Statistika

Grunt

Zainteresovan član
Poruka
403
Zanima me broj stanovnika u svakoj opstini u Bg-u,i kako se razvijaju te opstine (natalitet,mortalitet) ... Ko zna nesto neka napise o nekoj opstini ili ako zna o svim onda neka napise sve :) .. Hvala
 
Grunt:
Zanima me broj stanovnika u svakoj opstini u Bg-u,i kako se razvijaju te opstine (natalitet,mortalitet) ... Ko zna nesto neka napise o nekoj opstini ili ako zna o svim onda neka napise sve :) .. Hvala

Broj stanovnika se može naći, ali za natalitet ne možeš da dobiješ podatak po opštini, pošto je otprilike 85% Beograđana rođeno u opštini Savski venac (tamo su tri porodilišta), 10% opština Zvezdara (1 porodilište) i 5 % Zemun (takođe 1 porodilište, koje je radilo sa prekidima od po nekoliko godina). Samim tim, ni podaci o mortalitetu ti ne govore ništa...
 
ovo su podaci sa sajta BG:

Prema popisu stanovništva iz 2002. godine, na široj teritoriji Beograda živi 1.576.124 stalna stanovnika, a na užoj 1.273.651 stanovnik. Najveća opština po broju stanovnika je Novi Beograd sa 217.773 stanovnika, a najmanja je Sopot sa 20.390 stanovnika.
 
Zvuci mi neverovatno da Nbgd ima samo toliko stanovnika.
Stepenaste zgrade u savskim blokovima imaju mnogo stanova, konkretno moja zgrada 314 stanova.
Verujem da u Bg ima bar jos 50% stanovnika prijavljenih u drugim gradovima, studenata, onih sto dodju pa zakasne na autobus sa nazad..
 
Tako je, imala sam i ja predmet demografija, na zalost ne zive ovde samo oni sto su prijavljeni.
Nogama se lupaju u dupeta da dodju u Bg a kad treba porez da se placa, nema ih nigde.
 

Back
Top