wirelles internet

darkocar:
Da li mora da bude opticka vidljivost od antene do AP-a?
Naravno da mora, ne mislis valjda da ti moze dobaciti signal "iza coska" ili nekim "felsom"?

Mnogi wireless provajderi imaju svoje pristupne tacke po gradu, pa je dovoljno imati opticku vidljivost do jedne od tih tacaka.

Naravno, u slucaju vece udaljenosti ili manjih prepreka (ne pregusto drvo na primer) dobro je imati dovoljno jaku antenu (ali ne pretarano, jer se postize kontra efekat, tako mi jednom objasnise)
 
Meni je vidljivost ka predajniku extra na istoj smo nadmorskoj fisini tako da je to oldico. U poslednje vreme kad je dosao adsl do mene ljudi ono su se malo i nalozili na adsl pa prelazili sa wirelessa na adsl tako da je odlicno sada, naravno i ranije je bilo. Zadovoljan sam samo sto ga licno ne bih koristio u beogradu...
 
Imam sve , komplet opremu.Koristio sam je u kaludjerici ali sad zivim kod vuka i tu imam kablovski internet pa ovaj prodajem.Prodajem ruter PLANET 414 + antenu klasicnu dometa 5 km + kablove i sve sto ide uz to.Sad sam trenutno na stavrosu dolazim u sredu pa mozete da me kontaktirate na ovaj broj
064/221-34-21
 
Ja nemam opticku vidljivost, bukvalno mi brdo zaklanja njihov predajnik. A likovi me ubedjuju da imaju jak uredjaj i da je moguce da mi urade. Treba da stignu ovih dana da stave antenu....
Videcemo rezultate pa cu javiti.
 
Brdo a ? Pa ima oprema ali je jako skooopa.... AP sa izlaznom snagom od 400 mW bi reshio tvoj problem ali ti treba puno kesha za njega shto se neisplati.... inache u Srbiji kao drzavi ima zakon kojim se ogranichava izlazna snaga ovih uredjaja na 100mW.... sve iznad toga se tretira kao prekrshaj.... Sreca pa niko to nekontrolishe..... :lol: :lol: :lol:
Evo ja cu ti preneti moju situaciju:


-Slika je slikana sa krova moje kuce tamo tu gde stoji moja antena.... ( slikana je pre nego shto su postavili antenu )
-Udaljenost vazdushnom linijom - nekih 300-400 M
1.) Antena AP-a od internet provajdera Msp-Terra.net
-Mozesh da vidish da imam optichku vidlivost do nje....
-Signal sa: PCI Wi-Fi karticom + 14 M kabela CFD-200 + Grid Antena od 16 dBi je bio ovaj
( ova 16 dBi antena je velika 39 x 30 cm poshto mi je u sobi odmerio sam je )

2.) Antena AP-a od Freedom mreze
-Nema optichke vidljivosti do nje mada se skoro providi kroz to drvo....
-Signal sa: PCI Wi-Fi karticom + 12 M kabela CFD-200 + Grid Antena od 24 dBi je ovaj
( ova 24 dBi antena je velika otprilike 85 x 45 cm ) - sutra cu ih slikati pa da operedite razliku u velichini )

Kao shto mozesh da vidish i sa 3 puta vecom antenom nisam uspeo da popravim signal poshto nema optichke vidljivosti... Kad sam bio ostavio tu od 16 dBi signal na ovom drugom AP-u mi je bio oko 28-30 %.... sad sam ga malo popravio ali ni to nije dovoljno.... :-(

I da dobro vidite oba Access Point-a se nalaze na crkvi.... :lol: 8) :D
 
Antena koju mi nude ima 20db.
Vazdusnom linijom do AP-a ima oko 1km.
A oni bi i glavu stavili pod panj ce net da radi.
A nemaju nikakvu korist da me lazu....osim ako i sami nisu strucni, tj nemaju pojma...
 
Pa u sushtini i moze da radi ali pitanje je kakav cesh ti signal da imash.... za net je dovoljno i ako imash 25 % ali imacesh puno lag-a, kad bude snega signal cesh gubiti, tvojim slabim signalom cesh gushiti ostale korisnike tog AP-a itd, itd.... Na ovu mrezu shto zelim da se nakachim nepushtaju ako je signal manji od 70% poshto je to ipak mreza i tu su velike brzine u opticaju... U lokalu ima oko 4-5 mbps znachi zlo shto velika brzina.... Evo prekjuche sam sa DC++ iz lokala skidao Die Hard 4.0 koji je na 2 cd-a ( 1.4 GB )i skinuli mi je za 1 sat i 10 minuta..... Brzina skidanja oko 500 kB/s.... :D I najbolja mreza je dobra samo koliko najslabiji korisnik koji je nakachen na nju.....
 
Zlaja87:
Reci sta imas od opreme,posto sam ja zainteresovan da odradim neku wireless mrezu...
Pa ako odgovara daj da sklopimo dil ;)
Paznja, wireless je super pod uslovom da si u zgradi i da ti je antencica blizu i da ima dosta protoka, medjutim ako si u kuci i antena na koju si usmeren po prilicno daleka, a protok ogranicen na odredjeni broj istovremeno prikljucenih likova onda malo ume da koci po prilican zez.Ja sam u zgradi i nemam takih problema a samo uvodjenje me je kostalo 1000 din.sa svim dodacima.
uzivaj
 
kaurloto:
Paznja, wireless je super pod uslovom da si u zgradi i da ti je antencica blizu i da ima dosta protoka, medjutim ako si u kuci i antena na koju si usmeren po prilicno daleka, a protok ogranicen na odredjeni broj istovremeno prikljucenih likova onda malo ume da koci po prilican zez.Ja sam u zgradi i nemam takih problema a samo uvodjenje me je kostalo 1000 din.sa svim dodacima.
uzivaj

Shta ti dechko pricash ? :lol: Znachi Wireless radi dobro samo ako se nalazish u zgradi a u kuci nece da radi dobro ? :lol: :lol: :lol: I da mi je znati shta si sve dobio za 1000 din ? :confused:
 
*P*A*B*L*O*:
Shta ti dechko pricash ? :lol: Znachi Wireless radi dobro samo ako se nalazish u zgradi a u kuci nece da radi dobro ? :lol: :lol: :lol: I da mi je znati shta si sve dobio za 1000 din ? :confused:
Nisam to rekel, vec je u mom mestu taka situacija, oni koji su u zgradi imaju bolji protok, a za tvoju inf.kad se postavi uredjaj na jedno mesto tad se samo kablovi razvlace, u prevodu jeftinije je kad ga uvodis u zgradu nego pojedinacno po kucamam mucni malo glavom. Ono sto dobih za 1000 din mi je sasvim dovoljno da savrseno radi vec dve godine.
 
kaurloto:
Nisam to rekel, vec je u mom mestu taka situacija, oni koji su u zgradi imaju bolji protok, a za tvoju inf.kad se postavi uredjaj na jedno mesto tad se samo kablovi razvlace, u prevodu jeftinije je kad ga uvodis u zgradu nego pojedinacno po kucamam mucni malo glavom. Ono sto dobih za 1000 din mi je sasvim dovoljno da savrseno radi vec dve godine.

Opet prichash gluposti.... Protok ti je onakav kakav uplatish kod provajdera :lol:
I onaj "uredjaj" se zove Acess Point ( skracenica je AP )....
 

Back
Top