Mogu li studenti nekome da se zale???
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Mogu li studenti nekome da se zale???

Primećen član
    Učlanjen
    18.06.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Mogu li studenti nekome da se zale???

Danas sam doznao da mi se dva ispita koja super znam poklapaju i da cu morati da biram jedan ili drugi. A sve zbog toga sto profesori ne mogu da se dogovore i zajednicki naprave raspored nego ih boli uvo, samovolja despotizam ponasaju se kako zele.

Ima li neka medjunarodna institucija kojoj studenti mogu da se zale??? Posto nam je svima dosta svega.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    06.01.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Mogu li studenti nekome da se zale???

Ima, kako da nema... Evropski Centar za prava studenata i implementaciju sporazuma o izjednačavanju visokog školovanja (tzv Bolonjski proces), evo ti link.

A da se ne bi razmišljao kako da sastaviš svoju žalbu na francuskom jeziku (bmg diplomatija), probaj da se raspitaš kako stoje stvari na tvom faxu: da li postoji neka mogućnost da neki od njih polažeš u naknadnom terminu ili da dođe do promene u rasporedu. Odeš kod profesora i objasniš mu svoju situaciju, koliko je to moguće, i prihvatiš odluku koju donese (pa makar to bilo: Kolega, ne može!). I sam sam od ove godine sve češće u toj situaciji, i to da se radi o predmetima koji su po rasporedu predavanja u istom semestru (ukoliko su različite godine u pitanju, što se nekima dešava zbog uslovnog upisivanja situacija je i očekivana, ali ovako vala jok). Ponekad neko od profesora hoće da učini, drugi put ne. Tešim se samo da ono što naučim (ako) mi nije teško da polažem i u sledećem roku.

Ej, izvini za link gore, ali mi glupo što se stalno nešto žališ i mnogo dramiš (bio-nebio u pravu). Ajd pozz

Primećen član
    Učlanjen
    18.06.2005.
    Reputaciona moć
    0

Druze meni su ova dva ispita uslova, ucio sam, teski su i o glavu mi je da ih polozim. Posle jos onaj sto mi ostaje mogu lagano preko leta da spremam. A ovako ako mi jedan od ovih ostane ***** sam jeza u ledja. Ima celo leto da se nerviram i mislim na taj ispit i da ucim umesto da se zezam.

Primećen član
    Učlanjen
    21.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Da si na vreme ucio, onda ne bi bio u ovoj situaciji!
    (oduvek sam zeleo ovo da kazem :-) )

Ako su ta dva ispita sa razlicitih godina, mislim da nemas pravo da se zalis. I meni se u ovom roku dva ispita iz razlicitih godina poklapaju istog dana u isto vreme. Ako budem bio raspolozen, cimacu ih da mi na jedan ispit donesu ispitni zadatak drugog da bi ih radio istovremeno.
    Mislim da po statutima vecine fakulteta uglavnom nije dozvoljeno da se u istom danu padnu ispiti iz iste godine. Mada se u ovom roku kod mene tri ispita iz iste godine padaju istog dana.. jedan smo nekako odlozili a ova dva ce najverovatnije ostati ovako...Rezime: stisni zube i zavrsavaj to, dosta stvari u ovoj zemlji treba jos da se resi, obrazovanje ce po svemu sudeci doci na kraju...

Slične teme

1. Studenti ili buduci studenti DRAMATURGIJE
    Autor mihajlo.j u forumu Pozorište
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 25.09.2017., 09:05
  2. SHENGEN -nekome majka a nekome maceha
    Autor Titus u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 19.12.2007., 00:08
  3. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.01.2007., 15:36
  4. HITNO: Potrebno još 3 fotografa u Beogradu (mogu i studenti)
    Autor Beoclick u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 28.11.2006., 00:52
  5. Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 08.08.2006., 18:07

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •