Evroliga

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Svaka čast Efes Pilsenu za otpuštanje Amerikanaca.
Ostao je samo Andre Hatson.,koji je pristao da se izvini klubu i navijačima i koji će biti debelo novčano kažnjen. To je pravi klub. Neka to bude obrazac ponašanja našim klubovima
 
Drasticna mera, kaznili su igrace kada su imali solidne izglede za dalji plasman posle uvodne pobede protiv prvaka Evrope i poraza od Siene, i sami sebi presudili kraj. Handikep na utakmici sa Partizanom na dan utakmice kada je objavljeno da nece igrati ti igraci je skocio na -8 na Partizan kao favorita, protiv PAO-a je bio -13 kao totalnog favorita.

Cudan trener, tim kada mu gubi sa 7-8 razlike na 60 sekundi pre kraja ne pravi faulove nego pusti da vreme istekne, tako je bilo od prve utakmice u Euroligi kada su igrali protiv Cibone. I trener koji donosi rezultate, od Makabija, Ruske reprezentacije, pa i Efesovih dobrih rezultata.
 
Berlin sledeći domaćin F4 turnira
Rukovodstvo Uleba objavilo je u subotu zvanično da će se završni turnir Evrolige sledeće godine održati u Berlinu, a da će domaćin 2010. ili 2011. biti London. Berlin je kao domaćin odavno bio skoro jedini kandidat, a domaćinstvo je potvrđeno pošto je Uleb postigao dogovor sa kompanijom "Ej-I-Dži" (AEG) o saradnji u više polja.

Završni turniri u Berlinu i Londonu trebalo bi da se igraju u novim "O2" halama. Arena u nemačkom gradu biće otvorena u septembru.

"Ej-I-Dži" važi za vodeću kompaniju koja se bavi projektovanjem arena i njihovim poslovanjem. Među poznatijim dvoranama tu su "Stejpls centar" u Los Anđelesu i olimpijska "02" arena u Londonu.

1616528453481d97dc54b1c849584648_big.jpg

Sala u kojoj ce se igrati finale...
 
Rezultati prvih mečeva četvrtfinala Evrolige:

CSKA – Partizan 56:47
Panatinaikos – Montepaski 90:85
Olimpijakos – Real Madrid 88:79
Barselona – Tau keramika 75:84



Tau je odigrao sjajnu utakmicu u Barseloni...ocekivano...Dusko se sveti Barsi kad stigne:D
Pridjoni je gospodin!:D

Panatinaikos je bio dominantan...Pekovic odlican...Jasikevicijus odlican...
Mekintajer je pokazao da je veliki majstor i uz Sata(inace MVP-ja ovog kola) drzao Montepaski u igri...

Papalukas - 13 poena, 13 asistencija...sta reci...Lako je Olimpijakosu kad ima njega...

A Partizan ceka svoju sansu u Beogradu...
 
Odlicno prvo polufinale, pobedio CSKA. Siskauskas je car, sahranio je Barselonu u zadnjoj cetvrtini, mislim da im je upakovao 18 poena samo za tih 10 minuta, od toga je sam napravio seriju 11:0 za preokret :worth:
 
Tesna pobeda Panatinaikosa, uz odlicnu partiju Pekovica (20 poena uz odlican procenat suta). Odlicni i Spanulis, Saras i Batist. Kod Olija najbolji cini mi se Grir, a mene zivo zanima sto su koj djavo dovodili Parga, kad im odigra 3 minuta na ovako vaznoj utakmici. Mislim, pojacanje iz NBA.

1 zanimljivost: utakmicu sam pratio preko neta, na jednom italijanskom kanalu. Ne razumem mnogo italijanskog, ali sam nekoliko puta cuo komentatora kako pominje Sasu Djordjevica, Partizan i Istanbul. Nije nesto mnogo bitno, ali eto, ulepsalo mi ugodjaj :)
 
Ma najace je bilo kad je Jaskevicijus pred kraj prodao loptu u napadu,a odmah posle toga u odbrani zaboravio Papalukasa i ovaj trojkom smanjuje na 2 razlike.

Odmah tajm aut za PAO,a Zeljko se zacrveneo ko paprika ,samo sto mu para na usi ne izlazi......
 
http://www.euroleague.net/main/results/showgame?gamecode=188

u indeksnim poenima bolji CSKA, ali u na kraju se pisu lopte ubacene u kos, 73-71 za PAO, prvenstvrno zahvaljujuci sjajnom sutu za 3 u prvom poluvremenu i cak 10 promasenih slobodnjaka CSKA
u drugom CSKA je stegao odbranu, PAO se pogubio i izgubio ukupno 14 lopti (Pekmen 6), ali je Siskauskas promasio sut za pobedu
sjajan mec, sve cestitke Obradovicu, Kecmanu i Pekmenu
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top