Нова разолуција САД и В.Британије о Косову

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Нова резолуциај о којој се недељу дана прича и која оставља 120 дана Албанцима и Србији да се договори или се аутоматски пимењује Актисаријев план подељена је данас од Американацаи Британаца савету безбедности.
Двевник 2 РСТ почео је овом вести да би након три минута прекинули програм и рекли да је Русија одбацила ту резолуцију рекавши да неможе да се ултиматумима воде преговори.
Резолуција је живела три минута на РТС-у а око стат у УН.
Лака јој земља.
 
Tesko je reci sta ce biti.
Dvoje nikad ne mogu da se dogovore, ako im neko stoji nad glavom i diktira vreme i uslove, ma koliko oni za dogovor bili spremni, ili za pomirenje.
Ali i pitanje je sta nam donose novi pregovori, kako dve strane da se dogovore, kad nijedna ne popusta, kad obe imaju tvrde stavove, i od toga ni makac. Sta je tu onda kompromis?
Tesko, sta ce biti videcemo, al nekako cini mi se da za dogovore je malo kasno......
 
Нема компромиса, нема договора. Други ће да одлучују о судбини косова како год окренеш само што оваквим резолуцијама Амери стају директно на страну шиптара, а Срби остају на цедилу јер се Руси не боре за то да нама остане Косово него за то да се пронађе "компромисно" решење, којег наравно нема, и све се врти у круг.
Ако наставе тако англосаксонски смрадови, стварно ће доћи до крвопролића :?
 
Pepeo:
Tesko je reci sta ce biti.

100 %
Dvoje nikad ne mogu da se dogovore, ako im neko stoji nad glavom i diktira vreme i uslove, ma koliko oni za dogovor bili spremni, ili za pomirenje.
so-so
Ali i pitanje je sta nam donose novi pregovori, kako dve strane da se dogovore, kad nijedna ne popusta, kad obe imaju tvrde stavove, i od toga ni makac. Sta je tu onda kompromis?
jednostavno nista
Tesko, sta ce biti videcemo, al nekako cini mi se da za dogovore je malo kasno......

100 %
 
Enfroz2891.:
Ma da..svi smo mi glupi samo ste vi Shiptari genijalci...
posto si bio iskren....

Original postavio Pepeo
Tesko je reci sta ce biti. ------------------------
100 %
nismo vange...
Citat:
Dvoje nikad ne mogu da se dogovore, ako im neko stoji nad glavom i diktira vreme i uslove, ma koliko oni za dogovor bili spremni, ili za pomirenje. ------------
so-so
ovo se vidi iz ....
Citat:
Ali i pitanje je sta nam donose novi pregovori, kako dve strane da se dogovore, kad nijedna ne popusta, kad obe imaju tvrde stavove, i od toga ni makac. Sta je tu onda kompromis? --------------------
jednostavno nista
mislim, nema niti ce biti kompromisa
Citat:
Tesko, sta ce biti videcemo, al nekako cini mi se da za dogovore je malo kasno...... ------------------
100 %
postoje dve alternative:
1. nezavisnost, po meni tek kad srbija pristane na kompromis ili
2. cisto kosovo, mislim bez albanaca
sta mislis sta je lakse za evropu?
 
adem_ks:
posto si bio iskren....

nismo vange...
Citat:

ovo se vidi iz ....
Citat:

mislim, nema niti ce biti kompromisa
Citat:

postoje dve alternative:
1. nezavisnost, po meni tek kad srbija pristane na kompromis ili
2. cisto kosovo, mislim bez albanaca
sta mislis sta je lakse za evropu?

Оно које је трајно и које неће генерисати касније кризе и ратове.
Процени сам.
 
Nekako podela Kosova i Metohije dolazi kao najpravednije i najlogicnije resenje.
Jer tesko je verovati da svako moze da odustane od svojih stavova, a ovde nekako ipak dolazi do pomirenja oba naroda. Ko god zeli nezavisnost znaci da se odrice onog dela Srba koji zive tamo, na Kosovu, da ih prepusta albanskoj stihiji koja nosi sve.....
Mi, Srbi, mozda gubimo nesto podelom Kosova, ali sigurno mnogo i dobijamo, nesto sto ce se vremenom videti i pokazati kao ispravan cin, i kao pravi nacionalni interes.
 
Enfroz2891.:
Da.Podelom Kosova dobijamo RS u perspektivi-kad moze Kosovo moze i BiH.
Bolje Milion ipo Srba iz Bosne nego oko 2 miliona Shiptara.Poshtena razmena.

u pravu si za to al mora da shvatis da to ne moze da prodje. a zasto?

zato sto kad bi se to desilo balkan bi se stabilizovao i izgubila bi se potreba za NATO vojnim prisustvom (tj americkim). E a njima to ne odgovara. Njima odgovoara vecno nereseno stanje tj nestabilnost. Jer onda oni vladaju.
 
Majer: Ruski veto značio bi automatski početak novih pregovora o Kosovu

Za komentar povodom predloga nove rezolucije Saveta bezbednosti UN o Kosovu, kojim se predvidja odlaganje rešenja statusa Kosova za četiri meseca, kolega Branko Mikašinović zamolio je Stivena Majera, profesora političkih nauka na Nacionalnom univerzitetu za odbranu u Vašingtonu.

Stiven Majer

MAJER: Novi francuski predsednik, Nikola Sarkozi, zalaže se za ideju da se pregovori o Kosovu odlože, što podržavaju i neke druge zemelje Evropske unije. Medjutim, pravo pitanje je - šta bi bio cilj produženja razgovora. Ako bi ti pregovori bili iste prirode kao i ranije, ništa se neće postići, jer to nisu bili stvarni pregovori. Ako se medjunarodna zajednica bude angažovala na realizaciji pravih pregovora, bez unapred odredjenog zaključka, tada bi mogao da se postigne napredak izmedju Beograda i Prištine, mada bi takvi pregovori mogli da potraju duže od četiri meseca.

GLAS AMERIKE: Da li bi se pitanje budućeg statusa Kosova moglo rešiti bez učešća i saglasnosti Rusije, pa i Srbije?

MAJER: U pravnom smislu, pitanje budućeg statusa ne može biti rešeno bez Rusije, ali svakako može bez Srbije. Ujedinjene nacije bi mogle da ga nametnu, ali ako Srbija ne bude prihvatila ideju nezavisnog Kosova, ono će biti veoma teško ostvarljivo. Ako Beograd ne bude saradjivao sa Ahtisarijevim planom, to znači da on neće uspeti. UN bi mogle da nametnu rešenje, ali ne bez Rusije. A, u ovom momentu Rusija ne samo da se neće uzdržati od glasanja u Savetu bezbednosti, već je spremna i da uloži veto.

GLAS AMERIKE: Kakav dalji razvoj dogadjaja predvidjate ako bi Rusija uložila veto u Savetu bezbednosti UN?

MAJER: Ako Rusija stavi veto na novu rezoluciju UN, to znači da bi se automatski moralo krenuti sa novim pregovorima, sa ili bez Ahtisarija. Radi se o tome šta zapravo želi medjunarodna zajednica - da li želi prave pregovore i održivo rešenje, ili nešto drugo. Drugo, ako bi kosovski Albanci nakon ruskog veta proglasili nezavisnost, uprkos suprotnim stavovima Rusije, EU i Srbije, to bi uzrokovalo ozbiljne probleme, posebno severno od reke Ibra. Treće, SAD bi mogle jednostrano da priznaju nezavisnost Kosova, mada ne verujem da bi Bušova administracija tako postupila, ali to svakako ostaje jedna od mogućnosti.

GLAS AMERIKE: Jedan od alternativnih planova je da se Kosovo podeli na dva dela, srpski i albanski, sa suverenitetom Srbije, ali i velikom autonomijom Albanaca?

MAJER: To ja nazivam bosansko-hercegovačkim rešenjem. To nije bilo delotvorno u Bosni, pa nisam siguran da bi bilo i na Kosovu. Glavni problem je da Albanci ne žele da prihvate srpski suverenitet nad celim Kosovom; možda nad delom Kosova, ali sa suvernitetom Prištine na svom delu teritorije. Medjutim, ta ideja bi mogla da bude seme prave podele Kosova, što bi tokom vremena moglo da se uspostavi kao konačno rešenje.

http://www.voanews.com/serbian/2007-06-20-voa8.cfm


Хехехехеее...
АКо постоји Јеврејска завера онда је то јеврејска завера против САД...
Гледајте и пазите блиска будућност то доноси...
(Мајер је јеврејско презиме)
 
Jerry Ropero:
u pravu si za to al mora da shvatis da to ne moze da prodje. a zasto?

zato sto kad bi se to desilo balkan bi se stabilizovao i izgubila bi se potreba za NATO vojnim prisustvom (tj americkim). E a njima to ne odgovara. Njima odgovoara vecno nereseno stanje tj nestabilnost. Jer onda oni vladaju.
U pogledu stabilnosti si potpuno u pravu. Taj faktor je presudan kao sredsrvo manipulacije majmuna s druge strane planete. Njima je, apsolutno, cilj da svugde ima žarišta kako bi po volji mogli da "intervenišu" a i da budu "prisutni" onoliko koliko žele. Ovo je suštinski princip kojim se služe već pola veka. Smradovi kaubojski ...
 
Lacibg:
U pogledu stabilnosti si potpuno u pravu. Taj faktor je presudan kao sredsrvo manipulacije majmuna s druge strane planete. Njima je, apsolutno, cilj da svugde ima žarišta kako bi po volji mogli da "intervenišu" a i da budu "prisutni" onoliko koliko žele. Ovo je suštinski princip kojim se služe već pola veka. Smradovi kaubojski ...

Hm mozda.... :roll:
 

Back
Top