Prorocanske reci patrijarha Varnave

Jerry Ropero

Poznat
Banovan
Poruka
7.375
"Ne postoji nikakva sredina. Ili cemo biti Srbi, svesni svoje proslosti i amaneta nasih otaca i pradedova, ili - otpadnici nacije, internacionaliste, tj. pripadnici nekakve magle, gradjani belosvetski, rusioci zivota i svega, bez nacionalnog ponosa, bez vere, bez morala."

(Iz poslednje Bozicne poslanice patrijarha srpskog VARNAVE (Rosica) od 25. decembra 1936.g. (7. januar 1937.g.)

----------

ista meta isto odstojanje 1937 - 2007 . I Srbi kao i tada danas treba da odluce da li ce biti Srbi u pravom smislu te reci ili "gradjani" , otpadnici svoje nacije, vere , bez morala, identiteta "Srbi" po meri Sorosa, Sonje Biserko,. Tadica, Cede Jovanovica. Na nama je da odlucimo.
 
kako je lepo kad se stvari tako banalizuju da bi se lakshe manipulisalo.
evo prorochanskih rechi frontmena benda Biohazard:

Living in your world seems so clear and concise
Shutting out reality makes everything so nice
Paint a pretty picture black and white everyday
See my tattered canvass bleedign shades of grey
 
Jerry Ropero:
"Ne postoji nikakva sredina. Ili cemo biti Srbi, svesni svoje proslosti i amaneta nasih otaca i pradedova, ili - otpadnici nacije, internacionaliste, tj. pripadnici nekakve magle, gradjani belosvetski, rusioci zivota i svega, bez nacionalnog ponosa, bez vere, bez morala."

(Iz poslednje Bozicne poslanice patrijarha srpskog VARNAVE (Rosica) od 25. decembra 1936.g. (7. januar 1937.g.)

----------

ista meta isto odstojanje 1937 - 2007 . I Srbi kao i tada danas treba da odluce da li ce biti Srbi u pravom smislu te reci ili "gradjani" , otpadnici svoje nacije, vere , bez morala, identiteta "Srbi" po meri Sorosa, Sonje Biserko,. Tadica, Cede Jovanovica. Na nama je da odlucimo.
Siroti Varnava nije onda mogao znati da će danas u Srbiji upravo ta ''sredina'' činiti većinu biračkog tela. Čudi me međutim kako si ti Jerry, mnogo mlađi i slađi to prevideo.
 
Problem je u tome sto ovi otpadnici od srpske nacije nisu svesni da su otpadnici nego po svoj prilici misle da su savremeni srpski politicari ili borci za ljudska i manjinska prava... Kako dokazati budalama da to sto rade ide na stetu nacije. Taj sto kaze da se stidi sto je Srbin za mene i nije Srbin.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Patrijarh Srpski gospodin Pavle:"Budimo ljudi, iako smo srbi"
 
nisu to nikakve prorocanske reci nego se u svesti srpskog naroda nije nista promenilo pa su dileme ostale iste. i za vreme kraljevine si imao naprednjake (moderniste) i radikale i njihove price manje-vise lice na ovo sto imamo danas.

gotovo je zastrasujuca pomisao da su srbi protracili skoro citav jedan vek.
 
Lorens Darel:
nisu to nikakve prorocanske reci nego se u svesti srpskog naroda nije nista promenilo pa su dileme ostale iste. i za vreme kraljevine si imao naprednjake (moderniste) i radikale i njihove price manje-vise lice na ovo sto imamo danas.

gotovo je zastrasujuca pomisao da su srbi protracili skoro citav jedan vek.

Bravo! ovo je tacno u centar! Dugo sam se i ja plasio toga, ide ta srpska zelja da pobegnu sami od sebe izgleda i dublje u proslost.
 
Ma ajde sto stracismo ceo vek, pa i vise, nego kako smo poceli
i milenijum nam nece dovoljan da nesto ucinimo...

A slazem se sa tim da ne treba da se stidis toga odakle si i ko si.
Nije da te ljude koji ne zele da se predstave kao Srbi, nazivam izdajnicima
ali ih i ne nazivam rodoljubima i casnima.
 
Jerry Ropero:
"Ne postoji nikakva sredina. Ili cemo biti Srbi, svesni svoje proslosti i amaneta nasih otaca i pradedova, ili - otpadnici nacije, internacionaliste, tj. pripadnici nekakve magle, gradjani belosvetski, rusioci zivota i svega, bez nacionalnog ponosa, bez vere, bez morala."

(Iz poslednje Bozicne poslanice patrijarha srpskog VARNAVE (Rosica) od 25. decembra 1936.g. (7. januar 1937.g.)

----------

ista meta isto odstojanje 1937 - 2007 . I Srbi kao i tada danas treba da odluce da li ce biti Srbi u pravom smislu te reci ili "gradjani" , otpadnici svoje nacije, vere , bez morala, identiteta "Srbi" po meri Sorosa, Sonje Biserko,. Tadica, Cede Jovanovica. Na nama je da odlucimo.

С вером у Бога, васколико С Р П С Т В О, уједињење свих земаља С Р П С К И Х и РАДИКАЛНО БОЉЕ сутра за СРБЕ, мајку СРБИЈУ и све друге земље С Р Б И Н О В Е !!!8-)8-)8-)
 
Registra:
:confused: :confused: :confused: :confused: Imam blagi utisak da ni ovi nisu mnogo bolji od Tompsonovih pacijenata.
Поштовани/а,

Све дотле док Срби и Српкиње у Србији не схвате ко је вера, а ко је невера, ко је анђео, а ко демон и ко је србољуб, а ко србомрз. Хвала Богу да су времена (Ам)броз комуњарско-накарадног мрака, ДОС-манлијског издајства и ватиканско-усташко-германских фалсификата о Србима и Србији прошлост које ће се српска поколења увек сећати и проклињати како се то никада и нигде више не би поновило.

Поздрав,

Крстан Ђ. Ковјенић

8-)8-)8-)8-)8-)8-)8-)8-)
 
Registra:
:confused: :confused: :confused: :confused: Imam blagi utisak da ni ovi nisu mnogo bolji od Tompsonovih pacijenata.
"ковијанићи" свакако јесу нека врста пацијената. Прилично озбиљних.

Али, ипак, поредити их са Томпсоновим, јесте непримерено - ако се мисли на оно најгрђе код њега и њих, пропагирање усташког покрета.
 
goxy:
Поштовани/а,

Све дотле док Срби и Српкиње у Србији не схвате ко је вера, а ко је невера, ко је анђео, а ко демон и ко је србољуб, а ко србомрз. Хвала Богу да су времена (Ам)броз комуњарско-накарадног мрака, ДОС-манлијског издајства и ватиканско-усташко-германских фалсификата о Србима и Србији прошлост које ће се српска поколења увек сећати и проклињати како се то никада и нигде више не би поновило.

Поздрав,

Крстан Ђ. Ковјенић

8-)8-)8-)8-)8-)8-)8-)8-)
У реду, и зезање, али ја ипак не разумем што сте толико опседнути овим, како рекосмо "пацијентима", сем ако не гајите неку потајну, или подсвесну привлачност према њима.

Или је то ипак оно, о неодољивој међусобној привлачности и идеалној комплементарности радикала и лдп-оваца?
 
Lala Vojvođanski:
Ej Bogarte, pa ti preso nalatinicu???

Aman, covece, ko ti je taj Bogart? Nisam klon, majke mi, ljudsko sam bice. :lol: Ako te jako interesuje, mozes za pet minuta da otkrijes ko sam na osnovu avatara i irskog imena... Poneki put nesto napisem i na latinici, cisto da ne ispadne da zadrto samo cirilicu teram. Diversity, bato. Imam jednog prijatelja, koji jednostavno voli da pise srpski na cirilici, kao i ja, a glasao je za LDP (kunem se da je tako), cesto odlazi u Rusiju i kad se vratio poslednji put, rekao mi je da mu je muka cirilice kad se pojavljuje bas svugde, sve vreme. Ima i tu nesto, priznajem.

A kad pisem ovako latinicom, ne koristim dijakriticke znake. Aj sad, udri, republikanac

Поздрав из Српске Спарте
 
Norma Kampl:
У реду, и зезање, али ја ипак не разумем што сте толико опседнути овим, како рекосмо "пацијентима", сем ако не гајите неку потајну, или подсвесну привлачност према њима.

Или је то ипак оно, о неодољивој међусобној привлачности и идеалној комплементарности радикала и лдп-оваца?
Nisam ldp-ovac ,po N-ti put;)
 
goxy:

С вером у Бога, васколико С Р П С Т В О, уједињење свих земаља С Р П С К И Х и РАДИКАЛНО БОЉЕ сутра за СРБЕ, мајку СРБИЈУ и све друге земље С Р Б И Н О В Е !!!8-)8-)8-)

радикалско српство... бљак....

Ја сам за здрави, паметни и разумни српски патриотизам, далеко од кафанског и стадионског србовања
 
goxy:
Поштовани/а,

Све дотле док Срби и Српкиње у Србији не схвате ко је вера, а ко је невера, ко је анђео, а ко демон и ко је србољуб, а ко србомрз. Хвала Богу да су времена (Ам)броз комуњарско-накарадног мрака, ДОС-манлијског издајства и ватиканско-усташко-германских фалсификата о Србима и Србији прошлост које ће се српска поколења увек сећати и проклињати како се то никада и нигде више не би поновило.

Поздрав,

Крстан Ђ. Ковјенић

8-)8-)8-)8-)8-)8-)8-)8-)

ето, дивно, свањава радикалско јутро и ЛДПовски дан.... дивно.... долазе бољи дани зса србију....

ма, од!ебите и једни и други...
 
a33:
zna se tvoja "demokratija"!
Demonokratija:)
kostunije.jpg
Oh, moj boze, sta ovaj tadic radi, pa booozee
 

Back
Top