Lov u Africi

pa ja sam cini mi se negde citao (u toku prosle godine) da je lov neke antilope (nesto kao nas srndac) oko 600 $... E sad koliko su se cene promenile nemam pojma... Nisam bio od velike pomoci al sam makar nesto javio, pa da znas odokativno...
 
Mnogo je skupo. Bio oglas u zov-u chini mi se 4500EU za par dana, plus ko zna sta jos izmisle uz put. Po meni odlazak u afriku lova radi, je preskakanje ako se pre toga totalno ne oseti skoro svaki teren na skoro svu divljac u majci Srbiji. A ima toliko terena i jos vise divljaci. Npr. ko moze da se pohvali ubijenim vukom, risom, tetrebom ili meckom?
 
Mogu samo da prepričam boravak mog drugara koji je tumarao po Africi i to frankofonski deo. Priča se svodi na ovo sam lov nije skup reklo bi se bagatela ali dok se stigne,vakciniše,nadje smeštaj,normalna hrana, vodiči, vozila... Bolje je uzeti paket aranžman i ne razmišljate i gubite nerve na gluposti kojih ima more!!! :) :)
 
sasvim razumem lov u cilju opstanka.

ali nikako ne mogu da shvatim kako zadovoljstvo mozete da osetite onda kada nekoga ubijete!

bas ste mocni sa puskom u rukama dok vas metak oduzima zivot prepelici, mecki..
 
@dive Bio je jedan koji je tako nesto pokusao pre par meseci... Ne znamo zasto ali njega vise nema... JBG ti sad je.des go.vna o lovu u temi o lovu... To kao kad bi zasao u temu o automobilima i rekao ljudima da vise ne voze jer time indirektno ubijaju pingvine... Nemoj brate, ako smo to mi odabrali onda nas niko nece naterati da promenimo misljenje... Pa ni ti...
 
naravno da ne pokusavam da vas promenim..primer ti je odgovarajuci, taman pokazuje koji nivo inteligencije je iza nisana..

pre par meseci sam citala intervju sa nekom italijanskom novinarkom..

ceo clanak protkan njenom patnjom zbog gubitka supruga kojeg je na safariju u africi ubio nosorog..borio se jadan za svoj opstanak..nosorog naravno.. i ceo clanak u tom stilu..jadan on ..njen muz..

a nisu razmisljali koliko su jadne zivotinje koje su ubijene u svojoj postojbini..ni za sta.. samo zato sto *najsavrseniji* predstavnik danasnje civilizacije hoce da se igra..cisto onako..dosadno mu..

kad nema dovoljno para da ode na udaljeniju destinaciju on ce pusku kroz prozor, pa u psa lutalicu tu u parkicu ispred zgrade..

tako se eto neki zabavljaju..i nazivaju sebe lovcima..
 
@dive ... Nemoj da si smesna... Pa mi ne smemo da ubijamo zivotinje na 2 km od bilo kakvog civilnog objekta, a ti mi pokazi lovca koji "kad nema dovoljno para da ode na udaljeniju destinaciju on ce pusku kroz prozor, pa u psa lutalicu tu u parkicu ispred zgrade" pa da lovci koji postuju pravila i kodex da mu kazu par lepih...
 
pustite ove koji su protiv lova gde je njima savest kada jedu mladu prasetinu,pilice mladu salaticu samo nam prodaju m... za bubrege eto oni se brinu o zivotinjskom svetu i niki kao oni
 
Milan_ns:
@dive ... Nemoj da si smesna... Pa mi ne smemo da ubijamo zivotinje na 2 km od bilo kakvog civilnog objekta, a ti mi pokazi lovca koji "kad nema dovoljno para da ode na udaljeniju destinaciju on ce pusku kroz prozor, pa u psa lutalicu tu u parkicu ispred zgrade" pa da lovci koji postuju pravila i kodex da mu kazu par lepih...


eh..kako su lovci napisali kodex koji njima odgovara..za tebe je civilni objekat tvoja stambena zgrada, a za mecku je brlog u koji je smestila svoju porodicu..al` vi tamo smete..to nije civilni objekat po vasem kodeksu..


rekoh, ne pokusavam da vas ubedim da se menjate..
samo ne mogu da shvatim besmisleno ubijanje bilo koga i bilo cega..pogotovo sporta radi..
kad zaronim, ne unistavam podvodni svet..ne kidam korale..ne ubijam ribe, jastoge, hobotnice..

a prasice i pilice ne jedem..
 
@dive
Ajde ti srećice ronilačka idi i roni i nemoj meni pričati šta se radi kad se roni jer se i ja bavim ronjenjem i podvodnim ribolovom ! Ovo je forum o lovu a ako hoćeš da budeš društveno korisna saniraj mi posledice trovanja Timoka! Ili još bolje vrati vuka u eko sistem Austrije ! Možeš da prikupiš sredstva za peroralnu vakcinaciju lisica i sprečiš pojavu silvatičnog besnila. Mada ja mislim da je nalakše da sediš i tipkaš po kompu i lelemudiš što se vidi iz priloženog!
 
cackas pogresnu osobu tamnavac!
to sto ti ronis i ispod vode lovis govori o tvom karakteru!
da niste unistavali prirodu i lovili nekontrolisano vuci bi bili i u austriji!
timok su unistili takvi kao ti - koji smatraju da su rodjenjem na ovoj planeti stekli pravo da ubiju i uniste sve ono sto propisu svojim kodeksom, bez postovanja za svoje okruzenje!
 
Ajde da se čačkamo ja sam lovac i volim da čačkam mečku a Boga mi i tebe! U čemu je problem kod ronjenja na dah sa podvodnom puškom i ko tu ima prednost riba ili ja. Ako si pomislila da slučajno koristim boce i pušku onda ti nisi tako čista i nevina kao što se predstavljaš. Ili si možda ti gledala( i bila saučesnik u tome) kako to drugi rade a uveče uz vino i ribu na gradela i brodet uzbudjeno prepričavala svoje utiske sa urona. Samo zaboravljaš da se za pokretanje čamca kojim ideš da roniš koristi se gorivo koje zagadjuje okolinu pa za premaze protiv algi takodje se koristi opasna supstanca koja ugrožava maritimnu floru i faunu kako rade kompresori za punjenje boca nego na benzinskim motorima. Pardon vi verovatno koristite onaj na struju a to je čista energija. E nije sestro nego je se za tu struju raselilo stotine domaćinstava uništilo mnogo plodne zemlje a da ne pominjem koliko je prljava ta struja koja se dobija iz uglja pa koliko se zagadjuje priroda tokom iskopa uglja prerade i odlaganja pepela na deponiju. Čemu generalizovanje i pričanje u množini ja ti mogu reći koliko sam hrane i soli izneo prošle sezone i koliko hranilišta i prihvatilišta sam napravio ! A šta si ti lepoto moja uradila (sem tipkanja po računaru) korisno u proteklom periodu. Molim te odgovori mi da se još čačkamo???!!!! :) :) :) :) :)
 
na zalost civilizcija i urbanizacija vuku mnogo stetnih posledica, upravo sve to o cemu ti pises.

vec je dovoljno unisten sistem samim tim sto covek kao *najsavrsenije* bice radi svog lagodnijeg opstanka na ovoj planeti unistava nemilosrdno ceo eko sistem.

i svega toga si vrlo svestan i ti. i zato nikako ne mogu da shvatim kako uz svo to unistavanje zivog sveta bez i malo grize savesti uzimate pusku u ruke i ciljate u *smrtne neprijatelje* prepelice, zeceve, jarebice,mecke..

jednostavno - ne razumem!

ja se druzim samo sa finim ljudima..mi ne unistavamo nista ispod i iznad vode..
insinuacije o kojim pricas potpuno su strane i meni i mojim prijateljima..
 
Dive ajde jedna drugarska molba i od mene. Pali odavde, idi sa nekim finim ljudima i radi sta hoces, i ne trudi se da sa nama odrzis polemiku o tome sto ne razumes
 
dive, idi na sajt Lovackog Saveza Srbije pa procitaj sta jos lovci rade za zivotinje i prirodu. Dok ima ljudi koji samo tako lupaju gluposti kao ti i bacaju smece i otpad po sumama, seku drvece i slicno, i sad kao to je OK samo zato sto nisu ubili ni jednu zivotinju. Imas ovde na forumu temu FILOZOFIJA pa tamo raspravljaj o smislu zivota i zasto sunce izlazi danju a zalazi nocu. Ovde te niko nije zvao. Hvala na paznji i prijatan dan.
 
FAMAS:
dive, idi na sajt Lovackog Saveza Srbije pa procitaj sta jos lovci rade za zivotinje i prirodu. Dok ima ljudi koji samo tako lupaju gluposti kao ti i bacaju smece i otpad po sumama, seku drvece i slicno, i sad kao to je OK samo zato sto nisu ubili ni jednu zivotinju. Imas ovde na forumu temu FILOZOFIJA pa tamo raspravljaj o smislu zivota i zasto sunce izlazi danju a zalazi nocu. Ovde te niko nije zvao. Hvala na paznji i prijatan dan.


za svaku pohvalu su sve normalne akcije iza kojih stoji lovacki savez bilo koje zemlje.

ali to ne daje za pravo da te iste zivotinje isti ti lovci koji su ih spasli ubijaju ne iz egzistencijalnih razloga vec sporta radi!

treba nemati svest i osecanja pa mirne duse ubijati zivotinje koje pokusavaju da opstanu na ovoj planeti samo zato sto je neko procenio da su se namnozile previse, pa unistavaju tim istim lovcima zivotnu sredinu.

one imaju pravo da zive - kao sto ga imas i ti.

ovo je forum i svi imaju pravo da iznesu svoje misljenje.
ti si svoje izneo, ja se sa njim ne slazem.
 
Tacno ja sam svoje misljenje izneo ti se sa njim ne slazes i sad pusti lovce i ribolovce da razgovaraju slobodno u svom delu foruma. Trazim mnogo??? A sta kad vuci zimi silaze u sela i koju ljudima ovce i ostalu stoku???? Kad se to desi onda ti da ides tamo da ih teras na tvoj fini nacin.
 
ma ne bi me cudilo da ona i njeni fini ljudi odu u planinu da teraju vukove sa stapicima i grancicama, i da im govore: Is, is... @dive otidi u sumu ili u deliblatsku pescaru kod vukova da vidis kako oni kazu hvala takvim kao ti...
 

Back
Top