Отворено заговарање рата од оних који су га почели 92 у Босни

Viorija

Zainteresovan član
Poruka
309
http://www.pincom.info/bih/opsirnije.asp?ID=48455


Siladžić upozorava: Mir u BiH može biti trajno ugrožen
Dok Srebrenica ostaje ožiljak u našoj kolektivnoj povijesti, težina tog iskustva će se samo povećati ukoliko rezultati genocida i dalje budu prisutni, a mir i stabilnost u BiH bit će trajno ugroženi.

SARAJEVO - Dok Srebrenica ostaje ožiljak u našoj kolektivnoj povijesti, težina tog iskustva će se samo povećati ukoliko rezultati genocida i dalje budu prisutni, a mir i stabilnost u BiH bit će trajno ugroženi.

Ovo je danas kazao, obraćajući se sudionicima sjednice političkih direktora Upravnog odbora Vijeća za primjenu mira u Sarajevu, bošnjački član Predsjedništva BiH Haris Silajdžić, javljaju agencije.

On je podsjetio kako je Međunarodni sud pravde 26. siječnja odlučio da su "akti u Srebrenici počinjeni s jasnom namjerom da se djelimično uništi grupa Muslimana u Bosni i Hercegovini kao takva; shodno tome, te radnje predstavljaju akte genocida, koje su počinile institucije Republike Srpske, specifično njena vojska i policija".

"Situacija koja je stvorena u BiH i koja se dodatno učvrstila djelimičnim i selektivnim provođenjem Daytonskog sporazuma direktna posljedica genocida, zločina protiv čovječnosti i ratnih zločina. Stoga Miloševićev projekt i dalje traje", rekao je Silajdžić.

On je kazao da, nažalost, "određeni faktori u međunarodnoj zajednici ignoriraju ove pravne obveze, birajući liniju manjeg otpora i opredjeljujući se da se ne miješaju u situaciju na terenu".

"Ako od nas tražite prihvaćanje rezultata Miloševićevog projekta, to je nešto što zasigurno nećemo učiniti. Ne možemo učiniti tako nešto, a istovremeno ostati čvrsto opredijeljeni za reforme. S dužnim poštovanjem, moram vas pitati: Na kakvim je principima zasnovana sadašnja politika međunarodne zajednice prema Bosni i Hercegovini? Na čemu se zasnivaju navodne reforme?", kazao je Silajdžić.

On je dodao da su srpski predstavnici odgovorni za zastoj u reformama, dok su bošnjački činili kompromise.

"Prihvatili smo sve pokušaje da se izvrši reforma policije, čak i kad je svaki sljedeći pokušaj ozbiljno odstupao od prethodno dogovorenih rješenja. Odbili smo zadržati naziv policija Republike Srpske, ali smo ponudili kompromis kojim bi se stvorila policija Bosne i Hercegovine u Republici Srpskoj", tvrdi on.

Silajdžić je kazao kako entitetsko glasanje ne može ostati jer se izbjeglice nisu vratile u RS.

Meša Selimović o muslimanima iz Bosne: Do juče smo bili ono što danas hoćemo da zaboravimo. Аli nismo postali ni nešto drugo, stali smo na pola puta, zabezeknuti.
 
Nista cudno...nista novo... :confused:

Pa dovoljno govori slucaj na nedavnom KIDS festivalu u Sarajevu, kada su deca...'aloooo, deca, u momentu kada je voditelj najavljivao prisustvo dece iz Banjaluke i istocnog Sarajeva pocela da zvizde i urlaju :" Idite kuci...aauuuuu...uuuaaaa..".

Pomenuti klinci su se naravno, rasplakali i stisnuli ...ma grozno...sva sam se najezila... :cry:

Ceo clanak moze da se vidi u Danima, a napisao ga je Senad Pecanin...ima i diskusija na sa.x-u, kako to oni opravdavaju...ccccc...a u pitanju su mali klinci...kakvi su tek odrasli... :roll: :confused:
 
SANDRINAbg:
Nista cudno...nista novo... :confused:

Pa dovoljno govori slucaj na nedavnom KIDS festivalu u Sarajevu, kada su deca...'aloooo, deca, u momentu kada je voditelj najavljivao prisustvo dece iz Banjaluke i istocnog Sarajeva pocela da zvizde i urlaju :" Idite kuci...aauuuuu...uuuaaaa..".

Pomenuti klinci su se naravno, rasplakali i stisnuli ...ma grozno...sva sam se najezila... :cry:

Ceo clanak moze da se vidi u Danima, a napisao ga je Senad Pecanin...ima i diskusija na sa.x-u, kako to oni opravdavaju...ccccc...a u pitanju su mali klinci...kakvi su tek odrasli... :roll: :confused:

Beogradska filharmonija svirala na sarajevskoj zimi-extra docek , i super uspeo koncert!!!
 
Lala Vojvođanski:
Beogradska filharmonija svirala na sarajevskoj zimi-extra docek , i super uspeo koncert!!!

Aha...i ovde bili " Dani Sarajeva"...i extra docek...niko se nije zalio...bar ja nisam naisla...al' sto jes' - jes' , niko se nije ni hvalio, al' nismo ni ocekivali... :smile:

A otkud ti to znas Lalo??? :shock:

Poenta je ono gore sto sam napisala...dosadno mi to sve...u stvari...bas me briga... :roll:
 
Lala Vojvođanski:
Beogradska filharmonija svirala na sarajevskoj zimi-extra docek , i super uspeo koncert!!!

Ти си ко хашки трибунал. Кад им Срби дају доказе како су они који су их мучили отели им станове и куће, хашки трибунал каже да је све у реду.

Како сте грозни били и остали према Србима у Сарајево можеш и овде прочитати:

RATNO SARAJEVO - LOGOR ZA SRBE (1)

Svaka avlija armija
27. jun 2006

Piše: Vlastimir POPOVIĆ

SLAVKO Šibalija (52), inženjer u „Telekomu”, već 10 godina u Beogradu, ne tuguje za Sarajevom, odavno ga više ne smatra „svojim”. Ne može da ima radost sećanja na dane pored Baščaršije gde je pre rata stanovao (Ulica Ognjena Price 1), gde se oženio, sina dobio.
- Mali je to bio grad za toliku, patološku mržnju prema nama.Činilo se da je godinama sakupljana, gajena, pothranjivana, pa onda, pod pritiskom, naprosto eksplodirala i u svoj svojoj gadosti rasula se iz opne 1992. godine - govori Šibalija. - Sarajevski Srbi su se za samo nekoliko dana i noći našli u zatočeništvu, okruženi i žicama i minskim poljima.

Alija Izetbegović, autor „Islamske deklaracije” i zastupnik stava da ne može biti mira između islama i drugih vera, postaje u junu 1992. godine vrhovni komandant već dobro naoružanih „zelenih beretki”, odnosno Armije BiH, proglašava ratno stanje i zabranjuje izlazak iz grada.
Sada, 14 godina kasnije, Slavko Šibalija konstatuje da su ostvarene Izetbegovićeve želje - glavni grad BiH je etnički „najčistija” prestonica u Evropi. Sarajevo je napustilo više od 150.000 Srba, bez želje da se ikada vrati.

- Od prijatelja čujem da i ono malo Srba u Sarajevu čeka da izvuče bar deo novca za imovinu koja im je u ratu brutalno oteta ili uništena, pa će odmah otići što dalje od Miljacke - kaže Šibalija. - Pokušavam da potisnem sećanja na fašistički teror „legalne muslimaske vlasti”, na progone i kazamate u kojima sam bio. Ne mogu. Vređa me što niko neće javno da kaže istinu o ratnom Sarajevu, da su Srbi bili žrtve, a nikako agresori svog grada. Ubijani su na ulicama, u svojim stanovima, na radnim mestima, u mnogim mučilištima... Mnogo logoraša, mojih sapatnika, umrlo je od posledica zverskih prebijanja i nije dočekalo istinu. U Beogradu se još susrećem sa ljudima koji veruju u gnusne laži muslimana i njihovih saveznika, lansirane još 1992. i pothranjivane do danas. Dokle?

Da li ću ja doživeti da istina pobedi?
ZATVORE, odnosno logore u Sarajevu, a bilo ih je 125 u svim delovima grada pod muslimanskom vlašću, prošlo je oko 25.000 Srba. Objavljujemo deo lične izjave Slavka Šibalije, zapisane na slobodnoj teritoriji početkom oktobra 1994. godine.
- Muslimanski praznik Bajram, 6. april 1992. godine. Njihova jutarnja molitva se završila negde oko 6 časova. Tada je počela jeziva dreka i pucnjava. Slavlje. Aliji Izetbegoviću su svetski moćnici priznali državu.

Ženu, sina i taštu šaljem kod rodbine u Vojvodinu. Mislio sam: dok se situacija ne smiri. U stanu ostajemo tast i ja. Mi, Srbi, ponovo smo iskazali naivnost, za razliku od dobro obaveštenih i pripremljenih muslimana i Hrvata. Radio sam u Javnom preduzeću PTT Sarajevo i nekoliko meseci pred rat mi se mlađi „kolega” Osman Džombić, poznati kriminalac, poverio kako već postoji vojska - „Patriotska liga”, da imaju uniforme i naoružanje i vežbaju na Jarčedolima.

- Mesec april, ni rat ni mir. Gradom prolaze razne vojske (policije) u različitim uniformama. Govorimo: svaka avlija - armija. Onda, 2. maja je, posle višednevnog, strahovitog mučenja, ubijeno osam vojnika JNA i četiri srpska civila. Sledi masakr nad vojnicima JNA u Dobrovoljačkoj ulici. Sa prozora stana, kroz Park cara Dušana posmatram histerično, pomahnitalo urlanje „zelenih beretki” i zbunjene, preplašene vojnike koje skidaju sa vozila, teraju ih da se skinu goli i polegaju po asfaltu. Ubijaju ih.

U KVARTU u kojem je Šibalija živeo, počinju žešći progoni. Nebojšu Milovanovića ubija komšija iz ulice jer, navodno, svetlećom reklamom na zgradi daje signale „ćetnicima”. Čuje da mu se komšija Mišo Vukoičić, koji je radio kao portir u preduzeću „Bosna-Re” obesio. Na obdukciji se vidi da je bukvalno iskasapljen. Zašto? Sin mu je „u ćetnicima”, čuje objašnjenje komšije, muslimana.

Slavkov tast dobija infarkt prilikom hapšenja i maltretiranja na ulici. Hapse ga policajci kriminalaca braće Zulić. Novembar, 1992. Ispred stana petorica naoružanih vojnika 10. brdske brigade zloglasnog Mušana Topalovića Cace. Stan je potreban za njegovog zamenika Senada Pecara. Šibalija je na ulici. Izlazi, dok vojnici iznose tela dve njegove komšinice. Zaklane u stanu, odbile su da se isele.

- Na ulici prete racije. Najgore je ako te uhvate baš ti iz 10. brdske, jer vode na Trebević, na kopanje rovova - nastavlja Šibalija. - Gore je jedno od najvećih stratišta. Bacaju Srbe u pećinu „Kazani”, pre toga ih ritualno ubijaju. Umobolnici Mušana Topalovića se opijaju u krvi žrtava. Formirana je elitna, „jurišna četa” 10. brdske brigade. Njen pripadnik može postati samo krvolok koji donese „upisninu”.
Šta je „upisnina”? To je srpska glava. Glave zaklanih Srba izlažu se u Osnovnoj školi na Bistriku. Sa Bistrika se gleda na Trebević. Crni dim znači da su u jamu „Kazani”, posle ubijanja ljudi, bačene i zapaljene automobilske gume.

MASOVNE GROBNICE
NAJMANJE 5.515 Srba ubijeno je u Sarajevu od 1992. do 1995. godine. Tolikom broju žrtava se znaju tačna imena i prezimena, mesta rođenja i smrti. To nije konačan broj, još nisu otkrivene sve masovne grobnice, a za neke se i ne zna gde su. Proveravaju se podaci za još 500 nestalih sarajevskih Srba.
 
SANDRINAbg:
Aha...i ovde bili " Dani Sarajeva"...i extra docek...niko se nije zalio...bar ja nisam naisla...al' sto jes' - jes' , niko se nije ni hvalio, al' nismo ni ocekivali... :smile:

A otkud ti to znas Lalo??? :shock:

Poenta je ono gore sto sam napisala...dosadno mi to sve...u stvari...bas me briga... :roll:

Ти сестро причаш неком којег није брига за зверства над Србима. Тај ти кука на сав глас кад му спомену убијене муџахедине. Као концерт био у Сарајеву, и све је било у реду. А отети Српски станове и куће, масовне Српске гробнице, на које су муслимани претпрошле године подигли зграде и заклана Српска деца и распорене Српске труднице. То њега није брига.

Али то твоје на крају баш ме брига не ваља. Мора да је брига за наш народ. Нико га неће чува, ако га ми не чувамо.
 
Yopa:
E, Dodik je vec druga vrsta. Iako ga ovi, kao "umereni" Bosnjaci, izjednacavaju sa Silajdzicem, vi u RS ste imali neke koristi od njegove Vlade, zar ne? Mislim ekonomske.

Тачно тако, јер у последње вријеме РС граби крупним корацима, и већ је у многим економским аспектима престигла ФБИХ. Што би се рекло, бољи смо и стабилнији дио БиХ. :D
 
Viorija:
Ти сестро причаш неком којег није брига за зверства над Србима. Тај ти кука на сав глас кад му спомену убијене муџахедине. Као концерт био у Сарајеву, и све је било у реду. А отети Српски станове и куће, масовне Српске гробнице, на које су муслимани претпрошле године подигли зграде и заклана Српска деца и распорене Српске труднице. То њега није брига.

Али то твоје на крају баш ме брига не ваља. Мора да је брига за наш народ. Нико га неће чува, ако га ми не чувамо.

Nisi me razumela/o...rekla sam " bas me briga", a u smislu da objasnjavam skotu neobjasnjivo...za njih me bas briga... :?
 
Viorija:
Ти си ко хашки трибунал. Кад им Срби дају доказе како су они који су их мучили отели им станове и куће, хашки трибунал каже да је све у реду.

Како сте грозни били и остали према Србима у Сарајево можеш и овде прочитати:

Pisite...postirajte...sto vise...da svi saznamo ISTINU vec jednom...strasno...dokle ce vise da lazu, kad ni sami u to ne veruju, a i niko im ne veruje. :?
 
Lacibg:
Sva naša bivša braća, i Uje i Mudže, šurovali su s Evropom i Amerikom. Nadali se državi svojoj. Neki su dobili neki nisu ... Sad se pojavio čika-Vlada, nema više darovanja tek tako ...

Znas sta...ostali su sasvim sami ...i neka su...izolacija je zatvor...a zatvor je najveca kazna...pa eto im... :confused:
 
SANDRINAbg:
Znas sta...ostali su sasvim sami ...i neka su...izolacija je zatvor...a zatvor je najveca kazna...pa eto im... :confused:
Ma nisu svesni da im je i ovako dobro i da treba da ćute. Kako stvari idu - progutaćemo ih i mi s ove strane i Hrvati s druge. Postaće najmanja džamahirija na svetu - nešto poput San Marina, samo muslimanskog ... :lol:
 
Evo citam ovo sto je Viorio postirao...za tog naseg tipa koji je uspeo da se izvuce iz Sarajeva...pa 'ebote, 80% nasih mladih nema pojma o tim kazamatima...o tih 125 logora... :cry:

99% nasih sugradjana nikada nije drzalo u rukama knjigu " Jelena..", oba dela, od Mileta Kordica, sto bih ja uvrstila u obaveznu skolsku lektiru... :cry:

Citala sam i plakala sam...jeza me obuzimala...strava...uzas...neverica...opet mi je muka...a koliko je jos neispricanih istinitih prica...ISTINA o stradanju srpskog naroda, dece, zena, staraca, mladica...baka...deka...roditelja...sinova...cerki... , samo u gradu Sarajevu..?!? :? :confused:

A kud cela Bih...a kud Hrvatska, krajina, Lika...ma sve... ... :cry: :confused:

Treba sto vise pisati...pricati...svagde i na svakom mestu, pa i na forumima...Evo ja toliko toga ovde procitam, pa prenosim ljudima iz moje okoline...oni dalje...a sudski epilog ce jednog dana da stigne...hoce sigurno...Ja verujem da je Pravda spora ali dostizna, ako to ovim ljudima bude uopste i znacilo nesto tog dana...a znacice...sigurna sam. Svaki zlocin ce biti placen, a zlocinca ce stici adekvatna kazna...Ja iskreno u to verujem. :?
 
Neokolonijalistička Evropa i Amerika svojim NWO, večito nezajažljivi, nametnuli su nam rat i ubijanje - a korist i upravljanje će otići njima.
Ko može rat da svede pod pravila i konvencije ?!? Pazi ovo, znam da u meni može da se probudi zločinac pod određenim uslovima ... i ne samo u meni nego i u ljudima koji možda nisu ni svesni.

Evo slučaja : kad bi neka vojska prošla mojim selom i "počistila" mi decu, ženu, braću sestre, oca, majku ... više ni minuta ne bih živeo za sebe - jedina svrha moga postojanja bi bila da ih tamanim dotle dok imam daha. Dok se ne preselim i ja ...

A posle rata se ljudi zgražavaju, trude se da naprave pravila, a pravila u ratu je teško ili gotovo nemoguće poštovati. Hiljadama godina ista priča. I danas u XXI veku Amerikanci ratuju u Iraku, a spremaju se i za sledeće ratove ... I krugovi zločina se šire ...
 
Pepeo:
Hm rece jednom neko: "Nesto je trulo u drzavi Danskoj"
a ovde ocito mislim na BiH.
Sve mirise na one nesrecne devedesete.....

Ma ne...ne verujem...Srbi imaju svoj entitet Republiku Srpsku...jel' se zove entitet...bezbedni su tamo...a ovi drugi, nek; rade sta hoce...iskreno me zabole za njih, a vecina nas tako razmislja... :smile:
 
Lacibg:
Neokolonijalistička Evropa i Amerika svojim NWO, večito nezajažljivi, nametnuli su nam rat i ubijanje - a korist i upravljanje će otići njima.
Ko može rat da svede pod pravila i konvencije ?!? Pazi ovo, znam da u meni može da se probudi zločinac pod određenim uslovima ... i ne samo u meni nego i u ljudima koji možda nisu ni svesni.

Evo slučaja : kad bi neka vojska prošla mojim selom i "počistila" mi decu, ženu, braću sestre, oca, majku ... više ni minuta ne bih živeo za sebe - jedina svrha moga postojanja bi bila da ih tamanim dotle dok imam daha. Dok se ne preselim i ja ...

A posle rata se ljudi zgražavaju, trude se da naprave pravila, a pravila u ratu je teško ili gotovo nemoguće poštovati. Hiljadama godina ista priča. I danas u XXI veku Amerikanci ratuju u Iraku, a spremaju se i za sledeće ratove ... I krugovi zločina se šire ...

Apsolutno si u pravu...svaku rec potpisujem, a iako sam zensko, u opisanoj situaciji ne bih caskom casila da uzmem pusku u ruke... :?
 
SANDRINAbg:
Apsolutno si u pravu...svaku rec potpisujem, a iako sam zensko, u opisanoj situaciji ne bih caskom casila da uzmem pusku u ruke... :?
Zlo, koomice, užas. Dok čovek ne pronađe u sebi malo ljubavi prema nekome ili nečemu latentni je nezadovoljnik i spreman na kavgu ... a onda može mast da ode u propast ... :wink:

To ti je kao ravnoteža u energiji. Mržanja - ljubav, Zlo - dobro ... Sile istog intenziteta, istog pravca a različitog smera :lol:
 

Back
Top