Dual boot XP&Linux

scavenger

Početnik
Poruka
5
Pozdrav svima!!!

Želim da instaliram neku distribuciju Linux-a pored XP-a. Na mašini imam dva harda. od kojih je prvi ceo NTFS, dok na drugom imam dve particije od kojih je prva NTFS, a druga je formatirana u EXT3 fajl sistemu. Dakle, zanima me sledeće: da li je moguće instalirati neku linux distribuciju na drugu particiju drugog hard diska, odnosno, da li je moguće ostvariti dvojno podizanje sistema na takav način!!!?

Hvala unapred!!!
 
Ja imam dva harda i instaliran XP i Ubuntu.Ali kod mene je jedan hard skroz formatiran u NTFS sistemu a drugi skroz u "linux" (EXT3) sistemu.Kada mi je prvi boot device - hard disk gde je linux on me pita da li hocu taj operativni sistem ili xp,ako stavim prvi boot device - hard disk gde je xp ne pita nego odmah ide u taj os.Naravno verovatno ima i tu da se namesti.(Inace bio mi je instaliran XP pa onda sam instalirao linux tako da cenim da je linux sam shvatio da postoji jos jedan OS instaliran) P.s.Za ovaj tvoj slucaj sa pola-pola (NTFS-EXT3) nisam siguran da ce raditi al javice se sigurno neko ko je dosta upuceniji u to
 
scavenger:
Pozdrav svima!!!

Želim da instaliram neku distribuciju Linux-a pored XP-a. Na mašini imam dva harda. od kojih je prvi ceo NTFS, dok na drugom imam dve particije od kojih je prva NTFS, a druga je formatirana u EXT3 fajl sistemu. Dakle, zanima me sledeće: da li je moguće instalirati neku linux distribuciju na drugu particiju drugog hard diska, odnosno, da li je moguće ostvariti dvojno podizanje sistema na takav način!!!?

Hvala unapred!!!
Na kojoj je hardu XP?
Moze ovo da radi kako si ti zamislio,samo sto bih ti preporucio da ipak na prvi hard instaliras XP,a da na drugom(gde je ntfs/ext3)instaliras Linux...cisto zbog stabilnosti sistema...
 
Linux mozes da instaliras na bilo koju particiju bilo kog diska.
Jedino o cemu ne bi bilo lose da povedes racuna, ukoliko mislis da drzis i Windows, je to da prva particija diska sa kojeg boot-ujes bude citljiva za Windows. Znaci NTFS ili FAT. Spasices se glavobolja kod reinstaliranja Windowsa ako tako podelis disk.
So se tuice stabilnosti sistema, nema to veze sa particijama ;)

p0zz
 

Back
Top