije prvo poluvreme u zivotu
u drugom je PAO pokazao nesto od kvaliteta, a CSKA igra ko razbijena banda, timska igra 0, svi pokusavaju nesto sami, slabo spustanje na centre, Gordon kao preuzima odgovornost, Siskauskas igrao jako malo, Kaun i Krijapa ne igraju, Smodis se vraca, ali nije vodja tima ko sto je bio, Holden i Lengdon vec istroseni, Bobi mora da bude agresivniji u napadu... no dobro to su veliki igraci, ima jos vremena da se poboljsaju
kad je u pitanju PAO, ne znam zasto Maric dobija sansu na kasicicu, Tepic je igrao malo i to lose, Bikov ga odradio 1 na 1, nije izasao iz bloka kako treba u sledecem napadu i onda je poslat na klupu, Sato i Nikolas su bili dobri, ali slabo kruzi lopta, eventualno kad Dijamantidis vodi napad, Batist ispod svog nivoa, Cacaris jako los
bas razocaravajuce za derbi kola

generalno kad pogledate rezultate u prva dva kola EL i statistike suta za tri vidi se da se igraci nisu navikli na odaljenu liniju za 3
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top