Evropa bez SUPERDRZAVE

DALI bi ste woleli da se stvori ewropska super drzava ( Ewropska unija )

  • da ! voleo bi da se stvori drzava EWROPA

  • ne! smatram da takva zemlja nesme da ugleda swetlost dana...


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

rokavec

Ističe se
Poruka
2.144
danas i juce gledam TV ... sta se desava interesantna mi je ova akcija sa najavom veta Poljske jos interesantnija mi je najava da ce se zaustaviti stvaranje kako je rekla voditeljka stvaranje ewropske super drzave to jest sprecawanje ewropske unije da se razvije u super drzavu sa svojom zastavom i hivnom... koliko sam ja skapirao predlog novog ustava u sebi nece sadrzati da ewropa bude nesto nalik drzavi , dokument ce takodje sadrzati da se ewropi ukida jedinstvena zastava (plava sa 12 zutih zwezdica) kao i himna ...

E sada mene zanima sto se swe to dogadja... dakle tema je ukidanju ewropskih nacela drzavnosti a mozemo je prosiriti i pricom oko Poljskog veta i swime sto prati ta desavanja
 
Projekat EU i jeste pokushaj da se stvori Evropska drzava kao "zashtita"od Rusije ali to nazalost nije moguce....kulturloshkh ralzika je previshe i prevelike su.
Evropi je sudjeno da je Rusija prozdere,to je neminovnost...i Rusi za to ne moraju ni metak da ispale,pa sada samo od jednog artikla--gasa drze "Jevropu" za muda.Zato su je velike Evropske drzave krozi istoriju uvek i sputavale da se razvije ..kochile kad god i kako god su mogle...a i iz istog razloga su danas samo lakeji Amerike,ma koliko to isto,ako ne i vishe bilo protivno evropskim interesima.
 
Enfroz2891.:
Projekat EU i jeste pokushaj da se stvori Evropska drzava kao "zashtita"od Rusije ali to nazalost nije moguce....kulturloshkh ralzika je previshe i prevelike su.
Evropi je sudjeno da je Rusija prozdere,to je neminovnost...i Rusi za to ne moraju ni metak da ispale,pa sada samo od jednog artikla--gasa drze "Jevropu" za muda.Zato su je velike Evropske drzave krozi istoriju uvek i sputavale da se razvije ..kochile kad god i kako god su mogle...a i iz istog razloga su danas samo lakeji Amerike,ma koliko to isto,ako ne i vishe bilo protivno evropskim interesima.


LEP POST !!!
 
Enfroz2891.:
Projekat EU i jeste pokushaj da se stvori Evropska drzava kao "zashtita"od Rusije ali to nazalost nije moguce....kulturloshkh ralzika je previshe i prevelike su.
Evropi je sudjeno da je Rusija prozdere,to je neminovnost...i Rusi za to ne moraju ni metak da ispale,pa sada samo od jednog artikla--gasa drze "Jevropu" za muda.Zato su je velike Evropske drzave krozi istoriju uvek i sputavale da se razvije ..kochile kad god i kako god su mogle...a i iz istog razloga su danas samo lakeji Amerike,ma koliko to isto,ako ne i vishe bilo protivno evropskim interesima.

Rusija prozdire Evropu????? :shock:

U kojoj je to komediji bilo? :lol:
 
SiIent Bob:
Voleo bi da se ukinu sve države, da se prestane sa malim i patetičnim podelama i da se čovečanstvo okrene svemiru... tj istraživanju istog... ali to se neće desiti za vreme našeg života...


ja se slazem sa tobom... swt treba da se okrene nauci i tacka...

imam jedan predlog za tebe zawrsi fax , zawrsi magistarske studije uclani se u neku jaku partiju i utici na swewtsku politiku swojim znanjem ja sam tako nesto hteo da uradim ali me koci napredak u skolovanju hehe klinacki snovi... :lol: :lol: :lol:
 
hektorius:
Rusija prozdire Evropu????? :shock:

U kojoj je to komediji bilo? :lol:
Rusija po velichini,stanovnishtvu ekonomskim potencijalima i resursima je najjacha na evropskom kontinentu....po resursima i najbogatija drzava sveta.Evropa ce vremenom postajati sve vishe ekonomski zavisna od Rusije i njenih sirovina.Danas je to samo gas,ali to je samo vrh ledenog brega.Neke dalekovide evropske zemlje su to oduvek i znale(citaj:Engleska)pa su zato oduvek i tezlie da Rusija bude shto gore na unutrashnjem planu da bi odrzale svoju hegemoniju na kontinentu.To su chinjenice.Poslednji pokushaj sprechavanja ruske "opasnosti"je EU,ali od toga nema nishta jer to nikada nece zaziveti kao jedinstvena drzava,pandan Rusiji.
 
rokavec:
ja se slazem sa tobom... swt treba da se okrene nauci i tacka...

imam jedan predlog za tebe zawrsi fax , zawrsi magistarske studije uclani se u neku jaku partiju i utici na swewtsku politiku swojim znanjem ja sam tako nesto hteo da uradim ali me koci napredak u skolovanju hehe klinacki snovi... :lol: :lol: :lol:


Da, a oni u partijama su odusevljeni kad neko sposoban i ucen dodje, pa da ispliva na videlo sva njihova nesposobnost.
 
Enfroz2891.:
Rusija po velichini,stanovnishtvu ekonomskim potencijalima i resursima je najjacha na evropskom kontinentu....po resursima i najbogatija drzava sveta.Evropa ce vremenom postajati sve vishe ekonomski zavisna od Rusije i njenih sirovina.Danas je to samo gas,ali to je samo vrh ledenog brega.Neke dalekovide evropske zemlje su to oduvek i znale(citaj:Engleska)pa su zato oduvek i tezlie da Rusija bude shto gore na unutrashnjem planu da bi odrzale svoju hegemoniju na kontinentu.To su chinjenice.Poslednji pokushaj sprechavanja ruske "opasnosti"je EU,ali od toga nema nishta jer to nikada nece zaziveti kao jedinstvena drzava,pandan Rusiji.


hmm... o5 interesantno...!!!

a reci mi dali si razmisljao na dwe wrlo bitne stwari koje mi odma upadaju u oci... prva .. dali imas uvid na to da ewropa nastoji na tome gradeci nuklearne elektrane na primer da postane energetski nezavisna???... druga... dali imas u vidu na to da ce i nafta i gas nestati za jedno 30 godina... i da dodam jos trecu ... dali imas u vidu na naucna dostignuca koja ce naftu baciti u treci plan... reci prelazak covecanstva sa nafte kao glavonog energenta na recimo vodonik koji ce u ne tako dalekoj buducnosti postati gorivo za nasa vozila...???????????
 
inache u nekoj dalekoj utopiji ako tako razmishljamo secajuci se naravno orvela ili najvecih sf vizionara... postojace formalno drzva nalik monster creature-i zvana europa shto mislim da ne mozhe po nas biti loshe jer cemo mi biti deo onog treceg sveta koji nece zavisti od njihovog "blagostanja" vec od samih sebe. proces unutarnjeg raspada i dezintegracije takve creature nekoliko drzavnih zajednica nece biti brz i svi koji tada budu zivi sa naseg prostora ce posmatrati na delu teoriju evolucije na naopak nachin.... kako se savrsheno "civilizovan" svet pretvara u najgore varvare ali sada u varijanti jedni prema drugima.
 
rokavec:
hmm... o5 interesantno...!!!

a reci mi dali si razmisljao na dwe wrlo bitne stwari koje mi odma upadaju u oci... prva .. dali imas uvid na to da ewropa nastoji na tome gradeci nuklearne elektrane na primer da postane energetski nezavisna???... druga... dali imas u vidu na to da ce i nafta i gas nestati za jedno 30 godina... i da dodam jos trecu ... dali imas u vidu na naucna dostignuca koja ce naftu baciti u treci plan... reci prelazak covecanstva sa nafte kao glavonog energenta na recimo vodonik koji ce u ne tako dalekoj buducnosti postati gorivo za nasa vozila...???????????

a jesi li ti razmisljao da ako on ode tako "daleko" moze da se... npr. izgubi :oops: :lol:
 
Nuklearke su opasne stvari..zeleni su u razvijenoj "Jevropi"veoma jaki i prilichno extremni..chak i da na mala vrata Evropa pokusha da progura potpunu energetsku nezavisnost na taj nachin,mislim da bi zbog unutrashnjih otpora i ko shto rekoh ogromne nehomogenosti(nemoguce je oko tako rizichnog pitanja postivci konsenzus na podruchiju cele EU,svih zemalja chlanica)to propalo..ne bi uspelo svuda i u potpuosti.Pitanje je i kako&gde bi se skladishtio nuklearni otpad da to i nekim chudom uspe?
O nestanku nafte se stalno govori...pitanje je koliko je ta procena od 30 godina realna a ako jeste to ne samo da ce izvrshiti potres u ekonomiji nego i geopolitici,ko zna shta bi se izrodilo iz Bliskoistochnog pitanja ako se Arapska premoc zasnovana na nafti ugassi.Po mom mishljenju nafta kao sirovina je suvishe vazan i ekonmski i pre svega politichki chinioc da bi ga se drzave odrekle tako lako-u prevodu,nafta ce se gurati od strane velikih koncerna i kompanija sve dok bukvalno ne presushi i poslednja kap.A to ti je odgovor i za "nove tehnologije"koje su samo predizborna Bushova propaganda od koje nema nishta.Ko moze sa sigurnoshcu da tvrdi da i danas nema zamene za naftu ali se to krije?Mozda ce "zamenu"izvuci kad bash i dodje do poslednje kapi.Sve je to u lovi.
 
Enfroz2891.:
Rusija po velichini,stanovnishtvu ekonomskim potencijalima i resursima je najjacha na evropskom kontinentu....po resursima i najbogatija drzava sveta.Evropa ce vremenom postajati sve vishe ekonomski zavisna od Rusije i njenih sirovina.Danas je to samo gas,ali to je samo vrh ledenog brega.Neke dalekovide evropske zemlje su to oduvek i znale(citaj:Engleska)pa su zato oduvek i tezlie da Rusija bude shto gore na unutrashnjem planu da bi odrzale svoju hegemoniju na kontinentu.To su chinjenice.Poslednji pokushaj sprechavanja ruske "opasnosti"je EU,ali od toga nema nishta jer to nikada nece zaziveti kao jedinstvena drzava,pandan Rusiji.

Ovo zvuci logicno sto pises, ali vecu tenziju ima Rusija da postane jos bednija nego EU da ne opstane, i to daleko vecu, dakle, vise Rusi ovise o EU nego obratno, jednostavno receno, i sa te pozicije EU s njima i pregovara, jer su Rusi tu jedini koji mogu puno da izgube, EU je dovoljno jaka da se bez poteskoca nosi sa svim problemima, a njeni problemi su uvek tipa : koliko dobiti ce da ostvare ovom opcijom a koliko onom, ako ne moze sa Rusima moci ce na drugi nacin, a gde ce i kako Rusi? Nemaju kome, a sami su nesposobni, bez obzira na potencijale i mogucnosti, kako je poznato.
EU sigurno nikad nece postati jedinstvena drzava, ali i ovako oni funkcionisu besprekorno.
 
beshe zanimljiva politichka diskusija pre nekoliko godina kada je kulush bio jedan od kandidata za predsednika francuske... na opasku i vrlo zivu raspravu oko toga koliko treba da investiraju u zashtitu i razvoj nuklearnog oruzja kao mogucu predispoziciju od ruskog napada, reche jednu sintagmu koja je svima koji imaju kefalo izmamila osmeh.... reche on... dzaba vam to, bachene su to pare u bunar bez dna... rusi kad krenu, mozhe svaki od njih da uzme samo po motku u ruke i za nedelju dana ce biti do lisabona... :)

kao shto danas vidimo, ne treba im motka uopshte....
 
hektorius:
Ovo zvuci logicno sto pises, ali vecu tenziju ima Rusija da postane jos bednija nego EU da ne opstane, i to daleko vecu, dakle, vise Rusi ovise o EU nego obratno, jednostavno receno, i sa te pozicije EU s njima i pregovara, jer su Rusi tu jedini koji mogu puno da izgube, EU je dovoljno jaka da se bez poteskoca nosi sa svim problemima, a njeni problemi su uvek tipa : koliko dobiti ce da ostvare ovom opcijom a koliko onom, ako ne moze sa Rusima moci ce na drugi nacin, a gde ce i kako Rusi? Nemaju kome, a sami su nesposobni, bez obzira na potencijale i mogucnosti, kako je poznato.
EU sigurno nikad nece postati jedinstvena drzava, ali i ovako oni funkcionisu besprekorno.
Pa Rusija je svake godine sve jacha i jacha ekonomski.
Evropa ima dobar standard kod ovih "starih chlanica"ali to nije nikakav odraz ekonomske pa i politichke moci.U politichkom smislu EU je samo kolonija SAD.Gde to moze Evropa drugde da se snabdeva osim iz Rusije.Upravo je Obrnuto-zog geografske rasprostranjenosti Rusija moze i sa EU i sa Kinom chak i sa SAD a Evropa je geografski ogranichena i okrenuta samo Rusiji.Amerika je suvishe daleko da bi bilo moguce a chak i da jeste moguce nekim chudom nije ekonomski isplativo.
 
hektorius:
Ovo zvuci logicno sto pises, ali vecu tenziju ima Rusija da postane jos bednija nego EU da ne opstane, i to daleko vecu, dakle, vise Rusi ovise o EU nego obratno, jednostavno receno, i sa te pozicije EU s njima i pregovara, jer su Rusi tu jedini koji mogu puno da izgube, EU je dovoljno jaka da se bez poteskoca nosi sa svim problemima, a njeni problemi su uvek tipa : koliko dobiti ce da ostvare ovom opcijom a koliko onom, ako ne moze sa Rusima moci ce na drugi nacin, a gde ce i kako Rusi? Nemaju kome, a sami su nesposobni, bez obzira na potencijale i mogucnosti, kako je poznato.
EU sigurno nikad nece postati jedinstvena drzava, ali i ovako oni funkcionisu besprekorno.


mene zanima zbog cega se ne razvija ewropa u super drzavu... ko je taj koji to i zasto koci...???
 

Back
Top