Dial-up Problem!

TheWisher

Obećava
Poruka
89
Imam problem oko konekcije!
Zapravo na internetu mogu biti nekoliko minuta pa me izbaci, jako je spor i teško se konektuje!
Moram 10 puta da se konektujem da bi otišao na jedan sajt!!! I to tako već 2 meseca!
Šta je u pitanju?
P.S. Evo za postavljanje ove teme mi je trebalo da se konektujem 8 puta!
 
Ako imash staru, analognu centralu onda to nije nishta chudno. Telefonske linije su nam UZAS. Ne verujem da su neshto naprednije od onih shto su shvabe koristile tokom drugog svetskog rata. Mada, moze biti i do tvog provajdera.
U svakom sluchaju, moj savet ti je da batalish taj dial-up i ako ikako mozesh prebacish se na neshto drugo (kablovski, wirless, adsl). A ako bash nemash ni jednu mogucnost od pomenutih, onda probaj promeniti provajdera, mozda ti se posreci.
 
Tesko...
Samo usput... Koja ti je brzina konekcije??? (pise kada kliknes na 2kompa, dole pored sata)
Ako je manje ok 35kb/s imas jako lose uslove za taj internet, tako da ti NIKAD nece raditi bolje osim ako ne uzmes nesto od gore navedenih resenja... JBG
Ako radi bolje od 35kb/s onda imas masu SpyWare-ova Malware-ova Virusa itd. u kompu... Moje saucesce...
 
E, ovako...
Svejedno mi je konektovao se preko Ptt, ili preko raznih 042 konekcija... Isto mi je!
Tako da odbacujem to za provajdera!
Dalje, drug i sestra koriste net sasvim normalno, a blizu smo! Tako da ne verujem ni za staru centralu...
Imam 2 Anti-Spywarea i Kasperskog dopunjenog najnovijim definicijama, tako da nisu ni virusi....
Ja sve mislim da je nešto do modema...
Šta vi mislite? Jel bi vredelo da ga izvadim i priključim? Hvala!
 
NIsam siguran da ti je komp bas cist kako kazes, ali ako bas zelis da budes siguran da nema nikakvih virusa, onda jednostavno zamijeni modem i probaj da uradis konekciju sa novim modemom i javi sta se desava..

AKo u tom slucaju se desva ista stvar, otvori temu na Sigurnos i Zastita i postavi Hijak This log, naci ce se neko da ti pomogne..
 
Možeš pokušati sa reinstalacijom driver-a za modem. Mada mislim da neće pomoći.
Imaš li šuma na telefonskoj liniji? Da nije kabal koji ide do modema oštećen? Pregledaj spojeve kablova ako si ih nastavljao/produžavao...
 
Ma 100% je čist komp! Ako je verovati Kasperskom, Ad-Awareu i Outpostu! Kabal koji ide do modema sam promenio i ista stvar... Da, jedino kada se konektujem kaaasno uveče može da izdrži čak i do 20 minuta da radi, pa se ili samo diskonektuje ili samo umre, pa ga ja diskonektujem!
Sad, probaću to za modem... Mada reinstalacija drajvera ne verujem da će uspeti jer kada idem na modem diagnostics, query modem kaže sve success!
P.S. brzina mi obično bude 50.6 kb, ali to je samo nekoliko sekundi pa crkne :-(
 
Samo bih se nadovezao da ne morash odmah bacati 5e, vec pozajmi od nekoga modem na par sati, povezi, probaj, ako radi onda je to. Napominjem da bi istom choveku trebao i vratiti modem... :lol:
A jel koristish IE? Nema preterano veze sa temom, nego me zanima...
 
Ako ti baš ništa ne pomaže u vezi sa dial-up-om, a baš želiš bolju konekciju, možda je jedino rešenje da se prebaciš na kablovski (SBB) ili još bolje na ADSL. Naravno, ako imaš novca i mogućnosti. Možda ti neće perfektno raditi (ja imam ADSL na 256 kbp/s pa opet nije baš uvek kao po loju, mada retko ima problema), ali nema šanse da ćeš se toliko mučiti.
 
Ma nabaviću adsl kada odem u Bg na studije (u oktobru)... Sada sam u selu, nemam mogućnosti...
Ne koristim IE, već Operu 9.20.
Prvo ću još jednom sačekati da mi brat donese najnovije definicije kasperskog, skeniraću, ako ništa probaću to sa modemom... A vama ljudi hvala puno!
E, gde bih mogao da nađem nekoga da mi objasni da li su štetni neki programi koji su mi u startup-u, a koji su mi sumnjivi... Detektovao ih je WinPatrol, a nema ih kada ukucam u RUN - msconfig? Iako piše uglavnom da su Microsoft-ovi :
wlballoon
WgaLogon
termsrv
SensLogn
sclgntfy
Schedule
ScCertProp
cscdll
cryptnet
crypt32chain
bonspells
bonspells
Component Categories cache daemon
Browseui preloader
WPDShServiceObj
SysTray
WebCheck
CDBurn
PostBootReminder
0aMCPClient
Winlogon Shell

A i na Firewall (Outpostov) mi je postavljen parametar /wait service (čekam pri startupu) Jel to tako treba?
Možda ovo ima veze sa netom, iako ih ni kasperski ni ad-aware ne registruje....
Još jednom Thanx!
 
...ako pocne opet, reinstaliraj windows...

inace, meni se konektuje na 37, i nema sanse na vise, vec 6 meseci...imam kaspersky, windowsov firewall, i sistem pred crkavanjem...i relativno mi je dobra konekcija....ali me zeza temperatura kompa...intel pentium 4 3.0 radi na 60 stepeni pri paljenju, a pri pokretanju programa i do 80...ranije sam imao problema, jednom je samo stao...rekli su da je crko...kupio sam nov, ali je stari proradio...ocistio sam ga...temperatira nije prelazila 45....a sada je opet poceo da se "greje"...stavio sam i termalnu pastu...imam obican box cooler....e, sad....da li vredi da uvodim vodeno hladjenje, ili da kupim nov cooler za procesor, i jos par komada za kuciste???

znam da nije ovde mesto mom problemu, ali kad sam se vec zadesio...
 

Back
Top