stanovi i plate

Ljudi zanosite se mnogo pravilnicima koji nama i ne koriste mnogo, radujete se za stanove i kredite, a zaboravljate na dugovanje koje nam niko ne spominje, zaboravljate da krediti imaju kamate od kojih samo banke i drzava imaju koristi tako da oni nama nista ne daju sve mi to placamo i to duplo.
Razmislite malo da li sam u pravu pa procenite situaciju i izracunajte koliko ce stanovi koji su kupljeni na kredit kostati za tih 20-30 godina, kolika ce biti kamata?
Ja sam ipak da oni izmire sva dugovanja koja nam duguju pa neka nam onde prave pravilnike za stanove i ostale gluposti koje izmisljaju iz dana u dan kako bi rasturili jos ovo malo voske sto je ostalo.
Sramota je sta drzava radi sa nama, nasim ugledom, i voljom da branimo ovaj narod i ovo parce zemlje sto je ostalo.
IMA NADE ZA NAS:lol:
Ko nije citao rec urednika iz ODBRANE od 01.04.2008. (ako nije bila prvoaprilska sala) citram pojedine pasose. Tuzbe i sudske odluke nisu najpogodnije sredstvo da se dug naplati. Na taj nacin okoristili su se oni najbrzi, najspretniji i naravno oni najblizi sudijama i advokatima koji su zloupotrbili sluzbeni polozaj, vesto iskoristili procesna prava i dosli do velikh suma novca.
Drzava ne sme jednom da bude majka a drugom maceha. Mora da meri po istim arsinima. Kad tad morace da otklanja stetu ucinjenu pogresnim odlukama nadleznih organa, kao sto je to bilo sa dugom prema vojnim i civilnim penzionerima, deviznim stedisama ili kao sto ce to mozda biti sa dugom zaposlenima u Ministarstvu odbrane i Vojsci koji godinama nisu primali plate u skladu sa zakonom. Dug je dug.

Eto bi zracak nade za nas koji to nismo naplatili a uredno smo predali ovlascenja na neke advokate da nam to rese. Do sada su neki samo placali neka vestacenja. Presude i pare u mom okruzenju niko nije video.
 
Sve su to fore i fazoni na koje mi nasedamo, ziveci u nadi da mozda nesto i dobijemo, kako ne shvatate da su sve te izjave u medijima najbolji nacin da nekome ukradete par godina od zivota, a da on kao mshone sedi mirno, razmisljajuci kako ce sve to da izgleda i masta da ce mu drzava nesto pokloniti. Drage moje kolege politika nas je unistila jer jer je otisla na pogresnu stranu.
Vojvoda Misic je rekao "ko ne placa svoju vojsku placace tudju" na kraju krajeva tako ce i biti.
Sudije trpe veliki pritisak zato je taj morao da napise da je dug dug i da se mora vratiti a, ujedno da koliko toliko zadovolji nase oci i usi.
 
A gde smo mi vojni namestenici i sluzbenici,vpu.nas nema nigde!
Mi ne primamoUTS,kako mi da vracamo kredite? Samo se vi nadajte za stanove.U vreme Slobe su obecavali 10000 stanova,pa za zgradu u Nemanjinoj,pa Kataniceva,pa 500 evra po kvadratu,sve je to velika obmana.Ovaj pravilnik kao i mnogi drugi radjeni su za nove NATO oficircice .Prvo neka rese nase tuzbe za plate koje duguju pa cemo sami da podizemo kredite ne treba oni nama nista da daju.Opet su u pravilniku stavili neke ne buloze ! Pa valjda je radni staz na prvom mestu a ne funkcija ?
 
A sta je sa platom,regresom,toplim obrokom??????
Jelasic izjavljuje da ima platu 5000 evra i da mu je tu uracunato i tpoli obrok i regres!!!!!!
A gde je nama uplaceno!!!! kad cemo poceti da primamo platu prvog u mesecu, jer treba da se plate racuni a i markicu za prevoz da se kupi,kad znamo da nam polovina traje 10 dana a ostalih 5 dana gladujemo!!!!!
 
Da li je moguce da opet nasedate,ove predizborne lazi i pricice prolaze samo kod vojnih banana!!!
Ajd i ja da se ukljucim u stambeno-kreditnu buvu koju pustaju neki kojima je to zadatak!
Jel znate da dobijate i stvari gratis po izboru za stan na kredit!!!!????:rotf::-D....a mozda i automobil.......juce potpisano!!!!!!
 
Ljudi,ne zanosite se previse!Znam tu bandu kao zlu paru,oni ce da ucine sve da nam oderu kozu sa ledja.MO,GS,Vlada,predsednik isvi ostali gledaju samo LICNI INTERES,mi ih zanimamo kao lanjski sneg!Pa mi vise necemo ratovati,rekao je B.Tadic,kome onda treba Vojska:evil:.Ovo je tek moj pocetak pljuvacine,neka nesto radi i VBA.Poz od nekada mladjeg oficira JNA,a sada podoficira VS:lol:


za otadzbinu,
za druga,
za pusku...
 
Kada je bila rec o dozvoljenom minusu i do kada ce on da traje svi smo komentarisali o tome, sta da vam kazem videli ste i sami gde se nalazimo u gradjanstvu, objektivno mshone

objektivno, bas te poterala inspiracinja danas. Sto si bre baksuz i ne dozvoljavas mi da mastam?!
a sto se tice , sa tvoje strane namenutog nadigravanja, ajde da se takmicimo ! ciji je veci ?
 
Kada je bila rec o dozvoljenom minusu i do kada ce on da traje svi smo komentarisali o tome, sta da vam kazem videli ste i sami gde se nalazimo u gradjanstvu, objektivno mshone

A sta ti ocekujes? JNA standard? Pa jel vidis gde nam je gradjanstvo? Koliko je ljudi bez posla a koliko prima minimalac? I ja bih voleo da imam vecu platu ali ponekad treba gledati i narod kako zivi a ne samo sebe!

Neka daju 30% ucesca za stan u BG i hebe mi se za dug i za sve ostalo!

Koliki stan sleduje ozenjenog bez dece?
 
tacno, ali ako udjes u kredit na 20 godina, drzava ti pozajmljuje ucesce koje retko ko od nas ima, a za vreme otplate ti placa uts, pa saberi svoj 110% uts za 240 meseci pa ces videti koliki poklon dobijas. to je ipak nesto, da budemo objektivni, sto gradjanstvo nema

Ovo sa UTS mi nikako nije jasno!!A sta sa onim ljudima tj.porodicama koje zive u sluzbenim stanovima,garsonjerama i koje nemaju pravo na UTS ? Njima nema 240 meseci poklona??:shock:
 
IMA NADE ZA NAS:lol:
Ko nije citao rec urednika iz ODBRANE od 01.04.2008. (ako nije bila prvoaprilska sala) citram pojedine pasose. Tuzbe i sudske odluke nisu najpogodnije sredstvo da se dug naplati. Na taj nacin okoristili su se oni najbrzi, najspretniji i naravno oni najblizi sudijama i advokatima koji su zloupotrbili sluzbeni polozaj, vesto iskoristili procesna prava i dosli do velikh suma novca.
Drzava ne sme jednom da bude majka a drugom maceha. Mora da meri po istim arsinima. Kad tad morace da otklanja stetu ucinjenu pogresnim odlukama nadleznih organa, kao sto je to bilo sa dugom prema vojnim i civilnim penzionerima, deviznim stedisama ili kao sto ce to mozda biti sa dugom zaposlenima u Ministarstvu odbrane i Vojsci koji godinama nisu primali plate u skladu sa zakonom. Dug je dug.

Eto bi zracak nade za nas koji to nismo naplatili a uredno smo predali ovlascenja na neke advokate da nam to rese. Do sada su neki samo placali neka vestacenja. Presude i pare u mom okruzenju niko nije video.

Cini mi se da jedino sto dobijamo jeste taj tracak...ne verujem da cemo pare uopste videti!
 
mshone,
26,03,2008 je potpisao pravilnik o putnim i drugim troskovima koji imam u ruci sad. A stambeni nije bio potpisan sigurno tad jer bi ga imao kod sebe sto posto.
Ali necu da budem iskljuciv mozda gresim. Generalno informacija koju mi je rekao pomocnik ministra je da je on to juce potpisao. Nemam razloga da mu ne verujem.[/QUOTE

Kad vec imas pravilnik ja bih te zamolio da vidis dali po novom pravilniku civilna lica T.J. vojni namestenici imaju pravo na UTS po tom novom.
Hvala unapred
 
koliko ovog, koliko onog.. kako vam ne dosadi.. zar vam nije dosta sto cete dobiti povisicu od deset posto? shvatate li uopste sta znaci 10%? evo, vako: ako vam je kita bila 5 santima, sad ce biti 5,5.. pet i po, hej! kome je bila 20 santima, sad ce biti 22.. a kome to treba.. tako da su ih shebali sveCki..
 
Bitno da sudije(koji nista ne rade godinama), imaju plate 80-100000... odavno.. i imace koliko god im treba.. A mi i pored 'nezapamcenog i nevidjenog' povecanja-daleko od toga! Sinoc se M.O. hvalio kako je za svog mandata povecao nam platu... eeeee
 
Pare,pare,pare,pare,modelsice,sutra dele 250 stanova naravno pozurite u stambeno ujutru,a ono ako nista drugo barem cete videti ko ih je dobio,samo o platama a ovo vas ne zanima,ko ne veruva nek saka ujutru stambeno ili nek ide do njih ako ga ne mrzi.
 

Back
Top