KK Crvena Zvezda

Malkolm Dilejni za "Hoopshype":

"What are some things that NBA fans don’t realize about playing overseas? You see some crazy stuff.

MD: Hmm, what’s the craziest thing I’ve seen? I was never in a situation where I felt threatened because FIBA pretty much regulated everything by the time I played Euroleague. But when I played in Belgrade, Serbia, they had the most passionate fans I’ve ever seen in my entire life. Those Red Star fans are diehard. It’s like life or death for them! Being in an arena with 23,000 of them is pretty tough. I don’t think NBA fans realize everything an American player has to deal with overseas. When we go over there, they expect us to be the star player so the pressure is on. And if the team struggles, the blame is on you. If anything happens, the Americans are the first to go. It’s tough being an American player overseas."


Tako je to kad igraš pred navijačima czv-fmp-idea-diva-covic/djilasmafia :cool:
A nije bio tada čak ni neki tamo rođendan :lol:
 
Malkolm Dilejni za "Hoopshype":

"What are some things that NBA fans don’t realize about playing overseas? You see some crazy stuff.

MD: Hmm, what’s the craziest thing I’ve seen? I was never in a situation where I felt threatened because FIBA pretty much regulated everything by the time I played Euroleague. But when I played in Belgrade, Serbia, they had the most passionate fans I’ve ever seen in my entire life. Those Red Star fans are diehard. It’s like life or death for them! Being in an arena with 23,000 of them is pretty tough. I don’t think NBA fans realize everything an American player has to deal with overseas. When we go over there, they expect us to be the star player so the pressure is on. And if the team struggles, the blame is on you. If anything happens, the Americans are the first to go. It’s tough being an American player overseas."


Tako je to kad igraš pred navijačima czv-fmp-idea-diva-covic/djilasmafia :cool:
A nije bio tada čak ni neki tamo rođendan :lol:

Mislim da je jasno da je ovo klasicna narucena izjava Cokija koji je na nagovor AV pritisnuo Dilejnija. Znaci klasicno SNS trolovanje :).

Odlegah protiv Olimpije sinoc. Bio je jedan manji korak napred u odnosu na prosli mec protiv Mege, ali bas mali. Sa jedne strane bitna pobeda na prvom gostovanju ove godine. Napadacki smo igrali solidno. Bilo je i u reketu i sa distance, najmanje sa trojke, sto je dobro. Sa druge strane defanzivno u pojedinim trenucima bili smo bas losi. Sto je najgore nisam stigao da odgledam prvu cetvrtinu gde je bio kriminal u defanzivi. Ono sto sam ja primetio je nakon toga. Ponovo smo dozvolili veliki broj lakih poena pod nasim kosem, samo sto ovoga puta to nisu cinili neki dominantni centri, vec i njihovi nizi igraci. Pik jos ne branimo kako treba.

Lesor je za pohvalu kada iskace da napravi pritisak i na kratko udvoji pleja ili beka koji ima loptu. Ali neshvatljivo je bio los nekoliko puta kada su njihova krila igrala protiv njega. Bas sam se zacudio koliko je bio mekan pod nasim kosem. U napadu, ne mora bas sve da zakuca. Uglavnom on dosta zavisi od dobrih asistencija. Trebalo bi malo da bude samostalniji da ponekad sam gradi poziciju za sut.

Konacno dobra, u stvari iznenadjujuce dobra partija Stefana Jankovica. Do sada je Jovanovic pokazivao neki talenat, ali sada je iskocio Jankovic. Decko je imao bas dobru rolu u finisu druge cetvrtine, kada smo preokrenuli rezultat. Izgleda da mu treba malo samopouzdanja kako bi bio ubojitiji.

Osim Rocestija, koji je prva violina ekipe, Dobrica od koga ocekujem da bude jedan od bitnijih igraca ove sezone, za sada mi se veoma svidja onaj plej Radicevic. Malo sada vec podseca na Jovica jer cesto trazi priliku da asistira pod kosem. Rocesti u Zvezdi nekako vise igra poenterea, dok Radicevic razigrava i asistira. Uglavnom kada je na terenu dostojno menja Rocestija. Stavise, u odnosu na proslu sezonu izgleda da smo da kazem potpuniji na pleju. Mozda nismo jaci, jer je Jovic bio general, ali u trenucima kada je Jovic bio na klupi (ili povredjen) nasa igra u napadu je padala. Sada imamo dvojicu plejeva, jedan iskusan i prekaljen, drugi mlad i talentovan. Za sada sam tim delom zadovoljan.

I da se razumemo, gostovanje protiv Zalgirisa je prva prava provera. To je kosarka na drugom nivou. Tu mozemo da vidimo realno gde smo ove sezone.
 
Rezultatom možemo da budemo zadovoljni ali igrom ne. Napad se sveo na praćkarenje iz svih pozicija.
Za ABAligu smo GSW ali za EL ... nisam baš siguran. Bio bih prezadovoljan sa oko desetak pobeda.
 
Bio sam na nekom decjem rodjendanu, pa nisam odgledao nas evroligaski debi ove sezone protiv Zalgirisa. Odgledao sam ovo protiv Buducnosti. Da kazemo da je to prvi neocekivani poraz ove sezone. Nismo izgubili od lose ekipe, izgubili smo od tima koji se ostri za novi plej of ABA lilge. Naravno, zbog toga taj poraz nije nista manje bolan. Ono sto je sada nasa hronicna boljka, to je definitivno gradajenje reketa. I to nije sada ni pitanje nekog dominantnog centra koji nam fali, vec pre svega nedostatak discipline u odbrani. Ne moze niko da mi kaze da nam toliko nedostaje neki dominantni centar jer mi smo prosle godine sa Bjelicom na petici dobro gradili kos. A Bjelica je i danas u ekipi i to ne na mestu petice.

Dva puta sam primetio jednu neverovatnu stvar. Na utakmici protiv Olimpije i na mecu protiv Buducnosti, nakon suta za tri poena protivnika, nasa cetiri igraca trce u kontru, dok lopta jos nije ni uhvacena. Neverovatna reakcija. Tri protivnicka igraca pod nasim kosem, nasa cetiri u kontri u trenutku kada se lopta tek odbija od obruca. Dakle tu nam ne fali Kuzmic ili Bobi ili Cirbes, tu fali koncentracija i disciplina. Mi odbranu nismo igrali lose do poslednje cetvrtine. Pritiskala se lopta, nije tu bilo lakih poena, ali sve sto se dobro ucini padne u vodu nakon protivnickog suta na kos. U poslednjoj cetvrtini Gordic nas je unistio ulazima gde je imao lagana polaganja. Moze jednom ili dva puta da prodje, ali on nam je u najbitnijim momentima bezao 4-5 puta. I to nije problem direktnog cuvara, jer kada zaobidje ili Lazu ili ko god je jurio za njim, nije bilo pomoci da neko zatvori put ka kosu. Sramotno lose.

U napadu na zalost nemamo neku organizovanu igru. Sve se svodi na Rocestija i Feldina sa distance. Manje vise individualne akcije. Skoro nismo imali igraca koji daje preko 20 poena po mecu sto sam smatrao prednoscu. Nase igre do ove sezone zasnivale su se na prilicno dobrom rasporedu poena. Neretko nasi najbolji strelci nisu imali vise od 13 poena, ali zato je u poentiranju ucestvovalo 10 igraca. Ne verujem da je to neka filozofija, vec silom prilika. Alimpijevic je lepo rekao, mladji igraci jednostavno ne pomazu koliko bi trebalo. Onda sve spadne na Rocestija, Feldina i Bjelicu. Kada je u pitanju Lesor, decko ima sve fizicke predispozicije ali sa njim mora dosta da se radi. On jos nema osecaj za neku fintu pod kosem, nego gleda da sve zavrsi zakucavanjem. Nije to lose, ali nije svaka prilika za zakucavanje. Podseca me malo na Drobnjaka sa pocetka karijere, kada je bio fizicki dominantan,ali sa velikim nedostatkom tehnike. POsebno velika slabost Lesora su slobodna bacanja. Ekipa koja nas dobro skautira itekako ce to koristiti. Dakle prvi segment gde Lesor mora da se digne su slobodna bacanja.

Moram da kazem da sam posebno razocaran igrom Dobrica. U finisu prosle sezone Radonja ga je uvodio u rotaciju, dajuci mu sve vise vremena. Predvidjen je bio kao jedan od najbitnijih igraca za ovu sezonu. On ima kvalitet, ali trenutno nema ni samopouzdanja niti energije, sto je jos gore. Prosto ne mogu da verujem da najbolje meceve igra Rocesti, covek koji je zagazio u 30te godine, a ne klinac koji treba da grize.

Uglavnom, svi treba da se pomirimo da ovo nije prosla godina, da je ovo neka druga prica. Ovaj tim tek treba da izgradi svoj identitet, svoju neku igru. Nece ovo biti setnja kroz ABA ligu, nece biti ni nezaboravna sezona u Evroligi, a kamoli neki snovi o F4.
 
Igra nam je očajna kako god okreneš. Ne zna se ko pije a ko plaća. Nikakve ideje i sistema. Ispalimo duplo više trojki nego Litvanci. Odbrana je bedna, tranzicija očajna, skok među gorima u čak i u ABA ligi.
Ako pod hitno ne nađemo novog trenera propašće sezona. Alimpije je neznalica i diletant. Čovek zalutao u košarku. Pobrko nešto sa hokejem.
Sa njim je ABA pod velikim znakom pitanja.
 
Nije vest Fegija pa tako da ne znamo ni da li je tačna :lol:

jzwiOgK.png


Dodik taster u inat ali-beg Firdusu,kod nas nekad znanom kao D.Vujošević
 
Znaci sa ovim malim crnim potrosacem lopti, Radicevic odlazi na mesto Rakicevica. I jos Jankovic i onaj bese li Jovanovic, ako jedan od njih trojice na kraju dobije neku dangubarsku ulogu bice srecan.

Al bice dobro Radnicki Basketu.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Znaci sa ovim malim crnim potrosacem lopti, Radicevic odlazi na mesto Rakicevica. I jos Jankovic i onaj bese li Jovanovic, ako jedan od njih trojice na kraju dobije neku dangubarsku ulogu bice srecan.

Al bice dobro Radnicki Basketu.

J*bote kako ti vise ne dosadi da na sve imas komentar?
Odguraj tu stolicu na kojoj sedis malo na vazduh,prosetaj se i obidji malo neki park,relaksiraj mozag,postoji zivot i van Krstarice.
 
J*bote kako ti vise ne dosadi da na sve imas komentar?
Odguraj tu stolicu na kojoj sedis malo na vazduh,prosetaj se i obidji malo neki park,relaksiraj mozag,postoji zivot i van Krstarice.

Brate uopste nemoj da si smoren kada citas ove neverovatne bisere. To sto on i drugari pisu na temi o Zvezdi je neprocenjiva riznica gluposti. Decko pokusava da bude duhovit, cinican, ironican, sarkastican, a na kraju ni njegovi drugari ne mogu da izvale sta je zapravo zeleo da kaze, a kamoli neko normalan.

Posto cveta cvece u njihovo preduzece, sve je kako treba da bude, oni se opet bave nama. Jedini su navijaci na svetu koje vise interesuje suparnicki klub nego sopstveni. Zato i treba da pisu ovde i izvaljuju gluposti, jer valjda tako dokazuju ljubav i zainteresovanost prema Partizanu. To je ta nova moda grobarskog tres retardizma.
 
Ljetuvas i Alba su bolji od Barse. :per::per: A i igrači Barselone su u depresiji zbog secesije Katalunje.

- - - - - - - - - -

J*bote kako ti vise ne dosadi da na sve imas komentar?
Odguraj tu stolicu na kojoj sedis malo na vazduh,prosetaj se i obidji malo neki park,relaksiraj mozag,postoji zivot i van Krstarice.

Treba ga pustiti da "piše" što više a onda neki psiholog/psihijatar skupi sve te tekstove i pokaže do čega dovode zloba i mrža uz premalo sunca i svežeg vazduha.
 
Sram nas bilo. Radujemo se tesnoj pobedi nad trecim rezervnim U19 timom Barselone u nikad slabijoj sezoni Evrolige. Plus AV i Coki iskesirali katalonskim separatistima da nas puste. Dokle...

Hahaha,pa ovako nesto sam upravo prokomentarisao na fudbalskoj temi.

- - - - - - - - - -

Dobro sigurno vise vam gudi usima prica dueta Kovacic- Kuzmamnovic o Barseloni kao glavnom favoritu za titulu.

Sta oce kaze ovaj Mutislav,jel neko razume?
Jel to nesto sto oni uz redovno pracenje Zvezdinih utakmica imaju zabelezeno u svojim glavama?
Ili je to samo Ritas shok-trzavica u nervnom sistemu?
 
Ljetuvas i Alba su bolji od Barse. :per::per: A i igrači Barselone su u depresiji zbog secesije Katalunje.

Za dobar deo igrača Barselone nisu čuli ni oni koji prate košarku, a ne da su mučenici u depresiji. ;) Ostatak igrača su Finci, Mađari i Bugari, kao i zvezde nekog Bilbaa kao onaj Pau Ribas. Najbolji su francuski picopevac Ertel i ovaj Serafan, koji je zaista dobar.

Ako je to jedan od favorita za titulu, majko mila.

Uzgred, Bomba Kovačić je sve debilniji iz sezone u sezonu. Nekako mi idu zajedno Vučićevo oblizivanje, Čovićeva transparentnost i njegovo izveštačeno urlikanje. To je sve otprilike isti fenomen...
 
Poslednja izmena:
Za dobar deo igrača Barselone nisu čuli ni oni koji prate košarku, a ne da su mučenici u depresiji. ;) Ostatak igrača su Finci, Mađari i Bugari, kao i zvezde nekog Bilbaa kao onaj Pau Ribas. Najbolji su francuski picopevac Ertel i ovaj Serafan, koji je zaista dobar.

Ako je to jedan od favorita za titulu, majko mila.

Uzgred, Bomba Kovačić je sve debilniji iz sezone u sezonu. Nekako mi idu zajedno Vučićevo oblizivanje, Čovićeva transparentnost i njegovo izveštačeno urlikanje. To je sve otprilike isti fenomen...

Kazem ja, nikad slabija Barsa. Nije to onaj mocan tim kao Alba, nemacki Golden Stejt ili svetska elita kakav je Lijetuvos. A i taj kup Dzenana Loncarevica je u rangu NBA lige, ako ne i bolji. Sve smo i ocekivali od velikih poznavalaca kosarkaske igre.
 
Kakve veze ima kvalitet Barselone sa Lijetuvosom, Albom ili Golden Stejtom?

Naravno, kvalitet Barselone smo mogli videti po rezultatima i prosle sezone, kako u EL tako i Španiji (davno nisu bili jadniji). Nova sezona je nova sezona, ali je činjenica da imaju jednako bzvz sastav.
 
Kakve veze ima kvalitet Barselone sa Lijetuvosom, Albom ili Golden Stejtom?

Naravno, kvalitet Barselone smo mogli videti po rezultatima i prosle sezone, kako u EL tako i Španiji (davno nisu bili jadniji). Nova sezona je nova sezona, ali je činjenica da imaju jednako bzvz sastav.

Na ovo boldovano mogu samo da ti odgovorim kontra-pitanjem, kakve veze bilo sta sto pises ima veze sa zdravim razumom. Ali kod tebe i tvojih drugara odavno je nastupilo ono "zbogom pameti".

Ne znam koliko je ispravan podatak, ali kako sam cuo (uz ogradu da sam pogresio), ovo juce je bio prvi poraz Barse u novoj sezoni. Izmedju ostalog dobili su i Baskonju, valjda i Huventud. Ali ajmo realno, sta god bi ti covek napisao ne bi imalo nekog efekta. Za bolesne mozgove lek ne postoji. Zato nastavi da trolujes, jer to su oni trenuci kada sa uzivanjem gledamo mizeriju i sitnicavost protivnickih navijaca.
 
Na ovo boldovano mogu samo da ti odgovorim kontra-pitanjem, kakve veze bilo sta sto pises ima veze sa zdravim razumom. Ali kod tebe i tvojih drugara odavno je nastupilo ono "zbogom pameti".

Možda smo moji drugari i ja zaista ludi, možda bismo trebali početi da se bavimo vređanjem na ličnoj osnovi kao jedinim argumentom, jer je to moderno u Naprednjačkoj Srbiji čije ste vi košarkaške perjanice, i tako se verovatno postupa i u kući Čovića kod vaše mama-Vesne.

Što se Barselone tiče, drago mi je zbog njihovih sjajnih rezultata, nadam se da neće i ove sezone biti očajni kao što su bili prošle.
 

Back
Top