Kreme za suncanje ovog leta

Ja bas trazim neku kremicu sa zastitnim faktorom za podrucje oko ociju zbog borica i popucalih kapilara od sunca - za more. Ako je neko cuo za neku kvalitetnu, proverenu neka preporuci.
A cula sam za "Top ten" suvo ulje sa karotenom za negu kose na moru koje nameravam da kupim.
Takodje, dobila sam njihov gel i mleko za posle suncanja, mleko je na bazi maslinovog ulja, fenomenalno mirise a videcemo kako deluje...
 
najbolje da se ne suncate kada je sunce jako... tj. skoro ceo dan
pogotovo vi sto se brinete za bore

a jos vise oni sto brinu za svoje zdravlje

mi izlazimo na sunce oko 18h trenutno... i tada je veoma jako sunce
na srecu zivimo pored plaze, pa uspemo da se iskupamo do novembra dokle nam traje leto
hhahaha

ali je bedak... razmisljam da se preselim u neke hladnije krajeve... uzasno je biti zarobljenik u kuci zbog jakog sunca

a vidim ovi ludaci setaju decu na tom suncu... ali ja necu, pre cu da sedim u zamracenom i sigurnom
i da psujem na vrucinu, nego da rizikujem zdravlje
 
Slazem se, shvatila sam da isto pocrnim suncala se ili sedela u hladu, doduse imam jako dobar pigment i skoro cele god imam boju.
Resila sam ove god uopste da se ne suncam...suncobran, bastice..ali ipak hocu dodatno da zastitim neka osetljiva podrucja - lice, kosu od soli itd..dok malo prosetas s mesta na mesto sunce te ipak stigne ;)

ra-ta-tat:
najbolje da se ne suncate kada je sunce jako... tj. skoro ceo dan
pogotovo vi sto se brinete za bore
 
Ajde pojasnite. Ta krema se pravi u apoteci i zove se...?
A koje su to tablete protiv alergije?
Mene alergija ne zaobidje iako koristim kreme sa visokom zastitnim faktorom.
Ove godine kupila chico kremu 40+ zastitni faktor, koristice je i deca i mi.
 
da pravi je apotekarska ustanova.nema naziv,samo zastitna krema ili tako nesto.imas sa zastitom 18+ u beloj kutiji i ova koju ja koristim u zutoj i nacrtan je delfin na njoj.
za tablete protiv alergije najbolje da odes kod lekara.mada uglavnom daju svima isto-presing koji je 150kinti ili klaritin koji je 300 kinti.isti su po sastavu,samo su u ovom drugom supstance navodno cistije.i naravno da se klones suncanja.sustina je u tome sta unosimo u organizam i kako reaguje sa suncem.hrana,tablete,kozmetika + sunce spolja=alergija.
 
Struja:
da pravi je apotekarska ustanova.nema naziv,samo zastitna krema ili tako nesto.imas sa zastitom 18+ u beloj kutiji i ova koju ja koristim u zutoj i nacrtan je delfin na njoj.
za tablete protiv alergije najbolje da odes kod lekara.mada uglavnom daju svima isto-presing koji je 150kinti ili klaritin koji je 300 kinti.isti su po sastavu,samo su u ovom drugom supstance navodno cistije.i naravno da se klones suncanja.sustina je u tome sta unosimo u organizam i kako reaguje sa suncem.hrana,tablete,kozmetika + sunce spolja=alergija.
A jel se piju te tablete preventivno ili samo kad se alergija pojavi?
Ja sam vise za to da nekako sprecim alregiju.
 
trenutno za terasu koristim 50+ i grozim se komentara "aaa ja samo maslinovo ulje i limunov sok koristim i nikad ne izgorim" kad stavljate kremu primarni cilj treba da vam bude da se zastitite a ne da pocrnite,mislim pa valjda je to bitnije?pogledati zene od 50 i vise god koje su preterivale sa suncem i solarijumom,dekolte im izgleda kao zvaka;)
sunce praktikujem pre 12 i posle 15/16 uz cesto mackanje,trenutno imam neki l'oreal,ali morala bih da kupim jos.
 
hanibal77:
trenutno za terasu koristim 50+ i grozim se komentara "aaa ja samo maslinovo ulje i limunov sok koristim i nikad ne izgorim" kad stavljate kremu primarni cilj treba da vam bude da se zastitite a ne da pocrnite,mislim pa valjda je to bitnije?pogledati zene od 50 i vise god koje su preterivale sa suncem i solarijumom,dekolte im izgleda kao zvaka;)
sunce praktikujem pre 12 i posle 15/16 uz cesto mackanje,trenutno imam neki l'oreal,ali morala bih da kupim jos.

Slazem se, da je najbitnije da se zastitimo...nije mi nikad bilo bitno, da pocrnim...u solarije ne idem......
I ja praktikujem sunce od 7 ujutru do 12 ...pa opet od 15 do 19h...obicno sam ceo dan na plazi...ali se krijem kad je najopasnije....
 
mazem se sa 50 +, sunce do 10 ujutru, i posle 18h uvece, i tako se zapecem. prosle godine sam izgorela od 17 do 17h15, dobila alergiju, temperaturu... lekar konstatovao netoleranciju na sunce, nakljukao me lekovima i rekao: suncanje za godinu dana...maksimum 10 minuta na dan, posle 18 h. more u julu i avgustu - njet, poneki vikend, u senci, obucena. rekao mi je da probam da pijem one tablete za samopotamnjivanje, od januara ako planiram da se suncam u maju / junu. budite oprezne i cuvajte kozu
 
ja vise i ne smem da izadjem iz kuce oko podneva u sred leta...kad sam nosila kratke rukave poslednji put, pre nekih 5 godina, izasli su mi neki crveni plikovi na kozi...ako je bluza i malo otvorena, izadje mi po vratu, do usiju, po rukama, do prstiju. bas se vidi. jbg, a imala sam ok kozu do 2000.
 
Evo malo informacija....verujem, da sve to znate ali mozda bi neko zeleo, da procita....


Prema odgovoru kože na izlaganje suncu tokom leta, u našem podneblju razlikuje se četiri tipa kože(postoji i 5 -osobe sa crnom kožom):


VRLO SVETAO TEN– sa pegama, plave ili crvene kose, plavih ili zelenih očiju (nikad ne potamne i uvek izgore). Preporučeno vreme izlaganja suncu bez zaštitnih sredstava od 10-16sati za njih je do 10 minuta a savetujemo 20-30 UV zaštitni faktor.
SVETAO TEN - sklona letnjim pegama, plave kose, vrlo malo potamne i lako izgore. Za ljude s ovakvim tenom je preporučeno vreme izlaganja suncu bez zaštitnih sredstava od 10-16sati od 10 do 20 minuta a savetujemo im da upotrebljavaju zaštitno sredstvo s 12-15 UV zaštitnim faktorom.
TAMAN TEN- bez pega, svetlokestenjaste ili svetlosmeđe kose, lako tamne i rijetko izgore. Vreme izlaganja suncu bez zaštitnih sredstava od 10-16 sati ovakvim osobama preporučeno je ne duže od 30 minuta i da koriste zaštitu s 8-10 UV zaštitnim faktorom.
VRLO TAMAN TEN (mediteranski tip)- maslinasti ten, tamnosmeđa ili crna kosa, nikad ne izgore. Vreme preporučeno izlaganja suncu bez zaštitnih sredstava od 10-16 sati za ovu kategoriju ljudi je do 50 minuta a savetujemo korišćenje 4-6 UV zaštitni faktor.

Zaštitni faktor ukazuje koliko duže možemo da ostanemo na suncu sa određenim preparatom, a da ne dođe do crvenila kože. Ako, na primer, imamo kožu tipa 3 i namažemo se preparatom sa faktorom 8, to znači da nećemo da pocrvenimo za 20 minuta, nego 8 X 20 = 160 min. Za odrasle dovoljan je faktor zaštite 15, a deca i oni sa osetljivom kožom treba da koriste preparate sa faktorom 30, jer oni sadrže fizičke filtere koji ostaju na koži i odbijaju UV zračenje.

Sto je zastitni faktor veći, duže možete da ostanete na suncu, a da pri tom ne izgorite. To ne znaci, da vas faktor 30+ bolje stiti, vec da zastita samo duze traje...

Koji faktor zastite odabrati zavisi od:

- od mesta, duzine boravka na suncu ( Uv indeks, nadmorska visina :lol: ...)
- sta cemo raditi ( razni sportovi, samo suncanje...)
- osetljivosti koze
 
meni ti podaci ne znaci nista jer alergija pocne da izbija nakon 2 minuta izmedju kola i kuce ako imam kratke rukave...sa faktorom 30 sam i izgorela i dobila alergiju za jedva 15 minuta izlaganja suncu i to u 17h popodne, dok teoretski pripadam tipu koji moze da koristi faktor 8 / 10 i moze da izadje na sunce do 30 minuta. oslanjanje na srednje vrednosti nije za svakoga, bolje je slusati svoju kozu nego se oslanjati na statistiku
 

Back
Top