Dilema
Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Dilema

Ana Bogdanovic
    Guest

Podrazumevano Dilema

Da li je likovna umetnost dostigla vise u slikarstvu ili skulpturi? Ili, preciznije, da li ste za Leonarda ili Mikelandjela?

Domaćin Goscica (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    97

Podrazumevano

To je kao da si pitala ono cuveno - Sta je starije, kokos ili jaje?! Salim se, ali mislim da se tesko moze odgovoriti na ovakvo pitanje!

albiart
    Guest

Podrazumevano cini mi se u slikarstvu

mislim da je slikarstvo makar u 20 vijeku dalo mnogo jaca imena,cak i arhitektura......

Guest

Podrazumevano

moram da primetim da ti je pitanje krajnje neprecizno. Skulptura je mnogo starija disciplina od slikarstva, a svaka ima svoju pricu sve do XX veka kada se ove discipline susrecu a nekada i ukrstaju. Sto se tice ove dvojice pomenitih genija obojica su visestruke licnosti. Leonardo se bavio Slikarstvom, arhitekturom, pronalazastvom, a Mikelandjelo je pored svega jos bio i pesnik! Ne znam kako se tu moze glasati?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    27.10.2003.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Ovde mogu presuditi jedino licni afiniteti. Po meni je skulptura snaznija i izrazajnija od slikarstva.

AnaB
    Guest

Podrazumevano

Tacno je da su i Mikelandjelo i Leonardno bili "uomo universale", ali poznato je da je Mikelandjelo smatrao da je najveci domet umetnosti u skulpturi, a Leonardo u slikarstvu.
    To je bilo pitanje.

andersen
    Guest

Podrazumevano Dilema

pa razmisli....sta je lakse uraditi sliku ili skulpturu

ne-ana
    Guest

Podrazumevano

nije bitno sta je lakse, ako nesto volis onda ti nista nije tesko

Poznat Espanol (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano Re: Dilema

Citat Original postavio Ana Bogdanovic
    Da li je likovna umetnost dostigla vise u slikarstvu ili skulpturi? Ili, preciznije, da li ste za Leonarda ili Mikelandjela?

Obzirom da je Mikelanđelo bio i slikar i vajar dajem mu prednost! Šalim se, obožavam i Leonarda i mislim da je tvoja dilema bespotrebna. Koliko je trebalo da prođe do Henrija Mura da bi se kritičari opasuljili kako je vajarstvo "genijalno" uznapredovalo. Stvari se u umetnosti pomeraju ciklično, i što je najvažnije SVE napreduje. Po pitanju pretpostavljam da plivaš u tim vodama i zato sam slobodan da ti dam skroman savet: Čime god da se baviš GRUVAJ, u prednosti su samo oni koji talenat podupru teškim radom.

Zainteresovan član Slikar (avatar)
    Učlanjen
    14.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Hvala Bogu da nam je dao i Leonarda i Mikelandjela. Koliko bi danas bili siromasniji bez njih. A, o tome sta je vaznije: slikarstvo ili vajarstvo...? Tu se takodje ne bih slozio da izostane ni jedno. Mislim da su vajari hrabri ljudi.

Manga
    Guest

Podrazumevano

Leonardo je dzin,toliko je mocan da su njegove slike materijalizovanije od svake sklupture,a sujetni danasnji "akademci"mogu samo da pricaju da je "roze tacka na crnoj podlozi" slozena intelektualna predstava njihove uzvisene stvaralacke nadarenosti,FLEKETINE OBICNE,a ko bi od njih "UZVISENIH" mogao da pokusa da napravi reprodukciju neke leonardove slike.napamet nauceni aktovi koji se samo stancuju ,metamorfoziraju dok nepostanu fleke (I TO JE DANAS)VAJARSTVOsuper je oslobadjanje figure iz kamena to danas super radi jedno pleme mislim da je iz Afrike

Manga
    Guest

Podrazumevano

Leonardo je dzin,toliko je mocan da su njegove slike materijalizovanije od svake sklupture,a sujetni danasnji "slikarcici"mogu samo da pricaju da je "roze tacka na crnoj podlozi" slozena intelektualna predstava njihove uzvisene stvaralacke nadarenosti,FLEKETINE OBICNE,a ko bi od njih "UZVISENIH" mogao da pokusa da napravi reprodukciju neke leonardove slike.[napamet nauceni aktovi koji se samo stancuju ,metamorfoziraju dok nepostanu fleke (I TO JE DANAS)]VAJARSTVOsuper je oslobadjanje figure iz kamena to danas super radi jedno pleme, mislim da je iz Afrike

BleuRoyal
    Guest

Podrazumevano

MIKELANDJELO se barem dokazao na oba polja, a pitanje kakav bi skulptor bio LEONARDO.

Zainteresovan član Slikar (avatar)
    Učlanjen
    14.10.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Leonardo skulptor

To uopste nije pitanje. Leonardo je i bio skulptor pored ostalog. Prouci malo zivot i delo L. Da Vincija.
    Na pitanje: slikarstvo vs. vajarstvo odgovor pronadjite u Leonardovom Traktatu o slikarstvu.

Veoma poznat Fixa (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1033

Podrazumevano

pitanje je totalno debilno

Slične teme

1. Dilema,velika dilema
    Autor cheda@ u forumu Ljubav i seks