Grcevi u misicima

Владан

Buduća legenda
Poruka
35.687
Поздрав свима.
Е овако, мој проблем је следећи.
Знате ону фору када се особа у зору или јутро пре устајања "растеже" и "зева"у кревету. Видите, ја када се ујутро растежем ногама, мене ухвати редовно страшан грч у мишићу ноге. Тај грч је неподношљив и зна да траје до 10-ак секунди. Осећај је као кад би вам неко ножем забо у то место и кружио. Ужас невиђени.

Некада пре устајања за посао, још у сну несвесно се растегнем ногама мене тај грч ухвати, и то не могу да контролишем. Али некада грч преварим тако што пазим да се не растежем, већ одмах, ко из топа, устајем из кревета, тада сам спашен.

Да ли су доктори са ове листе чули за овај проблем код својих пацијената, и да ли је неко од форумаша доживео нешто слично. Овај проблем, којој докторској области припада. Која врста специјалисте је најрелевантнија да ми помогне.
 
Potpuno stojim iza tvojih reci. Meni je savetovano da pijem kiselu vodu, jedem banane, pijem andole i tako... Razlog je ili preterana aktivnost ili izrazita neaktivnost misica.
Kad te uhvati grc, potrudi se da nogu istegnes i misic lagano masiras.
Pozdrav
 
drinjaca:
Поздрав свима.
Е овако, мој проблем је следећи.
Знате ону фору када се особа у зору или јутро пре устајања "растеже" и "зева"у кревету. Видите, ја када се ујутро растежем ногама, мене ухвати редовно страшан грч у мишићу ноге. Тај грч је неподношљив и зна да траје до 10-ак секунди. Осећај је као кад би вам неко ножем забо у то место и кружио. Ужас невиђени.

Некада пре устајања за посао, још у сну несвесно се растегнем ногама мене тај грч ухвати, и то не могу да контролишем. Али некада грч преварим тако што пазим да се не растежем, већ одмах, ко из топа, устајем из кревета, тада сам спашен.

Да ли су доктори са ове листе чули за овај проблем код својих пацијената, и да ли је неко од форумаша доживео нешто слично. Овај проблем, којој докторској области припада. Која врста специјалисте је најрелевантнија да ми помогне.
Dovoljan ti je i lekar opste prakse za pocetak.
Uz osnovne krvne pretrage i odredjivanje kalcijuma u krvi moglo bi se dosta saznati.
Eventualno bi u obzir dosao endokrinolog,ali ima vremena za njega.
 
Ja se na dp zalila pre neki dan na to. Desavalo se meni to i ranije, a sad u trudnoci me ubija. Uhvati me tako jak grc da me noga posle boli danima. I ja radim to povlacenje prstiju ka sebi, izbegavam istezanje i pijem dnevno 400mg magnezijuma, al' ebiga i pored svega se desava. :-( Al najgore mi je kad mi se to desi u vodi tokom plivanja....
 
Mislim da malo banalizujete problem grceva u nogama.
Lepo pitah coveka koliko ima godina i da li je pusac ali ostadoh bez odgovora.
Ako uklonimo kao uzrok grceva dugo stajanje na nogama,premor, nosenje viskih potpetica grcevi u nogama mogu biti znak ozbiljnijih tegoba i tu sumeca tabletica magnezijuma ne pomaze , a ako se znaci ignorisu duze vreme mogu nastati tezi problemi.
 
Mislim da malo banalizujete problem grceva u nogama.
Lepo pitah coveka koliko ima godina i da li je pusac ali ostadoh bez odgovora.
Остала си без одговора привремено јер већином немам времена да будем поред компјутера од 06 ујутро до 7-8 увечер. :-) 30 година, цигарете сам бацио пре 3 или 4 године. А пушио сам доста око две паклице дневно, почео у 8. разреду Основне школе.

preterana aktivnost ili izrazita neaktivnost misica.
Без обзира на ово.
...malo šumećeg magnezijuma i kalcijuma i stvar rešena...Pozz
Хвала. Покушаћу са овим.
 
dr:
Mislim da malo banalizujete problem grceva u nogama.
Lepo pitah coveka koliko ima godina i da li je pusac ali ostadoh bez odgovora.
Ako uklonimo kao uzrok grceva dugo stajanje na nogama,premor, nosenje viskih potpetica grcevi u nogama mogu biti znak ozbiljnijih tegoba i tu sumeca tabletica magnezijuma ne pomaze , a ako se znaci ignorisu duze vreme mogu nastati tezi problemi.


Kojih ozbiljnih tegoba npr?

Ja taj problem vucem od detinjstava, ne nosim visoke potpetice, nikad nisam pusila, na poslu uglavnom sedim, za vreme obadve trudnoce je bilo strasno sa sa tim grcevima.....Koja slabost organizma moze da stoji iza toga (sem nedostatka minerala)?
 
Da ne otvaram novu temu, napisaću problem ovde... Imam 16 godina i do pre godinu dana nisam nikad u životu imala grčeve... Sada mi se ponekad to dešava, pre neku noć sam vrisnula koliko me je bolelo... Nisam nešto fizički aktivna, pa predpostavljam da je zbog toga...Sad kad je počeo raspust više sam napolju i više se krećem...Da li je to nešto opasno ili da kupim samo magnezijum?
 
Пробај прво са калцијумом и магнезијумом. Ако се настави, те тегобе наводе или на неуролога или на васкуларног хирурга.
Мада, млада си прилично и мислим да није ништа озбиљно. ;)
 

Back
Top