5. beogradska gimnazija-skola dece bogatih roditelja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
5. beogradska gimnazija-skola dece bogatih roditelja
PRETHODNA KONSTATACIJA JE NESTO NAJGLUPLJE STO SAM IKADA CUO !!!!

Ja sam zavrsio petu. To je potpuno neistinito. U gimnaziji postoje dve smene, parna i neparna. Pre nekih desetak godina parna smena je bila dosta laksa jer su imali mnogo opustenih profesora. Zato su tada mnogi roditelji pokusavali preko veze da upisuju decu u tu smenu (ti roditelji nisu bili samo bogati vec svi oni koji su imali veze). Posle nekoliko godina to se smucilo profesorima i od tada su se smene pomesale (mislim na profesore), mada je parna i dalje laksa.

Glavna stvar je da u petoj ima svakakve dece: bogate, siromasne, glupe, pametne. Neki ljudi koji su je zavrsili, a i mnogi njeni profesori prave od nje neku elitnu skolu. Peta to svakako nije. Tamo ima svega i svacega. Ukoliko ti bude dobar mix profesora i dobro odeljenje bice ti to najboljih cetiri godine zivota. Ukoliko ne mozda ti i nece biti lepo. Ali ja ne znam nikoga ko je zavrsio tu skolu ili trenutno ide u nju a da ne misli da je to najgotivnija skola u beogradu (osim ako se ne folira ili je neki zesci debil, a ima i takvih kojima bi i PTT skola bila teska).
 
ZA ISIDORICU: Nemoj da slusas raznorazne savete. Koliko je neka skola dobra za tebe to zavisi samo i samo od tebe i tvoje licnosti. Pusti ljude koji olako nesto kritikuju ili hvale. Oni to rade samo da bi nesto rekli ili napisali. Posto vidim da zelis da upises gimnaziju reci cu ti sta ja mislim o nekima od njih. Mozda i gresim, ali mislim da sam dosta objektivan.

PRVA: treba dosta da se uci
OSMA: laganica
DESETA: moze biti zajebana, zgrada izgleda kao osnovna skola, lokacija je sranje (mislim na okolinu)
DEVETA: sranje lokacija, treba dosta da se uci
CETRNAESTA: laganica, zgrada im je sranje
PETA: super lokacija, srednje teska

Ipak napominjem da ti sve zavisi od mixa profesora i odeljenja. Ukoliko si pametna zavrsices bez mnogo muke bilo koju.

LICNO PREPORUCUJEM PETU ILI CETRNAESTU. A MOZES I LAKO DA SE PREBACIS IZ JEDNE U DRUGU.
 
Ovako,jedno je sigurno,ma kakva gimnazija bila,ja cu se nekako snaci...to mi nije problem...!Drugo,u svakoj gimnaziji mora da se uci,negde vise,negde manje,ali mora!Sto se toga tice pre bih izabrala neku "tezu", da bih se bolje pripremila za fax...Peta sasvim odgovara...
Zakljucak: Upisujem petu,i gotovo!!!Nesmem da dozvolim da me pokolebaju glupi tracevi! :evil:
 
Glupe predrasude u vezi skola...Svi su nesto culi,a niko nista nije video..Cudno li je to?
@Ben_Adame -Ja se iskreno cudim kako ti ljudima preporucujes XIII-u.to sto ja mislim da je losa i slicno,nego mi je baaas neobicno,posto sve osobe koje poznajem teraju ljude od XIII-e .Kad su oni svoj zivot osudili na knjigu,mir na casovima i slicno,ne moraju i drugi.P.S.To je u globalu tako-dakle,nisu nikakve predrasude.Jedino ako tebi nisu zapali bas opusteni prof.- al po tvom uspehu(koji je inace vise ocaj,nego sto je uspeh) ,cini mi se da nisam omanula.
 
mikica_:
Glupe predrasude u vezi skola...Svi su nesto culi,a niko nista nije video..Cudno li je to?
@Ben_Adame -Ja se iskreno cudim kako ti ljudima preporucujes XIII-u.to sto ja mislim da je losa i slicno,nego mi je baaas neobicno,posto sve osobe koje poznajem teraju ljude od XIII-e .Kad su oni svoj zivot osudili na knjigu,mir na casovima i slicno,ne moraju i drugi.P.S.To je u globalu tako-dakle,nisu nikakve predrasude.Jedino ako tebi nisu zapali bas opusteni prof.- al po tvom uspehu(koji je inace vise ocaj,nego sto je uspeh) ,cini mi se da nisam omanula.
Pazi ovako, tvoji komentari u vezi trinaeste su pocheli da me nerviraju. MOJA GENERACIJA, MOJE ODELJENJE - PREZADOVOLJNI SMO! Moj uspeh je takav zato shto sam imao po jedan ili dva ispita svakog meseca van shkole, pa nisam imao vremena da za istu uchim, i molim te da se dalje ne meshash u stvari o kojima nemash blage veze.
Sve osobe koje poznajesh, a idu u XIII, teraju ljude od nje? Moram posumnjati u rasudjivanje tih osoba. Ne znam zbog chega im se shkola ne svidja. Neke stvari nemam vremena da objashnjavam, odnosno, neke stvari se moraju shvatiti KADA SI U SHKOLI, i.e. kada u njoj provedesh jednu godinu. - a i tada je pitanje da li tje osoba shvatiti ono shto treba
Dakle, ponavljam: Molim te da ne pokushavash da oborish moje mishljenje, a u XIII nisi ushla. Znam MNOGO bolje od tebe kako mi je u shkoli, kao i mom odeljenju, a i shire, kao shto znam shta sam sve nauchio KORISNO za ovih godinu dana.
Dodatak: uspeh mi kvare prirodni predmeti, koje TEK nisam imao vremena da uchim, i koji su mi posve nepotrebni. Uzgred, ne vredjaj me!
:roll: :roll:
 
To da ce te teza skola bolje pripremiti za fax ne mora biti tacno. Super profesor moze predavati i u nekoj najbednijoj skoli. Sve zavisi od tebe. Sta god da upises bice ti dobro! Jedino ako nisi neko ko voli mnogo da lupa gluposti. Takvi pricaju kako su njihove skole najteze i kako jedva cekaju da ih zavrse. Posle dvadeset godina kada ih sretnes kazu kako im je srednja skola bila najbolji period zivota. Nazalost takvih ima mnogo. Ko god da upisuje srednju treba samo da se opusti i uziva.

ZA ISIDORICU: Drustveni smer u petoj je dosta laksi od prirodnog. Kod tih drustvenih profana jako je bitno kakvo misljenje imaju o tebi, iliti prvi utisak. Zato na pocetku redovno uci i nista ti nece biti problem. Takodje nemoj da se iznenadis ako neki profesor na pocetku nece da ti da odmah dobru ocenu ili glumi neku strogocu. Takvi su oni. Vec krajem prve i kasnije u drugoj godini oni mnogo omeksaju. U cetvrtoj su vec svi ultra opusteni. To neucenje i strah od profesora su razlog zasto mnogi u prvoj godini pocnu da kukaju na Petu.
 
Ben_Adam:
Pazi ovako, tvoji komentari u vezi trinaeste su pocheli da me nerviraju. MOJA GENERACIJA, MOJE ODELJENJE - PREZADOVOLJNI SMO! Moj uspeh je takav zato shto sam imao po jedan ili dva ispita svakog meseca van shkole, pa nisam imao vremena da za istu uchim, i molim te da se dalje ne meshash u stvari o kojima nemash blage veze.
Sve osobe koje poznajesh, a idu u XIII, teraju ljude od nje? Moram posumnjati u rasudjivanje tih osoba. Ne znam zbog chega im se shkola ne svidja. Neke stvari nemam vremena da objashnjavam, odnosno, neke stvari se moraju shvatiti KADA SI U SHKOLI, i.e. kada u njoj provedesh jednu godinu. - a i tada je pitanje da li tje osoba shvatiti ono shto treba
Dakle, ponavljam: Molim te da ne pokushavash da oborish moje mishljenje, a u XIII nisi ushla. Znam MNOGO bolje od tebe kako mi je u shkoli, kao i mom odeljenju, a i shire, kao shto znam shta sam sve nauchio KORISNO za ovih godinu dana.
Dodatak: uspeh mi kvare prirodni predmeti, koje TEK nisam imao vremena da uchim, i koji su mi posve nepotrebni. Uzgred, ne vredjaj me!
:roll: :roll:

Hehehe...Tvoj problem je poput Aninog-- Ne znas granicu,ne umes da odg. pravim odgovorom,vec onim kojim mislis da ces ublaziti moj negativan stavImas 15 godina,a vec mislis da si osvojio svet.Pih...I sve ovo nisu uvrede,vec objektivno posmatranje,iz mog ugla.Mozda si u pravu,,mozda ja nemam blage veze,ali imam 2 godine vise,dakle vise iskustva,tako da..Ako ja nemam blage veze,pitaj se sta ti imas!Ja ne pokusavam da oborim tvoje misljenje o XIII-oj,samo pokusavam da shvatis da si medju retkima kojima je XIII dobra.To ti ne pricam cisto onako,cula kako neki pricaju,znam gomilu ljudi '89 ,koji su se sad vec i pomirili sa cinjenicom da su tu-gde su.Ne mogu stvari da poprave,al' da ponovo upisuju skolu,nikako XIII-u ne bi upisali...No,koliko ljudi,toliko cudi.P.S.Takodje mi nije jasno zasto se ti meni pravdas-imas neke ispite,neka cuda..Zaista mislis da mene zanima cime se ti bavis?Ja sam samo videla tvoj prosek,i rekla ti da se uvuces u misju rupu.Jer,tebe niko pri upisu na fax nece pitati sta si radio,trenirao,dal' su ti dobro isle prirodne nauke..To nikoga ne zanima.
Vec ti rekoh,krenuo si Aninim putem..Jos pocni da pises o tome u koga si zaljubljen,da krenemo da resavamo i tvoje probleme,sve to preko foruma,pa ste isti.Komplexi se,naime,lece na drugi nacin.-Ponovo istina,nikako uvreda.
I niko ne osporava da u XIII-oj moze nesto korisno da se nauci.I ne samo u XIII-oj,vec svuda. Poenta je sto si se ti navikao na to sto ti je pruzeno,i mislis da nema bolje...Ne kudim to.Svi smo po tom pitanju isti.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top