(Nisam uspela da nadjem aktivnu temu koja se bavi ovim problemom, pa zato otvaram novu - izvinjavam se ako postoji negde, molim moderatora da je u tom slucaju prebaci.)
Nakon dugogodisnjeg problema sa pojacanim znojenjem ispod pazuha, na dlanovima i stopalima, nakon bezbroj konsultacija sa nekoliko dermatologa, odlucila sam da ubrizgam Botox u ruke i ispod pazuha (po preporuci vecine dermatologa koje sam konsultovala)
Mada se lekari u principu slazu da je sam postupak i bezbolan i bez negativnih posledica, ja sam ipak pomalo skepticna (u stvari, strah me je), da li je zaista tako bezazleno kao sto kazu. Zakazala sam intervenciju za sledecu nedelju. Htela sam ovde da se malo raspitam, da li je neko imao slicnu intervenciju, da li je bio zadovoljan (rekli su mi da cu biti mirna oko 6-8 meseci), imate li neki savet ili preporuku s tim u vezi. Napominjem da sam tokom godina probala sve druge metode, od raznih pudera, krema do otopina sa aluminijskim solima, cajeva, i nista nije pomoglo - cak mi je i lekar kod kojeg je zakazana intervencija napisao u izvestaju da se radi o ekstremnoj hiperhidrozi. Imam 36 godina, svi endokrini nalazi su mi u granicama normale, imam nesto nizi krvni pritisak i slabu perifernu cirkulaciju (hladne ruke i noge, pa jos mokre, ko nije doziveo, ne moze da zna kako je to). Ne uzimam nikakve lekove, nisam alergicna.
Hvala svima na savetima.