Omladinske zadruge, da ili ne?

randalthor

Početnik
Poruka
21
Ok. Svi mi znamo u kakvom svinjcu od zemlje zivimo i kakva nakaradna pravila i zakoni u njoj vladaju. Opsta nezaposlenost je OGROMAN problem mladje populacije, posebno one fakultetski obrazovane u koju se i ja ubrajam. Ono sto sam primetio je da u zadnje vreme se pojavio veliki broj omladinskih zadruga koje "nude" posao.
Pre par dana, trazeci posao kao i uvek, naleteo sam na oglas za Beogradsku omladinsku zadrugu "Paradizo" (kakav naziv!) koja nudi neznam ti ja kakve sve poslove, od fizikalije do kancelarije. Ne budem lenj, pa pozovem. Sa druge strane se javi prilicno ljubazna zenska osoba koja mi je objasnila uslove prijavljivanja kod njih: Nema uzimanja procenta od plate na nadjenom poslu, vec clanarina koja se odmah uplacuje na samom pocetku prijave kod njih (2500 din.). Administrativni poslovi su navodno solidno placeni, 300e.
Ono sto hocu da pitam je, sta vi mislite o omladinskim zadrugama, da li vredi ici preko njih ako su sve ostale opcije istrosene? A o omladinskim zadrugama generalno se govori kao o losoj pojavi inace, s obzirom da omogucuju poslodavcima da bespostedno iskoriscavaju radnu snagu, bez ikakvih prava (minimalni doprinosi, nemogucnost bolovanja, godisnjeg odmora...)
Iskreno, nekako mi deluje neozbiljno firma koja za sebe kaze da posreduje u trazenju posla, a nema ni web sajt. Da ne pricamo o nazivu koji bi pre stajao nekoj lokalnoj folkoteci nego iole ozbiljnoj firmi.
 
Nemojte suditi na osnovu jednog lošeg iskustva. Ima po beogradu desetine zadruga, sa dve odlično saradjujem, a nekoliko puta su i našli posao za osobe koje sam im poslao.
Nemam nikakav poseban interes da ih reklamiram, ali onima koji traže posao savetujem da pozovu/obidju više zadruga. Počeloj e leto, godišnji odmori, sigurno ima puno mesta gde se može raditi.
Srećno
 
ja sam radila u omladinsokj zadruzi u bg,sve znam :D
npr ta zadruga je bila u istim lokalima kao gradjevinska firma(obe od istog gazde) pa je sve islo preko nje,da ne bi zaposljavao ljude,a kad hoce da digne malo kinte gazda kaze "de napisi nekoliko platnih lista i podigni mi 30 000 u sdk" heh:)
a jedna zena je cistila neke zgrade preko omladinske pa je primala platu prvo na svoje,pa na ime muza,pa je na kraju i sin primao platu(zbog tih zakona o ogranicenosti ugovora)
i tako...prevaranti
 
hanibal77:
ja sam radila u omladinsokj zadruzi u bg,sve znam :D
npr ta zadruga je bila u istim lokalima kao gradjevinska firma(obe od istog gazde) pa je sve islo preko nje,da ne bi zaposljavao ljude,a kad hoce da digne malo kinte gazda kaze "de napisi nekoliko platnih lista i podigni mi 30 000 u sdk" heh:)
a jedna zena je cistila neke zgrade preko omladinske pa je primala platu prvo na svoje,pa na ime muza,pa je na kraju i sin primao platu(zbog tih zakona o ogranicenosti ugovora)
i tako...prevaranti


Bilo ranije...

Firma u kojoj radim saradjuje sa jednom Oml. zadrugom. Mi redovno uplacujemo, saradnici redovno primaju novac. Jedan stalnozaposleni kolega je upravo dosao do nas preko te iste zadruge.

E, skoro cujem da su nekome nudili kupanje leseva za 50ak evrica dnevno. :lol: ,preko zadruge, dakako.

Najkvalitetnije informacije imaju oni koji trenutno rade preko zadruga.
 
Омладинске задруге су измишљене да би се легализовало робовласништво у 20. и 21. веку у Србији. Јасно к'о дан, бар овде у Сомбору! Чисто искоришћавање. Од омладинских задруга (и оних који са њима сарађују) су гори само Зипер, Марић и њима сл. Треба све
379.gif
!
 
Odgovor od nekog ko se naradio preko omladinskih:
Ima gde moze da se uzme lepa dnevnica, ima i gde kasni, a idi tamo jedino ako ti igra da uzmes par soma na fizikali. Dobri poslove cuvaju za svoju decu.
Inace nisam video jos omladinsku zadrugu koja funkcionise legalno, jer zadruga je pravna forma koja clanovima daje prava i obaveze onakve kakve su delimicno cak i navedene na clanskim kartama. A kome od vas clanova je jos bilo omoguceno da bira i bude biran, da je upucen u poslovanje zadruge itd.? I kako to direktor o.z.uvek bude neki tatica? omladinac je? To je sve ilegalno, a cilj o.z. i njihovih drugara poslodavaca je platiti radnika i porez manje a da ipak budu oprani odgovornosti, i cilj je da tatice omladinci u talu sa taticama iz javnih preduzeca, dobiju sto vise provizije od angazovanja jadnih robova.
Imas fax-zaboravi o.z.
 
randalthor:
Iskreno, nekako mi deluje neozbiljno firma koja za sebe kaze da posreduje u trazenju posla, a nema ni web sajt. Da ne pricamo o nazivu koji bi pre stajao nekoj lokalnoj folkoteci nego iole ozbiljnoj firmi.

Bio oglas u novinama "spediciji potreban adm.radnik".
Javim se ja.
Agencija!
Ok, ipak odem, kad tamo...agencija za nekretnine, a filijala za poslove-lik u drugoj sobi:)
Trazi mi 700kinti da posalje moj cv ovoj firmi.
Pitam ga:mogu li bar znati koja je?
Retardinjo mi kaze. A rodjaci, agencija je neko ko posreduje, znaci da oni imaju ugovor dzaba bi mi bilo ime firme, ali ne, oni nemaju ugovore, ta "agencija", nego surfuju po netu.
Odem u plato, ukucam na guglu ime firme, izadje mi oglas na infostudu, ustedim 700kinti.
To je sve marva jedna, ne idite u o.z. niti u agencije.
 
ОБИЧНИ ПРЕВАРАНТИ !!!
ПРОШЛЕ ГОДИНЕ САМ УЗЕО ДВОЈИЦУ РАДНИКА ПРЕКО ОМЛАДИНСКЕ ЗАДРУГЕ ЕКОНОМИСТ ИЗ СУБОТИЦЕ,
ПРВО СУ ИХ ЗАЈЕБАВАЛИ 2 МЕСЕЦА ОКО ИСПЛАТЕ ПА САМ НА КРАЈУ ЈА ИСПЛАТИО ЊИХОВУ ЗАРАДУ ИАКО САМ УПЛАТИО ЦЕЛИ ИЗНОС ТОЈ ЗАДРУЗИ.ОНДА СУ ЛАЖИРАЛИ ПА ЈЕ УМЕСТО ЊИХ ДВОЈИЦЕ БИЛО ПЕТ РАДНИКА,ШТО ЈЕ НА КРАЈУ ЗАВРШИЛО НА СУДУ.ПОСЛЕ ПРЕСУДЕ У МОЈУ КОРИСТ ЗАДРУГА НИЈЕ РАДИЛА САМО 3 ДАНА ИАКО ЈОЈ ЈЕ ЗАБРАЊЕН ДАЉИ РАД !!!
ТАКО ДА СУ СВЕ ТЕ ОМЛАДИНСКЕ ЗАДРУГЕ И АГЕНЦИЈЕ ЗА ЗАПОШЉАВАЊЕ ОБИЧНЕ ПРЕВАРАНТСКЕ И ЛАЖОВСКЕ ФАНТОМ ФИРМЕ,КОЈИМА ЈЕ ЦИЉ ИЗВАРАТИ РАДНИКЕ И ПОСЛОДАВЦЕ !
 
Nije sve tako crno..... ima i dobrih strana za rad preko omladinske i studentske zadruge , pocetno iskustvo, upoznavanje odnosa sa ljudima i firmama....
Pokusajte preko .... OMADINSKE I STUDENTSKE ZADRUGE "BULEVAR", Kneginje Zorke 5, , to je na Saviji....ljudi su koretni ..... nemorac da se uclanis, odmah .....oni te pozovu kad se pojavi posao koji odgovara tvom profilu.... a i ako se uclanis , nije strasno, clanarina je smo 200 din. Sustina je u tom sto ova zadruga ima dobru ponudu i veliki broj poslodavaca koji se njima obracaju za pmocno
osoblje- radnike .
Pozdrav i srecno.!...... ako nekom treba tel. 011/3447-257 ;2435-486 ili na web-u ima neka ponuda ..........
www.ozbulevar.co.yu
 
acacal:
Nije sve tako crno..... ima i dobrih strana za rad preko omladinske i studentske zadruge , pocetno iskustvo, upoznavanje odnosa sa ljudima i firmama....
Pokusajte preko .... OMADINSKE I STUDENTSKE ZADRUGE "BULEVAR", Kneginje Zorke 5, , to je na Saviji....ljudi su koretni ..... nemorac da se uclanis, odmah .....oni te pozovu kad se pojavi posao koji odgovara tvom profilu.... a i ako se uclanis , nije strasno, clanarina je smo 200 din. Sustina je u tom sto ova zadruga ima dobru ponudu i veliki broj poslodavaca koji se njima obracaju za pmocno
osoblje- radnike .
Pozdrav i srecno.!...... ako nekom treba tel. 011/3447-257 ;2435-486 ili na web-u ima neka ponuda ..........
www.ozbulevar.co.yu

Ok su oni ali je problem to sto primaju samo do 30 godina starosti.
 
Do 30 ako idu isplate samo preko njih, tj ti nađeš posao, pa posle tražiš zadrugu preko koje ćeš da primaš svoju taradu (ukoliko već nemaju neku za to tamo gde radiš). Inače za poslove koje zadruga obezbeđuje teško ako si stariji od 26 godina, jer su tada veći doprinosi koje poslodavac treba da uplati za tebe za nekih 50%. Ili možeš, što je čest slučaj, da se vodiš na tuđe ime, tj nekog mlađanog studenta na koga se vode uplate.

Zadruge, ovakve kakve su, jesu prevara, i države i zaposlenih, i neumitnost, ukoliko si mlađi i pokušavaš da radiš. Ali ta uplata od 2500 dinara, jesi li siguran? Sam sam član nekoliko omladinskih zadruga (različiti privremeni i povremeni poslovi, gde svaka firma ima neku svoju preko kojih te plaćaju) i članarine na godišnjem nivou su od 200-400 dinara, to odbiju tek od prve isplate u godini i to je to. Doduše, nisu mi oni ni nalazili te posloveo, tako da je moguće da se o tome radi. Procenat niko i ne uzima, to se odbija od poslodavca (npr meni kažu cenu rada za taj posao i ja toliko primim, a poslodavac ili ko već uplaćuje na to koliko je potrebno za doprinose i OZ).
 
Omladinske zadruge su prevarantske organizacije!Koriste mlade i neiskusne ljude da bi ono lako dosli do zarade a nas salju na radna mesta na kojima se retko ko zadrzi i po nekoliko dana.Salazem sa tim da su neljubazni,ponasaju se kako da mi postojimo za njih i da smo mi neka niza rasa...Ti iz Bulevara su najgori,njihove sluzbenice su takve kucke da je meni par puta doslo da joj kazem sve i svasta koliko me je kreten iznervirala.ali ipaknecu da se spustam na taj kokosraski nivo!Kada dodjes pitaju te tamo sta bi mogao da radis,koliko sati dnevno...i sve to lepo zapisu i onda te pozovu ponude ti nesto sto ti nema sanse da prihvatis,trazi od tebe u sred skolske godine kada traju vezbe i predavanja da radis nesto od 7-15h i ti ima azes kako ne mozes zabog fakulteta ona ne se prosto naljuti sto je odbijas i ne da ti priliku da je pitasa ima li sta drugo.a kada dodje raspust i kazes joj da si slobodan i da sada mozes da radis mesec-dva u kontinuitetu ona te pita gde zivis,ja na NBG,i ti se ponadas da te je to pitala zbog toga da ti da nesto u tom delu Beograda,ona mi bez pardona kaze da posla ima u Padinskoj Skeli!!!!Iznervirao sam se ponovo,moram da prestanem da pisem o njima!!!!
Onda ja odem u drugu zadrgu gde me prihvate kao da sam im rod,otvoreni su za sve kompromise,ispricaju ti pricu u kojoj je sve savrseno,rais malo a zaradis mnogo i budala poleti!Onda odes na aerodrom,gde ti kazu kako je to laganica posao,istovaras i utovaras torbe iz aviona,160 radnih sati,za to te placaju 310 evra...ma opustencija!Ali ti dodjes prvi dan na posao,oni ti daju raspored,prva cetiri dana radis kao osudjenik,smene su im od 530 do 1730,6-18,11-22,za to vreme se oderes od posla,nemas vremena ni vode ponekad da pijes po nekoliko sati,torbe su teske kao crna zemlja,u avionu se temperatura za 10 minuta promeni za 40 stepeni!!!!,poguren si,o tome kliko je posao opasan i da ne pricam,kakvi su sefovi kreteni,moras da nosis svoju hranu ako nisi zainteresovan da za sendvic dajes i po 150 dinara.U zadruzi ti kazu da radis 160 sati,e ja za mesec dana imam skoro 190 krvavih sati.A onda dolazo plata na red,ogulis se od posla za 15 dana a oni ti isplate 11000 dinara za 90 sati rada,to je nekih 130 dinara po sati,zadruga ti inace kaze da si placen od 155-170 dinara!!!Kada radis 12 sati tj smenu od 530-1730 ustajes u 4h da bi stigao jer do areodroma vozi samo 72 koja ide na svakih pola sata...Umorio sam se!Prevaranti!!!Za te pare mozete da radite neporedivo lakse poslove i zato ne pristajte olako na tu primamljivu ponudu od 310 evra za 160 radnih sati,to je laz!
Pozdrav!
 
Cao svima, ja sam se zaposlio na aerodromu preko omladinske zadruge, posao jeste tezak, ali barem imam stabilan posao sto je u danasnje vreme tesko naci. Radi se 8 sati dnevno, veoma su korektni i plata i nije bas toliko losa, tako da se ne zalim, cak sta vise veoma sam zadovoljan. Posao sam nasao u preko omladinske zadruge Europa, za razliku od drugih omladinskih zadruga veoma su korektni, mene su zvali dan ili dva nakon sto sam se uclanio da mi ponude posao i poceo sam da radim. Ukoliko neko hoce da se uclani potrebna mu je samo licna karta i radna knjizica, ako vas interesuje vise informacija mozete pogledati na ovom linku http://ozeuropaptz.rs/
 

Back
Top