Срби!

Stepski vuk

Zainteresovan član
Poruka
144
Интересује ме колико би данас било Срба?
Наиме, данас је потпресједник Владе Пољске, госпођи Меркел рекао , парафразирам, да би данас било преко шесдесет милиона Пољака да није било Њемачке окупације и фашизма!
Колико би данас било Срба:
1. Да није било Турске окупавције, тј колико је Срба :потучено, одведено као "данак у крви" и на крају побијено, за 500 година Турска агресије1
2.Колико је Срба изгубило живот у току Балканских ратова?
3.Колико је Срба страдало у 1 свјетском рату, и чије су то заслуге?
4.Колико је Срба, по систему Степинцаи и Павелића, нестало? (трећину побити, трећину покрстити и трећину у логорима ...)
5.Каква је ситуација са СРБИМА КАТОЛИЦИМА коме припадају заслуге за то?
6.Колико нас је нестало у заднје "ВРЕМЕ"....?
 
Srbija nema trenutno 8,5 nego oko 7,5 miliona stanovnika..a chak ni svi od tog broja nisu Srbi...Srba na Balkanu ima oko 10 miliona a koliko bi ih bilo samo da nije bilo hrvatskog "delovanja"pravo je pitanje...jedno 1-2 miliona vishe,najmanje.
 
Sve pre Ustasha na ovim prostorima je ipak istroijska neminovnost koju su sve zemlje sveta na ovaj ili onaj nachi platile kroz razne ratove...Fashizam je ipak najjezivija i najsistematichnija i istorijski gledano relativno skorashnja klanica.Nikad pre toga do te mere narodi sistematski,skoro"nauchno"nisu istrebljivani.Jedino u odnosu na to moze da se uporedjuje.
 
Enfroz2891.:
Srbija nema trenutno 8,5 nego oko 7,5 miliona stanovnika..a chak ni svi od tog broja nisu Srbi...Srba na Balkanu ima oko 10 miliona a koliko bi ih bilo samo da nije bilo hrvatskog "delovanja"pravo je pitanje...jedno 1-2 miliona vishe,najmanje.
Jesam li lepo napisao: Srbija ima 8.500.000, u Srbiji + okolne zemlje. Ali jbiga, zaboravio sam zarez. U Srbiji ima oko 6.500.000 u BiH oko 1.500.000 i još ovi što žive u Rumuniji i Hrvatskoj i okolnim srezovima i cifra dođe do ~8.500.000.
 
@ Silent Bob,
Pogreshno.Srbija bez Kosova ima neshto...kao 7 400 000 ili 7 600 000..tako neshto.Bez Kosova ako sve manjine zajedno broje recimo 600 000(Madjari,Boshnjaci..itd.) to je maximum u danashnji okvirima Srbije bez Kosova,a sigurno ih ima manje....Znachi Srba u srbiji ima nekih preko 7 miliona+ u Hrvatskoj,na Kosovu i oko milion ipo u RS + manjine drugih okolnih zemalja(39 i neshto % u CG se i dalje izjashnjava kao Srbi)...znachi sve to zajednpo mu dodje oko 9,5-10 miliona Srba na Balkanu a ne 8,5.
 
Enfroz2891.:
@ Silent Bob,
Pogreshno.Srbija bez Kosova ima neshto...kao 7 400 000 ili 7 600 000..tako neshto.Bez Kosova ako sve manjine zajedno broje recimo 600 000(Madjari,Boshnjaci..itd.) to je maximum u danashnji okvirima Srbije bez Kosova,a sigurno ih ima manje....Znachi Srba u srbiji ima nekih preko 7 miliona+ u Hrvatskoj,na Kosovu i oko milion ipo u RS + manjine drugih okolnih zemalja(39 i neshto % u CG se i dalje izjashnjava kao Srbi)...znachi sve to zajednpo mu dodje oko 9,5-10 miliona Srba na Balkanu a ne 8,5.
Немој замерити, требају чињенице и факта! Једноставно: колико би нас било?
 
Negde sam davno citao kako je do WW1 Srba bilo priblizno isto kao i Engleza ili Britanaca, da bi se taj odnos posle WW2 promenio u korist Engleza, i to za duplo. Sad, koliko je to tacno...
 
Pa to niko ne moze da ti kaze tachno....ja rekoh shta ja mislim...bar 2 miliona vishe da nije bilo genocida u 2.svetskom ratu,znachi 12 miliona na Balkanu minimum umesto sadashnjih 9,5-10.
1/6
Malo li je?
 
Racunajte da su u ratovima ginuli najvise radno i plodno sposobni muskarci... :?

Koliko je zena tada preslo u suprotne tabore, tj udavalo se za ove druge, a samim tim su i deca iz takvih brakova primala tu veru i gubi im se trag... :?

I jos masa drugih stvari...znaci oko 50 miliona, po mojoj slobodnoj proceni, a verovatno i mnogo vise... :smile:
 
hektorius:
Negde sam davno citao kako je do WW1 Srba bilo priblizno isto kao i Engleza ili Britanaca, da bi se taj odnos posle WW2 promenio u korist Engleza, i to za duplo. Sad, koliko je to tacno...
Mislim da je to preteivanje extremno.Pa samo danas u Londonu zivi vishe ljudi nego u celoj Srbiji.
Ali chinjenica jeste da je najveci % ubijenih u odnosu na br.stanovnika i u 1,. u 2.svetskom ratu bio Kraljevina Srbija/SXS.
 
SANDRINAbg:
Racunajte da su u ratovima ginuli najvise radno i plodno sposobni muskarci... :?

Koliko je zena tada preslo u suprotne tabore, tj udavalo se za ove druge, a samim tim su i deca iz takvih brakova primala tu veru i gubi im se trag... :?

I jos masa drugih stvari...znaci oko 50 miliona, po mojoj slobodnoj proceni, a verovatno i mnogo vise... :smile:
Ne moze tako da se rachuna,ponavljam ici sad chak i u srednji vek..pa onda bi druge zemlje danas imale milijarde stanovnika da nije bilo raznih ratova.Nismo mi jedini ma shta se prichalo stradali kroz istoriju.Pa i ta Nemachka je imala 30-godishnji krvavi verski rat i mali milion ratova je vodjen u istom periodu na prostoru chitave Evrope kad i kod nas sve to oko Turaka.
1. i 2. svetski rat su nashe najjezivije klanice koje su nas desetkovale....kao i Ruse.
U Rusiji i danas oni nisu uspeli da nadoknade broj mushke dece u odnosu na zensku....zbog stradanja bar 20 miliona od 41.-45.
 
Enfroz2891.:
Pa to niko ne moze da ti kaze tachno....ja rekoh shta ja mislim...bar 2 miliona vishe da nije bilo genocida u 2.svetskom ratu,znachi 12 miliona na Balkanu minimum umesto sadashnjih 9,5-10.
1/6
Malo li je?
Молим, вас без љутње, само желим, да на форуму имамо што приближније податке!
Један од њих је да је у Првом СВЈЕТСКОМ рату страдало око 1,7/ милиона СРБА!
Потребан извор информације!
 
Enfroz2891.:
Ne moze tako da se rachuna,ponavljam ici sad chak i u srednji vek..pa onda bi druge zemlje danas imale milijarde stanovnika da nije bilo raznih ratova.Nismo mi jedini ma shta se prichalo stradali kroz istoriju.Pa i ta Nemachka je imala 30-godishnji krvavi verski rat i mali milion ratova je vodjen u istom periodu na prostoru chitave Evrope kad i kod nas sve to oko Turaka.
1. i 2. svetski rat su nashe najjezivije klanice koje su nas desetkovale....kao i Ruse.
U Rusiji i danas oni nisu uspeli da nadoknade broj mushke dece u odnosu na zensku....zbog stradanja bar 20 miliona od 41.-45.
Без љутње, ратови не оправдавају НИШТА!
 
Kao sto neko gore rece Leh je idiot a ja bih dodao i katolicki taliban neka HC verzija mirotocivog Kosunice mislim kakva je to uopste debila racunica sta bi bilo kad bi bilo :-? mada generalno gledajuci uglavnom smo sami krivi za sadasnje brojno stanje od kurcevitog odbijanja prakticno prilicno bezazlenog austrijskog ulitimatuma posle ubistva Ferdinanda i Sofije sto smo platili sa oko milion zivota tj. polovinom muske populacije i drugi put 27. marta 41. kada smo gromoglasno u organizaciji engleske obavestajne sluzbe prucili "bolje grob nego rob" pa smo u roku od mesec dana dobii i jedno i drugo .Al ajd mi smo sacuvali kao neku nacionalnu cast ***** ,palac dok su recimo Danci ostali jadni obescasceni al ih je zato izginulo oko 100 puta manje nego Srba pa sad ko je bolje prosao :-?
 
Има једна песма Мике Антића.
некако овако
Увек кад се играмо
Мени кажу
Би ћеш коњ!
И ја штаћу морам
а они други нам седну
на леђа, па се тако тркамо
Могу вам рећи
кад сам коњ, уопште ми
није важно да стигнем први!
То је важно онима што нас јашу!
 
svetolik trpkovic:
Kao sto neko gore rece Leh je idiot a ja bih dodao i katolicki taliban neka HC verzija mirotocivog Kosunice mislim kakva je to uopste debila racunica sta bi bilo kad bi bilo :-? mada generalno gledajuci uglavnom smo sami krivi za sadasnje brojno stanje od kurcevitog odbijanja prakticno prilicno bezazlenog austrijskog ulitimatuma posle ubistva Ferdinanda i Sofije sto smo platili sa oko milion zivota tj. polovinom muske populacije i drugi put 27. marta 41. kada smo gromoglasno u organizaciji engleske obavestajne sluzbe prucili "bolje grob nego rob" pa smo u roku od mesec dana dobii i jedno i drugo .Al ajd mi smo sacuvali kao neku nacionalnu cast ***** ,palac dok su recimo Danci ostali jadni obescasceni al ih je zato izginulo oko 100 puta manje nego Srba pa sad ko je bolje prosao :-?
Pa da smo bili uz Trojni Pakt danas bi nam neki kao ti srali da je to dokaz da je Srbija fashistichka drzava...i ovako ima onih koji to kenjaju.Tipa Srbi fashsti pretukli jadnog Hrvata.Uostalom,mi za nashu istoriju za razliko od"susjeda"do 91. nemamo za shta da se stidimo,a pogreshna politika ne opravdava koljacha.
 
Hajde sad, mrzi me da googlam, al' da li se neko seca iz istorije sto smo ucili, da je prakticno rat bio gotov, ali da je Zivojin Misic poveo trupe nasih najboljih i najobrazovanijih mladih muskaraca, da pomognemo Hrvatima i Slovencima protiv Austro-ugara i da je cela ceta tamo izginula, a da smo im ucinili veliku uslugu, koju su nam lepo vracali kroz daljnju istoriju... :confused:

Ovo pisem, samo delova kojih se secam iz istorije iz osnovne skole... :cry:
 
Zivojin Misic (1855 – 1921)

o Hrvatima

Izvestaj kralju Aleksandru po povratku iz Splita
(Iz beleske sekretara Zivojina Misica, g. Milorada Pavlovica)

„Iz svega sto sam čuo i video ja sam duboko zazalio sto smo se mi na silu Boga obmanjivali nekakvom idejom bratstva i zajednice… Svi oni jednako misle, to je svet za sebe, ma sa kakvim predlogom da se pojavis….. stvar je propala…..

Ništa se ne može zajaziti, nicim sto bi joj se ponudilo.

Ja sam sa tim nacisto. Dvoje nam kao neminovno predstoji: potpuno se otcepiti od njih, dati im državu, nezavisnu samoupravnu, pa neka lome glavu kako znaju, a drugo je, upravo prvo, da u zemlji zavedemo vojnu upravu za dvadeset godina i da se zemlja sva baci na privredno i ekonomsko podizanje, daleko od svih politickih uticaja. Ako to ne može, onda se otcepiti, dati im njihovu državu.

Granice će biti gde ih mi povucemo, a mi ćemo ih povuci ne onde gde naše ambicije izbijaju na povrsinu, nego onde gde istorija i etnografija kažu; gde kaže jezik i obicaji, tradicija i najzad gde se sam narod po slobodnoj volji opredeli, pa će biti i pravo i Bogu drago.

A Italijani? Neka im je sa srećom. Neka se oni Hrvatima usrece. Ja sam duboko uveren da se mi njima nećemo usreciti... Ti su ljudi svi odreda, prozirni kao casa, nezajazljivi i u toliko meri lažni i dvolicni da sumnjam da na kugli zemaljskoj ima većih podlaca, prevaranata i samozivih ljudi...suncane

Ne zaboravite Visocanstvo, moje reci. Ako ovako ne postupite siguran sam da ćete se ljuto kajati.”
 

Back
Top