A jel i za ovo Tadic uputio izvinjenje?

BG1109:
To majstore!!

Preskakao sam njihove postove, nisam mogao da čitam te ludačke izjave, sve ludak do ludaka, pun mi ih je više ovde. Svi su fini, a ovamo na koncertu onog manijaka stoje i pozdravljaju Hitlera.

Nema šanse da više odgovorim ni na jedan njihov post. Rekao sam već jednom i ponoviću: ne mogu da verujem da neko izjavi da je na takav koncert išao da sluša dobru muziku.

Njima je izgleda muzika sve ono gde čuju: ubij Srbina, zakolji, obesi, baci u jamu i ostalo iz njihovog bogatog repertoara.


a valjda je tako ako ti to kazes...meni nekako drazi Balasevic..ali ajde de..svatko ima svoj ukus... :cry:
 
Ha-Nocri:
Hrvati lol
KAko ti ne razumes nesto osnovno... znaci za osnovnu skolu. Ne mozes da kazes samo "Hrvati". Nisu svi Hrvati isti kao sto ni svi Srbi nisu isti i kao sto niti jedan covek nije isti na kugli zamaljskoj. Ne pricaju svi Hrvati previse da ti se cini da "kokodacu". Ima ih cutljivih, umerenih, oni cija prica nema poente, oni sto brzo pricaju, oni harizmaticni koje je lepo slusati. I kako sada svi oni kokodacu? fu*k


svaka ti cast na ovom postu jer si kao Srbin (pretpostavljam da to jesi) prvi koji je reagirao na masovno pljuvanje Hrvata na ovom forumu
 
Vidi sad. Meni je svaki covek isti i samo zobog toga sto je drukcije nacionalnosi ja ne mogu da mrzim. A ti Biljo? Ja ljude mrzim ako su lose osobe, bilo koje da su nacionalnosti. A sto ne branim Srbe od Hrvatski hapada? Pa ja ne posecujem njihove forume. Mene interesuje samo moja zemlja, a sta drugi rade me ne zanima mnogo. Ali cu osnovne ljudske vrednosti uvek braniti.
 
Ha-Nocri:
Ksenofobe jedan. Kokodaces previse.

2006_kokosja_juha_01.jpg
 
ilkebgd:
2. pa u pravu si, ali posto ih je vecina (proteranih) u Srbiji, a relativno mali deo se vratio, posto je namerno vrsena opstrukcioja povratka, jasno ej da treba vase rukovodstvo da se izvine Srbiji kad su oni ovde... :)

3. cilj domovinskog rata je bio da se proteraju srbi iz hr i da se etnicki ocisti hrvatska... ako je hrvatska htela da povrati kontrolu nad tim teritorijama mogla je biti jos strpljiva i pregovarati te dogovoriti mirnu reintegraciju kao sto je ucinjeno za istocnu slavoniju, baranju i zapadni srem erdutskim sporazumom.isto tako se moglo i za zapadnu slavoniju, liku, baniju i kordun, ali njofra to niej hteo nego je zeleo da ih protera...

a sto se tice mesanja srbija se uopste nije mesala tokom oluje i bljeska... jer je slobi gluperdi odgovaralo da posalje te srbe na kosovo kako bi povecao brojnost srba na kosovou gde su albanci u vecini... tako da se dogovorio sa njofrom da se proteraju srbi iz hr...

a da je hrvatska zapretila da ce uci u rat ako se napadne krajina tudjman ne bi ni smeo da krene da mu ne bi zagreb prosao isto kao i vukovar (sto osudjujem), isto kao sto kad je bilo bojazni da ce pasti republika srpska akd je srbija zapretila da ce se umesati ako padne- onda je RS ipak opstala...naravno ja niti smatram da je granatiranje vukovara bilo ispravno niti da se trebala srbiaj umesati nego smatram da je trebalo izvrsiti mirnu reinteegraciju bez proterivanja vise stotina hiljada srba, ubijanja 1000-2000 civila, paljenaj 20 000 kuca...

no na kraju, ipak smatram da ne treba propagirati emdjusobnu mrznju, naprotiv, posto velika vecina gradjana i srbije i hrvatske sa zlocinima koji su cinjeni nisu imali ama bas nikakve veze.

slazem se sa dobrim dijelom tvog posta, ali redom

Hrvatska nije mogla ni trebala biti vise strpljiva jer su Srbi odbili plan Z4 (odbijali ga pola godine) gdje su mogli imati drzavu u drzavi, ne, oni su htjeli veliku Srbiju..ta tzv. krajina presijecala je Hrvatsku i kocila njen sveukupan razvitak i komunikacije...to se nije moglo duze trpjeti...vecina Srba je pobjegla i nije bila protjerana ( jasno mi je da po tom pitanju imamo razlicito misljenje)Srbija je sudjelovala i izvrsila agresiju na Hrvatsku, sjeti se samo masovnih dobrovoljaca iz Srbije kao i prisilnih mobilizacija po Srbiji, koliko je mladih ljudi pobjeglo iz Srbije da bi izbjegli mobilizaciju...a da je izravno napala Hrvatsku mislim da bi od Srbije danas ostao samo Beogradski pasaluk pod nadzorom UN-a, ne zbog toga sto bi je Hrvatska sredila, nego to nebi dozvolio svijet..znas li ti koliko u Hrvatskoj ima zasticenih zona kao svjetske kulturne bastine...nije to samo Dubrovnik...Nato je bombardirao Beograd,znas i sam zasto, sto mislis sto bi ucinio da ste posli na rusenje Zagreba, Splita isl.

RS nije opstala zbog toga sto je Srbija zaprijetila ulaskom u rat nego zbog toga kad su u Banja Luci pogasena svijetla i bilo pitanje sati kad ce pasti RS ,Milosevic je , iako danima odbijao, dok si rekao britva u cas potpisao Dejton...uplasio se da mu Srbi iz Bosne nebi homogenizirali jos vise Vojvodinu i Beograd (na Kosovo ti oni, isto kao i hrvatski Srbi, sigurno nebi isli)
unistavanje srpske imovine i zlocini prema civilima je odvratna posljedica zbivanja na tim prostorima od 89-e do 95-e. Imovina se moze popraviti i vratiti (sto se vec velikim dijelom i ucinilo) ali ljudske zivote nemoze, na obe strane..i srpska i hrvatska mater osjecaju istu bol...i zato su po meni svi koji i dalje sire mrznju i demagogiju i sve Hrvate nazivaju ustasama i fasistima oni koji bi htjeli jos jedan rat...nije im dovoljno prolivene krvi, a takvih je na ovom forumu vise nego puno...i takvima se mora suprotstaviti
 
"Možemo dobiti neovisnu Hrvatsku i bez rata ali u tom slučaju ona ne bi bila etnički čista"

Franjo Tudjman


Postoje transkripti prisluškivanih razgovora gde planiraju da proteraju Srbe iz krajine, gde Tudjman otvoreno kaze da im treba "toboze garantirati sva prava i sigurnost" a u stvari ih proterati...

prema tome i prema onome sto se desilo u oluji jasno ej da su srbi dobro uradili sto nisu prihvtili z4 jer bi tako bilo mnooogo vise ubijenih...

mada se slazem da nije bilo toga da su trebali prihvatiti z4 jer im je davao bas dosta prava, cak i neocekivano mnogo... ali to je samo mrtvo slovo na papiru da su prihavtili jos gore bi prosli, ovako jesu proterani ali su bar glave ostale na ramenima...

a inače akd preko 250 000 ljudi u par dana napusti svoje kuce i imanja itd... to se ne moze zvati nikako drugacije nego progon...

cak su i zajedno jedinica crne mambe hrvatske vojske i jedinica hamze kad su se spojili na kraju oluje dosle do srpske izbeglicke kolone i tamo ih maltretirali i streljali i o tome postoji video snimak... evo pogledaj:

i nemoj mi samo reci da je to slobina propaganda jer je taj snimak stigao iz haga, a na rtsu je samo prikazan... to su snimili neki od pripadniak hamzi... a i prikazano je posle pada slobe sa vlasti sto se vidi prema novom znaku rts-a na snimcima...

a šta bi tek bilo da su bili toliko naivni da ostanu... pa onda ne bi bilo pobijeno 2000 civila u oluji nego ko zna koliko puta vise...

kao sto rekoh, bolje da su proterani nego da su ostali bez glava na ramenima kao njihovi preci u jasenovcu, jadovnu, jastrebarskom i ostalim stratistima...
 

Back
Top