Dreamweaver8

v_slobo

Zainteresovan član
Poruka
133
Pravim sajt u deramweaveru i imam problem oko kljucnih reci, neznam kako da stavim kljucne reci.Kada uploadujem sajt nemoze ni jedna trazlilica da ga nadje. Ako neko zna neka mi pomogne. Hvala unapred
 
U okviru taga <head> treba da piše ovako <meta name="keywords" content="(kljucna rec), (kljucna rec), (kljucna rec), (kljucna rec), (kljucna rec), (kljucna rec), (kljucna rec), (kljucna rec), (kljucna rec), (kljucna rec), (kljucna rec), (kljucna rec), (kljucna rec)," />.
Naravno, ključna reč je bez zagrade. Reči su odvojene zarezima.

Da bi bilo koji pretraživač prikazao u pretrazi te ključne reči treba da se sačeka koji dan da bi se dopunila njihova baza. Sajt možeš i prijaviti na pretraživače. Ima ovde na Krstarici tema o tome, potraži.
 
FLUID zanima me da li se kljucna rec upisuje na svaku stranu ili je dovoljno samo na index stranu (ili recimo mogu da stavim razlicite kljucne reci na razlicitim stranicama da bi nalazio razlicite stranice)
I jos nesto. Da li se to posebno prijavljuje (kao kad inicijalno prijavis sajt) ili google to radi automatski posle nekog vrmena (pretrazuje sam tagove i ubacuje kljucne reci)
 
Pa sajt se mora prijavit za google trazilicu na ovaj link http://www.google.com/addurl/?continue=/addurl
Valjda bi trebalo na svaku stranu ubacit kljucne reci za tu stranu. Ali neki sa drugih foruma mi kazu iako stavim kljucne reci opet pretrazivac me nece naci medju prvih nekoliko. Ima li neko nekih link sa tutorialima gdje ima objasnjeno kako trebam postavit kljucne reci odnosno kako ih treba napisat da bi ih pretrazivac nasao medju prvih nekoliko.
 
tab503:
FLUID zanima me da li se kljucna rec upisuje na svaku stranu ili je dovoljno samo na index stranu (ili recimo mogu da stavim razlicite kljucne reci na razlicitim stranicama da bi nalazio razlicite stranice)
I jos nesto. Da li se to posebno prijavljuje (kao kad inicijalno prijavis sajt) ili google to radi automatski posle nekog vrmena (pretrazuje sam tagove i ubacuje kljucne reci)
Kod mene su ključne reči upisane na svaku stranu. I to iste. Koliko znam te ključne reči se odnose na ceo sajt, tako da je dobro da budu upisane na svim stranicama. Možda neko smatra drugačije ali ja sam tako nešto pročitao.
Google sam automatski pronađe sajt, ali mnogo brže ide kad se prijavi. Koliko sam primetio svi pretraživači kasnije skeniraju ceo sajt, tako da u bazu ubace sve reči sa sajta. Probao sam nekoliko puta da ono što ubacim na sajt pretražim po tim rečima za koji dan. Otprilike ih ubaci posle 5-6 dana.
Iz ovoga sam zaključio da kako sada rade pretraživači upisivanje ključnih reči nije presudno za pretragu.
 
FLUID:
Kod mene su ključne reči upisane na svaku stranu. I to iste. Koliko znam te ključne reči se odnose na ceo sajt, tako da je dobro da budu upisane na svim stranicama. Možda neko smatra drugačije ali ja sam tako nešto pročitao.
Google sam automatski pronađe sajt, ali mnogo brže ide kad se prijavi. Koliko sam primetio svi pretraživači kasnije skeniraju ceo sajt, tako da u bazu ubace sve reči sa sajta. Probao sam nekoliko puta da ono što ubacim na sajt pretražim po tim rečima za koji dan. Otprilike ih ubaci posle 5-6 dana.
Iz ovoga sam zaključio da kako sada rade pretraživači upisivanje ključnih reči nije presudno za pretragu.

Lepo si ti to sve zamislio, ali ne ide to bas tako kako si ti zamislio..

FLUID:
Kod mene su ključne reči upisane na svaku stranu. I to iste. Koliko znam te ključne reči se odnose na ceo sajt, tako da je dobro da budu upisane na svim stranicama. Možda neko smatra drugačije ali ja sam tako nešto pročitao.
Kljucne reci nisu vazne vec nekoliko godina za google i ostale velike pretrazivace ali postoji masa drugih pretrazivaca koji i dalje pridaju vaznost keywordsima. Postoje sajtovi koji su prvi na googlu za neku rec ili frazu ali kad pogledas sam source te stranice - stranica nema keyword tag uopste, niti description. To naravno ne znaci da se ne trebaju koristiti. Isto tako nije pametno stavljati na svaku stranicu iste kljucne reci, jer ako se desi da je keyword densiti jako veliki, moze se desiti da te SE smatra za keyword spam i da te banuje ili totalno iskljuci iz pretrage.
Ako imas sajt od 5 stranica a sam sajt je npr o automobilima, onda glavnu stranicu optimizujes za rec automobili a ostale stranice za marke automobili, ili delove ili dodatku opremu itd itd...


FLUID:
Google sam automatski pronađe sajt, ali mnogo brže ide kad se prijavi. Koliko sam primetio svi pretraživači kasnije skeniraju ceo sajt, tako da u bazu ubace sve reči sa sajta. Probao sam nekoliko puta da ono što ubacim na sajt pretražim po tim rečima za koji dan. Otprilike ih ubaci posle 5-6 dana.
Iz ovoga sam zaključio da kako sada rade pretraživači upisivanje ključnih reči nije presudno za pretragu.
Google kao i svi ostali SE pronalaze sajt preko linkova ka tvoj sajtu. Znaci, ja kod mene na aaa.com imam link ka tvom bbb.com sajtu i kad spider poseti moj sajt, on prati outgoing linkove ( linkovi koji vode sa sajta ) koji su na mom sajtu i tako dolazi do tebe.
Sajtovi se zato NE prijavljuju ni na jedan SE ( pogovotu nije pametna opcija mass submission tj softwarske prijave na 100 200 500 SE ) jer to moze da proizvede samo kontra efekat.
Sajt moze da se pojavi na googlu ili nekom drugom SE za par dana ukoliko imas dobru taktiku tj imas na nekim sajtovima koji su vec indexirani od strane SE ali u zavisnosti kakva je konkurencija i sam sajt - pitanje je gde ce zauzeti poziciju i da li ce ikad zauzeti bilo kakvu poziciju. To zavisi od samog sajta, ciljane teme i velicine sajta ( Vredniji je sajt koji ima 100 strana nego sajt koji ima jednu stranu ).
U praksi to znaci da ako ti je sajt tematski vezan za soccer - jako male sanse su da te neko nadje za par dana, jer je jako velika konkurencija. Moze se desiti da te ne nadje nikad. Mozes da postignes rezultate ali za to treba vremena i jako puno rada na sajtu. Ali ako ti je sajt o rolovanim zigizanglicama - eto te na googlu i to na prvom mestu za par dana ;)
Svi SE JAKO PUNO vole blogove...Blogovi mogu biti indexirani i za 24 H, pa cak i za par dana da se nadjes na jako dobrim pozicijama, ali i tu zavisi kvalitet i sadrzaj bloga.

SEO ( Search Engine Optimization ) tj optimizacija je jedna jako velika i komplexna tema, i ne postoji sablon ili forula po kojoj se radi zato sto se pretrazivaci non stop unapredjuju i menjaju tj poboljsavaju algoritmi....

Zaboravih - jako je vazno da, kada se razmenjuju linkovi sa drugim sajtovima, ti sajtovi budu tematski isti ili jako slicni. Nema nikakve svrhe da menjas linkove sa sajtom o pomfritu ako je tvoj sajt o shtrikanim carapama.
 
@Agent Orange
Ne vidim šta sam ja rekao drugačije od onoga što si ti pisao. Možda samo u vezi ključnih reči na pojedinačnim stranicama. Ja sam jednostavno stavio u tim ključnim rečima one najvažnije na svim stranicama. Dakle, nema suvišnih, jer ionako, trenutno najvažniji pretraživač, Google sam traži reči na prijavljene sajtove. Nemam posebnih reči na svakoj stranici. I sve to super funkcioniše. Nisam ja to zamislio, već praktično primenio. :D
Koliko sam se ja raspitao, pre svega, spam je kada ponavljaš reči u okviru iste stranice.
 
Kao shto Dacha reche, keywords odavno vishe nisu bitni za "trazhilice". Pretrazhivachi su sada sofisticiraniji, pa tako i SEO.
Prijavljivanje takodje nije bitno (na pretrazhivachima koji uopshte i daju tu mogucnost), osim ako ti par dana ovamo-onamo igra neshto puno.
 

Back
Top