Uznemirivanje suseda JEDNO PRAVNO PITANJE

Penzioner40:
Evo, odgovora na pitanja:
Do nedavno komšija je imao dva velikog psa sa bogatim glasnim žicama. Sada je nabavio još 4 (četiri) psa koji su sada stvorili ceo "orkestar za koncert". A zašto psi laju? Neki psi laju zato što su gladni na svakoga, koji prolaze ulicom, čak i na ptice. Ali ovi psi ne laju zato što su gladni, nego oni imaju svoj termin za "koncert" To bude u ranu zoru, kada bi čovek najsladje spavao. Dva psa počinju lajati a svi psi u okolini odgovaraju na lavež. Lavež od okolnih kerova slabije se čuje, to bi se moglo podneti. Nego komšijski psi nastave svoju "pesmu" i to traje sve do jutra.

Moja žena je razgovarala sa komšijom i konkretno ga je zamolila da učini nešto sa psima jer se to više ne može izdržati. Komšija se zbog toga naljutio i nazivao je moju ženu kurvom i izrazio besno čudjenje "...zašto se drugi ne žale zbog psećeg laveža, samo ona?"
Verovatno svi znaju da bi postali "*****" kada bi se žalili. Pa se ustručavaju. A kako može komšija da spava pored tolikog laveža - to je stvarno dobro pitanje.


Pa eto, i ja se slazem sa time da kupite petarde. Ovde kod mene ima jedan dosadan pas, koji stalno laje na mene i mog psa kad izadjemo kasno uvece (inace moj pas zaista glasa ne pusta danima, pa i nedeljama), i jedno vece je neko bacio petardu iz kuce u dvoristu tog psa, tj neko od njegovih vlasnika je bacio i pas je ucutao konacno.
Tako da eto, kad krenu da laju, a vi bacite prvo jednu pa ako ne ucute bacajte dok ne prestanu. Vremenom ce nauciti da kad krenu da laju krecu i petarde, pa ce prestati. Inace to je jedan od nacina u dresuri da se pas nauci da ne laje bezveze - proizvede se zvuk jaci od njegovog laveza i pritom se glasno kaze ne, ili prestani. E sad posto vas dvoje niste njihovi vlasnici, jedino sto mozete da uradite je da proizvedete buku koja je jaca od njihovog laveza. Plus je to sto se vecina pasa plasi petardi, pa na kraju mogu da prestanu da laju i iz staha.
 
eto sta znaci dobra analiza..
Mackic:
A koliko tacno ima pasa?
ako ih ima do sest komata, lako ih mozete smiriti petardama.. vec preko toga, morali biste upotrebiti dinamit..
Mackic:
I da li se zna zbog cega laju?
mozda biste, pre petardi, mogli da porazgovarate s psima.. mozda je neki sasvim bezazlen razlog u pitanju..
Mackic:
Jesi li porazgovarao sa komsijom o tome?
svakako bi trebalo i sa komsijom da popricate.. pa da odrzite kolektivnu psihoterapiju.. komsjija, psi i vi..
Mackic:
Sto ne pitas njega kako on spava nocu?
to bi bilo svakako lepo od vas.. pa, boga mu, komsije ste
 
ljudi jel ima neko savet za moj problem koji je slican, moja komsinica ima 5 macaka, koje vecinu vremena provode u hodniku zgrade umesto u njenom stanu...........smrad je NEPODNOSLJIV jer ona o njihovoj higijeni uopste ne vodi racuna, a da vam ne pricam kako je kad dodje februar, mart...katastrofa nema spavanja nikako. Pri tom vrse nuzdu u hodniku......
 
zzzebra:
ljudi jel ima neko savet za moj problem koji je slican, moja komsinica ima 5 macaka, koje vecinu vremena provode u hodniku zgrade umesto u njenom stanu...........smrad je NEPODNOSLJIV jer ona o njihovoj higijeni uopste ne vodi racuna, a da vam ne pricam kako je kad dodje februar, mart...katastrofa nema spavanja nikako. Pri tom vrse nuzdu u hodniku......

RWSR1.jpg


8-)
 
Vole nasi da zapucaju, nije bitna prigoda... A ako kerici posle pucnjave zapevaju borbene?

Uh, nekad smo se svi u zgradi znali, sad dosao neki cudan svet... Sve nekako mogu da podnesem, ali voznju kroz park vise NE! Mi iz parka ne setamo po ulici, a po parku se voze kao na Terazijama. Ima da opet rade pracke i klikeri, da se posle deca raduju.
 
bundeva:
eto sta znaci dobra analiza..
ako ih ima do sest komata, lako ih mozete smiriti petardama.. vec preko toga, morali biste upotrebiti dinamit..
mozda biste, pre petardi, mogli da porazgovarate s psima.. mozda je neki sasvim bezazlen razlog u pitanju..
svakako bi trebalo i sa komsijom da popricate.. pa da odrzite kolektivnu psihoterapiju.. komsjija, psi i vi..
to bi bilo svakako lepo od vas.. pa, boga mu, komsije ste

Izuzetno duhovito. Pokidah se od smeha :roll:
 
Prvo pitanje sam postavila zato da bi se utvrdilo koliko pasa ima, jer ako je samo jedan pas, ili eventualno dva, problem je lakse resiti, drugo pitanje sam postavila jer moze da se desi da ih neko provocira, pa bi u tom slucaju trebalo problem resavati na toj strani a ne u komsijinoj kuci, ili ako cuju druge pse da laju pa i oni pocnu, onda je resenje staviti ih u kucu ili u dvoriste iza kuce, trece pitanje sam postavila jer ako su mu komsije normalne razgovorom moze mnogo da se postigne, ali posto nisu onda nista, i cetvrtvo pitanje sam postavila jer me zaista zanima kako coveku ne smetaju rodjeni psi koji zavijaju nocu.
Pa posto imam dosta iskustva sa psima i razumem se u njih, reko' da pomognem, ali posto vidim da si ti bundevo expert po tom pitanju prepustam tebi da sve resis.
Dovidjenja.
 
A ko ce meni da pomogne sa deristima na ulici...

Off Topic - kod decurlije na ulici se zna ko je krivac - roditelji. Juce neki klinci sutaju loputu ispred zgrade i komsija koji je na prizemlji posle nekog vremena ih lepo zamoli da odu negde drugde (eventualno isred svog ulaza jer nisu odavde) i klinka od 10ak godina mu kaze "mars u pi... materinu" :shock: I ode covek kod njeni roditelja, i isprica im, a oni odgovore "i treba da ti je rekla" (pred decom sto je najgore, jer im time daju podstrek za dalje...)
 
Eto, pročitao sam sve poruke i zahvaljujem se svakome koji se pojavio sa savetom. Zahvaljum se i onima koji su se pojavili sa nekom šalom (iako tema uopšte nije šala) i ja sam se malo razvedrio. Mislim da ću prvo koristiti pravni lek ( da se vidi da nisam primitivac) a ako to neće imati rezultata onda ću se držati poslovice "...ako nemožeš ništa protiv (primitivaca), onda im se pridruži) i ja ću biti isto neko od njih i primenit ću "narodni lek" - petarde.
Pozdravljam sve učesnike u ovoj temi.
 
Penzioner40:
Eto, pročitao sam sve poruke i zahvaljujem se svakome koji se pojavio sa savetom. Zahvaljum se i onima koji su se pojavili sa nekom šalom (iako tema uopšte nije šala) i ja sam se malo razvedrio. Mislim da ću prvo koristiti pravni lek ( da se vidi da nisam primitivac) a ako to neće imati rezultata onda ću se držati poslovice "...ako nemožeš ništa protiv (primitivaca), onda im se pridruži) i ja ću biti isto neko od njih i primenit ću "narodni lek" - petarde.
Pozdravljam sve učesnike u ovoj temi.
Petarde su Kineski narodni lek! ;) :p
 

Slične teme


Back
Top