Srbi i krstasi

rajkec

Aktivan član
Poruka
1.674
Moze li mi ko malo reci nesto o ucestvovanju srbije u krstaskim pohodima ako su uopste ucestvovali. Trazio sam na google-u i wikipediji ali ne nadjoh nista konkretno. Hvala puno
!!!
 
Koliko ja znam, a to nije mnogo, nismo aktivno učestvovali, ali smo dali prolaz krstaškim armijama na putu ka Jerusalimu. Takođe u onom što se zove poslednji krstaški pohod smo bili na strani Turaka (kao vazali) i borili smo se u bitci kod Nikopolja, gde su krstaši poraženi
 
Не слажем се то није доказано, то је био изговор крсташа за њихов пораз. Стеван, високи, је био у то време млад и није могао учествовати у борби, ни на Ровинама ни Никопољу а не верујем ни да је Филозоф то написао добронамерно према Србима. Хаммер о томе није писао а о Ангори јесте и то друкчије него Филозоф. Нађи Хаммера, има преведен на српскохрватски 1969 у Загребу.
 
Па може се више веровати Хаммеру него Филозофу баш из тог разлога што је писао са вишим отстојањем од догађаја, којима је Филозоф тобоже био савременик, бар по твојој логици и логици модерних историчара. А Хаммер није писао историју Отомана него је превео са латинског на немачки, и не видим зашто би он погрешно преводио туђе радове на српску штету или корист, а на то се код Филозофа може сумњати.
 
rajkec:
Moze li mi ko malo reci nesto o ucestvovanju srbije u krstaskim pohodima ako su uopste ucestvovali. Trazio sam na google-u i wikipediji ali ne nadjoh nista konkretno. Hvala puno
!!!
pa vidish...
srbeboleo q za jerusalim
tad bilo mozga u srbiji....

kad barbarosa dosho kod nemanje
nemanja se ziv izlomio da ga ubedi da je bolje da osvajaju vizantiju

al poshto je fridrih bio budala
... :(


ni posle
nisu uchestvovali
nit se ovi ponashali civilizovano kad su prolazili ovde...
 
rajkec:
Moze li mi ko malo reci nesto o ucestvovanju srbije u krstaskim pohodima ako su uopste ucestvovali. Trazio sam na google-u i wikipediji ali ne nadjoh nista konkretno. Hvala puno
!!!

Ma kakvi Srbi u krstaškim ratovima????
Pa Srbi svoju vojsku nijesu ni imali, imali su skoro sve strane plaćenike!

Kako neko ko ima za vojsku sve strane plaćenike, to jest POLA VOJSKE, može nekoga neđe da šalje????
 
Српски краљ Константин Бодин је дочекао грофа Рајмонда од Тулуза у Скадру, једног од лидера 2. крсташког похода.

Стефан Немања је дочекао Фридриха Барбаросу (беше Ниш) и понудио му војску за напад на Ромејску империју. Иако савез није склопљен, Немања је користио Барбаросине сукобе са Ромејима да прошири државу.

vujadin:
Не слажем се то није доказано, то је био изговор крсташа за њихов пораз. Стеван, високи, је био у то време млад и није могао учествовати у борби, ни на Ровинама ни Никопољу а не верујем ни да је Филозоф то написао добронамерно према Србима. Хаммер о томе није писао а о Ангори јесте и то друкчије него Филозоф. Нађи Хаммера, има преведен на српскохрватски 1969 у Загребу.

Мој Вујадине, си ти чуо за Johann-а Schiltberger-а?

Svetopelek:
Ma kakvi Srbi u krstaškim ratovima????
Pa Srbi svoju vojsku nijesu ni imali, imali su skoro sve strane plaćenike!

Kako neko ko ima za vojsku sve strane plaćenike, to jest POLA VOJSKE, može nekoga neđe da šalje????

Ха ха ха. Играчина:

1. Pa Srbi svoju vojsku nijesu ni imali, imali su skoro sve strane plaćenike!
2. Kako neko ko ima za vojsku sve strane plaćenike,

Е онда пола војске

3. to jest POLA VOJSKE,

'бем ти логику :lol: Ни мање ни више, Играчина израчунао пола војске, а до јуче скоро да нема. јуче скоро ништа, данас пола, сутра... :razz: :lol:
 
Нисам чуо, али бих волео да знам шта има код њега да би ја требао знати, јер све волим прочитати и просудити сам.
 
Rufime ne seri više...skurčio si nam se s onom tvojom Rotkvicom, crnogorskim Seretićem, koji je btw istoričar književnosti i političar, pa šta će drugo nego da sere o istoriji u službi politike.....:roll:
 
AKHENATON:
Rufime ne seri više...skurčio si nam se s onom tvojom Rotkvicom, crnogorskim Seretićem, koji je btw istoričar književnosti i političar, pa šta će drugo nego da sere o istoriji u službi politike.....:roll:

To nije njegov izvor majmune, on samo navodi IZVORE koje su već drugi objavili, komentar je njegov.
 
Opet se ti praviš glup....na komentar i mislim, sve u službi današnje politike.......čista politika, i Seretić tako komentariše o Srbima ko ova tvoja Rotkvica o Crnogorcima..........:roll:
Jedan istoričar književnosti, drugi mašinac....našli da seru o istoriji..:roll: Ovaj tvoj iz čistih stranačkih interesa.....čisto politikanstvo.....bolje neka proučava poskočice i ostale pesmice, što mu je i struka...
 
Vujadin:
Нисам чуо, али бих волео да знам шта има код њега да би ја требао знати, јер све волим прочитати и просудити сам.

Укуцаш у Гуглу и кликнеш на његов опис битке код Никопоља. У питању је примарни извор јер је био сведок. ;)

Стефан је и те како био присутан у бици. Не заборави да су људи у средњем веку раније старили, јер се живело јако кратко у поређењу са данас (до 30 година), а жене су рађале са 12 навелико.

Svetopelek:
Srpski kralj?
Kralj ljudi koji su kosili srpom, i Srpkinja žena koj kose srpom?
Kralj socijalnog sloja je bio????
Svašta, kakve budalaštine!
Pa što su radili Srbi na moru, sijali žito u more?

Де си Играчино Србине?! :lol: Сви људи који су у историји косили српом су Срби, твојом логиком. :lol:

Први су онда Египћани. Знаш шта има у пирамидама? Много слика на којима се коси косом, а Египатски војници су исто користили косу у борби. Па ти си већи Србенда него што сам мислио. :grin:

Шта би са оним "јуче нема војску, данас има пола војске?"
 
El_Guerrila:
meni licno, krstasi nisu nesto... mislim, oni su se "borili za hriscansvo" a ubijali su.... tako da ih bas i ne smatram hriscanima i mislim da je bolje sto nismo ucestvovali u tim ratovima...

Ако се освајање Цариграда, другог Рима, може сматрати борба за хришћанство онда се и Хитлер борио за хришћанство истребљивањем Јевреја.
 
vujadin:
Ако се освајање Цариграда, другог Рима, може сматрати борба за хришћанство онда се и Хитлер борио за хришћанство истребљивањем Јевреја.

pa jel ti stvarno mislis da je zapadne buzge bolelo uvo za ''novi Rim'' i za krst! osvojili su Zadar iako su oni mucenici na zidine izbacivali krstove. a tek ih je bolela patka za Carigrad i patrijarha. zauzeli su grad,rusili,spaljivali,silovali,odneli bogatstvo i relikvije i to je to.

izem ti ja takve 'riscane,moj Vujadine
 
SiIent Bob:
Koliko ja znam, a to nije mnogo, nismo aktivno učestvovali, ali smo dali prolaz krstaškim armijama na putu ka Jerusalimu. Takođe u onom što se zove poslednji krstaški pohod smo bili na strani Turaka (kao vazali) i borili smo se u bitci kod Nikopolja, gde su krstaši poraženi

Jel boBE jel ..( :lol:....:roll:...)
a jel im bilo blize da idu preko Platamona ,misim..otici pored Carigrada izgubiti toliko vremena i vosjke .... :| :|
PA majku ti..:rolleyes:...jest onaj Barbarosa bio glup chovek!! :lol:
Manji zamak ali..laksi za osvajanje i blizi put do Dzerusalm...sigurno tuda..STA kaZES ?????
ajd pozzz ...a mislim da cehs se sloziti ipak si ti....Tii jedan jedini Rejnald ovde ;) :lol:
Burg%20von%20Platamon.jpg
 

Back
Top