Fašisti pod maskom antifašizma!

Shade_

Zainteresovan član
Poruka
366
Upravo sam pročitao ovaj tekst na blogu b92 i svakim put kada pomislim da više ništa ne može da me iznenadi otkrijem neku novu, neslućenu dimenziju mržnje prema srpskom narodu, i to od strane onih koji su rođeni kao Srbi.

___________________________________________________________________________

Piše: Jasmina Tešanović

Etnički čisto obrazovanje

Hitan antifašistički otpor Srbije (HAOS) upozorava na uputstvo za upis na fakultete koje je objavilo republičko Ministarstvo prosvete i sporta. U uputstvu piše: “Pripadnici srpske nacionalne manjine iz susednih zemalja mogu se školovati u Srbiji pod istim uslovioma kao i građani Srbije”. “Susedne zemlje” su Mađarska, Rumunija, Bugarska, Makedonija, Albanija, BiH, Slovenija, Hrvatska i Crna Gora. Kandidati/nje za akademce/akademkinje iz RS, Republike Srpske Krajine i Crne Gore mogu konkurisati za upis bez nostrifikacije dokumenata, a nacionalnu pripadnost “potvrđuju samo svojim iskazom”. Mogu se školovati o trošku svih građana/ki Srbije, ili, ako nisu na budžetskoj rang listi plaćati školarinu po istoj tarifi kao da su državljani/ke Srbije.
HAOS podseća građane/ke Srbije da je ovo novi pokušaj uvođenja “velike Srbije” na mala vrata, preko fakultetskih aula. Onima koji su upravo postali/le punoletni/e a dolaze ili iz suverenih država, ili iz preminulih srpskih tvorevina kao što je “RSK” nameće se iskazivanje srpske nacionalne svesti. Zauzvrat, dobijaju beneficije na uštrb državljana/ki i poreskih obveznika/ca Srbije.
HAOS je i osnovan zato što njegovi/e članovi/ce nisu poverovali/e da su sintagme “Srbi na okup”, “Srbi svi i svuda” “matica Srbija” i “etničko čišćenje” zaboravljeni posle četiri izgubljena rata za “veliku Srbiju”.
Između ostalih, članice HAOS-a su Liga socijaldemokrata Vojvodine, Socijaldemokratska unija, Žene u crnom, Beogradski centar za ljudska prava, Inicijativa mladih za ljudska prava, Nezavisno društvo novinara Vojvodine, Antifašistička akcija Novi Sad, DamaD iz Novog Pazara i desetine javnih ličnosti iz Srbije.

U Beogradu, 24. jun 2007.
_____________________________________________________


Sam tekst ne bih posebno komentarisao, jer dobronamernom čoveku ovde nije potrebno bilo šta tumačiti.
Potpuno se slažem da je u Srbiji kucnuo poslednji čas za antifašistički otpor, samo prvo mora da se zna ko je fašista!
 

Back
Top