IZBRISANE SLIKE SA CD-RW !!!!!!!!!!!

nzdstankovic

Početnik
Poruka
27
Na cd-rw imao sam preko 200 slika.To su slike od mog sina Nemanje koji je imao 13.god.i koji je preminuo zbog bolesti pre 10-tak dana.Na tom disku hteo sam da dobacim jos 15 slika( kako lezi u sanduku),i najverovatnije da sam umesto zapisi slike pretisnuo dugme za brisanje.Vise nema nijedna slika na disku osim tih zadnjih 15.Postoji li ikakve sanse da se predhodne slike povrate???Necu ni da govorim koliko mi to znaci.Ne pitam za cenu samo da se to sredi,ovde ili u inostranstvu.MOLIM ZA POMOC !!!!!!!!!!!!Zoran iz Leskovca.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Na cd-rw imao sam preko 200 slika.To su slike od mog sina Nemanje koji je imao 13.god.i koji je preminuo zbog bolesti pre 10-tak dana.Na tom disku hteo sam da dobacim jos 15 slika( kako lezi u sanduku),i najverovatnije da sam umesto zapisi slike pretisnuo dugme za brisanje.Vise nema nijedna slika na disku osim tih zadnjih 15.Postoji li ikakve sanse da se predhodne slike povrate???Necu ni da govorim koliko mi to znaci.Ne pitam za cenu samo da se to sredi,ovde ili u inostranstvu.MOLIM ZA POMOC !!!!!!!!!!!!Zoran iz Leskovca.
Uh pa nisi baš morao u detalje... :| ali... dovoljno je bilo da napišeš da ti je jako važno. :roll:

Pošto sam skoro imao iskustva sa tim, jedini program, pored 10-ak ispitanih, koji je uspeo da vrati je CDRoller. Inače, nije besplatan, tako da nećeš moći da povratiš fotografije sa trial verzijom, već će samo pokazati šta možeš da vratiš. Pošto je preko jednog dela narezano 15 fotografija verovatno jedan deo nećeš moći da vratiš.
Javi mi se na preko privatne poruke da ti pomognem u vezi toga.
Nadam se da će uspeti.

I jedan savet, nikad ne drži na CD-RW ono što želiš da čuvaš za stalno!
 
Poslednja izmena od moderatora:
dosta je hvaljen
virtual lab 5 (naravno ni on nije besplatan
Moj ti je savet. Uzmi neki drugi RW i narezi neke slike i obrisi (uradi isto sta si uradio i sa tim) i onda eksperimentisi probaj jedan program, drugi , treci i kad nadjes odgovarajuci onda sa njim idi na pravi RW sa kojeg hoces da izvuces slike.
I drugi savet. Idi na forum sveta kompjutera (http://www.sk.co.yu/forum/index.php) idi na neki podforum i potrazi nekog od visih administratora i objasni problem koji imas. Kazem zato sto je SK pre pola godine testirao programe za vracanje podataka i oni ce ti najbolje moci da preporuce sta je najbolje.
Ali kao sto rekoh. Pre prave stvari isprobaj na nekom drugom cd-u da greskom ne bi unistio podatke sa glanog cd-a
Pozdrav i srecno.
 
Kad_LupimLupim:
Nemoguce je. Brisanje sa RW-a podrazumeva fizicko ukljanjanje tankog sloja folije na kojoj lezi zapis, da bi cela povrsina bila spremna da primi nov zapis. Tako da tu nema sile koja ce to vratiti.
Hiljadu slojeva folije, a debljina medija ostala ista.... i kako precizan taj uklanjivač folije kada uspe da ukoloni samo jednu, a da ne ošteti ostale. HiTech nema šta...
 
Odgovori na tvoj problem su dosta realni. Pogotovu od TAB503. Pokušaj još sa programom ISO BUSTER ili da probaš taj cd da pročitaš na nekom drugom kompjuteru.
Ukoliko je pak bio formatiran sa programom INCD ,što je vrlo moguče pošto kažeš da si hteo da dodaš još fotografija.verovatno nema pomoći. Međutim ako je na cd upisivano sa opcijom više upisa tj cd nije zatvoren onda če ti ISO BUSTER pročitati oba upisa, to se dešava , pogotovo ako se snima na različitim pisačima. Za ovaj program serijal nije problem nači.
NEKA TI JE SA SREĆOM
 

Back
Top