Pomoc oko Lan karte 10Mbps...

Zlaja87

Primećen član
Poruka
867
Do skoro mi je adsl modem bio prikacen na USB zbog toga sto imam lan u kuci,medjutim kad sam instalirao Vistu,ne postoji(barem ja nisam nasao) driver za USB,pa sam prikacio staru Lan karticu od 10Mbps,XP sam prepozna,nema potrebe za driverom, i sve odlicno radi,medjutim Vista uopste ne registruje hardver,znaci ni kao unknown device nista nista...
Isao sam i na add hardware,medjutim nema nista...
Ako jos neko ima neku ideju nek kaze...
Inace interesuje me da li zna neko bilo koju lan karticu(da nije integrisana) a da radi na Visti,pa da odem da je pazarim...
 
@chika_doktor:Baš si mu dobro odgovorio... To mu je rešilo sve probleme... :roll:
@Zlaja87:Malo je čudno da ne prepoznaje ispravnu karticu. Koja verzija viste? Nije nešto modovano možda? Jesi li probao da je ''ubodeš'' u drugi slot?
A jel imaš adsl usb driver-e za XP i jesi li njih pokušao instalirati na visti?
 
dr_Bora:
@chika_doktor:Baš si mu dobro odgovorio... To mu je rešilo sve probleme... :roll:
@Zlaja87:Malo je čudno da ne prepoznaje ispravnu karticu. Koja verzija viste? Nije nešto modovano možda? Jesi li probao da je ''ubodeš'' u drugi slot?
A jel imaš adsl usb driver-e za XP i jesi li njih pokušao instalirati na visti?

vjerujem da mu nije neophodna vista....
 
Ajmo redom...
@chika_doktor Pa sta ako nije izasao SP1 za vistu?
Mozda mi treba Vista? Quark 7.2 je pravljen za Vistu,i par puta mi se srusio na Xp-u dok na Visti ni jednom do sada...
Zelim da je testiram,naucim,proucim...
Ne drzim ja vistu kao jedini OS,niti kao primarni OS...
@dr_Bora
U pitanju je Windows Vista Ultimate,i nije hakovana/modovana...
Menjao sam slotove,nije urodilo plodom,drivere nemam,jer je kartica stara,a XP nadje sam drivere...
Pretpostavljam da nece ni raditi,program Windows Vista Upgrade Advisor sam skinuo sad cu videti sta kaze...
Inace moj integrisan LAN Vista prepoznaje i mreza(kucna),radi...
Cak sta vise mnogo brze ide sve kad se obavlja transfer nego na XP...
USB driver od ADSL modema za XP nisam ni pokusavao da instaliram,probacu i to...
Posto ocigledno nisam jedini koj ima ovaj bug na Visti,zato sam i pitao da li ima neko kome je Vista prepoznala neintegrisanu LAN kartu,pa da je kupim...
 

Back
Top