Kreme za suncanje ovog leta
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 66

Tema: Kreme za suncanje ovog leta

Početnik
    Učlanjen
    08.04.2007.
    Reputaciona moć
    0

Red face Kreme za suncanje ovog leta

Sta koristiti ovog leta? Neke nove kremice?

Zainteresovan član Supica (avatar)
    Učlanjen
    11.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano Re: Kreme za suncanje ovog leta

Ja bas trazim neku kremicu sa zastitnim faktorom za podrucje oko ociju zbog borica i popucalih kapilara od sunca - za more. Ako je neko cuo za neku kvalitetnu, proverenu neka preporuci.
    A cula sam za "Top ten" suvo ulje sa karotenom za negu kose na moru koje nameravam da kupim.
    Takodje, dobila sam njihov gel i mleko za posle suncanja, mleko je na bazi maslinovog ulja, fenomenalno mirise a videcemo kako deluje...

Aktivan član
    Učlanjen
    29.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    66

najbolje da se ne suncate kada je sunce jako... tj. skoro ceo dan
    pogotovo vi sto se brinete za bore

a jos vise oni sto brinu za svoje zdravlje

mi izlazimo na sunce oko 18h trenutno... i tada je veoma jako sunce
    na srecu zivimo pored plaze, pa uspemo da se iskupamo do novembra dokle nam traje leto
    hhahaha

ali je bedak... razmisljam da se preselim u neke hladnije krajeve... uzasno je biti zarobljenik u kuci zbog jakog sunca

a vidim ovi ludaci setaju decu na tom suncu... ali ja necu, pre cu da sedim u zamracenom i sigurnom
    i da psujem na vrucinu, nego da rizikujem zdravlje
    I kick butt for fun!

Zainteresovan član Supica (avatar)
    Učlanjen
    11.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    46

Slazem se, shvatila sam da isto pocrnim suncala se ili sedela u hladu, doduse imam jako dobar pigment i skoro cele god imam boju.
    Resila sam ove god uopste da se ne suncam...suncobran, bastice..ali ipak hocu dodatno da zastitim neka osetljiva podrucja - lice, kosu od soli itd..dok malo prosetas s mesta na mesto sunce te ipak stigne

[QUOTE=ra-ta-tat]najbolje da se ne suncate kada je sunce jako... tj. skoro ceo dan
    pogotovo vi sto se brinete za bore

Struja
    Guest

ko nece da pocrni,apotekarska ustanova,krema sa zastitnim faktorom 30+.bela sam i dalje kao mleko.a regulisala sam i alergiju na sunce

Veoma poznat
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

30+? Da nije to malo mnogo? A kako si regulisala alergiju na sunce? Posto imas razne tabletice protiv alergija....i uz to kupis mleko sa manjim faktorom i voila....lep ten i nema alergije...

Zasto, da budes bela? Osim ako to zelis...

Struja
    Guest

nije mnogo.
    ja sam ponosna na moju put.ne zelim,ne volim,ne svidja mi se da pocrnim.
    ne pijem tablete od kada je koristim.

Zainteresovan član trejsi (avatar)
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Ajde pojasnite. Ta krema se pravi u apoteci i zove se...?
    A koje su to tablete protiv alergije?
    Mene alergija ne zaobidje iako koristim kreme sa visokom zastitnim faktorom.
    Ove godine kupila chico kremu 40+ zastitni faktor, koristice je i deca i mi.

Struja
    Guest

da pravi je apotekarska ustanova.nema naziv,samo zastitna krema ili tako nesto.imas sa zastitom 18+ u beloj kutiji i ova koju ja koristim u zutoj i nacrtan je delfin na njoj.
    za tablete protiv alergije najbolje da odes kod lekara.mada uglavnom daju svima isto-presing koji je 150kinti ili klaritin koji je 300 kinti.isti su po sastavu,samo su u ovom drugom supstance navodno cistije.i naravno da se klones suncanja.sustina je u tome sta unosimo u organizam i kako reaguje sa suncem.hrana,tablete,kozmetika + sunce spolja=alergija.

Veoma poznat goldfish (avatar)
    Učlanjen
    10.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    171

Citat Original postavio alya
    30+? Da nije to malo mnogo?
    nije mnogo, ja uzela ove godine jednu kutiju SPF 45 i jednu SPF 30.

a kao pre sam chitala negde da sve preko 20 nema razlike, medjutim, veruj mi da ima razlike, i to kakve.

plus savet za vas u srbiji : uz sve ostalo shaljic kao extra dodatak

Zainteresovan član trejsi (avatar)
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    53

Citat Original postavio Struja
    da pravi je apotekarska ustanova.nema naziv,samo zastitna krema ili tako nesto.imas sa zastitom 18+ u beloj kutiji i ova koju ja koristim u zutoj i nacrtan je delfin na njoj.
    za tablete protiv alergije najbolje da odes kod lekara.mada uglavnom daju svima isto-presing koji je 150kinti ili klaritin koji je 300 kinti.isti su po sastavu,samo su u ovom drugom supstance navodno cistije.i naravno da se klones suncanja.sustina je u tome sta unosimo u organizam i kako reaguje sa suncem.hrana,tablete,kozmetika + sunce spolja=alergija.
    A jel se piju te tablete preventivno ili samo kad se alergija pojavi?
    Ja sam vise za to da nekako sprecim alregiju.

Učlanjen
    10.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    171

evo vam link sa zdravlja za alergije

http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=146522

Struja
    Guest

ako inace imas alergije pocnes da pijes u prolece i zavisno od ispoljavanja i stepena pijes do jeseni

Veoma poznat
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ja koristim uvek faktor 8...i nikad mi koza nije pocrvenela i nisam imala opekotine...

Aktivan član
    Učlanjen
    29.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    66

Ja koristim uvek faktor 8...i nikad mi koza nije pocrvenela i nisam imala opekotine...
    a na koje sunce si ti izlazila kada ti je faktor osam bio dosta?

da li si ti mozda crnkinja?
    I kick butt for fun!

Elita
    Učlanjen
    10.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    202

trenutno za terasu koristim 50+ i grozim se komentara "aaa ja samo maslinovo ulje i limunov sok koristim i nikad ne izgorim" kad stavljate kremu primarni cilj treba da vam bude da se zastitite a ne da pocrnite,mislim pa valjda je to bitnije?pogledati zene od 50 i vise god koje su preterivale sa suncem i solarijumom,dekolte im izgleda kao zvaka
    sunce praktikujem pre 12 i posle 15/16 uz cesto mackanje,trenutno imam neki l'oreal,ali morala bih da kupim jos.

Učlanjen
    10.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    171

Exclamation Re: Kreme za suncanje ovog leta

el razmishljate vi o raku koze ili samo pazite da ne izgorite ? :-(

Veoma poznat
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ra-ta-tat
    a na koje sunce si ti izlazila kada ti je faktor osam bio dosta?

da li si ti mozda crnkinja?
    Pa sigurno ne izlazimo na isto sunce.... Ne nisam crnkinja...bela sam ko sir...

Veoma poznat
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio goldfish
    el razmishljate vi o raku koze ili samo pazite da ne izgorite ? :-(
    Ma jao bre....sta je tu cudno...nekome je i faktor 30 malo.....nikad se ne suncam bez faktora....i nikad ne pocrvenim...vec postepeno dobijam boju....za moju kozu je faktor osam sasvim dovoljan...lako pocrnim....

Veoma poznat
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio hanibal77
    trenutno za terasu koristim 50+ i grozim se komentara "aaa ja samo maslinovo ulje i limunov sok koristim i nikad ne izgorim" kad stavljate kremu primarni cilj treba da vam bude da se zastitite a ne da pocrnite,mislim pa valjda je to bitnije?pogledati zene od 50 i vise god koje su preterivale sa suncem i solarijumom,dekolte im izgleda kao zvaka
    sunce praktikujem pre 12 i posle 15/16 uz cesto mackanje,trenutno imam neki l'oreal,ali morala bih da kupim jos.
    Slazem se, da je najbitnije da se zastitimo...nije mi nikad bilo bitno, da pocrnim...u solarije ne idem......
    I ja praktikujem sunce od 7 ujutru do 12 ...pa opet od 15 do 19h...obicno sam ceo dan na plazi...ali se krijem kad je najopasnije....

Ističe se mojra (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

mazem se sa 50 +, sunce do 10 ujutru, i posle 18h uvece, i tako se zapecem. prosle godine sam izgorela od 17 do 17h15, dobila alergiju, temperaturu... lekar konstatovao netoleranciju na sunce, nakljukao me lekovima i rekao: suncanje za godinu dana...maksimum 10 minuta na dan, posle 18 h. more u julu i avgustu - njet, poneki vikend, u senci, obucena. rekao mi je da probam da pijem one tablete za samopotamnjivanje, od januara ako planiram da se suncam u maju / junu. budite oprezne i cuvajte kozu

Elita
    Učlanjen
    10.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    202

u bre mojra to bas opasno:? a ja mislila kako ja lose podnosim sunce(inace nikad ne izgorim jer se ne izlazem predugo,cim pocne da zateze begaaaaj u soping-najbolji spas u prevenciji opekotina)

Ističe se mojra (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

ja vise i ne smem da izadjem iz kuce oko podneva u sred leta...kad sam nosila kratke rukave poslednji put, pre nekih 5 godina, izasli su mi neki crveni plikovi na kozi...ako je bluza i malo otvorena, izadje mi po vratu, do usiju, po rukama, do prstiju. bas se vidi. jbg, a imala sam ok kozu do 2000.

Veoma poznat
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Evo malo informacija....verujem, da sve to znate ali mozda bi neko zeleo, da procita....

Prema odgovoru kože na izlaganje suncu tokom leta, u našem podneblju razlikuje se četiri tipa kože(postoji i 5 -osobe sa crnom kožom):

VRLO SVETAO TEN– sa pegama, plave ili crvene kose, plavih ili zelenih očiju (nikad ne potamne i uvek izgore). Preporučeno vreme izlaganja suncu bez zaštitnih sredstava od 10-16sati za njih je do 10 minuta a savetujemo 20-30 UV zaštitni faktor.
    SVETAO TEN - sklona letnjim pegama, plave kose, vrlo malo potamne i lako izgore. Za ljude s ovakvim tenom je preporučeno vreme izlaganja suncu bez zaštitnih sredstava od 10-16sati od 10 do 20 minuta a savetujemo im da upotrebljavaju zaštitno sredstvo s 12-15 UV zaštitnim faktorom.
    TAMAN TEN- bez pega, svetlokestenjaste ili svetlosmeđe kose, lako tamne i rijetko izgore. Vreme izlaganja suncu bez zaštitnih sredstava od 10-16 sati ovakvim osobama preporučeno je ne duže od 30 minuta i da koriste zaštitu s 8-10 UV zaštitnim faktorom.
    VRLO TAMAN TEN (mediteranski tip)- maslinasti ten, tamnosmeđa ili crna kosa, nikad ne izgore. Vreme preporučeno izlaganja suncu bez zaštitnih sredstava od 10-16 sati za ovu kategoriju ljudi je do 50 minuta a savetujemo korišćenje 4-6 UV zaštitni faktor.

Zaštitni faktor ukazuje koliko duže možemo da ostanemo na suncu sa određenim preparatom, a da ne dođe do crvenila kože. Ako, na primer, imamo kožu tipa 3 i namažemo se preparatom sa faktorom 8, to znači da nećemo da pocrvenimo za 20 minuta, nego 8 X 20 = 160 min. Za odrasle dovoljan je faktor zaštite 15, a deca i oni sa osetljivom kožom treba da koriste preparate sa faktorom 30, jer oni sadrže fizičke filtere koji ostaju na koži i odbijaju UV zračenje.

Sto je zastitni faktor veći, duže možete da ostanete na suncu, a da pri tom ne izgorite. To ne znaci, da vas faktor 30+ bolje stiti, vec da zastita samo duze traje...

Koji faktor zastite odabrati zavisi od:

- od mesta, duzine boravka na suncu ( Uv indeks, nadmorska visina ...)
    - sta cemo raditi ( razni sportovi, samo suncanje...)
    - osetljivosti koze

Ističe se mojra (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

meni ti podaci ne znaci nista jer alergija pocne da izbija nakon 2 minuta izmedju kola i kuce ako imam kratke rukave...sa faktorom 30 sam i izgorela i dobila alergiju za jedva 15 minuta izlaganja suncu i to u 17h popodne, dok teoretski pripadam tipu koji moze da koristi faktor 8 / 10 i moze da izadje na sunce do 30 minuta. oslanjanje na srednje vrednosti nije za svakoga, bolje je slusati svoju kozu nego se oslanjati na statistiku

Slične teme

1. Kreme za suncanje - stetne?!
    Autor Supica u forumu Zdravlje
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 29.06.2007., 13:00
  2. Olimpik Bič ovog leta
    Autor little hope u forumu Putovanja
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 22.04.2007., 09:54
  3. kreme za suncanje
    Autor flicka u forumu Žene
    Odgovora: 15