KK Crvena Zvezda

Pa lepo je da brinete o nasem klubu. Ionako ste odavno digli ruke od sopstvenog. Inace da te utesim posto si zabrinut za sudbinu Zvezde, ako zagusti Coki uzima od maloletnih trudnica i bolesne dece pa cemo ponovo napuniti kasu. Brini sta ce biti sa prostitucijom. Guru konvertovao casove ljubavi u evre, pa sada BAT za BAT-om se nize. Igranka bez prestanka. Za to vreme groblje obigrava po internetu, gde jos jedino i postoje, i kao prave zene u crnom i narikace proklinju sudbinu kletu, Smita Nolana i belosvecku zaveru koja ih je unistila. Sto se mene tice, nastavite da se valjate u fekalijama gde vam je i mesto. Za bolje i niste.
 
Kako sam već rekao na jednoj temi, osnovni problem Zvezde je Ročesti.
Kad on igra Zvezda ne igra.
Kad ne igra Ročesti, Zvezda je sinoć povela, i da Antonijević nije vratio Ročestija mislim da bi dobili.
Davidovac me je prijatno iznenadio, ogroman potencijal, košarkaška inteligencija, morao bi da dobije više prilika da se potpuno razvije.
 
Ja sam suprotnog misljenja, da igramo jedino kada igra Rocesti, tacnije da postizemo poene, jer nama napad staje kada njega nema. Radicevic je decko u takvom kanalu da njegov boravak na parketu bukvalno steti ekipi. Davidovac na mestu pleja je mozda neko resenje koje ce imati perspektivu i u ABA ligi bi trebao malo cesce eksperimentisati. Onaj centarski par Jovanovic Jankovic, mislim da nije dovoljno koriscen. Jovanovic je pokazao na nekim utakmicama da zna da se snadje pod kosem u napadu. Jankovic se pokazao sa distance, imao je on na pocetku sezone nekoliko solidnih partija. Ne moze se od njega ocekivati neko ludilo ako igra svaku trecu utakmicu. Igraci moraju imati kontinuitet, vise utakmica, vise lopte u rukama kako bi imali i samopouzdanje. Dobric konacno pruzio nesto sto lici na kosarku.

Uglavnom ima tu mesta za neki napredak kod vise igraca. Problem je sto ove sezone u EL vise nema spasa. Sva kola su odavno krenula nizbrdo i u sudaru sa EL ekipama ova ekipa nema onaj integritet da se nosi. Mozemo traziti greske na sve strane, sustina je u tome da ovo nije kvalitetan tim kakav je bio onaj od prosle godine. Sa druge strane, ako igracima licno zameram odbranu reketa, dotle Alimpijevicu zameram odsustvo bilo kakve napadcke akcije a da se to ne svodi konacno na sut od tri poena. Neko je odavde lepo primetio igramo predaleko od kosa i kako naravno loptu ne mozemo doturiti nasim visokim igracima, onda izmisljamo neka cuda koja se svode na sut za tri. Ako nas se.re sut onda je super ako je sut stao, nema vise ni nase igre.

Placemo za pojacanjima, ali ne treba po svaku cenu dovoditi nekog mediokriteta. Ne bismo pogresili na bilo kojoj poziciji da dovedemo igraca, ali to mora biti instant igrac, kao onomad Miler, a ne neko koga cemo cekati. Ova sezona je odmakla debelo i vise nema vremena da gledamo u pasulj da li ce neki igrac "proraditi".
 
Ja sam protiv da dovodimo bilo koga ove sezone. Ako sa ovom ekipom možemo osvojiti ABA, a mislim da možemo, ne treba nam niko novi ko će uzimati minute mlađim igračima.
Ono što je dobro iz sinoćnje utakmice su Davidovac i Dobrić, od obojice se dosta očekuje i sinoć su pokazali da mogu.
Ovo je Davidovcu bila prva EL utakmica. Jovanović i Janković pokazuju napredak.
Mislim da ćemo pravu snagu ove ekipe vidjeti u aprilu/maju kad predstoji borba za prvaka ABA, a u EL neka se kale, samo kroz jake utakmice možemo do dobre ekipe.
Biće u EL još poraza ove sezone, ništa strašno, ABA je prioritet.
 
aaaaaaaaaaaaaa.jpg


Ispratio sam sa 200 dinara.
Realno toliko sam smeo da bacim na ovaj meč, ali eto veselja........:super::super:
 
Imamo dobar momentum, od kada je Davidovac silom prilika, tacnije tragicnim igrama Radicevica, postao drugi plej, ova ekipa imao duze periode dobre igre, odnosno nema takvih padova kao kada Radicevic zameni Rocestija. Sa druge strane u formu su usli Feldin i Dobric i to se sada itekako oseti u igri. Ovo je Feldin kog smo cekali. Dobric jos nije na nivou koji se ocekuje, ali daleko bolje izgleda nego pre par nedelja. Jankovic i Jovanovic, svako dobija povremeno priliku i sve vise doprinose ekipi. Znam da smo poceli klimavo u ABA i katastrofalno u EL, ali ovaj tim jos nije ni blizu svojih potencijala. Ima ovde mnogo mesta za napredak.
 
Osnovni Zvezdin problem, a to je problem i svih drugih ekipa sa ovih prostora u nekim internacionalnim takmičenjima je dužina klupe, ili prevedeno novac.
Prve "objedinjene" sezone Evrolige bilo je prostora da se sa polovičnom ekipom postigne neki rezultat, ove godine je to nemoguće, izuzev ako se zoveš Šarunas Jasikevičijus, koji će postati ubedljivo najbolji evropski trener.
Pogledajte rostere ekipa u Evroligi.
To je po pravilu najmanje 10 jakih imena, deset igrača koji mogu sami da iznesu Evroligaški meč.
Iz tog razloga i toliko "čudnih" rezultata, samo na prvi pogled, jer jedan loš meč ili loš dan ekipe skoro UVEK bude kažnjen porazom.
Nema više igrali smo loše ali smo dobili, jer preko puta je uvek kompletna ekipa.
U toj priči Zvezda nema šta da traži, bar što se prvih osam tiče, i ovo je veliki uspeh.
Ove godine ekipe gornjeg nivoa kvlaiteta u Evroligi imaju bolje popunjen roster od pola NBA ekipa.
Ne kažem da su bolje, nego da imaju ujednačeniji roster, prilagodjen Evroligi.


PS: Zvezdin Enis će postati jako ozbiljan igrač sledeće godine......Videćete....
 
Stvarno smo bili losi, pre svega u napadu. Odbrana je cak podsecala na onu Radonjinu, ali napad je protiv atinskih ustasa bio kriminalan. U hali je onaj jedan period izgledao kao da su nas sudije urnisale. ali burazer koji je gledao prenos kaze da nisu. Cak i da jesu bili smo bas losi. U napadu su podbacili najbolji igraci. U drugom poluvremenu jedine dve trojke (kojih se ja secam) postigli su Jankovic i Lazivc, ljudima kojima to nije posao. Svi ostali Rocesti, Feldin, Pero i Bjelica su promasivali.

Slazem se sa Kostom u mnogo cemu sto je napisao. Oko jacine rostera i svega ostalog. Posebno se slazem na zapazanje oko Enisa. Protiv Panate je Enis pravio greske u talasima i njegovo prisustvo na parketu bilo je pogubno za ekipu. Ali to samo znaci da se jos nije uklopio. Ako se ne varam on nije imao jos ni jedan trening sa ekipom, sve ovo je bilo u hodu. Potpis na duze staze znaci da bi od nas trebalo da ode u NBA ligu, da ga za to projektujemo. Mislim da ce on tek ulaziti u pravu formu kako sezona bude odmicala. Njemu ce ABA liga biti okruzenje gde ce sticati samopouzdanje.

Uglavnom, idemo dalje. Pet pobeda je moglo lako da bude i vise, ali imajuci u vidu o kakvom se takmicenju radi, ni ovo nije lose.
 
Au, kako je ona utakmica sinoc bila odvratna. Ono je davljenje sve vreme i jako losa kosarka pre svega sa nase strane. Dva puta smo imali priliku da rutinski odradimo mec, dva puta smo sami vracali protivnika u zivot. Pamti se pobeda, ali utakmica je bila blagi uzas.
 
Da ćemo da utegnemo odbranu do proljeća/ljeta, to sam očekivao, ali da ćemo da igramo odbranu na ovom nivou već početkom januara, to ni u ludilu nisam mislio.
Ne vjerujem da je iko očekivao da ćemo već ove sezone dobiti Davidovca, momka koji je planiran tek za sledeću sezonu.

Ono sinoć protiv moćnog Žalgirisa je bila ludnica, onakva energija, ritam, Pero koji se baca za loptama po terenu, Davidovac ladan ko špricer preko ruke, ono je poezija.
Sad smo u mogućnosti da napadnemo i Top 8 već u ovoj sezoni.

Ponosan sam, iskreno z:D
 
Da ćemo da utegnemo odbranu do proljeća/ljeta, to sam očekivao, ali da ćemo da igramo odbranu na ovom nivou već početkom januara, to ni u ludilu nisam mislio.
Ne vjerujem da je iko očekivao da ćemo već ove sezone dobiti Davidovca, momka koji je planiran tek za sledeću sezonu.

Ono sinoć protiv moćnog Žalgirisa je bila ludnica, onakva energija, ritam, Pero koji se baca za loptama po terenu, Davidovac ladan ko špricer preko ruke, ono je poezija.
Sad smo u mogućnosti da napadnemo i Top 8 već u ovoj sezoni.

Ponosan sam, iskreno z:D

Kakva veličanstvena pobeda,kakva borba za svaku loptu,odbrana za udžbenike :D
Ovo je mislim pobeda za koju je malo ko verovao sinoć od nas u hali.
Davidovac,šta reći,pokretač i na kraju junak pobede.One dve banane i trojka je možda i potez kola :zcool:
Ponosni,kako ne bi bili.Malo ko je očekivao sa ovim sastavom ovoliko dosadašnjih pobeda i ovakvu požrtvovanu igru.
 
Ima Buducnot takve utkamice. Mislim da je daleke 1998. godine (ili godinu dana ranije), Buducnost na utakmici Kupa Jugoslavije protiv Partizana pogodila negde 21 ili 22 trojke ako me secanje ne vara. To je bila ekipa gde je u Buducnosti igrao mladjani Vlada Scepanovic (pre nego sto je presao u Partiuzan), tri neka Ivanovica, onda jedan od najogavnijih likova tadasnje lige Gavrilo Pajovic i ne mogu da se setim da li je tada igrao Radonjic (nas Deki Radonjic), ili je te sezone jos bio u FMP-u. Znam da su oborili neke rekorde po postignutim trojkma jer su cifre bile bolesne cak i za NBA uslove. Partizan je tada isto bio nenormalno jak. Mozda cu pogresiti kod par imena, ali igrali su Drobnjak, Tomasevic, Koturovic, Beric ili Radosevic (Radosevic je menjao Berica kada ga je Partizan prodao), onda Cubrilo i sad ne mogu skroz da se da li je bese bio Lukovski itd...

Treba pomenuti da je to period kada je Buducnost igrala neku divlju kosarku a bili su drcan tim, uvek na granici incidenata. U Moraci nisu izgubili neki veliki broj utakmica. Prvi ko je sje.bao Buducnost u Moraci bila je Zvezda u polufinalu plej ofa 1998. godine. Tada se polufinale plej ofa igralo na dve pobede, gde se prva utakmica igrala na terenu slabije plasirane ekipe, a onda dve na terenu bolje plasirane. Buducnost je bila ispred Zvezde pa smo mi u prvoj utakmici imali prednost domaceg parketa, a oni u naredne dve. Mi smo ih pobedili u Pioniru, a onda smo ih pobedili i u Moraci na opste zaprepascenje svih. A onda smo osvojili titulu u finalu sa FMP-om, koji je iprethodno zbacio Partizan u plej ofu u onoj legendarnoj utakmici koja je zavrsena dan kasnije zbog kvara na semaforu.

Lepa stara vremena.
 

Back
Top