stanovi i plate

gazela:
Ma najbolje da vam povecaju plate jedno 100.000 posto. Kako mozete da se bunite za penzije kad su vase penzije po 60.00 dinara. Zar samo vi radite specifican posao? Mi ostali se ladimo jel da?Zar vam nije glupo kad vidite civilnog penzionera kako uzima svojih desetak hiljada dinara mesecno, a odmah iza njega ide vojni sa penzijom od 70.000 dinara? Jednom ne treba hrana, a drugom treba? Ili ste vi suvise vredni u odnosu na ostatak sveta?Sta od toga? Vi ste odabrali svoj poziv sami. Niko vas nije terao. Koliko sutra vecina vas bice placeni vojnici (kad usledi profesionalizacija koju je najavio ministar Sutanovac). Meni niko nije povecao platu vec pet godina, a radim sest dana u nedelji i to takodje specifican posao. U kakvom nam je stanju drzava, glupo je da tako nesto trazite. Ajde da ste rekli do deset procenata, ali vi biste sad da svi mi radimo za vas. Sta da kacu lekari i medicinske sestre?Koliko je meni poznatio ( a dobro mi je poznato) specijalci nemaju male plate.
da bogda imao vojnu penziju !
 
Gazela,mislim da te neko dobro slagao sto se tice iznosa penzija.Moj otac je otisao u penziju kao "pukovnik"(pri tom je i magistar) i ima penziju 36.000 dinara!!!!!!! Da li mislis da je to ogromna penzija za rad koji je podrazumevao i cetiri selidbe u cetiri grada?Muz mi je,takodje,oficir i plata mu je 38.000.Da li smatras i da su plate velike?
 
Znaci u tvom je vlasnistvu? Tim gore...Ma ne znam odgovor. Slagala sam - kao i svako zensko volim da se pravim da sve znam, a u stvari - sto kazete vi muskarci - pojma nema ni o cemu.
 
Necu da se prepucavam ni sa kim ovde, pa ni sa tobom. Prosecna plata u Srbiji je 24.00 dinara. A sta ti mislis o penziji od 8.000 ili 14.000 dinara, koja je dobijena nakon godina i godina rizicnog posla? Necu da detaljisem, jer nemam nameru da mi kvarite raspolozenje. Uporedi je sa tom tvojom kako kazes malom od 36.000 dinara. I reci mi koliku penziju ima profesor univerziteta ili hirurg? Koliko je manja od tih 36.00 dinara? Slazem se da svako mora da ima dovoljno da zivi dostojanstveno, ali raspon u visinama penzija ne sme nikada biti toliki. Reci mi po kojim cenama ste otkupljivali stanove? I po kojim cenama su otkupljivane kuce u "Cvecari"? A to za vlasnistvo nije se odnosilo na tebe, pa ne znam sto si na to odgovarala uopste. Dobili ste stan? Ja sam i dalje podstanar, jer moji nisu imali od koga da dobiju stan, pa da ga otkupe po mininalnim cenama.
Ako ti je preseljenje najgore sto te je pogadjalo onda alal vera.
Sreca pa nisu svi tako subjektivni.
 
gazela:
Necu da se prepucavam ni sa kim ovde, pa ni sa tobom. Prosecna plata u Srbiji je 24.00 dinara. A sta ti mislis o penziji od 8.000 ili 14.000 dinara, koja je dobijena nakon godina i godina rizicnog posla? Necu da detaljisem, jer nemam nameru da mi kvarite raspolozenje. Uporedi je sa tom tvojom kako kazes malom od 36.000 dinara. I reci mi koliku penziju ima profesor univerziteta ili hirurg? Koliko je manja od tih 36.00 dinara? Slazem se da svako mora da ima dovoljno da zivi dostojanstveno, ali raspon u visinama penzija ne sme nikada biti toliki. Reci mi po kojim cenama ste otkupljivali stanove? I po kojim cenama su otkupljivane kuce u "Cvecari"? A to za vlasnistvo nije se odnosilo na tebe, pa ne znam sto si na to odgovarala uopste. Dobili ste stan? Ja sam i dalje podstanar, jer moji nisu imali od koga da dobiju stan, pa da ga otkupe po mininalnim cenama.
Ako ti je preseljenje najgore sto te je pogadjalo onda alal vera.
Sreca pa nisu svi tako subjektivni.
Ovo je moje poslednje obracanje, jer ni ja nemam nameru da se prepucavam.Ocigledno je da nisi pomerila dupe iz jednog mesta,pa zato i ne znas sta znaci otici od kuce sa 15 godina,ziveti u kasarni za vreme skolovanja(za svaki izlazak se trazi dozvola),a zatim raditi i studirati istovremeno.Ja samo hocu da skrenem paznju na veoma teske uslove zivota zaposlenih u vojsci.Da li je normalno vidjati oca jednom u dve nedelje,menjati skole kao carape,a da ne pricam dalje o ratovima.Jadni profesori i hirurzi koji su uvek mogli da budu sa svojom porodicom.Ja ne znam tacno kolike su im penzije,ali da su 14000 dinara,ne verujem zbog toga sto znam kolike su plate zaposlenih na univerzitetu.Sto se tice "Cvecara" slazem se u potpunosti sa tobom,ali ne mozes ostale zaposlene u vojsci stavljati u isti kos sa generalima koji su mogli sebi da dodele te stanove.
 
Da li zato što si otvorila temu, moramo da ti se klanjamo. Opet me teraš da rezimiram... :)

Profesori i hirurzi su se nalapali za vreme dok su radili, tako da mi ih nije žao i da imaju malu penziju (a nemaju je)...
 
gazela:
Mozda ja treba vama da se klanjam zato sto ste u uniformi?

popovima se klanja i ljubi ruka ...bogu se samo veruje .........a vojska i policija se postuje kad vec nema narod poverenja u nju :wink:

PODOFICIRIMA su penzije male .... iznose oko 20.000 dinara ... dok su oficirske do 40.000 ...i naravno sve zavisi s kojim cinom ide u penziju .

Sto se tice hirurga , doktora ... za njih se ja ne sekiram ... oni svoje znanje naplate privatno ili lece za pare .... naravno nisu svi takvi ....ali vecina ....

@GAZELA ...raspitaj se ti sada lutko koliku imaju penziju hirurzi , doktori ...????

GENERAL VOJSKE i treba da ima vecu penziju od bilo koga .... to je covek koji je morao da prodje sve moguce duznosti u vojsci ..... odgovornost tog posla nema cenu .
 
Naravno srce. Sve cu to da se raspitam...Pa cu da ti javim sta sam saznala...
Ne daj Boze svim popovima da ljubim ruku....
Za Boga se slazem...
A policiju i vojsku ne mogu da postujem u celini, nego samo pojedince, koji stvarno nesto rade, a ne one koji glume manekene u uniformama i kukaju na sve zivo...
Slazem se donekle i za generala - to je tacno, ali samo ako je GENERAL VOJSKE dobar i moze da sluzi kao uzor i pozitivan primer je svojim podredjenima...Znaci - da ide sa njima svuda, a ne da krka pecenje na sigurnoj poziciji i pije viski sa predsednikom i ministrima, dok mu vojnici stradaju...
I da obezbedi vojnicima dobre uniforme, dobra vozila i ostalu opremu, a ne da se blamiraju u nekim prastarim, polupokvarenim dzipovima i "sacuvaj me Boze" opremi...General vojske mora da se bori za svoje vojnike, a da li su svi generali vojske bili takvi? I zbog cega je vojska dosla u ovakav polozaj u kakvom je danas?
Mnogo su ti lepa ova zatamnjena slova. Odsad uvek tako da pises...
 
Nema mesta na forumu za isfrustrirane domacice. Zato sam dosla ovde. U pauzi kuvanja rucka i spremanja kolaca, volim malo da pricam o vojsci i policiji. Osecam se vaznija u svojim ocima. Mada, moram da priznam da se osecam mnogo glupo kad slusam kako su pametne ove naoruzane, uniformisane muskarcine...Tek tada shvatim koliko ste vi vazni ovoj drzavi. Sve sto kazes Rade u pravu si. Cim si obukao uniformu postao si genijalno inteligentan.Ako ti je vruce, idi malo napolje umesto sto slajes poruke...I ja bih, ali ne mogu zagorece mi rucak.
 
posmatrac2:
za sve vojnike informacija!!
Kod mene se suska o UTS-u 21. Vanredna uplata!!!Ne drzite me za rec, informacija proverena, ako ne obustave!!!POZDRAV

U petak mi je isto to rekla sekretarica iz RCMO ...... ali samo za ovaj UTS ...o toj vanrednoj plati nisam nista cuo ..... provericu u ponedeljak pa cu javiti !!! :wink:
 
gazela:
Nema mesta na forumu za isfrustrirane domacice. Zato sam dosla ovde. U pauzi kuvanja rucka i spremanja kolaca, volim malo da pricam o vojsci i policiji. Osecam se vaznija u svojim ocima. Mada, moram da priznam da se osecam mnogo glupo kad slusam kako su pametne ove naoruzane, uniformisane muskarcine...Tek tada shvatim koliko ste vi vazni ovoj drzavi. Sve sto kazes Rade u pravu si. Cim si obukao uniformu postao si genijalno inteligentan.Ako ti je vruce, idi malo napolje umesto sto slajes poruke...I ja bih, ali ne mogu zagorece mi rucak.

Pazi na taj rucak :lol:

Savet koji mozes da prihvatis .... po ovoj vrucini izbegavaj kuvanje ... jedi salate , tunjevinu, hladne napitke i osvezenja ..... :wink:

Mi smo mnogo vazni ovoj drzavi ..... jer kakva je to zemlja koja nema placenu vojsku i policiju ...... a to jesmo li inteligentni sto nosimo uniformu ili ne ... moze da proveri puk.K sa VA .... psiho testovima i tim strucnjaka sa VMC i VMA .... a ni jedan specijalac u VS nije mogao da radi dok ne zavrsi psiho - testiranja i prodje osnovnu fizicku proveru . Meni kad je vrucina upalim klimu ...... a posto je Rade iz specificnog roda vojske ... on je navikao i na +/- temperature ....tako da je on vec odavno napolju ....a ti i ja gazelice se smaramo na netu . Mozda nasi postovi doprinesu da vojsci i policiji u buducnosti bude bolje ...a mozda im i nasim postovima to odmognemo :shock:
 
Ne mogu. Cula sam da je kuvana hrana najbolja. I na vrucini. To je kao "pravi obrok". Ma ja volim vojnike. Policajce nesto i ne, ali ajde sad...
Smaram se ja malo vise na poslu, pa ovako ubijam dosadu..Mislim - poslu frustrirane domacice..Kuvanju, ciscenju kuce i slicno...Kad se umorim skoknem da vidim sta ima...Moji postovi ce sigurno doprineti da policiji i vojsci bude bolje. Taman posla da im odmognem, onda odoh ja odavde odmah...Ja spavam bezbrizno samo kada me vojska cuva.
 
whitenicky:
U petak mi je isto to rekla sekretarica iz RCMO ...... ali samo za ovaj UTS ...o toj vanrednoj plati nisam nista cuo ..... provericu u ponedeljak pa cu javiti !!! :wink:

Citajte pazljivije.Covek rece da je vanredna uplata UTS,ne plate.Mislio je,verovatno,uz redovnu uplatu polovine plate,vanredni UTS.Mislim,redoni,ali sa MALIM zakasnjenjem ;)
Pozdrav!!!
 
m-i-m-i:
Citajte pazljivije.Covek rece da je vanredna uplata UTS,ne plate.Mislio je,verovatno,uz redovnu uplatu polovine plate,vanredni UTS.Mislim,redoni,ali sa MALIM zakasnjenjem ;)
Pozdrav!!!

U pravu si mimi ...nisam ni obratio paznju da je rec o vanrednoj uplati UTSa ... vec su mi oci zasvetlele kad sam video uplata :lol::wink:
Pozz
 

Back
Top