time management
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: time management

Aktivan član
    Učlanjen
    29.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano time management

Dakle... kako?
    dan je kratak

kako obaviti sve poslove?
    koje su vam tehnike za ustedu vremena?
    kakav multitasking
    dajte ljudi da razmenimo iskustva

ajde da pocnem sa par stvari koje ja radim:
    shopping obavljam posle ponoci, online, kada moja beba spava

na primer, kozmetiku odavno kupujem preko interneta
    knjige, kompjuterske komponente, neke stvari za bebu, narucujem fotografije online

ponekad i hranu kupujem online, imaju besplatnu dostavu
    neki od sajtova
    play.com
    amazon
    shutterfly

nabavila sam audio knjige, pa dok sam vezana za dete ja ucim... a nekada slusam i kada perem sudove

politiku uopste ne pratim, kada ukljucim vesti, to su one na Entertainment kanalu... nemam pojma sta se desava u svetu, potpuno sam nezainteresovana i ne gubim vreme za resavanje svetskih problema

ima jos... ali hocu da cujem i vase metode za ustedu vremena

eh, da... delegacija.. ako imate neke pametne nacine da je upotrebite... i ona se racuna
    I kick butt for fun!

Elita Kvinsi (avatar)
    Učlanjen
    06.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    742

Podrazumevano Re: time management

ušteda vremena = delegacija= moja mama

Poznat mackica ns (avatar)
    Učlanjen
    28.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    126

[font=Comic Sans MS]Kupovinu obavljamo zajedno; dok ga šetam, svratimo usput i pokupujemo šta nam treba... Ili usput u povratku s posla svratim na pijacu pa doteglim kući jedno 10-ak kila voća i povrća, za nedelju dana. [/font]
    [font=Comic Sans MS]Od skora mogu da pomalo spremam dok je on budan, usisavamo zajedno, brišemo parkete (dobije svoju krpu i riba čovek:-) ); pre neki dan smo zajedno prali kolica u dvorištu... Znači najveća ušteda mi je da sve što moram da uradim, uradim kroz igru zajedno sa detetom.[/font]
    [font=Comic Sans MS][/font]
    [font=Comic Sans MS]I svekrva, koja me smenjuje u kuvanju i spremanju (hvala joj). I čuva dete dok ja radim.[/font]

Elita gost 36952 (avatar)
    Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Thumbs up POJEDI TU ZABU!!!

Citat Original postavio ra-ta-tat
    Dakle... kako?
    dan je kratak

kako obaviti sve poslove?
    koje su vam tehnike za ustedu vremena?
    kakav multitasking
    dajte ljudi da razmenimo iskustva
    U mom omiljenom prirucniku "Pojedi tu zabu" pise da nikada necemo uspeti da obavimo sve sto zelimo i sto je potrebno da obavimo ma kako se organizovali.
    Jedini nacin da ipak budemo efikasni jeste da napravimo dnevni plan po prioritetima. Tek posle tih stvari radimo ostalo ako preostane vremena i energije (a uglavnom ne preostane)

Problem sa vremenom je taj sto veliki deo vremena trosimo na nesto sto nije bas neophodno a zaostajemo sa poslovima koji su nam realno bitni za kvalitet zivota. Ljudi su skloni da rade provo ono sto je lakse, a to uglavnom nije ono sto je najvaznije. Odlaganje rada na prioritetima je sustina problema.

Tu postoji jos jedno vazno podsecanje, a to je razlikovanje vaznog od hitnog...

Moja omiljena recenica iz te knjizice glasi:
    "Najgori nacin da provedete svoje vreme je da odlicno radite nesto sto uopste ne morate da uradite"

Knjizica je stvarno odlicna i nije uopste skupa . toplo je preporucujem svima. Posle ove knjige ce vam pogled na organizaciju vremena i efikasnost biti sasvim drugacija.

Učlanjen
    28.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    126

[font=Comic Sans MS]Ja realno najviše vremena provedem igrajući se sa klincem... I verujem da to jeste jedan od prioriteta; sutra je već veći; svakim danom bih nešto propustila...[/font]

[font=Comic Sans MS]A prašina i ručkovi me čekaju ceo život:? [/font]

Učlanjen
    28.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    126

[font=Comic Sans MS]Recimo, odemo na kupanjac na celo popodne i tamo i užina i večera. Za par min. naseckam voće na kockice za užinu, a za večeru dobije girice, pomfrit ili mekiku. Kad dođemo kući, kupanje i spavanje; pošto se lepo izmori spava već do devet, onda spremanje, peglanje, ručak za sutra ili već po potrebi[/font]

Elita Kvinsi (avatar)
    Učlanjen
    06.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    742

ajd da i ja elaboriram.
    počela sam da radim kada mi je dete imalo 4,5 meseca. Čuvala ga je moja mama, čuva ga i danas, plus što prepodne ide u obdanište. Sad je mnogo lakše, ima 4,5 godine a i ja, čini mi se, imam više vremena.
    U početku me nenormalno grizla savest zbog malo provedeneog vremena sa bebom. na poslu sam bila od 7 do 18 (računajući i put do posla i nazad),i sve presotalo vreme sam provodila sa sinom, kao i cele vikende. Nije postojao nijedan drugi prioritet, samo dete i pokušaj da se nadoknadi izgubljeno vreme. Imala sam osećaj kao da prouštam najvažniji deo njegovog odrastanja. i sada se osećam slično, ali navikla sam da živim sa tim:-?
    Imam mamu koja dosta pomaže tako da ja imam dosta vremena sa detetom kada ne radim. Imam vremena i za sebe, uvek ga pronalazim, meni je potrebno da budem malo sama sa sobom-bilo da učim ili idem kod kozmetičara ili jednostavno ostanem kod kuće kada svi ostali odu u poslepodnevnu šetnju.

Učlanjen
    28.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    126

[font=Comic Sans MS]Ja jedino nisam još uspela da pronađem to ''vreme za sebe'':? Jednom mesečno na depilaciju, to je sve što uspem da priuštim... Sve ostalo, uključujući i kafe sa drugaricama je zajedno sa detetom. Na žurke, izlaske, rođendane i sl. ne pomišljam, ili odemo zajedno reda radi pa ja sa klincem idem kući u 9 da ga stavim na spavanje.[/font]

[font=Comic Sans MS]Sad me čekaju dve svadbe - jedna bratova i jedna na kojoj kumujem, pa se nadam da će ga neko drugi čuvati dok spava[/font]

sanja
    Guest

Idem na posao oko 8, pa stignem da sa Anom odradim nosu, oblacenje, dorucak. Sa posa dolazim oko 18:30, nju za ruku pa u park do 20h, onda vecera-kupanje-spavanje i eto vec proslo 21h. Tada krece bal na vodi ili surf na dasci za peglanje. Srucim se u krevet oko 00, najcesce sa mokrom kosom pa ujutru vreme ide jos i na to. Krupnija spremanja samo vikendom. U susbotu sam cak i dzem stigla da napravim.
    Tudji deciji rodjendani mi najvise vremena oduzimaju, postalo je pravilo da ih prave radnim danom oko 18 h i tada stvarno poginem.

Poznat mammy (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    128

Muz mi je zaduzen za sudje i usisivac pa se oko toga ja ne bakcem.
    Inace radnim danom ne stizem puno...masinu ukljucujem u letu..... navece kasno ili ujutru rano...
    Subote su za kupovinu, nedelje za spremanje kuce....

Inace svako vece pisem sta obavezno moram da uradim sutradan i moram priznati da to dobro funkcionise...stvarno, svima preporucujem olovcicu i biljeznicu kraj kreveta (najcesce se sjetim stvari tek kad legnem)

Jedino sto me nervira je to sto radnim danom obicno nabrzinu jedemo...eto...to mi je muka....ima li neko kakav prijedlog za brzo-jednostavno-zdravo jelo?

Usteda vremena ?
    Da, internet (mada opet moras biti kod kuce kad paket stize, eventualno ici do grada da vratis ono sto ti ne stoji/odgovara),
    Pomoc partnera
    Organizacija
    Prioriteti
    Therapy has taught me that nothing is my fault

Slične teme

1. Content management system (skraćeno CMS)_Download
    Autor MarkoniBG88 u forumu Web dizajn
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 09.06.2008., 14:35
  2. marketing & management -EVROPA
    Autor Makkica u forumu Školovanje u inostranstvu
    Odgovora: 13