Ne paljenje posle restarta i jos par stavri...

nikola_v86

Zainteresovan član
Poruka
434
Konfiguracija izgleda ovako:Asus k8n4-e,Sempron 64 2800,1 GB pqi ddr rama,MSI Radeon x1300 pro,kung-fu napajanje 380 w.
Znaci nece da se upali posle restarta a nekad ni pri paljenju.Ponekad se ne cuje nista,a ponekad 1kratko,3duga,sto po awardovoj listi bip kodova znaci da nesto sa grafickom nevalja.Izvadio sam graficku ocistio gumicom i cetkicama,vratio,opet restart i isto.Onda sam stavio drugu graficku i opet isto.Onda sam zamenio napajanje i opet isto.Update-ovao sam bios i isto.Povadio sam sve napolje,ocistio i opet isto.Menjao sam mesta memoriji,i pokusavao sa svakom posebno i nista.Radio je i memtest 9 sati i nije bilo gresaka.
Komp je pre svega ovoga bio kod onih kod koji je kupljen vec 2 puta.Prvi put su ga vratili takvog,kakav je i odnesen,a drugi put se stiglo do price sa napajanjem i serviser mi je rekao da se sa novim napajanjem to sad desava svaki deseti put?!?Mislim,da li to izgleda normalno ne treba ni raspravljati.Tipujem na maticnu plocu,pa me zanima vase misljenje.
 
Nije overklokovan,cak sta vise,ja sam dosta protiv takvih stvari ako nisu neophodne :D Ja mislim da svaki komp treba bar da butuje bios kako treba,to je bar minimum koji komp treba da ostvari :D
Sa pci frekvencijama se necu igrati izvan defult-a,sto se takodje rimuje sa gore napisanim.Jednostavno taki sam :D
A hdd nema veze sa ovim problemom,sigurno.
Kung-fu menjan,ko sto sam i napisao :D
 
Brani:
Takozvani cold boot se uvek desava s razlogom
Da li bi mogao da pojasniš malo ovo? U kakvoj je to vezi sa ovim:
nikola_v86:
Znaci nece da se upali posle restarta a nekad ni pri paljenju.
S obzirom na to da je PSU menjan i da je bios flešovan, nema mnogo filozofije...
nikola_v86:
Tipujem na maticnu plocu.
I sam si to lepo rekao... 8-)
 

Back
Top