Maya 6.5 rendering

manijebitno

Zainteresovan član
Poruka
142
Imam jedno pitanje u vezi pomenutog programa,mozda nije uobicajno ali vredi pokusati :D .Zanima me kako da ukljucim mayu da mi renderuje animaciju u 720x576 rezoluciji i da od toga dobijem slike frejmova u odredjenom folderu?Znaci da renderuje frejm po frejm i da mi sliku svakog frejma smesti u odredjeni folder,kako bih mogao posle te slike da importujem u Premiere ili Vegas i da doradim animaciju.I da,sad sam se setio da sam zaboravio da pogledam da ovakvog pitanja vec nema,ali posto sam vec napisao....
 
Prvo: u render settings imas default lokaciju u polju common koju mozes promeniti u edit - change project image directory.
Ako hoces promeiti rezoluciju to ces uraditi takodje u render settings - image size
Ako hoces da renderuje frejm po frejm to ces udesiti isto u render settings - frame\animation ext. i biraces u ovom slucaju name #.ext ali tada ces morati podesiti i frame padding 3. U file name prefix ime moze biti: ime.0 ( nula )
Moraces upisati i tacan broj frejmova koliko ces ih na kraju i dobiti. Moja preporuka ti je da renderujes u TIFF ili Targa formatu.
Ovako je sve u Maya 8.5, ne secam se dobro ali mislim da je isto u Maya 6.5.
 
Nije bas isto,ali hvala u svakom slucaju....U maji treba da se ide u hardware render buffer,pa u atributes,pa se tu sve podesi,pa se posle ide na render sequence,postavi se od kog do kog frejma zelis renderovanje,i to je otprilike to,sve ostali su finese...Jos jednom hvala na pomoci.
 

Back
Top