gde naci driver za usb kabl?

nicobits

Početnik
Poruka
20
Imam Sony Ericsson Z530i. Nedavno sam kupila usb kabl, ali bez cd-a, pa me zanima gde mogu da downlodujem driver za kabl DCU-60. I gde uopste na internetu postoji mesto za to?
I jos nesto. Da li mi pored ovoga jos treba program za transfer fajlova ili se sve odradjuje preko drivera za ovaj kabl?
 
Moje iskustvo sa Samsung-om x100 posebno sam kupio kabel sa CD-omm i nisam mogao da koristim zasto kako to niko nije znao da mi objasni. Kad sam pre neki mesec kupio Sony Ericcson k610i dobio sam uz njega USB kabel i CD, za divno cudo RADI 100%.
Naravoucenije kupi zajedno vece su sanse da budu kompatibilni :)
 
Nikad se ne zna..
Ja sam uz K750i dobio USB kabl koji radi ako se koristi PC Suite. I puni bateriju...
Jedino sto ne radi kao USB stick i tacka. Nisam dobio CD

Drugar odavde mi je poslao drajvere iz 2007. godine jer na SE sajtu imaju drajvere samoz a K750 od 2005. godine Nista ne vredi, k750i se pojavi kao F: disk ali ne moze da mu se pristupi..

Dakle dzaba mi i kabl koji sam dobio uz telefon, kad ne radi - dal' je do telefona, do drajvera ili mu se moja faca ne svidja, vrag ce ga znati. Bas sam se iznervirao.
 
Koju karticu da formatiram? Nisam kupio dodatnu memorijsku karticu, ako na nju mislis.

Stvarno me vec nervira cela stvar, koga god sam pitao, njemu radi a ja mogu samo da koristim onaj debilni PC Suite. jedino sto mi zapravo i treba od komunikacije telefon-PC je prenos slika ili podataka tamo-vamo a to je najefektnije USB transferom - koji ne mogu da ostvarim :(

Danas cu da odem do prodavca i da pitam, pa neka oni prikljuce telefon na PC i probaju, ako ne radi, mozda je telefon neispravan sta znam. Kabl je ok, inace ni PC Suite ne bi mogao da radi normalno
 
Pa cek polako.PC Suite i sama aplikacija unutar njega File Manager ti je za prenos podataka izmedju phone memorije i kompjutera.Pored toga cim zakacis telefon pojavi ti se usb prikacen (lupam F disk) koji je naravno ustvari kartica memorijska iz telefona.Tu karticu mozes da formatiras u samom telefonu imas opciju u file manageru - more - format ext.mem.P.s.Karticu bi trebao da imas posto se dobija uz mob.P.s.Ako se tebi pojavljuje neki usb disk a nemas karticu i trazi ti kao sto si rekao da ubacis karticu normalno je to jer memorijska kartica nije unutra (spoljna-ext.memorija)
 
Meni radi jer sam doibo zajedno sa k610i a kod Samsunga X100 mi nije radilo a naknadno sam kupio USB kabel i dobio sam CD :) sad sam miran iskoristavam 1000%. Samo sam iao laihproblema nisam moogao prvi put da instaliram ali posle nekoliko pokusaja je prihvatilo i RADI
 
rema:
Pa cek polako.PC Suite i sama aplikacija unutar njega File Manager ti je za prenos podataka izmedju phone memorije i kompjutera.Pored toga cim zakacis telefon pojavi ti se usb prikacen (lupam F disk) koji je naravno ustvari kartica memorijska iz telefona.Tu karticu mozes da formatiras u samom telefonu imas opciju u file manageru - more - format ext.mem.P.s.Karticu bi trebao da imas posto se dobija uz mob.P.s.Ako se tebi pojavljuje neki usb disk a nemas karticu i trazi ti kao sto si rekao da ubacis karticu normalno je to jer memorijska kartica nije unutra (spoljna-ext.memorija)

Ako telefon treba da radi kao USB memory stick, koristeci USB kabl, on ustvqri koristi MEMORIJSKU karticu za smestaj podataka, sad razumem.
Ja sam ocekivao da ce USB veza da obezbedi i prevlacenja podataka i iz memorije telefona i njegovih internih foldera a ne samo iz memorijske kartice...

To sad dalje znaci, da pomocu direktne veze PC-Telefon, bez PC Suite File Managera, dakle kao bilo koji stick (PC vidi telefon kao F: drajv na primer), ne mogu da pristupim slikama sa telefonske memorije (foldera)?
Morao bih dakle da snimam (usmerim "save") na memorijsku karticu a ne na telefonsku memoriju. Tada bih mogao da prevucem slike sa telefona, bez upotrebe PC Suite?

Izgleda da je misterija resena...
Hvala svima na trudu.
 
@ codemaker
Ne znam kako je kod tebe ali na mom K510i kad ubacim USB kabl on me pita da li hocu da radi prenos podataka ili sinhronizaciju. Ako izaberem prenos podataka mogu podatke da prenosim klasicnim "drag&drop" principom iz windows explorera
Za malo bolju "saradnju" i podesavanja ja ti preporucujem
MyPhoneExplorer 1.5.9
Sjajno se pokazao. (nije velik 2.5MB i ako hoces posalji mi mail na privat da ti ga posaljem)
 
Hvala ti na ponudi :)
Resio sam problem tako sto sam kupio 2GB karticu, umetnuo u mobilni i nakon prikljucenja USB, mobilni se javlja kao disk F: bez kartice USB konekcija kao memory stick ne radi.
Koristim obicni Windows Commander i veselo prebacujem sta mi treba. Problem je bio sto nisam dobio uz telefon karticu (srpska posla)

Nego kad vec imas isti telefon, imas li savet kako da namestim da moze video clipove da snima duze od pola minuta u komadu? Meni krene da snima, stigne do pola minuta i stane sa opcijom "pause" i "stop" naraspolaganju? Pa kakva crna pause, ko je trazio pause, zasto pause, ocu da pici dva dana ako treba bez pause.... :(
 
Namesti na snimanju za video da ti snima na suprotno od namestenog-ako je na phone memory stavi na mem.card il obratno (ides na menu-camera-settings-save to-tu imas te dve opcije izaberi jednu).Cim promenis tu opciju probaj da snimas duze i imaces tu mogucnost...
 
Zasto bih birao obratno, sta god je namesteno?
Ja i zelim da snimam memorijsku karticu i uvek namestim da tamo snima. Ne vidim kako bi se stvar promenila ako sad promenim na "snimi na telefonsku memoriju" Prvo sto mozda i nemam dovoljno a drugo sto sam zbog slika i videa i nabavio memorijsku karticu?

Probao sami to, mada ne razumem ali ista prica 30-34 sekundi maksimum...

U svakom slucaju, kad krenem da snimam video, zaustavi se na 30 sekundi i kraj price. Ima li negde neko setovanje za ovo sto me muci?

(memorijska kartica 2GB i skoro prazna trenutno)
 
probaj ovo
camera, settings -> shoot mode -> high quality video
kad to uradis podesi da ti snima na karticu a ne memoriju telefona
znaci
Otvoris camera u video modu. Biras Settings > Save To menu option i izaberes gde imas slobodne memorije.

javi da li je produzilo.
 
Hvala, to je to!
Sad me samo zanima, kad ovako podesim "high quality video" kao "shoot mode", sta biva kad snimam obicnu sliku? Video sam da snima normalno, na karticu, dakle ovo sto si mi preporucio se odnosi na video?
Za obicnu fotografiju ne treba nikakvo dodatno/kontra setovanje?
 

Back
Top