Reakcija na vodu-POMOĆ

coler

Obećava
Poruka
95
Već 6-7 godina imam problem sa kožom oko nosa. Čim se umijem nos pocrveni i javi se neka vrsta ekcema, perutanje, koža svrbi i kao da se koža oko nosa upali. Na svoju ruku počela sam da koristim SINODERM jer je to jedina krema koja mi pomaže, koristim ga već godinama i tek sam skoro pročitala u uputstvu da dugotrajna upotreba ima razne propratne pojave(u pitanju je kortikosteroid). Da li je neko imao sličan problem sa kožom i da li je opasno to što sam već dugo vreme koristila SINODERM? Čisto da napomenem da je i moj otac imao istih problema, osim što se to njemu pojavilo u kasnijim godinama. Ja imam 27 godina
 
Ja sam imala slican problem, koji se javio pre 2-3 godine. Kod mene je krenulo od gornje ivice cela (tamo gde pocinje kosa), pa se prosirilo na obrve i koren nosa. Dermatolog mi je prepisao neki medicinski sampon i sinoderm gel. To sam koristila mesec dana (kako mi je bilo receno) da bi se situacija smirila neko vreme (nedelju-dve) pa opet ispocetka. Dermatolog mi je rekao da ponovim postupak, pa tako u krug (dok mi se nije smucilo). Primetila sam da pravilna ishrana, i unos dovoljne kolicine tecnosti pozitivno utice na to. Jedno vreme sam bila mirna (u trudnoci), da bi se posle porodjaja ta kozna promena opet javila. Moj savet ti je da posetis dermatologa i ako krene da ti vrti ovu terapiju dugo, Istog promenis. Puno srece.
 

Back
Top