Verujete li u Boga?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Brani

Zainteresovan član
Poruka
213
Nadam se da nije tabu tema.
Ja sam u nedoumici, ne verujem u Biblijskog Boga, ali odbacivanje religije donekle znaci odricanje od tradicije i duhovnih vrednosti hriscanstva.
Moze li se biti Srbin i ateista u isto vreme? :shock:
 
Везано за твоје насловно питање да верујем у Бога а везано за твоје друго питање сматрам да можеш бити и србин и атеиста, можеш бити и хрват и православан и то нема везе са нацијом.
 
Има и других духовних вредности, ништа горих од хришћанских. Мени се неке од њих свиђају чак и више него хришћанске.

Верујем у неку вишу силу, али она баш и не личи на хришћанског бога.

А што се тиче српства -- ја сам прво човек па тек онда Србин. Дакле, јесам Србин, али то је тек под број два. И ако ме човек у мени вуче на једну страну, а Србин у мени на другу, ја ћу отићи тамо где ме вуче човек у мени.(Овде се разилазим са Достојевским: сећате се оног његовог: "Ја ћу ићи за Христом")
 
Ово је донекле питање "божанске опкладе".
Да ли би сте се опкладили у живот (срећу у животу) да Бог (не) постоји?
Закључио сам да опклада да Бог постоји не може да се изгуби, па је најрационалније тако се кладити. Јер било какав одговор да Бог не постоји би био трансцедентан, дакле не-материјалне природе, дакле опет можда Бог.
Али, ако би се кладио какав је тачно Бог, такву опкладу не бих могао добити. Јер човек не може егзактно спознати трансцедентне појмове.
Дакле, свака религија, свака догма је релативна. Имамо слободу избора.
И лепо је речено

Има и других духовних вредности, ништа горих од хришћанских.

За мене је Бог неспознати Апсолут, а од свих религија узимам понешто...
 
Duh Sekire:
И дијагнозе се пишу малим почетним словом.
А моја је дијагноза да си ти неписмен.
Видиш, опет мало слово ;)
Heh, ze nekog pismenog kao ti, ja nisam u stanju da shvatim kako je moglo doći do kardijalne greške kakvu si napravio, naime ti možeš da kažeš da sam ja nepismen, ali nikako ne možeš da kažeš sa "moja dijagnoza je..." iz jednog vrlo jednostavnog razloga:

Izjavio si sledeće, citiram, "А моја је дијагноза да си ти неписмен.".

Što bi značilo da si i ti nepismen, jer je tvoja dijagnoza kao i moja. Eto, lepo piše.

Ja mogu da kažem da si ti budala, ali nikako ne smem da počnem sa moja dijagnoza je...


 
Бобе, каже се "кардиналан" а не "кардијалан"... али ето и ја направих грешку. Шта ћеш кад сам "патриЈота", а и ти си изгледа и још већи (ваљда амерички).
Него да се сложимо ми да је све кренуло од твоје патолошке мржње према ћирилици (објаснио сам ти већ једном зашто мржња не може бити здрава). Јербо си ти, ничим изазван, помињао ћирилицу где није постављено такво питање.
Но да се сетимо и да си патолошки русофоб, ваљда зато мрзиш ћирилицу. Ово је твој фазон, нацисто:
Antiruss.jpg


А да си неписмен, јеси. Ја сам мало погрешио, а ти не-брате не знаш правопис (латинични?)
Сад кад крену анационални да те подржавају, а мене чисто заболе.
 
Duh Sekire:
Бобе, каже се "кардиналан" а не "кардијалан"... али ето и ја направих грешку.

А да си неписмен, јеси. Ја сам мало погрешио, а ти не-брате не знаш правопис (латинични?)
Сад кад крену анационални да те подржавају, а мене чисто заболе.

ti si "mnoooogo" (nema malo / mnogo, ili si pogresio ili nisi :) :) :) :)) pogresio, i tvoja greska je sigurno posledica neznanja.
a za boba se ne zna (N i J stoje jedno do drugoga na tastaturi) da li je pogresio u brzini kucanja ili stvarno ne zna pravilno da napise rec... ali to sve nije bitno, nego mene zanima sta ti znaci ova rec ANACIONALAN???
 
nego mene zanima sta ti znaci ova rec ANACIONALAN???

Онај који није националан. Ко нема национално осећање/идентитет.

Узгред, је ли Боб много погрешио када је написао "Ćirilica" и "Nacionalkomunista"?

п.с. Могли би се и вратити на тему, а?
 
Duh Sekire:
Онај који није националан. Ко нема национално осећање/идентитет.
Узгред, је ли Боб много погрешио када је написао "Ćirilica" и "Nacionalkomunista"?
п.с. Могли би се и вратити на тему, а?
cula sam za nacionalno jelo, nacionalnu kuhinju, nacionalni sport, ali za (a)nacionalne ljude prvi put od tebe cujem :)
bob je pogresio (nema malo ili mnogo, rekoh ti prosli put) - tj. napravio je pravopisnu gresku u tim slucajevima.
P.S. u pravu si.
 
Па ето, човек се учи док је жив. Иначе, не бих се сложио да не постоје мале и велике грешке. За мању грешку је питање да ли ће оцена бити 9 или 8, за већу се пада испит ;)

А што се теме тиче, најбоље да се јави неко ко је Србин и атеиста. Ја лично мислим да је то могуће, знам и један пример... Само тај лик је стварно радикални цар (да се тако "одразим"). Не оно "радикално боље уз пушке и зоље" него стварно је цар, најјачи лик на нету. Ко је посећивао подфорум Политика, тамо је Јагуар б.п.
Само усудио бих се рећи да је био бољи на једном другом форуму. Од њега сам преузео масу идеја.
 
Duh Sekire:
Бобе, каже се "кардиналан" а не "кардијалан"... али ето и ја направих грешку. Шта ћеш кад сам "патриЈота", а и ти си изгледа и још већи (ваљда амерички).
Него да се сложимо ми да је све кренуло од твоје патолошке мржње према ћирилици (објаснио сам ти већ једном зашто мржња не може бити здрава). Јербо си ти, ничим изазван, помињао ћирилицу где није постављено такво питање.
Но да се сетимо и да си патолошки русофоб, ваљда зато мрзиш ћирилицу. Ово је твој фазон, нацисто:
Antiruss.jpg


А да си неписмен, јеси. Ја сам мало погрешио, а ти не-брате не знаш правопис (латинични?)
Сад кад крену анационални да те подржавају, а мене чисто заболе.
Dok sam prelazio preko i ka n, zakačio sam j, mada to nema šanse da dokažem, te se neću ni truditi.

Ako nisi shvatio zašto sam spomenuo ćirilicu na ovoj temi... onda se ubi. Stvarno, mene bi bilo sramota da priznam to što si ti sad priznao.

E, sad se ja pitam, kakve veze ima Amerika i patriotizam sa ovom temom, ajde, objasni i pojasni?

Mržnja prema ćirilici (vidi malo) kod mene ne postoji, ali postoji izvestan prezir prema ograničenim osobama koje postavljaju paralele kao ona tvoja gore, gde sam ja postao patološki mrzitelj i SS oficir, svaka ti čast...

Zatim, reč jerbo je arhaizam i ne koristi se u modernom srpskom jeziku.

Takođe, ja sam pogrešio veliko slovo, a ti si celu jednu rečenicu i pri tom ti tvrdiš da drugačija gramatička pravila važe za ćirilicu, a drugačija za latinicu. Opet si prevazišao samog sebe.

Sasvim je očigledno da te boli.

PS, šta si ti pričao meni o mržnji?
PSS, pokazuješ znake paranoje...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top