Sporo downloadovanje torrenta...zašto?

cvele2

Ističe se
Poruka
2.133
Konekcija mi je stabilna ADSL linija na 256 Kb/s. U prevodu imam maksimalnu brzinu downloada do 32 kb/s, mada u proseku je to 28 kb/s, što mi isto odgovara. Problem je kada downloadujem torrente. Prvo sam u te svrhe koristio program "Bit Comet", koji se pokazao kao loš jer mi je prosečan download bio na samo 12-13 kb/s!!!!!!!!! Plus mi je stalno prekidao konekciju ka internetu. Čuo sam i zbog čega to radi (da ne idem sada u detalje), pa sam prešao na "µTorrent" za koji sam čuo da je dobar. Počne download lepo, a onda kasnije padne opet na onu prosečnu vrednost od 12-13 kb/s. Čak mu i upload ograničim na 1kb/s i opet isto. Čak šta više, sada mi je brzina opala na mizernih 5-6 kb/s!!! Zna li neko zašto dolazi do ovoga i kako može da se ispravi?!
 
Ne, nisu u pitanju pojedinačni torenti, to je problem globalnog karaktera. Znam za te portove što pominjete, to sam već odradio. Treba da se unese broj porta pa da se proveri na njihovom sajtu da li je port slobodan... to je ok. Znam i za tu zaobilaznicu, ide se na onu opciju "Encryption... nešto", mada pričao sam sa devojkom iz SezamPro-a i ona mi je baš preporučila taj mi (ne mikro) torent, što znači da oni ne ograničavaju te stvari.

A što ste mi rekli da ako smanjim upload smanjiće se i download, mislim da je to besmislica, jer baš upload usporava download. Jeste da su na ADSL-u to dve odvojene "linije", ali istoimena devojka mi je rekla da probam da totalno isključim upload jer mi on usporava download.

I evo, od postavke teme pa do sada je prošlo par sati i brzina mi idalje stoji na BEDNIH 5 KB/S!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Poludeću!!!!!!!!!
 
µ se izgovara mikro.
cvele2:
A što ste mi rekli da ako smanjim upload smanjiće se i download, mislim da je to besmislica, jer baš upload usporava download. Jeste da su na ADSL-u to dve odvojene "linije", ali istoimena devojka mi je rekla da probam da totalno isključim upload jer mi on usporava download.
Kada bi znao kako funkcioniše Bittorrent sistem, bilo bi ti jasno zašto NE treba ograničavati upload: to da li će neki peer da se spoji sa tobom i omogući ti download zavisi ponajviše od toga koliko ti upload-uješ - što više uploaduješ to si ''zanimljiviji'' ostalim peer-ovima.
 
dr_Bora:
Mogao bi nam reći šta je bilo u pitanju... Baš me zanima.
Pa tamo ima u opcijama da se bira tip konekcije i brzine te iste konekcije na osnovu čega program sam proceni granicu uploada i downloada. Ja sam izabrao u početku odgovarajući tip konekcije, međutim posle sam ručno smanjio upload, čime je on automatski promenio tip konekcije na niži, zbog čega mi je i download opao. Posle sam to promenio i sve se vratilo na staro.
 

Back
Top