Vi izaberite.....

Pepeo

Ističe se
Poruka
2.894
Sta mislite koliko status Kosova zavisi od nas gradjana Srbije, i sta mislite da je resenje?
Da li ste za
1. podelu Kosova i Metohije
2. Nezavisnost Kosova i Metohije
3. Sustinsku autonomiju Kosova i Metohije

Za sta mi treba da se borimo, kao narod i sta je uopste nas nacionalni interes u vezi sa Kosovom i Metohijom?
 
Podela naravno.
To je jedino pravi kompromis.
Sve ostalo je jednostrano reshenje.
Ako Kosovo moze da se otcepi od Srbije zashto isto pravo ne bi imao severni deo Kosovoa od ostatka ili RS iz Bosne?
Po chemu su to Albanci toliko bolji od drugih da se samo njihovim separatistichkim zahtevima udovoljava?
 
Pepeo:
Sta mislite koliko status Kosova zavisi od nas gradjana Srbije, i sta mislite da je resenje?

od gradjana srbije je zavisilo od 1912 pa sve do 1999, tad je prestalo da zavisi. resenje je da se pomirimo sa tim i pocnemo da mislimo o buducnosti srbije pa mozda za jedno 50-80 godina, ko zna, i uspemo da povratimo to kosovo :roll:
 
Lorens Darel:
od gradjana srbije je zavisilo od 1912 pa sve do 1999, tad je prestalo da zavisi. resenje je da se pomirimo sa tim i pocnemo da mislimo o buducnosti srbije pa mozda za jedno 50-80 godina, ko zna, i uspemo da povratimo to kosovo :roll:

A zar mislis da danas nista bas ne zavisi od nas?
Kad bi ipak podigli svoj glas, kao narod mislim, zar mislis da onda ne bi nas bar neko u svetu poslusao i shvatio sta mi trazimo.....
 
:lol:
Pa ja sam mislio da je bash Chedin slogan OD NAS ZAVISI:lol:
Otkud sad ta promena?:lol:
Uostalom ako ne zavis status Kosova nikako ni na koji nachin vishe od Srbje shto ga ne priznaju vec jednom ili shto nas toliko pritiskaju da mi pristanemo na neki"kompromis"koji za rezultat ima sve ono shto zele Albanci?
 
Pa dobro,ali ako već podržavamo odvajanje Severnog Kosova i Republike Srpske,onda bi trebalo da budemo temeljni u tom principu pa da pitamo i one Albance iz Preševa,pa Bošnjake iz Sandžaka,pa Mađare sa severa Bačke..ko zna,možda i oni žele da se odvoje..
 
PJ_Harvey:
Pa dobro,ali ako već podržavamo odvajanje Severnog Kosova i Republike Srpske,onda bi trebalo da budemo temeljni u tom principu pa da pitamo i one Albance iz Preševa,pa Bošnjake iz Sandžaka,pa Mađare sa severa Bačke..ko zna,možda i oni žele da se odvoje..
Ne,podrzavacemo samo odvajanje Kosova iz Srbije u celini i zelecemo ukidanje RS..to je valjda razumno?
 
Pepeo:
A zar mislis da danas nista bas ne zavisi od nas?
Kad bi ipak podigli svoj glas, kao narod mislim, zar mislis da onda ne bi nas bar neko u svetu poslusao i shvatio sta mi trazimo.....
tesko, nemamo puno prostora za manevrisanje, ako nasa diplomatija i moze da ucini neke konkretne poteze, gradjani srbije slabo mogu tu da ista doprinesu

razumite, treba gledati stvari realno, mozemo mi da se zanosimo koliko hocemo na internet forumima ali takve politicke situacije su vise nalik partijama saha, postoje dobri potezi i pogubni potezi, jednostavno

kosovo je bilo u okviru srbije skoro ceo 20. vek, sada placamo cenu nekih istorijski losih poteza
 
PJ_Harvey:
Pa dobro,ali ako već podržavamo odvajanje Severnog Kosova i Republike Srpske,onda bi trebalo da budemo temeljni u tom principu pa da pitamo i one Albance iz Preševa,pa Bošnjake iz Sandžaka,pa Mađare sa severa Bačke..ko zna,možda i oni žele da se odvoje..
Pa prihvatimo Slavoniju iz Hrvatske, RS iz Bosne, Severnu CG i Istočnu Rumuniju... I eto...
 
Enfroz2891.:
:lol:
Pa ja sam mislio da je bash Chedin slogan OD NAS ZAVISI:lol:
Otkud sad ta promena?:lol:
Uostalom ako ne zavis status Kosova nikako ni na koji nachin vishe od Srbje shto ga ne priznaju vec jednom ili shto nas toliko pritiskaju da mi pristanemo na neki"kompromis"koji za rezultat ima sve ono shto zele Albanci?
zele da stvar prodje bez mnogo frke, po mogucstvu bez novih sukoba, potresa i destabilizacije regiona a uostalom ulaskom rusije "u igru" cela stvar postaje deo nekih mnogo vecih "igara"
 
PJ_Harvey:
Pa dobro,ali ako već podržavamo odvajanje Severnog Kosova i Republike Srpske,onda bi trebalo da budemo temeljni u tom principu pa da pitamo i one Albance iz Preševa,pa Bošnjake iz Sandžaka,pa Mađare sa severa Bačke..ko zna,možda i oni žele da se odvoje..
ne moras ti nista da ih pitas, javice se sami
 

Back
Top