Толеранција

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Толеранција значи да толеришеш неку посебност или особине и карактеристике као ипотезе које можда теби иду на штету или те нервирају.
Укратко толеранциај је да трпиш нешто што би ти иначе ишло у нормалним околностима на к**ац.

Дакле, погрешно је тумачење, чак и коришћење толеранције.
Ја сам против толеранције.
Заправо сам потпуно за то да се укине било каква врста толеранције.

Треба увести поштовање. Прво и основни постулат демократије је поштовање воље већине, и поштовање права мањине, све без обсира на какву мањину се мисли.

Али никако толеранција, то не.

Поштовање значи самоограничавање неких својих поступака који би могли наудити неком, или неког увредити. То вежи за све, како з авећину тако и за мањину.

Тако рецимо, Војводина није област у којој влада толеранција. Никако, ми не толеришемо једни друге. У ствари нека магична формула суживота је заправо то- адаптација на постојање неког другог сем тебе, уклапање у истим животним условима и историјским временима.

Дакле суживот и поштвање, вере, мишљења и обичаја, човека.

Дакле треба неког поштовати јер у неку руку то обавезно укључује оно што сматрамо за толеранцију, а никако толеранција која углавном искључује поштовање оног другог, јер ми њега , толеришући га, не поштујемо, већ само толеришемо.

Нетреба дозволити да сам губиш било каква права, или будеш било чиме увређен. Ту нема поштовања, несмаш никада никог да толеришеш. Требаш да поштујеш, а како је поштовање обавезно двосмерна веза, он је у обавези да тебе поштује, иначе га је ба*ебао.

Никако толеранција, она нема смисла, нема узрока, а последдице се стварају и нагомилавају мржњу.
Толеранција је пренебрегавање узрока различитости уместо поштовања различитости, толеранција нас тера и присиљава да трпимо нешто што нам смета, чак нешто што сепротиви основним принципима морала и Хришћанске вере.

Никако толеранција.

Поштовање је основ Хришћанства, говори нам да поштујемо човека. Човека чине особа и њено дело, значи поштовање се односи искључиво на позитивне карактеристике и акције неке особе, а одбацује негативне.

Зато сам против толеранције, а за поштовање и тражим да неко мене поштује иначе ће бити гадно.Поштујмо се сви иначе неће ваљати.


Толеранција никако.
 
Cuo sam vec ove teorije,ali nije poenta samo biti jak, nego i zastititi druge, slabije od zloupotrebe svoje snage, zar ne???;)Da nije bilo trunke tolerancije kod nekih rimskih vladara hriscanstvo, koje spominjes bi danas bilo mit ,uspomena, kao i mnoge od drugih religija u istoriji koje su zbog netolerancije propale i niko ih se vise ne seca sem u knjigama istorije8-).....
 
Tolerancija nije ovo u uvodnom postu navedeno..tolerancija je pravo da se svachije mishljenje uvazi...a da li cehs ga prihatiti ili ne na tebi je.
Evo ja goxy-a npr.tolerishem ali ne prihvatam ni jednu od laznih gluposti koje ne misli a koje ovde kao fol prosipa iz "humanistichkih" razloga.
Tolerancija je lepa stvar ako su ljudi iskreni i oslikava karakter moralnog choveka,nazalost u vecini sluchajeva je samo maska za dvolichnost.
 
Alekasandar3:
Толеранција значи да толеришеш неку посебност или особине и карактеристике као ипотезе које можда теби иду на штету или те нервирају.
Укратко толеранциај је да трпиш нешто што би ти иначе ишло у нормалним околностима на к**ац.

Дакле, погрешно је тумачење, чак и коришћење толеранције.
Ја сам против толеранције.
Заправо сам потпуно за то да се укине било каква врста толеранције.


Поштујмо се сви иначе неће ваљати.
Толеранција никако.

Aco, poštovanje je vid tolerancije a ne odobravanje.
Ako ne želiš da poštuješ druge nikada nemoj da kukaš kako te drugi ugrožavaju.
 
Riječ tolerancija vodi porijeklo iz latinskog jezika, od imenice tolerantia, koja izvorno znači popustljivost, trpeljivost, i glagola tolerare,sa značenjem podnositi, snositi, trpjeti, dopuštati.

Зато доиста и није примерена у овом смислу у ком је употребљавају.
Дакле, употребљавају је у погрешном.
 

Back
Top